Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa luna 103


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   ppludrok

ppludrok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 09:21

Na razie jest Luna i mam nadzieję, że zapasi bo ładne są te okrąglaczki :-)

#22 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 09:55

Miałem pięć Morrum-ków łącznie z Forell zrobionym coś a'la AE74. Ryoga i CC przebijają temat i nie ma się co jarać... http://www.andrzejstanek.pl/post/40  ;)  :D

 

 

No właśnie - Ryoga1016 i CC101 NEW2014 zmiotą całą resztę okrąglaków w tym przedzile rzutowym co szukasz i tego nie oszukasz;). 

 

 

Nie żebym specjalnie chciał jako fan ABU na siłę bić się o pietruszkę. Jednak, Mowa o zestawie do lekkiego łowienia. Są 3 opcje. Ryoga- 255 gr, Luna-270gr i Morrumy- od 200-220 gr, w zależności od wersji. Nie zrozumcie mnie źle, ale jakbyście mogli mieć a nie mieć kij lżejszy o 40-70 gr, to byście woleli lżejszy prawda. Jak można odchudzić zestaw do intensywnego łowienia z ręki, o te 40-70 gr, to jest to bardzo dobra wiadomość. Natomiast wyborem ciężkiego młynka lekką ręką oddajecie pole w lekkim zestawie, gdzie jest baaaardzo duże pole manewru. Tylko CC 101 zbliża się wagowo do Morrumów.  :)



#23 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 sierpień 2014 - 10:01

 

Nie żebym specjalnie chciał jako fan ABU na siłę bić się o pietruszkę. (...) Tylko CC 101 zbliża się wagowo do Morrumów.  :)

 

 

Głupio mi się nawet z czym innym niż SX pokazać na szwedzkich oringach. Obraziłby się :) Nawet na ZX-y trochę psioczą ;) Ale przyzwyczają się z czasem...



#24 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 01 sierpień 2014 - 10:09

 

 
 

 

Nie żebym specjalnie chciał jako fan ABU na siłę bić się o pietruszkę. Jednak, Mowa o zestawie do lekkiego łowienia. Są 3 opcje. Ryoga- 255 gr, Luna-270gr i Morrumy- od 200-220 gr, w zależności od wersji. Nie zrozumcie mnie źle, ale jakbyście mogli mieć a nie mieć kij lżejszy o 40-70 gr, to byście woleli lżejszy prawda. Jak można odchudzić zestaw do intensywnego łowienia z ręki, o te 40-70 gr, to jest to bardzo dobra wiadomość. Natomiast wyborem ciężkiego młynka lekką ręką oddajecie pole w lekkim zestawie, gdzie jest baaaardzo duże pole manewru. Tylko CC 101 zbliża się wagowo do Morrumów.  :)

 

 

Bardziej chodziło mi o wykonanie, przemyślenia techniczne, możliwości rzutowe, solidność wykonania. Morrum to fajne młynki, po zachłyśnięciu się nimi przychodzi proza życia i tutaj wolę to co napisałem poprzednio. Forell-ka a'la AE74 porównywałem na łowisku z Cardiff 51DC (ten sam kij, wahadła 5-9 gram, Dunajec) w moim odczuciu przy rzutach nawet przebijał Cardiff-a, kultura pracy, głośność szpuli (AVAIL) i ogólne odczucia w trakcie łowienia - musi przyklęknąć przed Shimano. Tak, że Kolego ja tam wolę...  ;)  :D



#25 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 10:25

Ja wiem. :)  Bo tylko o to chodzi. "Ja wolę"- to wszystko. Powiem tak. Tylko Cardiffa nie używałem i nawet bym go nie chciał mieć, z tym hamulcem i za tą cenę, choć wygląda przekozacko. Co do reszty, to kultura pracy, możliwości rzutowe, a zwłaszcza jakieś szumy szpuli, której i tak nie słyszę na łowisku to w dalszym ciągu kwestie całkowicie uznaniowe. Natomiast różnica kilkudziecięciu gram wagi w lekkich zestawach zabija. 



#26 OFFLINE   ppludrok

ppludrok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 18:52

Gdybym rzygał forsą to jasne, że bym chciał coś z wyższej półki ale z drugiej strony ta ciągła pogoń za naj jest trochę chora.
Szczerze podziwiam mojego kumpla z którym łowię w Szwecji. Mój kij z pazurem podłączył do zwykłego kręciołka, nawinął żyłkę, zapiął wolfram a w folijce miał 3 blaszki i 2 twisterki...
Ja całą zimę rozkminiam, która agrafka lepsza i czy jerka kupić slow czy fast sinking...
Wkurza mnie to:-)
  • BOB lubi to

#27 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 sierpień 2014 - 19:43

to moze pora skonczyc te rozkminy i ... wyskoczyc w koncu na jakies ryby i COS ZLOWIC??? :P


  • meth666 lubi to

#28 OFFLINE   ppludrok

ppludrok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 20:37

Dzieciory nie pozwalają. 10 lat jeszcze czekać muszę na powrót do normalności. Teraz tylko Sweden 2 x w roku. Wrzesień już blisko :-)

#29 OFFLINE   ppludrok

ppludrok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 21:01

Koledzy, do zestawu max empire cast 20-50g + luna 103 jak grubą plecionkę wrzucić aby daleko leciało? W ciężkim zestawie mam chyba 30 albo nawet 40lb a teraz wziąć 0,14, 0,16 (daiwa tournament 8 braid)?
Cel - wyłącznie szczupak. Przynęty do 30-40g.

#30 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 01 sierpień 2014 - 21:36

20lb :)


  • minecjusz lubi to

#31 OFFLINE   ppludrok

ppludrok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 02 sierpień 2014 - 09:45

Przy Daiwie Tournament 8 braid 20lb to tylko 0,12. Cieniutkie to jak diabli.

#32 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 02 sierpień 2014 - 10:28

Ja nie lubię łowić "byle czym", nie podpiął bym do pierwszego lepszego kija kołowrotka za 200zł na żyłce i machał. To nie próżność;), po prostu piłowę frajdy w tym wszystkim sprawia mi dobór sprzętu i przynęt, które mi sie podobają, wedka musi pasować do multika czy kołowrotka tak samo części tuningowe nawet czasami plecionka czy przynęty muszą pasować;), aksamitna praca multa, pedantyczne podejście do sprzętu...jeżeli to wszystko mam to kazda chwila nad wodą, każdy rzut sprawia mi przyjemność i jeszcze jak coś do tego złapię to udziela mi się to razy dwa:). Nie jeżdżę po ryby tylko po to żeby przechytrzyć rybę moimi ulubionymi zestawami, które cieszą moje oko, które są dbrane przeze mnie, każde puknięcie podnosi mi ciśnienie. Ostatnio kupiłem Daiwa Tatula 6.3 na USA, i jak kręciłem korbą i w ogole to przyzwyczajony do górnej półki wydawało mi się ze kręcę zepsutym.

#33 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 sierpień 2014 - 11:48

Przy Daiwie Tournament 8 braid 20lb to tylko 0,12. Cieniutkie to jak diabli.

Akurat to, to bym sobie odpuścił (to tylko moja opinia)


  • ManieQ lubi to

#34 OFFLINE   ppludrok

ppludrok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 02 sierpień 2014 - 11:55

Akurat to, to bym sobie odpuścił (to tylko moja opinia)

gruba jest gites. A tak cienką jaką byś więc polecił?



#35 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 02 sierpień 2014 - 11:56

Mi też ta Daiwa nie podeszła :(  strzępi się jak sznurek od snopowiązałki za PRL-u ;)



#36 OFFLINE   ppludrok

ppludrok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 02 sierpień 2014 - 12:03

Ja nie lubię łowić "byle czym", nie podpiął bym do pierwszego lepszego kija kołowrotka za 200zł na żyłce i machał. To nie próżność ;), po prostu piłowę frajdy w tym wszystkim sprawia mi dobór sprzętu i przynęt, które mi sie podobają, wedka musi pasować do multika czy kołowrotka tak samo części tuningowe nawet czasami plecionka czy przynęty muszą pasować ;), aksamitna praca multa, pedantyczne podejście do sprzętu...jeżeli to wszystko mam to kazda chwila nad wodą, każdy rzut sprawia mi przyjemność i jeszcze jak coś do tego złapię to udziela mi się to razy dwa:). Nie jeżdżę po ryby tylko po to żeby przechytrzyć rybę moimi ulubionymi zestawami, które cieszą moje oko, które są dbrane przeze mnie, każde puknięcie podnosi mi ciśnienie. Ostatnio kupiłem Daiwa Tatula 6.3 na USA, i jak kręciłem korbą i w ogole to przyzwyczajony do górnej półki wydawało mi się ze kręcę zepsutym.

Wiem o czym piszesz. Właśnie wróciłem z urlopu. Miałem jechać w góry a wylądowałem nad jeziorem. Bez wędki. Poleciałem na ryneczek i kupiłem dwa teleskopy po 30zł sztuka i kołowrotki po 25:):) Masakra jakaś. Przy pierwszym większym linie uchwyt się odkleił i zaczął odwracać a hamulec albo trzyma na beton albo w ogóle. 

To nie tak, że za wzór stawiam mojego kumpla bo sam wolę łowić na lepszy sprzęt i jeśli tylko kogoś stać to wiadomo - kupować. Nie podoba mi się natomiast to, że wpadam w jakiś szał zakupów, gromadzę całe pudła przynęt a potem się okazuje, że łowię na 5% tego co mam. Podobnie z multikami. Nie sądzę aby taka osoba jak ja poczuła różnicę 20g na wadze multika a więc nie będę za wszelką cenę dążyć do tego aby ciągle mieć wszystko najnowsze,najlepsze, najlżejsze itp.

Już to przerabiałem jak zakochałem się w górskich wędrówkach. Softshele, goretexy, oddychalmośći, vibramy i inne :) Wygodne buty i w drogę:):)

Mam nadzieję, że moja nowa Lunka mi wystarczy i obym po pierwszym rzucie nie zastanawiał się, czy Ryoga by była znacznie lepsza? Może by i była ale obym takich myśli nie miał bo to się jakaś choroba z tego robi :)



#37 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 sierpień 2014 - 12:05

A czemu chcesz cienko do tego zestawu? Wiem, że głównie łowisz w Szwecji i z powodu ich kamulców, pierniczył bym pajęczynki a grubość plecionki sensownym okoniom nawet nie przeszkadza nie mówiąc o szczupłych. Ale jeśli ma być cienko to np. Dragon Jiggin'Braid nawet 0,16-0,18, Penn International PB (niebieski) 0,14 , a nawet Spider Wire Red Code 0,17



#38 OFFLINE   ppludrok

ppludrok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 02 sierpień 2014 - 12:06

Mi też ta Daiwa nie podeszła :(  strzępi się jak sznurek od snopowiązałki za PRL-u ;)

Kurde a ja zużyłem już kilka szpulek i powiem wam, że trudno wyobrazić mi sobie lepszą pletkę. Jest boska. Faktem jest, że używałem tylko tych grubych. 40lb albo nawet i 60. 

Z innych rzucałem Berkley Whisplash i PowerPro Silk i powiem wam, że ta Daiwa bije je na głowę. No ale doświadczeń mam mało. Poradźcie więc coś z innych marek. Ma być naprawdę dobrej jakości, najlepiej idealnie okrągła. Może być droga. Pletka dla początkującego jak ja musi być z najwyższej półki.


Użytkownik ppludrok edytował ten post 02 sierpień 2014 - 12:10


#39 OFFLINE   ppludrok

ppludrok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 02 sierpień 2014 - 12:08

A czemu chcesz cienko do tego zestawu? Wiem, że głównie łowisz w Szwecji i z powodu ich kamulców, pierniczył bym pajęczynki a grubość plecionki sensownym okoniom nawet nie przeszkadza nie mówiąc o szczupłych. Ale jeśli ma być cienko to np. Dragon Jiggin'Braid nawet 0,16-0,18, Penn International PB (niebieski) 0,14 , a nawet Spider Wire Red Code 0,17

Robert, mam Rozemiajera 60-100 i tam mam grubą linkę do ciężkich jerków. Niestety poleconym przez ciebie Maxem i wabikami 15-40gram rzucam bardzo blisko. Chciałem do tego Maxa założyć Lunę 103 i właśnie cienką pletkę aby latało to jak najdalej. Tak jak piszesz - wyłącznie szczupak i okoń jako przyłów. 



#40 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 sierpień 2014 - 12:30

Wszystkie które wymieniłem są cienkie. Penn najgrubszy i najsztywniejszy więc odpuść. Ale mogę Ci zagwarantować, że jak kupisz 270m Red Code, podzielisz na dwie szpulki (jedną nawiniesz drugą masz na zapas...za dwa lata) to w trakcie szwedzkiego wypadu nie będziesz w stanie jej nawet porządnie odbarwić.

Zresztą gotów jestem pojechać z Tobą do tej Szwecji i jak plecionka Ci nie podpasi to stawiam szwedzką wódką :D


Użytkownik BOB1 edytował ten post 02 sierpień 2014 - 12:31





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych