Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Punkty ostrzeżenia


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
77 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 31 lipiec 2014 - 22:36

Członkiem (hmmm  :rolleyes: ) jerkbaitowej społeczności jestem niedługo, lecz uważnie obserwuję i czytam posty o tym, jak to rzewniej bywało. Dzisiejsza moderacja to mały pikuś (podobno :)) wobec wcześniejszych poczynań modów, którzy hojną ręką darzyli banami na prawo i lewo. Dziś widzę więcej empatii i wyrozumiałości. A że nie ma "świętych nietykalnych" boleśnie przekonał się niedawno Sławek Oppeln Bronikowski, jeden z userów z baaardzo długim stażem i niewątpliwymi dla barwności portalu zasługami. O co poszło wszyscy chętni mogą przeczytać w tym samym dziale, dwa wątki wcześniej.

 

(...)Główny cel jaki temu przedsięwzięciu przyświeca jest jasny...biznesowy dla właściciela i tu każdy kto stoi z tym celem w sprzeczności jest zbędny. (...)

 

Co do głównego celu, jaki przyświeca przedsięwzięciu "jerkbait.pl" mocno polemizowałbym Adamie z Twoją tezą. Pamiętam wprowadzanie reklam i motywację tego kroku. Portal jest dla nas, dla pasjonatów którzy chcą podzielić się swoją wiedzą, przy okazji podpatrzeć lub dowiedzieć się czegoś nowego. Widzę to na każdym kroku. Gdyby chodziło o biznes, to wystarczyłoby w drobny sposób opodatkować giełdę i pozwolić na wolną amerykankę. Wulgaryzmy, personalne ataki, polityka i religia czy inne kontrowersyjne tematy mają dużą "oglądalność" i przyciągają większą uwagę ( w tym reklamodawców), niż dywagacje nad jakimś kołowrotkiem czy też żyłką. A że koszty prowadzenia portalu są, każdy rozumie. Ten "biznes" to bardziej zwrot kosztów niż życiowy interes. A jeśli "małe co nieco" zostanie (oby!), to zapewniam Cię, że nie z naszą krzywdą B)



#22 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 sierpień 2014 - 09:22

Adam ... echhhhh ... rozmarzyłem się .....

 

Woblery z Bielska - Like! :)



#23 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 11:14

Członkiem (hmmm :rolleyes: ) jerkbaitowej społeczności jestem niedługo, lecz uważnie obserwuję i czytam posty o tym, jak to rzewniej bywało. Dzisiejsza moderacja to mały pikuś (podobno :)) wobec wcześniejszych poczynań modów, którzy hojną ręką darzyli banami na prawo i lewo. Dziś widzę więcej empatii i wyrozumiałości.

 

także i ja pamiętam te czasy, pamiętam też, że moderatorzy wtedy nie mogli ani ostrzegać, ani blokować, ani banować natomiast pilnowali(śmy) porządku na forum i to byłoby na tyle ... tak wyglądała kiedyś moderacyjna rzeczywistość ... to informacje z pewnego źródła, że tak powiem ;)

co do tematu watku, to o roszczeniowej postawie userów można napisać tomy, ale pozostawmy to filozofom i poetom, najlepiej tym nieśmiertelnym banitom


  • mifek lubi to

#24 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 sierpień 2014 - 19:50

pitt ty lepiej nie kracz...

 

pelnia za nieco ponad tydzien ;)

 

noite.jpg



#25 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • Imię:Michał

Napisano 03 sierpień 2014 - 09:54

Regulamin nie jest napisany na szczęście po chińsku ;)  - należy go po prostu przeczytać zanim zacznie się działać na forum i uniknie się w ten prosty sposób przypadkowych :(  punktów .



#26 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 sierpień 2014 - 10:21

Chyba zrobię tak, że po rejestracji będę go jeszcze wysyłał na maila .... Pytanie czy jeszcze nagrać mp3 i odtwarzać :)? Też pomysł .... "czyta Julian Suzin" ...


  • minecjusz lubi to

#27 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 sierpień 2014 - 10:34

Jan Suzin :P

#28 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 03 sierpień 2014 - 10:55

Remek z tym wysyłaniem regulaminu na emaila to niegłupi pomysł


  • remek lubi to

#29 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 sierpień 2014 - 11:12

Jan Suzin :P

 

Tak ... Jan, Jan .... echhh. ....



#30 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 sierpień 2014 - 11:12

Remek z tym wysyłaniem regulaminu na emaila to niegłupi pomysł

 

Tak zrobię :)


  • minecjusz lubi to

#31 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 03 sierpień 2014 - 12:52

pitt ty lepiej nie kracz...

 

pelnia za nieco ponad tydzien ;)

 

noite.jpg

 

Sierotki :D

 

Daliście przykład  ;)

Nikt już nie będzie "skamlał" ;)

Ogon, cenna rzecz :D Zachowawczy instynkt zadziała  ;)


Użytkownik robert67 edytował ten post 03 sierpień 2014 - 17:49


#32 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 03 sierpień 2014 - 15:00

 Dla leniwych proponuję streszczenie - ściągę z regulaminu....czyli wypisanie co wolno a co nie, bez wyjaśniania dlaczego.

Jeśli komuś będzie zależało na zapoznaniu się z rozwinięciem i  uzasadnieniem owego streszczenia to wystarczy, że wejdzie w link do pełnej wersji regulaminu.

Ot takie 10 przykazań J.pl

Albo bardziej hardcorowo...... proponuję mały test z wiedzy regulaminu przed autoryzacją nowego konta.

Test może mieć formę 5 pytań w trakcie rejestracji tuż po zaznaczeniu opcji, że "akceptuje regulamin" ;)



#33 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 03 sierpień 2014 - 17:03

Na forum spokój jak na cmentarzu. Żadnych zadym. Nic. Bana to chyba ktoś dostał ze 100 lat temu, a tu taki temat. O jakichś punktach karnych. 


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#34 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 03 sierpień 2014 - 17:47

Na forum spokój jak na cmentarzu. Żadnych zadym. Nic. Bana to chyba ktoś dostał ze 100 lat temu, a tu taki temat. O jakichś punktach karnych. 

 

Piste



#35 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 03 sierpień 2014 - 18:26

Piste

 

2932080.jpg



#36 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 04 sierpień 2014 - 22:23

Nie jestem nietykalny :rolleyes:  Każdy kto ma chęć albo życzenie , opieprza mnie jak beczkę od smoły . I vice versa .. Regulamin jaki jest każdy widzi - tnie brutalnie po skrzydłach , bywa w porywach srogi niczym ślepa Temida .. i jest kostycznie niereformowalny . "Dożywotnie" ostrzeżenia są dla mnie równie trudne do zrozumienia co i do akceptacji . Cały świat jest jednym wielkim przemijaniem , ale regulaminowe punkty są ponad to - taka specyficzna specyfika - mamy coś zupełnie wyjątkowego :)

Wilk i Skippi to w 100 % przychówek regulaminu .. I szkoda , że bez odwrotu ..



#37 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 sierpień 2014 - 19:33

Nie jestem nietykalny :rolleyes:  Każdy kto ma chęć albo życzenie , opieprza mnie jak beczkę od smoły . I vice versa .. Regulamin jaki jest każdy widzi - tnie brutalnie po skrzydłach , bywa w porywach srogi niczym ślepa Temida .. i jest kostycznie niereformowalny . "Dożywotnie" ostrzeżenia są dla mnie równie trudne do zrozumienia co i do akceptacji . Cały świat jest jednym wielkim przemijaniem , ale regulaminowe punkty są ponad to - taka specyficzna specyfika - mamy coś zupełnie wyjątkowego :)

Wilk i Skippi to w 100 % przychówek regulaminu .. I szkoda , że bez odwrotu ..

A nawet, jak policja dowali, to kiedyś zacierają



#38 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 05 sierpień 2014 - 20:35

Ustaliliśmy zatem, bez wątpienia, że mamy różne poglądy... ok. Truizm. 

 

Proponuję utworzenie Jerkbait plus. Jeśli ktoś proponował, to z góry przepraszam... 

 

J.P.pl będzie forum zamkniętym, li tylko dla "sprawdzonych" z j.pl. Nie będzie widocznym "z zewnątrz". Będzie miał wszystkie zalety j.pl, ale nie będzie miał jego nielicznych wad... kochający łowić pstrągi, będą mogli pisać gdzie łowią, trociarze czy ryby już weszły... czy są. Kochający duże rzeki będą mogli wymieć się miejscówkami sumowymi i sandaczowymi. Bolenie kochający też...

 

Imagin all... 

 

Ktoś za...


Użytkownik AdasCzeski edytował ten post 05 sierpień 2014 - 20:35


#39 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 05 sierpień 2014 - 22:41

Ustaliliśmy zatem, bez wątpienia, że mamy różne poglądy... ok. Truizm. 

 

Proponuję utworzenie Jerkbait plus. Jeśli ktoś proponował, to z góry przepraszam... 

 

J.P.pl będzie forum zamkniętym, li tylko dla "sprawdzonych" z j.pl. Nie będzie widocznym "z zewnątrz". Będzie miał wszystkie zalety j.pl, ale nie będzie miał jego nielicznych wad... kochający łowić pstrągi, będą mogli pisać gdzie łowią, trociarze czy ryby już weszły... czy są. Kochający duże rzeki będą mogli wymieć się miejscówkami sumowymi i sandaczowymi. Bolenie kochający też...

 

Imagin all... 

 

Ktoś za...

Było to już kiedyś poruszane........ale jaki to miałoby sens?Znajomi bez problemu dzielą się info; kto?gdzie?i kiedy?No chyba, żeby wzmóc elitarność takiego grona...to też bez sensu, bo kolorów tu jednak dostatek.

No i najważniejsze:kto i jak przydzielał by dostęp do konta/forum "plus"?na jakiej podstawie?..........Moderatorzy,kumple,czy ogólne głosowanie na otwartym forum?Nie ma chyba dobrego sposobu na to.

Watek generalnie dotyczy udzielanych ostrzeżeń-dla mnie, nie istotne jest to, czy one się przedawnią,zresetują itp.Ja chcę wiedzieć czy ktoś je sprawiedliwie przyznał..........nic więcej.Póki co widzę, że nie bardzo.

No i wypraszam sobie pisanie do mnie, że mam podać konkretny przykład,bo jak podałem konkretne przykłady na łamanie regulaminu odnośnie zdjęć umieszczanych na forum.....to mnie "konfidentem"nazwano. :blink:



#40 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 06 sierpień 2014 - 06:06

Z przykrością muszę stwierdzić , żem to ja sprawił , bo jeszcze do niedawna wydawało mi się , że zamiast iść na ryby ludzie siedzą i studiują kogo by tu jeszcze  przydupić na "oszustwie" , lecz teraz z całą powagą kolegę przepraszam , bo sam zauważam,  że są tu praktyki ,które mnie samego również( mówiąc delikatnie ) denerwują ,a punktowanie ostatnio chyba stało się" konikem" szanownego grona (choć nie do końca sprawiedliwe)


  • Harjer lubi to