Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

CF na rzecz Jeziorka Gocławskiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 10 luty 2009 - 11:09

Szanowni Koledzy ;) ,
Przechodzimy do następnego etapu w walce o Jeziorko Gocławskie. https://www.corona-fishing.pl/index.php?a=grupy&opcja=fo rum_posty&idspol=54&idtemat=68

Panie i Panowie w dniu dzisiejszym, w imieniu Corona Fishing do kilkunastu organizacji pozarządowych o charakterze ekologicznym została wysłana prośba o pomoc w zorganizowaniu sprzątania okolic zbiornika wodnego. Dodatkowo wystosujemy pismo do Prezydenta Miasta, Urzędu Gminy Praga Południe, Zarządu Głównego PZW z prośba o pomoc o zagospodarowanie przestrzeni okolic Jeziorka Gocławskiego.

Dla wędkarzy mających dostęp do Internetu, chcących wziąć udział w naszej akcji zaproponujemy zakup plakatu ze zwycięską fotografią z naszego jesiennego konkursu. W ciągu najdalej tygodnia aukcja zostanie rozpoczęta - poinformujemy Was o tym. (TomCast - obiecał wykonać ładny szablon allegro)

Zależy nam na czynnym udziale w akcji sprzątania okolic zbiornika wodnego, następną sprawą będzie zbieranie funduszy na zarybienie jeziorka. Będziemy też chcieli utworzyć coś na wzór stowarzyszenia, które formalnie przejmie opieką nad tą wodą.

Portale internetowe chcące wziąć udział w naszej inicjatywie zapraszamy do współpracy.
Dzięki Za pomoc
Remik i Tomek


PS. Dowiedzieliśmy się że wg starego prawa woda ta należy do osoby prywatnej, która nic nie robi w ramach czystości i podobno chce to sprzedać pod jakieś budynki mieszkalne. Będziemy robić wszystko żeby do tego nie dopuścić.

Załączone pliki



#2 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 10 luty 2009 - 12:25

Dostałem nowe wiadomości od Remka :

Mamy pierwszy sukcej.
Sprawa naszej akcji przerodziła się dużą rzecz. Pomocy w organizacji udzieli nam Klub Gaja oraz Urząd Dzielnicy Praga Południe.
Określiliśmy już współnie termin sprzątania na 21 marca. Temat zostanie nagłośniony w mediach. Pojawiła się szansa na to, że Jeziorko będzie wyglądało lepiej.
Szczegóły będę podawał na bieżąco.
Jestem bardzo zadowolony. Działamy dalej

#3 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 11 marzec 2009 - 18:19

Dziś wystawiono aukcje mające na celu zarybienie i oczyszczenie Jeziorka Gocławskiego.
Sprzedaż nie ma charakteru zarobkowego. Serdecznie zapraszam.

Linki do aukcji:
Aukcja nr. 1

Aukcja nr. 2

Aukcja nr. 3

Aukcja nr.4

#4 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 11 marzec 2009 - 19:02

Czy ktoś wie dlaczego aukcje zostały usuniete przez serwis aukcyjny ?

#5 OFFLINE   ssamer

ssamer

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 marzec 2009 - 20:44

No właśnie jest mi bardzo przykro z tego powodu. Smutne jest to, że allegro wykasowało nasze aukcje po zgłoszeniach użytkowników allegro - wędkarzy. Dlaczego??? I po co??
Przykre i smutne. Mam nadzieje, że cała praca i trud nie pójdzie na marne...


#6 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 11 marzec 2009 - 21:33

to mnie jest bardzo smutno że nie będę mógł być na akcji :wacko: mam ustawiony dawno temu wyjazd na dorsze a woda ta jest mi bardzo bliska mieszkałem 28 lat w bloku który jest pierwszy z prawej na zdjęciu z aukcji ( ten obok słupa wysokiego napięcia )

#7 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 11 marzec 2009 - 21:42

Witam. Szkoda, ale chyba nic straconego.
@Wobler123 - czego dotyczyły aukcje, że zostały usunięte? Powód usunięcia? :wacko:

#8 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 11 marzec 2009 - 22:31

Witam. Szkoda, ale chyba nic straconego.
@Wobler123 - czego dotyczyły aukcje, że zostały usunięte? Powód usunięcia? :wacko:


To nie są moje aukcje. Nie znam dokładnie powodu usunięcia i nie chcę się za bardzo wychylać. Wszystkie aukcje miały bardzo szczytny i ładny cel, ale jak widać komuś to przeszkadzało i dwie już znikły...

#9 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 11 marzec 2009 - 23:13

A na wszystkich aukcjach jest ten plakat czy usunięte dotyczyły innych fantów??

Jak to skomentował pracownik Alledrogo?? Z jakiego powodu zostało to usunięte??

Nikomu nic nie chce się robić to jeszcze się wp... w życie ludzi którzy coś chcą dobrego zrobić :unsure: Do czego to podobne??

Pozdr.

Salmo

#10 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 marzec 2009 - 07:08

Kilka dni temu byłem na spacerze nad Gocławskim. Sporo chlupoczących jazi i kilka szczupaków szykujących się (lub już w trakcie) do tarła :huh:

#11 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 12 marzec 2009 - 07:46

A na wszystkich aukcjach jest ten plakat czy usunięte dotyczyły innych fantów??

Jak to skomentował pracownik Alledrogo?? Z jakiego powodu zostało to usunięte??

Nikomu nic nie chce się robić to jeszcze się wp... w życie ludzi którzy coś chcą dobrego zrobić :unsure: Do czego to podobne??

Pozdr.

Salmo


Tak na pozostałych dwóch aukcjach można było kupić plakaty Kup teraz, a na tych jak widać można się licytować :wacko: Nie mam nawet zielonego pojęcia o co poszło...

#12 OFFLINE   ssamer

ssamer

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 marzec 2009 - 09:21

Woblerku - jak to o co? To bardo prosta sprawa. Allegro to pewien automat jeśli kilka osób zgłosiło jakieś nieprawidłowości - allegro wciska przyciska usuń.
My jako osoby, które wystawiają aukcje dostajemy jedynie informacje, że aukcje zostały usunięte bo użytkownicy allegro zgłosili nadużycie.
Zastanawiam się nad tym jaki ktoś ma cel aby to nam robić... SMUTNE


#13 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 marzec 2009 - 10:33

@ssamer

Podejrzewam jaki może być cel. W łowisku ze śmieciami ryby pływają, ale Wędkarze niechętnie przychodzą.
Kto wie, może życzliwi przeglądają nawet j.pl?
A jak łowisko będzie czyste i rybne, to na okrągło ktoś będzie nad wodą i ciężej będzie siatę przeciągnąć.
Więc na ile się da, lepiej zostawić zasyfiony dołek tylko dla siebie :(
Smutne i cholera wie czy prawdziwe.

Pozdro, Grzesiek

#14 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 12 marzec 2009 - 11:58

Kto tam będzie siatki stawiał?? Dla mnie to czysta złośliwość, tyle!!

Pozdr.

Salmo

#15 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 12 marzec 2009 - 19:09

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 17:10


#16 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 marzec 2009 - 19:13

Chciałbym wszystkim przypomnieć, że jez. Gocławskie jest własnością prywatną. Właściciel już zaciera ręce, że grupa jeleni posprząta, zarybi a on zgarnie kasę... <_<

#17 OFFLINE   ssamer

ssamer

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 marzec 2009 - 20:19

Chciałbym wszystkim przypomnieć, że jez. Gocławskie jest własnością prywatną. Właściciel już zaciera ręce, że grupa jeleni posprząta, zarybi a on zgarnie kasę... <_<



Jeleni powiadasz...

Wiesz Witku, najłatwiej ocenić coś siedząc na stołku i oglądać kolejne piękne wody na fotografiach. Fajnie jest patrzyć na wszystko tak aby nic nie zobaczyć. Nie ma problemu aby wiele złego powiedzieć na jakikolwiek temat bez względu czy potrafimy się wypowiedzieć czy tylko rzucić błotem.

Wiesz Witku, jako naczelny „JELEN” założę na siebie spodniobuty i nie zwracając na okoliczności powyciągam z wody to co do niej nie pasuje. Jeśli przy okazji uda nam się zrobić choć odrobinę więcej ... „zaryczę z radości jak to przystało na prawdziwego jelenia na rykowisku”. Będzie też mi bardzo miło jak jeleni będzie więcej...


#18 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 12 marzec 2009 - 20:40

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 17:10


#19 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 12 marzec 2009 - 20:48

Chciałbym wszystkim przypomnieć, że jez. Gocławskie jest własnością prywatną. Właściciel już zaciera ręce, że grupa jeleni posprząta, zarybi a on zgarnie kasę... <_<


Nie byłbym tego taki pewien. Byłem nad tym jeziorkiem ostatni raz jeszcze w szczenięcych czasach, ale o ile pamiętam jest to jeziorko przez które przepływa kanałek gocławski (ten sam, który przepływa przez pobliski Balaton). Jako, że Ustawa Prawo wodne stanowi, iż wszystkie cieki są wodami publicznymi co (o ile dobrze pamiętam) odnosi się też do zbiorników przepływowych, to te jeziorko również jest publiczne. Prywatne mogą oczywiście być grunty leżące nad jego brzegiem, ale to oznacza, że własciciela gruntów obowiązuje PRAWO PÓŁTORA METRA czyli zapewnienie takiej szerokości dostępu do wody.

pozdro

#20 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 marzec 2009 - 21:20

Cześć chłopaki,
Nie wiem czy jeziorko jest prywatne czy nie ale mnie osobiście akcja bardzo się podoba. Generalnie miło jest spędzić czas w ładnym otoczeniu, a zwłaszcza nad czystym jeziorkiem. Takie inicjatywy popieram i .... być może dane mi będzie jeszcze żyć w kraju tak czystym jak to jest u naszych zachodnich sąsiadów - tego sobie życzę, zwłaszcza jak widzę co się dzieje na wiosnę w parkach - wysyp gówien na trawnikach.

Co do aukcji - Panowie, nie wiem o co chodzi, ale jestem przekonany, że są jakieś niezgodności regulaminowe i nie ma co robić z tego jakiejś tajemnicy spiskowej, czy rozpisywać się na kilkanaście mail co to - czytać regulamin i robić zgodnie z :D a aukcji na pewno nie wyrzucą. Ja na allegro się nie znam więc nie pomogę.

Pozdrawiam
Remek