Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Deklaracja OFE, ostani dzwonek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 18:47

...
co do wypowiedzi kolegi @szwagier.janusz:

''Oczywiście, system jest chory. Chory dziedzictwem poprzednich lat, kiedy to składki do niego wpływające nie pokrywały późniejszych świadczeń, albo w ogóle nie wpływały. Chory nieuzasadnionymi odstępstwami na rzecz rolników, żołnierzy, policjantów, górników i innych grup zawodowych''.


Niestety Karol, ale jest w tym dużo racji - nie traktuj tego osobiście, bo piszę ogólnie.
Wcześniejsze emerytury są chore i tak nie powinno być. Możliwość wcześniejszej emerytury powinni mieć żołnierze i to też tylko Ci, którym dane będzie nadstawić karku i nie daj Boże przelać krew za ojczyznę. A wojskowi którzy grzeją dupsko za biurkiem niestety tyrają tyle ile inne grupy zawodowe.

A tak z tytułu wcześniejszych świadczeń, mamy całą rzeszę stosunkowo młodych emerytów, którzy są tak schorowani że jadą na wypoczynek do Niemiec do stoczni/firmy/sezonowego zbioru rzodkiewek itd. Inni wyjeżdżają leczyć schorowane plecy do Anglii do firm budowlanych - podobno funty szterlingi bardzo szybko leczą dolegliwości ;). Jeszcze inni korzystają z krajowego spa "firma ochroniarska emeryta lub rencistę przyjmie ..."
Czy tak to ma wyglądać ?
Ja, TY i wielu innych powinniśmy pracować, dostawać godziwą płacę i ewentualnie z tego odkładać na wcześniejszą emeryturę (jeśli ktoś ma ochotę wcześniej zostać emerytem).
I to jest zdrowe, pracujemy po równo i nikt do nikogo nie dokłada.


Wracając do OFE i ZUS, to że buchneli nam kasę to już fakt dokonany, to że nikt z nas (Polaków) nie protestował też już wiemy.
Wiecie co by było, gdyby to PIS podjął "uchwałę" o przejęciu 153mld zł z OFE ? Mainstreamowe media grzmiały by o złodziejstwie i zdradzie narodu :lol:. A tymczasem ... a tymczasem cicho sza <_<.

Zdaje się że NIK coś bąknął w sprawie ZUSu :

Najwyższa Izba Kontroli pokazuje, jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejął środki Otwartych Funduszy Emerytalnych. I zaznacza, że na bieżące emerytury nie starcza już pieniędzy, a deficyt wciąż będzie się powiększał.

Funkcjonujący w Polsce od 1999 r. powszechny system emerytalny opiera się na dwóch obowiązkowych filarach - repartycyjnym (ZUS), czyli systemie, w którym zbierane składki społeczne płacone przez obecnie pracujących są wypłacane aktualnym emerytom - oraz na filarze kapitałowym (OFE) zasilanym częścią składki ubezpieczenia społecznego płaconej przez obecnie pracujących i przekazywanej na ich indywidualne konta w funduszu emerytalnym.

NIK podkreśla, że już teraz odprowadzane przez osoby aktywne zawodowo składki nie są w stanie pokryć bieżących wypłat. Powstały w ten sposób deficyt pokrywany jest z budżetu państwa i stanowi obecnie poważne obciążenie dla finansów publicznych, ponieważ udzielane przez budżet dotacje i pożyczki powiększają dług publiczny.

Izba nie ma wątpliwości co do tego, że to wzrost deficytu sektora finansów publicznych stanowił główną przesłankę do wprowadzenia zmian w OFE, a w konsekwencji przejęcie przez ZUS aktywów OFE o wartości 153,2 mld zł.

Mimo przewidywanego zwiększenia wpływów z tytułu składek, a także przenoszenia środków w ramach tzw. suwaka, ZUS przewiduje dalszy wzrost deficytu Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS).

Pogłębiający się deficyt FUS wskazuje, że w dłuższej perspektywie, bez wsparcia z budżetu państwa, może nie wystarczyć środków na wypłatę świadczeń emerytalnych.


źródło : https://tinyurl.com/l9vvds5

Na starość będziemy wysprzedawać te nasze kołowrotki, badyle do łowienia itd.
A przy śmietnikowych spotkaniach w poszukiwaniu żarła, pogaworzymy o rybach :( ;).



#42 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 19:48

Wiecie co by było, gdyby to PIS podjął "uchwałę" o przejęciu 153mld zł z OFE ? Mainstreamowe media grzmiały by o złodziejstwie i zdradzie narodu :lol:. A tymczasem ... a tymczasem cicho sza <_<.

 

 

Osobiście uważam, że nic. Biorąc pod uwagę, to że PIS i PO i reszta postkomuny  to ta sama materia tylko w innych fartuszkach. Ponadto, apeluję żebyśmy nie mówili, że te pieniądze przejęto, czy przeniesiono, przetransferowane etc. Wiele osób do dziś nie ogarnia co się stało.To były obligacje skarbu Państwa, które zostały kupione kiedyś przez OFE. Skarb państwa miał je odkupić po danym okresie i oddać z procentem na jaki się umówiono. Skarb państwa zerwał tę umowę, zabrał te obligacje i powiedział, że przenosi je do ZUS. Ponieważ jednak skarb państwa i ZUS to jest ten sam portfel, oczywistym jest że skarb państwa nie będzie sam sobie oddawał pieniędzy. Prawda? Innymi słowy, doszło do umorzenia długu. To też była idea, zmniejszyć dług państwa. Zostało to poczynione i księgowo i fizycznie. Tych pieniędzy już nie ma. 



#43 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 07 sierpień 2014 - 20:02

Sens złożenia deklaracji do OFE można skwitować jednym męskim cytatem: "W imię ZASAD sku...synu!". Pierwsze co zrobiłem na urlopie to złożyłem deklarację pozostawienia części środków w OFE  ;)

Odbiegając nieco od głównego nurtu dyskusji, zastanawiam się coraz częściej, czy jedynym sensownym rozwiązaniem w obecnych [sur]realiach nie jest egzystencja w szarej strefie i przygotowanie niezbędnych zasobów, np. ostrej amunicji i stadka cane corso, na okoliczność wizyty tych, którzy chcieliby swoje lepkie łapska wyciągnąć po to, co wypracowałem.

 

Organy państwa są w stanie postępującej degeneracji i pomocy nie można się po nich spodziewać. Przykład? Mojej lubej zajumali komórkę- dostarczyliśmy nowy numer telefonu bo miała konto w jakimś dedykowanym serwisie producenta i widzieliśmy zmianę kart a policja miała przez pewien okres możliwość namierzenia komórki. Po dwóch miesiącach otrzymaliśmy postanowienie o umorzeniu postępowania; były pies powiedział nam, że z namierzeniem aktywnego telefonu nie byłoby żadnych problemów gdyby tylko [dys]funkcjonariusze mieli życzenie przeprowadzić czynności rzetelnie. Inny przykład? Na wyniki sekcji zwłok bliskiej mi osoby czekam już ponad trzy miesiące bo biegły "łapie różne fuchy" i prokuratura nie może go namówić do przeprowadzenia badań.

 

Jako osoba, która straciła 5 lat życia na prawie mówię Wam, że jeśli macie możliwość to lejcie ciepłym moczem na to towarzystwo, kombinujcie ile się da żeby obejść system bandyckich danin, bezsensownych zakazów i róbcie to co sobie zaplanowaliście bez oglądania się na złodzieja, który Wam czegoś zabrania albo wyciąga łapska jak brudny menel i sapie "daj na gula wina w Sowie & Co".

 

Z resztą jaki mandat moralny do pouczania mnie co mam robić ma podmiot, który do PKB wlicza handel narkotykami i prostytucję.

attachicon.gifimages.jpg

 

Dokładnie- spychają do szarej strefy. Nawołują do oszczedzania. Z chęcią oszczędzałbym ze składek które obecnie zabierają z mojej kasy na obecne emerytury.



#44 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 11 sierpień 2014 - 09:00

O! ZUS sam postanowił zrobić reformę.  :rolleyes:

 

http://www.rp.pl/art...w-o-dzielo.html



#45 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 sierpień 2014 - 09:13

Tak nas to kochane, przyjazne państwo tuli, że nas w końcu podusi.



#46 OFFLINE   starydrwal

starydrwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 11 sierpień 2014 - 10:37

Mam to gdzieś. Nie mam szans dożyć emerytury w fabryce. Codziennie widzę jak tyrają ludzie na śmieciówkach- sól wychodzi na koszulki i nic nie odkładają na emerytury. Mamy przetrącony kręgosłup i już się nie podniesiemy.  :(



#47 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 12 sierpień 2014 - 17:50

2 300 000. ZUS po cichu liczył że może będzie tylko 1 000 000. Teraz będzie trzeba ograbić kogoś ekstra. Strasznie długo idą te listy. 

 

http://wgospodarce.p...-nie-chce-zus-u



#48 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 12 sierpień 2014 - 19:01

Ja to nawet nie mam nic do gadania jak ci wszyscy którzy mają mniej niż 10 lat do emerytury bo w takim wypadku to i tak kasa przepływa z automatu. Jak powstawało OFE namawiali żeby się zapisywać więc tak zrobiłem i nie obchodzi mnie ile % zarządzający biorą, mnie na ich koncie kwota wzrastała. Wartość jednostki w tym OFE wzrosła z coś ponad 9plz do ponad 30 przez te 15 lat, czy mi wezmą 0,2 czy 2% to mnie mało interesuje. Wq......a mnie to że na umowie z OFE jest podpis mój i ich przedstawiciela więc dlaczego do q....y-nędzy ktoś inny decyduje za mnie o zmianie warunków??? :angry:

ZUS (organizacja przestępcza ale zupełnie niezorganizowana) przymusza nas do wpłat ale gdyby go nie było czy ja bym sobie lepiej nie poradził ? Na ubezpieczenie społeczne w rozliczeniu rocznym mam wpis trochę ponad 11 tys. :angry: to przez ostatnich 15 lat da ponad 160 tys + coś ok. 10 czy 11 lat pracy w PRL-u. Licząc że do emerytury mam lat 10 to tak trochę ponad ćwierć "bańki" pójdzie do ZUS. I załóżmy że pożyję lat 5 na emeryturze :unsure: (wolałbym więcej ale jest i wariant pesymistyczny że emerytury nie dożyję :( ) . Dostałem od nich list kilka miesięcy temu że coś tam im wychodzi 1800plz/miesięcznie, no dobra + te 10 lat niech im wyjdzie 2500 B) (a jak wejdziemy do strefy euro to 600 euro) . To wracając do tych 5 lat wypłacą mi 150 tys a później żonie zasiłek pogrzebowy 4000 a prawie 100 tys. pójdzie się je.....ć :angry: . Jakbym co roku 10 tys wkładał w jakieś fundusze , nawet nie akcji ale obligacji i mieszane to średnio by można przyjąć jakieś 7-8% rocznie to przez pierwsze 15 lat bym kapitał podwoił :rolleyes: ZUS to potrafi ??? :angry: ch.... potrafi :angry: . Jeśli mogę to taki rady dla młodzieży :P 30-40 letniej której zarobki przekraczają średnią krajową i są w stanie coś odłożyć:

-odkładać samemu i lokować w jakieś bezpieczne fundusze

-w dużym mieście kupić kawalerkę albo dwie pod wynajm

-inne formy inwestycji np. wino ( nikt wam tego nie każe trzymać w domu)

a dla tych co nie lubią odkładać albo dla tych co nie mogą rada faceta prawie 60 letniego :

Panowie - SPIERDALAĆ :P  (oczywiście za granicę).

ps. Córka sąsiadów pracuje w ZUS i kilka miesięcy temu mówiła że listy z wyliczonymi emeryturami wysyłają bo muszą ale ........kwoty są wpisywane dowolnie bo nikt tak naprawdę nie wie ile emerytura kogoś kto przejdzie na nią za 10, 15 czy 20 lat będzie wynosiła.

I jeszcze taka ciekawostka , program czasowo wstrzymany:

http://www.canadaint...x.aspx?lang=pol

I zadanie dla kolegów:

W poprzedniej edycji było 800 miejsc. Ile czasu spływały zgłoszenia wiedząc że w pierwszym roku tego programu chyba 5 lat temu przy limicie 500 osób zgłoszenia spływały rok bez dwóch dni?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych