Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Punkty ostrzeżenia


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
77 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 29 lipiec 2014 - 12:33

Witajcie,

 

Pisałem co prawda w tej sprawie z jednym z modów, ale z racji tej, że nie ma nigdzie (chyba...) tego tematu, chciałbym zaproponować, żeby punkty ostrzeżenia, które niestety czasem można otrzymać (mi się rónież zdarzyło :P), podlegały usunięciu (wraz z ograniczeniami nałożonymi na osobe je otrzymującą) po upływie jakiegoś zdefiniowanego okresu. 

 

Coś na zasadzie punktów karnych za wykroczenie drogowe :)...

 

Proponuję, aby punkty były usuwane np. po 2-3 miesiącach od ich przyznania. Co Wy na to? :)

 

Modów i Adminów proszę o rozważenie propozycji :)

 

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego :)...



#2 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2014 - 12:38

Ja, póki co,  jestem przeciw, jak dostanę dwa karniaki, będę za. :D  ;)

 

 

Są już podobne tematy, pierwszy z brzegu, zaraz pod Twoim. :)



#3 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 29 lipiec 2014 - 12:47

Z tego co wiem to za te punktu głowy nikomu jeszcze nie urwali?

Nawet jeśli otrzymasz kilka ostrzeżeń to maksymalną karą jest ograniczenie dostępu do forum na kilka dni, da się to chyba jakoś przeżyć?


  • Dagon lubi to

#4 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 29 lipiec 2014 - 12:48

Ja, póki co,  jestem przeciw, jak dostanę dwa karniaki, będę za. :D  ;)
 
 
Są już podobne tematy, pierwszy z brzegu, zaraz pod Twoim. :)


a co powiesz na bon o wartości 999 zł na wydanie na giełdzie jerkbait , bon będzie odnawial się po każdych 500 postach nabitych :D

#5 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2014 - 12:50

To się naczytamy o wędkach na sandacza wtedy, że ho ho. :D



#6 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 29 lipiec 2014 - 12:57

To się naczytamy o wędkach na sandacza wtedy, że ho ho. :D


i wtedy bezkarnie będzie można na Wiśle łowić mlynkami wielkości 1000 bosko.

#7 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 29 lipiec 2014 - 13:00

To ja proponuje wprowadzić godziny pracy społecznej dotyczące posprzątanie terenu swojego łowiska.

Pięć godzin sprzątania = anulowanie 1 punktu.


Użytkownik @Wojti edytował ten post 29 lipiec 2014 - 13:04

  • mdziam_78 i Profil_Nieaktywny lubią to

#8 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 805 postów
  • LokalizacjaSmołdzino
  • Imię:Przemek

Napisano 29 lipiec 2014 - 13:01

Też kiedyś dostałem karniaka i wisi do tej pory  :P  Pytałem moda kiedy on zniknie ,niestety zostaje  :(



#9 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2014 - 13:08

To ja proponuje wprowadzić godziny pracy społecznej dotyczące posprzątanie terenu swojego łowiska.

Pięć godzin sprzątania = anulowanie 1 punktu.

:clappinghands:  :good: 



#10 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3533 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 29 lipiec 2014 - 17:05

Z tego co wiem to za te punktu głowy nikomu jeszcze nie urwali?
Nawet jeśli otrzymasz kilka ostrzeżeń to maksymalną karą jest ograniczenie dostępu do forum na kilka dni, da się to chyba jakoś przeżyć?

 

Recydywiści otrzymują dożywotni ban na giełdę (jeżeli te kilka ostrzeżeń wynika z łamania regulaminu giełdy j.pl). W przypadku innych działów ostateczną karą jest pożegnanie z j.pl. Na stałe.

Punkty nie będą podlegały usuwaniu/ kasowaniu.


  • Piotrek Milupa i Wojtek B. lubią to

#11 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 30 lipiec 2014 - 16:07

Bez sensu... To, że ktoś kiedyś coś przeskrobał, nie znaczy, ze nie pragnie rechabilitacji :)...

Kto tu stanowi najwyższą instancję, aby podnieść temat na poważnie? 

 

Może i punkciki cudów nie powodują, ale wolę, by zniknęły... 

 

 

 

 

Recydywiści otrzymują dożywotni ban na giełdę (jeżeli te kilka ostrzeżeń wynika z łamania regulaminu giełdy j.pl). W przypadku innych działów ostateczną karą jest pożegnanie z j.pl. Na stałe.

Punkty nie będą podlegały usuwaniu/ kasowaniu.

 

Podaj proszę powód. :)

 

"Nie, bo nie", mnie nie zadowala :)...


Użytkownik seemoore edytował ten post 30 lipiec 2014 - 16:07


#12 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 30 lipiec 2014 - 16:27

(...)

Podaj proszę powód. :)

(...)

Polityka właściciela (li) portalu.

Sądzę, że reguły są jasne i właściciel posiada pełne prawo do swobodnego redagowania tych reguł. I nie musi się nikomu tłumaczyć, dlaczego.

Dziś każdy może sam założyć własny portal. Ustanowić własne reguły. Własną politykę dyscyplinowania (lub nie) userów. I może tłumaczyć się (lub nie) z powodów stosowania własnych reguł gry. Jak to właściciel B) 

Każdy, kto uważa, że regulamin jest "bez sensu" może założyć własny portal z sensowniejszym regulaminem.

I na koniec - jeśli na pierwszy rzut oka czegoś nie widać, nie oznacza, że tego nie ma ;)

 

 

A żeby nie było tak obcesowo - fakt nieznikania punktów jest bardzo dyscyplinujący. Gdyby ulegały (np po 3 miesiącach) kasacji, oj, to by się działo! :rolleyes:  :doh:



#13 OFFLINE   wojtek_n

wojtek_n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:N

Napisano 30 lipiec 2014 - 18:58

 

 

 

A żeby nie było tak obcesowo - fakt nieznikania punktów jest bardzo dyscyplinujący. Gdyby ulegały (np po 3 miesiącach) kasacji, oj, to by się działo! :rolleyes:  :doh:

 

To może choć po trzech latach ? Zawsze to jakaś pociecha że w końcu znikną przy dobrym sprawowaniu



#14 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 30 lipiec 2014 - 19:51

Ale w sumie dlaczego miałyby znikać. Przez 10lat mogę nazbierać np. 50 punktów i podejrzewam, iż ich wydźwięk i znaczenie dla Admina będzie inne niż 5pkt na giełdzie w miesiąc. Fakt ich zebrania przypomina o tym, iż za łamanie zasad można dostać po łapach.
  • Piotrek Milupa lubi to

#15 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 30 lipiec 2014 - 21:31

To, że nie znikają, to chyba dobrze, bo są forumowicze, którzy mają adnotację " 0 punktów ostrzeżeń" ;)

 

I to w tym kontekście ciekawie wygląda, nie sądzicie ?


Użytkownik janusz.walaszewski edytował ten post 30 lipiec 2014 - 21:31


#16 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 31 lipiec 2014 - 11:14

Jest kilka portali, które założono właśnie wraz z sensownym by się wydawało regulaminem i te portale prawie nie istnieją. ;)

 
 

A żeby nie było tak obcesowo - fakt nieznikania punktów jest bardzo dyscyplinujący. 

 

 

 

Zgadzam się z tym.

Jeśli ustalono punkty to one muszą pozostawać. Bo nie można karać na niby, taka jest rola kary.

 

Prowadzenie tak dużego Forum bez pewnych elementów dyscyplinujących (przynajmniej w zapisie) jest bardzo trudne. Bo każdym Forum zarządza człowiek, a nie maszyna. Pomyłki są częścią takiego zarządzania. To nie jest problem, jeśli jest wola i chęć wyjaśnienia sprawy pomiędzy ludźmi. Np. na priv :)



#17 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 31 lipiec 2014 - 11:40

Ja powiem tak: Niech sobie zostają, ale trzeba jasno określić po ilu tych punktach następuje BAN i najważniejsza sprawa dotycząca przyznawania ich ,

tak aby nikt nie miał pretensji do nikogo :  WSZYSCY SĄ/MAJĄ BYĆ RÓWNO TRAKTOWANI BEZ WYJĄTKÓW I ZNAJOMOŚCI I AKTUALNIE POSIADANEGO STATUTU  NA PORTALU  et.cetera...i bez zbędnego rozwijania się dalej................aaaa i RÓWNO - to znaczy każdy podlega tym samym regułom gry , a moderatorzy są by dopilnować tego nie licząc i czekając na wskazanie.............bez przymykania OKA na ........... ;)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 31 lipiec 2014 - 13:30

  • fish28, Karol Krause i darek3523 lubią to

#18 OFFLINE   darek3523

darek3523

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 420 postów
  • LokalizacjaPlock

Napisano 31 lipiec 2014 - 19:39

Ja powiem tak: Niech sobie zostają, ale trzeba jasno określić po ilu tych punktach następuje BAN i najważniejsza sprawa dotycząca przyznawania ich ,

tak aby nikt nie miał pretensji do nikogo :  WSZYSCY SĄ/MAJĄ BYĆ RÓWNO TRAKTOWANI BEZ WYJĄTKÓW I ZNAJOMOŚCI I AKTUALNIE POSIADANEGO STATUTU  NA PORTALU  et.cetera...i bez zbędnego rozwijania się dalej................aaaa i RÓWNO - to znaczy każdy podlega tym samym regułom gry , a moderatorzy są by dopilnować tego nie licząc i czekając na wskazanie.............bez przymykania OKA na ........... ;)

nic dodac nic ując ... ech 


Użytkownik darek3523 edytował ten post 31 lipiec 2014 - 19:39


#19 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 31 lipiec 2014 - 20:39

Ja powiem tak: Niech sobie zostają, ale trzeba jasno określić po ilu tych punktach następuje BAN i najważniejsza sprawa dotycząca przyznawania ich ,

tak aby nikt nie miał pretensji do nikogo :  WSZYSCY SĄ/MAJĄ BYĆ RÓWNO TRAKTOWANI BEZ WYJĄTKÓW I ZNAJOMOŚCI I AKTUALNIE POSIADANEGO STATUTU  NA PORTALU  et.cetera...i bez zbędnego rozwijania się dalej................aaaa i RÓWNO - to znaczy każdy podlega tym samym regułom gry , a moderatorzy są by dopilnować tego nie licząc i czekając na wskazanie.............bez przymykania OKA na ........... ;)

 

i tak oto Mariusz postuluje sprawiedliwość, proste... pozornie, bo definicji ci wiele, ta zaproponowana przez Mariusza ciąży ku Ulpianowskiej czyli... Iustitia est constans et perpetua voluntas ius suum cuique tribuere (sprawiedliwość jest stałą i niezmienną wolą przyznania każdemu należnego mu prawa) ten miły pogląd nijak się jednak ma do, punktu 5 regulaminu j.pl : "Przestrzegaj regulaminów obowiązujących na forum oraz zaleceń administratora lub moderatorów. Pamiętaj, że ostateczne interpretacje należą do nich. Wypowiedzi naruszające zasady mogą być usuwane a uporczywe naruszanie zasad obowiązujących na jerkbait.pl może oznaczać usunięcie z grona Użytkowników."

 

Tu na j.pl jest i będzie tylko j.pl czyli wola i moc j.pl. Wyraźnie to widać w treści ww. zapisu... prostymi słowy mówi on, że tu nie ma rządów prawa (regulaminu jakby się może tego chciało), tylko rządy administratora lub moderatorów, a kto się nie zgadza niech... 

 

To jest forum należące do pewnego prywatnego podmiotu, a nie do użytkowników, mimo, że ci ostatni są jego bardzo istotną częścią. Tu nie ma demokracji, bo to nie jest dobro wspólne. Główny cel jaki temu przedsięwzięciu przyświeca jest jasny...biznesowy dla właściciela i tu każdy kto stoi z tym celem w sprzeczności jest zbędny. Oczywiście nie zmienia to faktu, że bez tego nie było by tego miejsca, ze stratą dla nas. 

 

Punkty nie są dla korekty użytkowników, tylko dla kontroli i żadnego precyzyjnego regulaminu nie będzie. 

 

Słowem częściowo zgadzam się z Robertem. 


  • mdziam_78, BOB i R0BERT lubią to

#20 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 31 lipiec 2014 - 21:24

Nie pochwalam  łamania regulaminu tu ustanowionego i nie miałem na myśli wzywanie do bojkotu i rewolucji. Powiem więcej , jestem - ZA !!!!!!!

Ja po prostu chcę "zdrowego" , obiektywnego spojrzenia na niektóre sytuacje. Poza tym nie można postepować na zasadzie "Co wolno wojewodzie to nie ......." jednocześnie  udając że wszyscy są równi oraz wmawiając że wszyscy tworzymy portal i pracujemy na jego wizerunek medialny.

Jeszcze jedno :

Wydaje mi się również że - należy się Nam jakiś posłuch , bo to my wszyscy tworzymy portal i nie zapominajmy że bez Nas pewnie by go nie było.  

To My ,te kilka setek a raczej już TYSIECY!!!!!  użytkowników stanowimy w pewnym sensie o jego istnieniu i jego medialnym życiu , udzielając się raz lepiej raz gorzej bo nie każdy jest - POETĄ .

Oczywiście nic nie ujmując : ZAŁOŻYCIELOM, MODOM ,ADMINISTRATOROM I CAŁEJ RESZCIE ciężkiej pracy i trudu jaki wkładają by zapanować czasami nad "gorejącymi głowami".

BRAWO ZA STWORZENIE PORTALU I JESZCZE RAZ BRAWO :clappinghands:  :clappinghands:  :clappinghands:  :clappinghands:  :clappinghands:  :clappinghands:  :good: ..............................ale proszę pamiętajcie również o NAS ;) .


Użytkownik miramar69 edytował ten post 01 sierpień 2014 - 06:53





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych