Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Legia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2186 odpowiedzi w tym temacie

#1461 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 04 październik 2017 - 18:27

Jeziorm 1, 

 

mam nieodparte ważenie, że zapomniałeś napisać o tym, że nikt, ale to nikt nie ma prawa bić i poniżać innego człowieka...


  • Guzu i coloumb lubią to

#1462 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 04 październik 2017 - 18:31

Dokładnie. A najwiecej do powiedzenia maja osoby co nigdy na Legii nie byly jak rowniez na innych stadionach...

#1463 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 04 październik 2017 - 18:52

Jestem kibicem Legii od zawsze, wiele przeżyłem wspólnych wzlotów i upadków. Byłem chociażby na słynnym meczu z Widzewem w 1997 roku, także nie ma takiego doła, nie ma takiej gry Legii, takiej wpadki, która by była w stanie coś zmienić w tym względzie. Z drużyną jest się na dobre i na złe, można się frustrować, ale nie w ten sposób to okazywać... W pełni rozumiem słowa Vukovicia. Jako kibic Legii również tak się czuje: nie jestem poszkodowany, ale psychicznie sponiewierany

Też byłem na tym meczu!! Zaczęliśmy się odzywać dopiero u Nas na osiedlu na Czerniakowskiej..Szok!

Niestety TB zagotowaly się głowy! Wszystko to źle wygląda! Idą zmiany. Obawiam się ze nie na lepsze (obym się mylił )

http://www.sport.pl/...sychicznie.html



#1464 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 04 październik 2017 - 18:53

Karnet na Zylete upowaznia do turbowania zawodnikow bez formy? Wydziargane PW usprawiedliwia chamstwo? Oprawa meczu w miejsce grzechow zamieszka?

#1465 OFFLINE   pomelo (maciekd)

pomelo (maciekd)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 04 październik 2017 - 19:12



Też byłem na tym meczu!! Zaczęliśmy się odzywać dopiero u Nas na osiedlu na Czerniakowskiej..Szok!

Niestety TB zagotowaly się głowy! Wszystko to źle wygląda! Idą zmiany. Obawiam się ze nie na lepsze (obym się mylił )


Ja się tłukłem na Ursynów. Ludzie dziwnie się patrzyli. Takiej ciszy w autobusie pełnym kibiców Legii nie można było się nadziwić...

Karnet na Zylete upowaznia do turbowania zawodnikow bez formy? Wydziargane PW usprawiedliwia chamstwo? Oprawa meczu w miejsce grzechow zamieszka?

Tak, niby masz rację, ale widzisz, moim zdaniem problem zaczyna się w generalizowaniu. To samo działa zresztą w wędkarstwie i innych sprawach. Problemem nie jest Żyleta jako całość tylko jednostki. Być może liczone w setkach, ale jednostki. Angolom się kiedyś udało sprawę rozwiązać, może i u nas kiedyś się uda.

#1466 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 04 październik 2017 - 19:31

Co takiego sie udalo angolom?

#1467 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 655 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 04 październik 2017 - 20:27

Co takiego sie udalo angolom?

Chyba chodzi o to że wprowadzili wysokie kary pieniężne i zakaz stadionowy niekiedy dożywotni za jakieś burdy kibiców. Myślę że o to chodzi koledze


  • pomelo (maciekd) lubi to

#1468 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 04 październik 2017 - 20:48

A to ok,bo myślalem ze rozwiazali jakis prroblem😉

#1469 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 04 październik 2017 - 21:12

A to ok,bo myślalem ze rozwiazali jakis prroblem😉


No właśnie w tym sęk, że rozwiązali. Zero tolerancji dla stadionowego debilizmu zmieniło w ciągu 20 lat bardzo wiele.
  • cyprys19 i pomelo (maciekd) lubią to

#1470 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 05 październik 2017 - 05:58

A to z telewizji wiesz czy z gazet?

Kolego tam ciągle sie cos dzieje na stadionach nie mowiac o ulicach i pubach.

Ale najlepiej powtarzac jak mantrę ze angole dali sobie z kibicami radę😊

Dla twojej wiadomosci to np w lidze niemieckiej,szwedzkiej,francuskiej dzieje sie o wiele wiecej jesli chodzi o rozroby niz w naszej.

Co do ekstraklasy to gdyby nie młyny,ultrasi i "kibole"(debilne słowo rodem z tvn) to ta liga cieszyla by sie takim zainteresowaniem jak ping pong (nie obrazajac kibicow tej dyscypliny)
  • grzesiekp. lubi to

#1471 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 05 październik 2017 - 06:43

A to z telewizji wiesz czy z gazet?

Z gazet i to komunistycznych :P . Miało to miejsce w II połowie lat 80 za kadencji M. Thacher, jeśli masz mniej niż 35 lat możesz nie pamiętać. Kary po kilka tysięcy funtów, 3-5 letnie zakazy stadionowe i to egzekwowane a w drastycznych przypadkach dożywotnie.

Widziałem kilka lat temu przemarsz kibiców Legii po zdobyciu MP na Starówkę. Objawy miłości do klubu i miasta mieli specyficzne - rzucanie koszami na śmieci, niszczenie wiat na przystankach, wybijanie witryn sklepowych. Jasne, to są kibice a nie kibole ale takich kiboli to ja pi....lę.


  • cyprys19 lubi to

#1472 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 05 październik 2017 - 06:54

... ja myślę, że należy rozgraniczyć określenie kibic i kibol... bo to dwa różne stany umysłu...



#1473 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 05 październik 2017 - 06:57

... ja myślę, że należy rozgraniczyć określenie kibic i kibol... bo to dwa różne stany umysłu...

Jeziorm napisał że "kibole" to debilne słowo i rozumiem że dla niego jest to słowo obraźliwe. W takim razie kto robił rozpiździel na mieście ? Kibice czy kibole ?



#1474 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 05 październik 2017 - 07:02

Jeziorm napisał że "kibole" to debilne słowo i rozumiem że dla niego jest to słowo obraźliwe. W takim razie kto robił rozpiździel na mieście ? Kibice czy kibole ?

... to niech się może @Jeziorm 1 wypowie, bo dla mnie kibol i debil brzmi jednoznacznie...



#1475 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 05 październik 2017 - 07:11

Ja napisalem wyraznie ze kibol to debilne slowo i zostalo stworzone na potrzebe mediow.

Debil to debil.czy rzucasz koszem czy lowisz male okonie i je wyrzucasz za siebie dla mnie jestes debil.to tyle chlopaki😊

Analizujcie temat dalej😉

#1476 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 05 październik 2017 - 07:13

Sacha apropos tego przemarszu,to nie wiem nie widzialem,baaardzo daleko mi do Legii.

Ja jezdzac na mecze od wielu lat bardzo rzadko widzialem takie akcje i prawie zawsze starsza ekipa szybko chlodzila glowy tych debili.

Ale są kibice ogolnie i są kibice Legii😉

#1477 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 05 październik 2017 - 08:19

Ja już kiedyś tłumaczyłem skąd wywodzi się słowo "Kibol". Słowo to pochodzi z gwary poznańskiej i oznacza w języku ogólnopolskim kibica. Określenie zostało zapożyczone przez pismaków z tefałenów, polszmatów, tvpisów itp. bo jest wygodne. Nie wulgarne i nie można też powiedzieć że jest ładne. Kiedy rozmawiam z moją babcią (86 lat) i mówię, że wybieram się na mecz, często odpowiada mi "Oj ja też byłam kiedyś kibol. Chodziłam na Wartę i krzyczałam Warta gola..."  Interpretowanie Kibola jako bandyty jest nadużyciem i godzi w gwarę poznańską. Tych co rozpieprzają  stadiony i leją po pyskach swoich piłkarzy nazywajcie jak chcecie. Pseudokibice, bandyci, małpy, pół mózgi, a kiboli zostawcie w spokoju. Ja jak nie znam znaczenia jakiegoś słowa, to staram się dowiedzieć co oznacza, albo go nie używam. 

 

Pozdrawiam wszystkich kiboli!



#1478 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 05 październik 2017 - 08:21

Ja napisalem wyraznie ze kibol to debilne slowo i zostalo stworzone na potrzebe mediow.

Debil to debil.czy rzucasz koszem czy lowisz male okonie i je wyrzucasz za siebie dla mnie jestes debil.to tyle chlopaki

Analizujcie temat dalej

 

Masz rację, dalsza analiza nie ma sensu. Za atak na piłkarzy legii nie odpowiadają kibiole, tylko ekipa TVN i sfrustrowani sympatycy ping-ponga.



#1479 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 05 październik 2017 - 09:12

Hahaha dobre.

Jeszcze napisz o powstańcach😉

#1480 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 05 październik 2017 - 11:16

Ja już kiedyś tłumaczyłem skąd wywodzi się słowo "Kibol". Słowo to pochodzi z gwary poznańskiej i oznacza w języku ogólnopolskim kibica. Określenie zostało zapożyczone przez pismaków z tefałenów, polszmatów, tvpisów itp. bo jest wygodne. Nie wulgarne i nie można też powiedzieć że jest ładne. Kiedy rozmawiam z moją babcią (86 lat) i mówię, że wybieram się na mecz, często odpowiada mi "Oj ja też byłam kiedyś kibol. Chodziłam na Wartę i krzyczałam Warta gola..."  Interpretowanie Kibola jako bandyty jest nadużyciem i godzi w gwarę poznańską. Tych co rozpieprzają  stadiony i leją po pyskach swoich piłkarzy nazywajcie jak chcecie. Pseudokibice, bandyci, małpy, pół mózgi, a kiboli zostawcie w spokoju. Ja jak nie znam znaczenia jakiegoś słowa, to staram się dowiedzieć co oznacza, albo go nie używam. 

 

Pozdrawiam wszystkich kiboli!

 

Dokładnie. 

 

Tu nieco więcej: 

 

http://www.gloswielk...umnie,id,t.html


  • Najeżony lubi to