Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najbardziej śliska plecionka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 sierpień 2014 - 22:16

Ja polecam Rapala Titanium -cicha i przyzwiota cena

Nie polecam. Szorstka i słaba. Poza tym ten zapas który był na wyprzedaży w jednym ze sklepów jest zleżały. Gumka , którą spięta linka rozlatuje sie w rękach.



#22 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 03 sierpień 2014 - 13:14

Nie polecam. Szorstka i słaba. Poza tym ten zapas który był na wyprzedaży w jednym ze sklepów jest zleżały. Gumka , którą spięta linka rozlatuje sie w rękach.

Haha jeszcze nie dawno pamiętam jak wszyscy się rzucili na tę promocję :) I kupowali po kilka, kilkanaście szpul hehe Wiedziałem że coś z tą plećką pewnie jest nie tak:)



#23 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 04 sierpień 2014 - 04:08

Ja myślę że plecionka Rapala sama się obroni albo i nie :lol: ja powiem tak gdybym miał się sugerować opiniami z tego forum to czasami mógłbym się przejechać-ale dla mnie Rapala Titanium naprawdę to dobra plecionka-pewnie że wytrzymałością ustępująca nowym wynalazkom np Techron-owi ale za to jest b.cicha-użytkuję Techrona na drugiej wędce i odgłos jest w stosunku do Rapali tragiczny-mi osobiście bardzo przeszkadza odgłos typu ,,piłowanie''.Dodam że łowię głównie na jeziorze i nie zauważyłem tragicznego spadku wytrzymałości Rapali i choć to jezioro to już nie raz miałem takie zaczepy że Bushwacker 15-42 giął się w pałąk i zawsze wyciągałem cały zestaw :P



#24 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 04 sierpień 2014 - 07:55

Ja myślę że plecionka Rapala sama się obroni albo i nie :lol: ja powiem tak gdybym miał się sugerować opiniami z tego forum to czasami mógłbym się przejechać-ale dla mnie Rapala Titanium naprawdę to dobra plecionka-pewnie że wytrzymałością ustępująca nowym wynalazkom np Techron-owi ale za to jest b.cicha-użytkuję Techrona na drugiej wędce i odgłos jest w stosunku do Rapali tragiczny-mi osobiście bardzo przeszkadza odgłos typu ,,piłowanie''.Dodam że łowię głównie na jeziorze i nie zauważyłem tragicznego spadku wytrzymałości Rapali i choć to jezioro to już nie raz miałem takie zaczepy że Bushwacker 15-42 giął się w pałąk i zawsze wyciągałem cały zestaw :P

to znaczy że słabe zaczepy miałes :) Zapraszam nad wisłe powyrywać konary z wody :) :D

:rockon:

Łowił ktoś Power Pro 8 splotową ?


Użytkownik meme174 edytował ten post 04 sierpień 2014 - 07:56


#25 OFFLINE   pulaas

pulaas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 04 sierpień 2014 - 09:32

Nanofil Berkleya to może nie plecionka ale mi osobście dobrze się na to łowi. Jest bardzo śliska. Można małmi przynętami daleko rzucić. Jeśli użyje się węzła zalecanego przez producenta (zaciskanego oczywiście na mokro) to na prawdę ta linka daje radę. 


  • coloumb lubi to

#26 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 04 sierpień 2014 - 09:46

Łowił ktoś Power Pro 8 splotową ?

 Łowiłem w minionym sezonie 0,15 , całą szpulkę nawinąłem z nawijarki. Mięciutka i nieszumiąca, szybko się odbarwiała i zaczynała szczępić (to mogła być wina czegoś innego...) na ostatnich metrach, ale mimo to wytrzymałość zachowywała. Nie wystarczyła nawet na sezon, skręcanie i plątanie zmniejszało ilość linki na szpuli, po czasie podkład dodałem (chyba nawet 2razy), to i tak na początku jesieni przy dalszym zarzucie już pętelka (łącząca z żyłką podkładową) się wysnuwała...! Tylko niemiarodajne to moje łowienie, mi raczej PENN Battle zmasakrował tą pletkę :wacko: na dobrym młynku powinno być wszystko dobrze.

 

edycja:

A, dodam jeszcze że na Battle 5000 mam nawiniętą 0,36 i wszystko ok. ale ten zestawik już mniej używany, więcej do ciągania za pływałem niż rzucania z ręki, i większa grubość też ma mniejszą tendencje do skręcania...


Użytkownik *Hektor* edytował ten post 04 sierpień 2014 - 14:36


#27 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 08:25

Co powiecie o  TECHRON VX8 ?



#28 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 18:14

No własnie może wina lezy po stronie kolowrotkow :P  a nie plecionek



#29 OFFLINE   rey

rey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 09 lipiec 2017 - 10:04

DUAL hardcore X8 zdecydowanie dalej posyła przynęty niż wszystko, czego używałem do tej pory.
Ma ktoś jakieś sprawdzone węzły do śliskiego DUALA hardcore X8? Na Power Pro używałem klasycznego uni widniejącego na ulotce w opakowaniu. Mam wrażenie, że pomimo tych 12kg wytrzymałości ten Dual za szybko się poddaje na zaczepach.

#30 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 09 lipiec 2017 - 10:18

DUAL hardcore X8 zdecydowanie dalej posyła przynęty niż wszystko, czego używałem do tej pory.
Ma ktoś jakieś sprawdzone węzły do śliskiego DUALA hardcore X8? Na Power Pro używałem klasycznego uni widniejącego na ulotce w opakowaniu. Mam wrażenie, że pomimo tych 12kg wytrzymałości ten Dual za szybko się poddaje na zaczepach.

Duel podaje wytrzymałość liniowa, a nie na węźle (jak to podaje np Sunline), stad będzie szybciej strzelał na wiązaniu niż deklarowana wytrzymałość.
  • HaDe i rey lubią to

#31 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 09 lipiec 2017 - 10:36

Miałem kilka plecionek, śliskich 8-splotowych...w których klasyczne węzły "przecinały" plecionkę przy zaciskaniu.

Problem dotyczył :

-Daiwa Tournament 8

-Daiwa J-Braid

-Ryjuin

 

A pomagał ten węzeł...i dawał radę pod rybką ;)

 



#32 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 09 lipiec 2017 - 11:00

Na Daiwe Tournament8 braid najlepszy- wg mnie- jest palomar zaciskany na mokro.

#33 OFFLINE   rey

rey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 09 lipiec 2017 - 12:36

Catrol, tylko z potrójnym oplotem przy wiązaniu? B)

#34 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 09 lipiec 2017 - 20:00

Paweł, ja próbowałem i na "3" i na "5" bodajże i było ok :)

 

Dzisiaj połowiłem z Duel'em Hardcore x8 - i co raz bardziej jestem zawiedziony :( Ta plecionka się rozwarstwia, rozluźnia od byle czego.

Nawet jak dotknęła lekko rzepu do wędki "rozwarstwiła się" :/

 

Chyba będę musiał ją wymienić...tylko jeszcze nie wiem na co :)


  • rey lubi to

#35 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 10 lipiec 2017 - 22:05

Karol , już też gdzieś kiedyś pisałem w wątku plecionkowym o nieprzewidywalności Duel'a , który może nie rozwarstwiał się u mnie , ale puszczał przy odstrzeliwaniu tuż przy ręce dokonującej tej brutalnej czynności  ;) . Nie wiem dlaczego w sumie , bo to świetnie wyglądająca pod palcami , cicha i lotna plecionka . Podobna przypadłość zaskakujących pęknięć trapiła testowanego przeze mnie Varivasa Avani Sea Bass MPT , który jest przecież znakomitą linką i u wielu Kolegów się sprawdza , a u mnie przy jigowaniu lubił zaskoczyć niemiło ... Może to kwestia jakiejś określonej partii plecionek , bo ani moje łowiska nie są wymagające zbytnio pod kątem urazowości dla linek , ani woda w nich brudna i zanieczyszczona . W każdym bądź razie , póki co , stanęło na Sunline pomarańczowym na wszystkich zestawach plecionkowych . Nie chcę oczywiście przez to dyskredytować jakości tamtych linek , ale przy moim łowieniu spisywały się średnio ...



#36 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 11 lipiec 2017 - 06:58

Mnie Duel Hardcore X8 PE #0.6 rozczarował niezmiernie :(

 

Na pierwszy rzut oka fajna linka, miękka, w testach statycznych była całkiem ok.

Ale straszna tasiemka, na razie się nie skręca...ale dotknąć byle czym nawet lekko szorstkim i rozwarstwia się.

Niedługo nawinę Duela X-Wire 8 PE # 0.8 i zobaczymy czy będzie lepiej ;)

 

Ja sandaczuję z Varivasem Sea Bass PE #0.8 - linka traci kolor, ostatnie 1-2m strzępi się ale nawet na mocnym wietrze nigdy mi się nie splątała, pęka mi na węźle.

Jak na swoją cenę bardo dobra linka.

 

Mam Sunline'a Super PE 8 PE # 1  10lb to bardzo fajna, śliska plecionka.

Plecionka przyjmuje kolor zabrudzonej wody ale wystarczy połowić nią w czystszej wodzie i tak jakby się trochę płukała i jest znowu bardziej pomarańczowa ;)

Nigdy nie miałem żadnego splątania. Śliska, fajnie pracuje w przelotkach, dalekie rzuty.

Jedyna wada ? - bardzo słaba na zaczepach...pod rybą czy to szczupaki 3-4+ kg czy sandacze ponad 2kg nie miałem strachu nigdy :)

 

Na razie Duel odpada, nigdy więcej nie kupię :/



#37 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 11 lipiec 2017 - 08:50

Duel Hardcore jest bardzo OK, a przy okazji jest tez bardzo delikatny. Sunline Super PE8 posiada wszystkie plusy Duela, do tego jest nieco mniej podatna na przetarcia i mechacenie. Uzywam obu linek, nigdy nie zdarzylo sie, aby cos mi w reku sie urwalo. Majac jednak swiadomosc subtelnosci, stosuje przypony fluorocarbonowe, czyszcze przelotki, sprawdzam rolke, weryfikuje wezly, ogladam w koncu plecionke, jesli jest mocno nadwyrezona, odcinam kawalek. Tym sposobem w trzecim sezonie lowienia Duelem zostalo mi z 200 metrow 100, ale linka wciaz w boju 😏

#38 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 11 lipiec 2017 - 11:05

coloumb, sorry ale nie mogę się powstrzymać od uśmiechu, widząc jak idealizujesz japońskie plecionki. Przypominają mi się Twoje spostrzeżenia na temat tych linek:

 

- linka nie trzyma deklarowanej wytrzymałości ale wszystko jest OK,

- najpewniej wina przelotek (to na czyjąś uwagę, że linka jest tasiemką i kiepsko się nią rzuca)

- bardzo delikatna, no ale bardzo OK

 

:)


  • venom_666 lubi to

#39 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 11 lipiec 2017 - 11:50

Sunline Super PE8 mam i to póki co najlepsza jakiej używałem. Każda plecionka po kilkunastu wypadach straci zapewne "śliskość" i wtedy doskonałem rozwiazaniem, oczym sam sie niedawno przekonałem, jest smar silikonowy w SzPraju :D

 

https://6.allegroimg...ec6957af19ea296



#40 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 11 lipiec 2017 - 14:58

Ale wszystkie chińskie to nic nie warty badziew...
Chociaż z tego co czytam to są bardziej przewidywalne niż te super hiper japońskie pajęczynki




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych