Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

polowy w okresie przedtarlowym - wydzielone z watku SZCZUPAK 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 31 styczeń 2009 - 13:58

powod podzialu watku http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&&th=812 0&goto=132205#msg_132205


.. złowione w kraju???????? :unsure:

#2 OFFLINE   diverek

diverek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie

Napisano 31 styczeń 2009 - 13:59



#3 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 31 styczeń 2009 - 14:00

...jeżeli w 2009 roku to chyba w okresie??? możesz to naprostować...
Chyba, że na danym łowisku nie obowiązują przepisy PZW...

#4 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 31 styczeń 2009 - 14:12

Gratki!!!
zazdroszczę wody na której nie ma okresu ochronnego,
może byś opisał sam połów ,na co ,choć troszkę szczegółów same zdjęcia tak łyso wyglądają

#5 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 31 styczeń 2009 - 14:22

CAŁE SZCZĘŚCIE ŻE PZW TU MOŻE TYLKO POZAZDROŚCIĆ TAKICH RYB,O GOSPODARCE PZW SZKODA PISAĆ.

... to niezaprzeczalny fakt... gratki za pierwsze Polskie kaczory w 2009r..

#6 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 31 styczeń 2009 - 14:25

Jedna tylko wątpliwość i już śpieszę gratulować :D
Czy okres ochronny, to wymóg tylko jedynie słusznej organizacji, czy wymóg ustawowy? Może ktoś zechce mnie doinformować?

#7 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 31 styczeń 2009 - 14:26

Jedna tylko wątpliwość.
Czy okres ochronny to wymóg tylko jedynie słusznej organizacji, czy wymóg ustawowy? Może ktoś zechce mnie doinformować?

Gospodarz wody może sam wyznaczyć okres ochronny przynajmniej tak mi wiadomo

#8 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 31 styczeń 2009 - 14:31

Skoro tak, wypada złożyć wyrazy uznania. No i pogratulować dostępu do TAKIEJ wody.

#9 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 31 styczeń 2009 - 14:59

Ładna woda, ładne rybki.

Że nie ma całkowicie lodu u ciebie :unsure: Odwilż przyszła ale na tej wodzie jakby zimy nie było :D

Pozdr.

Salmo

PS. Wątek o szczupakach 2009 już powstał http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=7850& ;start=0&

#10 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 31 styczeń 2009 - 19:26

Gratulacje za Kaczory :D
Daleko to od Wrocławia?? :mellow: :mellow:

#11 OFFLINE   karuzo27

karuzo27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaWWA
  • Imię:Mateusz

Napisano 31 styczeń 2009 - 20:33

piękne szczupaki:)
też znam takie wody w sumie jedno jezioro gdzie nie ma teraz okresu ochronnego na szczupaka, właściciel sam ustala regulamin a w nim także okresy ochronne:) tylko że niestety mało tam już szczupaka.. może własnie z tego powodu;/

ps. był już wątek SZCZUPAKI 2009 :D jest na 2 stronie:)

#12 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 luty 2009 - 12:03

NO TO WCHODZE W TEN ROK 2009. :unsure:

z exifa wynika, ze to pierwsze zdjecie jest z grudnia 2007 ... a drugie nie zawiera danych exif ... co nie oznacza, ze podana data polowu sie zgadza ...
moglbys nam to wyjasnic? :D

ps. wylacz sobie caps lock, bo juz uszy bola B)


#13 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 luty 2009 - 15:59

diverek ja bym nie chciał marudzic, ale obiecałes mi kuna chata pewno zdjecie. na kompie widze sie juz pojawiles a TEGO zdjecia jak nie bylo u mnie na poczcie tak dalej nie ma.... Robalu lysy :D

#14 OFFLINE   Chub

Chub

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaLondon

Napisano 01 luty 2009 - 16:40

Witam.

Nie chce tutaj analizować zdjęć i sprawdzac ich autentyczność. Chciałbym jednak zapytać o kwestie etyczne łowienia szczupaków w tym okresie? Rozumiem, przepisy przepisami... są łowiska na których można wędkować. W Anglii, gdzie wędkuje mogę łowić szczupłe do 15 marca!!! Pytanie tylko, czy to OK? Samice są wypchane już ikrą aż trzeszczą, walka z nimi to hol większego leszcza a wagowo mozna bić rekord za rekordem. Czy nie lepiej pouganiać się z kleniami i pstrągami niż męczyć przyszłe matki.
POZDRAWIAM.



#15 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 luty 2009 - 19:36

Witam.

Nie chce tutaj analizować zdjęć i sprawdzac ich autentyczność. Chciałbym jednak zapytać o kwestie etyczne łowienia szczupaków w tym okresie? Rozumiem, przepisy przepisami... są łowiska na których można wędkować. W Anglii, gdzie wędkuje mogę łowić szczupłe do 15 marca!!! Pytanie tylko, czy to OK? Samice są wypchane już ikrą aż trzeszczą, walka z nimi to hol większego leszcza a wagowo mozna bić rekord za rekordem. Czy nie lepiej pouganiać się z kleniami i pstrągami niż męczyć przyszłe matki.
POZDRAWIAM.


Sądzę ze w kraju z tak silnymi i wpływowymi organizacjami jak PAC szybko zrobiono by porządek z przepisem będącym w sprzeczności ze współczesną troską o milusińskich. Myślę że jeśli w tym okresie łowią Wielkie Nazwiska to pewnie wiedzą co robią. Co nie znaczy ze na pewno jest to super sport. U nas od początku stycznia posucha, nawet nie jeździmy próbowac. Zdecydowanie lepiej będzie w kwietniu - mają jak już będzie po.
Chciałbym móc sobie pstrąga ew klenia złowić - niestety cienko z tym o tej porze roku, siedzenie w tęczakowym łowisku chyba jedyna opcja

#16 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 luty 2009 - 20:22

Witam.

Nie chce tutaj analizować zdjęć i sprawdzac ich autentyczność. Chciałbym jednak zapytać o kwestie etyczne łowienia szczupaków w tym okresie? Rozumiem, przepisy przepisami... są łowiska na których można wędkować. W Anglii, gdzie wędkuje mogę łowić szczupłe do 15 marca!!! Pytanie tylko, czy to OK? Samice są wypchane już ikrą aż trzeszczą, walka z nimi to hol większego leszcza a wagowo mozna bić rekord za rekordem. Czy nie lepiej pouganiać się z kleniami i pstrągami niż męczyć przyszłe matki.
POZDRAWIAM.



Miło coś takiego przeczytać.
Ostatnio nie byłem w stanie przekonać człowieka, który bez wysiłku łowi średniaki ;) po 5 kg, że łowienie ryb przed tarłem, ma na nie wpływ (rozmowa w kontekście POLSKICH ŁOWISK i nie łamania RAPR).
Skąd u niego inne wnioski??
W UK wszyscy u niego łowią do 15 marca i ryb jest dużo.
I nie wytłumaczysz, że mogłoby być więcej, że to trochę niesportowe i w warunkach polskich (pomijam że od stycznia pozaprawnych), ma znacznie większy wpływ na populację, bo mamusiek u nas nie ma tak wiele jak tam.
Ileś wykłusują, ileś odpłynie i zdechnie z woblerem w pysku, ileś się wymęczy przy zbyt długim holu, ileś się uszkodzi przy podbieraniu... itp. itd. lista długa jak kolejka do jedynego czynnego w Wigilię osiedlowego monopolu.
Takie argumenty nie trafiały - jakbyś próbował kogoś przekonać - próbuj innych.
Uważam, że mni więcy do końca stycznia (zależnie od wody) można szczupce połowić. Później??? Jak kto uważa, w UK akurat ma to mniejszy wpływ na liczebność, ale... jak kto uważa. B)

Pozdrawiam, Grzesiek

#17 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 02 luty 2009 - 00:14

Witam,

Ano z tymi szczupakami chyba nie jest to takie proste jak by sie wydawalo. Sa w UK, nawet niedaleko od Ladku lowiska gdzie ryby lapie sie do maja.Trupow nie widac. Okresu ochronnego jak tako nie maja jedynie wlasciciele lowisk nie pozwalaja lapac do jesieni.

Z jednej strony jest pogon za jak najciezsza ryba z drugiej strony chyba wszystko ma jakis sens bo ryb jest duzo ( oprocz miejsc odwiedzanych czesto przez niektorych rodakow patrz rzeka Lea w Dobbs Weir na splawiku). Pytanie jakie nalezalo by zadac jest co lepsze- hol na poteznym sprzecie, czyli jerkowka 150-200 gram, jakies duze ABU i plecionka co najmniej 65 lbs, badz wedka do martwej rybki, niewiele sie rozniaca moca, przedtarlowej samicy, ktora i tak praktycznie nie walczy, moze jeden-dwa odjazdy i po wszystkim. Zostaje podebrana wielkim, karpiowym podbierakiem, polozona w delikatntmn worku, szybko zwazona i do wody. Z drugiej strony mamy srodek lata- ciepla wode. Wiekszy szczupak potrafi juz pokazac na co go stac, szczegolnie gdy sprzet nie jest za mocny. A to wyskoczy a to zrobi kilka dlugich odjazdow, pomiele sie przy podebraniu itd. Nie zawsze bedzie w stanie spalic kwas jaki sie odlozyl w miesniach.

Nie pamietam zebym mial problem ze szczupakiem wypuszczanym w lutym badz marcu. Zawsze udalo im sie wrocic w dobrej kondycji badz mi sie tylko tak wydawalo. W lecie bylo roznie i czasem potrzebna byla dluga reanimacja a i stan wypuszczanej ryby pozostawial troche do zyczenia ( sprzet byl taki sam jak w zimie).

Pozdrawiam,

Bujo

#18 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 luty 2009 - 02:18

Bujo :D
Szanuję Twoje zdanie, to o czym wiesz i piszesz jest jak najbardziej wiarygodne. :D
Co do letnich reanimacji wszystko zależy od rodzaju wody. Jak natleniona to nic się dzieje, jak mamy płytki dołek z bulionem w brzegach
- reanimacja często jest konieczna, a w zasadzie konieczna jest zmiana łowiska lub poławianego gatunku.
(To w odpowiedzi co lepsze: letnie walczaki, czy przedtarłowe maciory).
A od rodzaju wody, ważniejsze jest nastawienie sprzętowe. Jeśli wiemy, że w wodzie są +100cm, to używając do dużych (lekkich) przynęt linki 10lb w zasadzie z miejsca robimy sobie mały kłopot, a rybom... duży kłopot.
Nie, żeby nie dało się wyholować, to kwestia świadomości łowienia i to jest ważniejsze od daty połowu.
A jak napisałem:

(...)łowienie ryb przed tarłem, ma na nie wpływ
(rozmowa w kontekście POLSKICH ŁOWISK i nie łamania RAPR).

i nie chodziło o przeżywalność ryb, a bardziej ryzyko ich nie wytarcia się, chodziło o świadomość większości z szanownej braci. :unsure:
Jak piszesz TO NIE TAKIE PROSTE i nie twierdzę, że mam na 100% rację, ale tak uważam zwłaszcza wobec -powiedzmy delikatnie- wtórnie niezbyt urodzajnych, polskich wód.
Może luty jest równie bezpieczny co styczeń - tego rzecz jasna na 100% nie wiem.
A ze słów Kolegi Chub ucieszyłem się, bo lubię pouganiać się za zimowym, niekoniecznie rekordowym i nie tak łatwym kleniem... B)

Pozdrawiam, Grzesiek

#19 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 02 luty 2009 - 10:31

Witam,

@Maynard- ja tylko opisalem swoje spostrzezenia,w dodatku dotyczace lowisk w UK, z lagodniejsza badz nieistniejaca zima :D

Jesli chodzi o polskie realia to jestem zupelnie nie na czasie,niestety.

Fajnie ze poruszyles tez kwestie sprzetu- moze paru osobom da to troche do myslenia :D :D :D

Pozdrawiam serdecznie,

Michal

#20 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 02 luty 2009 - 11:22

Gratulacje Diverek !
Zimowe szczupaki mają to do siebie, że delikatnie biorą. Jednak ich kondycja niczym sie nie różni od tych jesiennych. Obserwowałem, że te duże rybki przystępują do tarła bardzo późno. Sadzę, że nie ma obawy o ich kondycję po uwolnieniu.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych