Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Marsz żałobny Chopina czyli potargowa stypa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 luty 2009 - 20:05

Kiedy zakończyliśmy reportaż ze stoisk rodbuilderów oraz przewodników wziąłem aparat do ręki i ... obwieściłem wszystkim - idę szukać nowości castingowych na rok 2009. Oczywiście dodam, że miały to być nowości dla wędkarza polskiego. Cóż obszedłem całe targi i ku mojemu zaskoczeniu (bo myślałem, że w Polsce meoda castingowa ewoluuje) stwierdziłem, że to o czym mówią w TV - kryzys, dotknął rynek polski. Na targach nie znalazłem NICZEGO o czym mógłbym tutaj napisać - mówię oczywiście o dużych i znanych firmach. Później przypomniałem sobie zeszłoroczne targi i swoją relację. Tam znajdziecie kilka słów o Daiwa, Sakura i AWA Shima .... no właśnie ... teraz z perspektywy czasu patrzę na to inaczej i zastanawiam się czy w ogóle w przyszłości o takich rodzynkach pisać. I owszem jakąś wędkę Sakury znalazłem w tym roku ale pisać o tym nie będę bo .... po co kiedy nie można tego kupić w sklepach, a po targach słuch o takich firmach ginie ... Szkoda mojego czasu choćby na zrobienie jednego zdjęcia.

Nieobecność dużych firm/dystrybutorów to ... moim zdaniem wypięcie się 4 literami na klienta, na nas wędkarzy. Życzę Wam drodzy dystrybutorzy by w czasach kryzysu ludzie wypęli się na Was nie tylko 4 literami. Wiem, wiem ... kalkulujecie, pytacie się czy Wam się opłaca później jeśli przybędziecie to pokazujecie jakieś substytuty nowości rynkowych i jesteście z tego dumni. Gorzej z tymi co nie przybyli ... tak właśnie wygląda polskie wędkarstwo i jego promocja. Leszczyna, maszynka do mielenia mięsa no i oczywiście garnki szwajcarskie co by można upiec rybie mięsko.

Swoją drogą zrobimy wszystko jako jerkbait.pl by promować rodbuilderów. Tam wędki castingowe są przepiękne, zrobione gustownie, dla zwykłego wędkarza i dla konesera. W tym roku rodbuilderzy pokazali klasę i dali przykład też jak promować wędkarstwo, nowoczesne wędkarstwo. Przepaść między rękodziełami rodbuilderów a tym co można było zobaczyć na targach u dystrybutorów była ogromna. Niestety z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć - DUZI POLSKIEGO RYNKU SZKODZICIE POLSKIEMU CASTINGOWI, nie piszcie w swoich katalogach, stronach internetwych, że promujecie w Polsce casting - to po prostu pierdoły marketingowe. Promocją castingu w Polsce zajmują się pasjonaci (wędkarze, rodbuilderz) i tak to się zapisze na kartach historii Polskiego wędkarstwa. Nie inaczej.

A i coś jeszcze .... japan style ..... w Polsce żyje. To podniecanie się Megabassami, Evergreenami, niekiedy może śmieszne a na pewno wyśmiewane (pamiętam, pamiętam)... u nas mądrze wykorzystują rodbuilderzy. Wędki custom wyglądają inaczej, bardziej ekstrawagancko ale to inny kolor wędkarstwa z którego ja osobiście BARDZO się cieszę.

Pozdrawiam
Remek



#2 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 01 luty 2009 - 20:22

Remku jeśli chodzi o Sakure to z jednym panem z stoiska parę razy rozmawiałem właśnie w sprawie dostępności ich produktów na rynku polskim. Zacząłem rozmowę z tym miłym panem w styluPaństwa firma na rynku polskim istnieje już ok roku/dwóch a waszych produktów wciąż nie ma w sklepach a bym był zainteresowany, o co tu chodzi? Od niego usłyszałem że jak czegoś potrzebuje a nie ma tego w sklepach to żebym pisał do elmech-fishing(dystrybutor). Na to wychodzi że jest możliwy zakup ich produktów u dystrybutora, no cóż ale trzeba kupować w ciemno. Jedyna okazja żeby zobaczyć ich produkty(namacalnie i w małej ilości) to chyba tylko na targach Embarassed


Email do dystrybutora Sakury:
elmech.fishing@poczta.fm

Chciałbym dodać ze oni posiadają nawet dużą ofertę woblerów Ugly Duckling jak również japońskich woblerów Ima.

Jeśli ktoś potrzebuje katalog Sakury posiadam wersje elektroniczna ofertę ich produktów, mogę wrzucić na jakiś serwer.

Pozdrawiam
Slider

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 luty 2009 - 20:29

Wrzucam jedno zdjęcie, które odciągnęło mnie o myśleniu o kraju kwitnącej wiśni dość skutecznie :D Daję je duże by można było podziwiać kunszt wykonania oraz jakość produktu.

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  rods.jpg   330,77 KB   928 Ilość pobrań


#4 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 01 luty 2009 - 20:44

O!Mam kijek z tej pracowni,a dwa następne są w trakcie realizacji oraz trzy w dalszym planie.Wykonanie jest tip top. :D

#5 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 01 luty 2009 - 21:11

Właśnie jeśli chodzi o pracownie które zaprezentowały swoje wyroby na koszernych targach otworzyły mi oczy. Gdy można stworzyć piękny kij z nutką japan style które są porównywalne do wyrobów największych firm japońskich ba! a nawet lepsze :D

Musze się przyznać planowałem zamówić kij z pracowni wzorowany na Megabassie Arms lecz po obejrzanej ofercie dwóch pracowni zbrzydł mi jak Awa-shima :lol: . Teraz mam już inny projekt do realizacji w pracowni :D

Pozdrawiam
Slider

#6 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 luty 2009 - 21:35

Na targach nie byłem, smutna ta relacja...
Rodbuilding jest odpowiedzią na potrzeby relatywnie wąskiego grona klientów biorąc pod uwagę liczbę wędkarzy w Polsce. Wiadomo - marketing plus medialne (prasowe? :unsure: ) bzdury robią swoje.
Pomijam rzeszę gumofilciarzy, którym postęp nie jest, nie był i nie będzie nigdy potrzebny.
Mizeria jest straszna, widać to po półkach sklepowych, widać po podejściu większości sprzedawców i dystrybutorów - targi tylko to potwierdzają.
Pouczająca i ciekawa relacja, a te dwa środkowe kije SAKS są przecudne (pod mój gust ;) ).

Pozdrawiam, Grzesiek

#7 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 01 luty 2009 - 21:38

Piekne te kije :D Tez sie zdecydowalem na zamowienie u polskiego rodbuildera :D Ciekawe jak kij bedzie w porownaniu do mojego Evergreena. A w decyzji pomogl mi kurs walut i podwyszki w sklepach europejskich. 700€ za Evergreena to juz lekka przesada niestety...

#8 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 01 luty 2009 - 21:45

Tomku dobrze wypadnie w porównaniu do ewergreena.Ja też mam kijki z tej firmy kupione jeszcze w dobrych pieniądzach i od kolegów z forum za co im strasznie dziękuję bo teraz za 700euro to bym sobie ich już nie kupił. :D

#9 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 01 luty 2009 - 21:51

Remku jeśli chodzi o Sakure to z jednym panem z stoiska parę razy rozmawiałem właśnie w sprawie dostępności ich produktów na rynku polskim. Zacząłem rozmowę z tym miłym panem w styluPaństwa firma na rynku polskim istnieje już ok roku/dwóch a waszych produktów wciąż nie ma w sklepach a bym był zainteresowany, o co tu chodzi? Od niego usłyszałem że jak czegoś potrzebuje a nie ma tego w sklepach to żebym pisał do elmech-fishing(dystrybutor). Na to wychodzi że jest możliwy zakup ich produktów u dystrybutora, no cóż ale trzeba kupować w ciemno. Jedyna okazja żeby zobaczyć ich produkty(namacalnie i w małej ilości) to chyba tylko na targach Embarassed


Email do dystrybutora Sakury:
elmech.fishing@poczta.fm

Chciałbym dodać ze oni posiadają nawet dużą ofertę woblerów Ugly Duckling jak również japońskich woblerów Ima.

Jeśli ktoś potrzebuje katalog Sakury posiadam wersje elektroniczna ofertę ich produktów, mogę wrzucić na jakiś serwer.

Pozdrawiam
Slider


Nie wiem jak Elmech, ale Awa-Shima olała wszystkich dystrybutorów którzy byli zainteresowani ich ofertą :huh: .
A to o czym pisze Remek odnośnie rodbuildingu i stosunku dużych firm do wędkarzy, to niestety w dużej mierze prawda. Ponoć Daiwa zrobiła jakieś pokazy wczoraj w Warszawie na Lazurowej, ale też w jakiś chory sposób.

#10 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 01 luty 2009 - 21:57

Co mi wiadomo, żeby obejrzeć ofertę Daiwy w siedzibie ich, należało najpierw napisać o swoim przybyciu :wacko:

Pewnie chcieli uniknąć takich tłumów jak na wyprzedaży przed Muskie,a takie miejsce jak Torwar pewnie by tyle zwolenników polskiej dystrybucji daiwy nie pomieściło :D

Pozdrawiam
Slider

#11 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 01 luty 2009 - 22:00

Właśnie o tym mówię - zezwolenie od pierwszego sekretarza <_< :lol: było potrzebne :lol:

#12 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 02 luty 2009 - 15:30

Witam,
Stypa stypą, a życie toczy się dalej. Powyższy temat i dyskusja pokazuje, że Targi nie spełniają oczekiwań wielu pasjonatów wędkarstwa. W FC wspólnie z dealerami zastanawiamy się jak dalej promować nowoczesne wędkarstwo i dobry sprzęt. Jeżeli nie zrobimy tego z Wami, to z kim?
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

ps. Powyższe zdjęcie wędek z pracowni Waldka jest odpowiedzią na pytania, dlaczego to właśnie ta pracownia jest dealerem FC w zakresie wędzisk castingowych. Dlaczego pracownia Romana jest dealerem w zakresie wędzisk muchowych mam nadzieję, że również wiecie.

#13 OFFLINE   janusz

janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 283 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 02 luty 2009 - 19:25


Nieobecność dużych firm/dystrybutorów to ... moim zdaniem wypięcie się 4 literami na klienta, na nas wędkarzy.

To co Remek stwierdził w br. zapowiadało się już od 2-3 lat.Z roku na rok było coraz mniej dużych firm i w końcu mamy to co mamy, czyli na wielkich TARGACH nie ma na czym oka zawiesić.
Chwała rodbuilderom i ich trzeba promować, tym bardziej że chłopcy potrafią zrobić fajne patyczki. Oczywiście że jest żal, że brak dużych firm, że nie ma żadnych tegorocznych nowości w multikach. A może czas zmienić termin targów np. z lutego na kwiecień, czyli po targach w Osace, może wówczas zobaczymy jakieś nowości i u nas. Ale to tylko może, bo jeżeli duże firmy nie pojawią się na targach, to nowości też nie będzie.
Miejmy nadzieję że duże firmy wędkarskie i dystrybutorzy sprzetu wyciagną odpowiednie wnioski.

#14 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 04 luty 2009 - 09:07

do red.Remka@ i nie tylko
W styczniu prowadziłem obszerną dyskusję na łamach forum z jednym forumowiczem, z rogami. Pisząc o nowościach castingowych w/w forumowicz odniósł się do zbliżających targów wędkarskich w Warszawie. Znając dokładnie to co będzie pokazwane, a raczej co nie będzie pokazywane napisałem, że na targach może się bardzo zdziwić.
Zaraz po tym poście zostałem zasypany wpisami forumowiczów-fachowców od targowej rzeczywistości. Wszystkie te wpisy sprowadzały się do tego, że piszę głupoty i tylko ONI wiedzą jak będzie wspaniale.
Czytając Twoją mini relację przypomniałem sobie tamten wpis. Smutne to, że kosztem promocji naszego hobby mam/miałem rację. To smutna satysfakcja.
Mimo tego znowu w dyskusji na temat tej /pożal się Boże wystawy/ widzę poroże. I to jest podwójnie smutne.

pozdrawiam :(

#15 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 04 luty 2009 - 09:15

do red.Remka@ i nie tylko
W styczniu prowadziłem obszerną dyskusję na łamach forum z jednym forumowiczem, z rogami. Pisząc o nowościach castingowych w/w forumowicz odniósł się do zbliżających targów wędkarskich w Warszawie. Znając dokładnie to co będzie pokazwane, a raczej co nie będzie pokazywane napisałem, że na targach może się bardzo zdziwić.
Zaraz po tym poście zostałem zasypany wpisami forumowiczów-fachowców od targowej rzeczywistości. Wszystkie te wpisy sprowadzały się do tego, że piszę głupoty i tylko ONI wiedzą jak będzie wspaniale.
Czytając Twoją mini relację przypomniałem sobie tamten wpis. Smutne to, że kosztem promocji naszego hobby mam/miałem rację. To smutna satysfakcja.
Mimo tego znowu w dyskusji na temat tej /pożal się Boże wystawy/ widzę poroże. I to jest podwójnie smutne.

pozdrawiam :(


Proszę o nie wciskanie mi słów których nie napisałem.

#16 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 luty 2009 - 18:12

No nic .... mnie tak zachęcono, że do sklepu nie prędko zawitam. Zdecydowanie wolę rodbuilderów choć do tej pory raczej próbowałem skręcić coś z US czy z Japonii. Niestety kiedy patrzę na dzisiejszy kurs dolara coś mi się zdaje, że za chwilę i wędki u rodbuilderów osiągną barierę nie do przeskoczenia jeśli chodzi o $$$. A może zastanowię się przy okazji by sprzedać mojego AE74? Teraz to wart majątek :lol:

#17 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 04 luty 2009 - 19:23

Witam,
Niestety aktualny kurs walut jest katastrofalnie wysoki. Dodatkowo rosną ceny u producentów. Ceny blanków i komponentów lada dzień wzrosną i to znacznie.
Pozdrawiam,
Ireneusz

#18 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 luty 2009 - 20:22

No właśnie. Tego można było się spodziewać. No i dochodzimy do wniosku, że kryzys światowy wpłynie na rozwój polskiego castingu :D

#19 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 04 luty 2009 - 20:47

Obawaiam się Remku, że blanki i gotowe wędki spiningowe również podrożeją :unsure:

#20 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 luty 2009 - 20:50

:lol: no tak :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych