Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

CF na rzecz Jeziorka Gocławskiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 marzec 2009 - 21:25

[quote]
Chciałbym wszystkim przypomnieć, że jez. Gocławskie jest własnością prywatną. Właściciel już zaciera ręce, że grupa jeleni posprząta, zarybi a on zgarnie kasę... <_<
[/quote]


Jeleni powiadasz...

Wiesz Witku, najłatwiej ocenić coś siedząc na stołku i oglądać kolejne piękne wody na fotografiach. Fajnie jest patrzyć na wszystko tak aby nic nie zobaczyć. Nie ma problemu aby wiele złego powiedzieć na jakikolwiek temat bez względu czy potrafimy się wypowiedzieć czy tylko rzucić błotem.

Wiesz Witku, jako naczelny „JELEN” założę na siebie spodniobuty i nie zwracając na okoliczności powyciągam z wody to co do niej nie pasuje. Jeśli przy okazji uda nam się zrobić choć odrobinę więcej ... „zaryczę z radości jak to przystało na prawdziwego jelenia na rykowisku”. Będzie też mi bardzo miło jak jeleni będzie więcej...

[/quote]

Wiesz co? Przez 30 lat mieszkałem na Przyczółku Grochowskim. To jest to osiedle nad tym Jeziorkiem. Przez 20 lat na wiosnę i jesień wraz z grupą zapaleńców takich jak ja i Tomcast sprzątaliśmy brzegi. Jak byłem piękny i młody i byłem inspektorem zarybiania Mazowieckiego Okręgu PZW to zarybiałem to jeziorko m. in. węgorzem, kilka razy sumem (w małych ilościach, wpuściłem kilkadziesiąt amurów. I codziennie chodziłem na kontrolę nad tą wodę bo byłem również w Państwowej Straży Rybackiej.
Więc Kolego nie mów mi, że na stołku... Może czas, żebyś teraz Ty się wykazał... Zbierz grupę jeleni i spróbuj.
Oby Ci się udało. Trzymam kciuki.

#22 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 marzec 2009 - 21:32

Witku, Witku ... dajmy działać, nie zabijajmy pomysłów w zarodku. Jest ochota, chęć - super! Działajmy Witku na ogólną opinię o wędkarzach. Wiem ... podejście romantyka ale ... dlaczego nie?

#23 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 marzec 2009 - 21:32

I jeszcze jedno. Na Gocławskim pięknie spławiają się jazie i szczupaki są na tarle. W kanałku łączącym Gocławskie z Kamionkowskim też się trą szczupaki.

#24 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 marzec 2009 - 21:34

Remek, ja w pełni popieram tą akcję. I z chęcią sam się przyłączę.

#25 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 marzec 2009 - 21:36

Jak powiedziałem już nie obiecuję nikomu niczego :lol: bo czasu mam obecnie bardzo mało ale ... być może na chwilę się pojawię.

Pozdrawiam
Remek

#26 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 marzec 2009 - 19:18

I co? Żadnego odzewu?? :unsure:
Słucham i zapisuję ... chętnych. Termin: 20-21 marca.
Należy wziąć ze sobą śpiochy i worki na śmieci, najlepiej jak największe i jak najgrubsze.
Oczekuję, że pierwszy zgłosi się @ssamer... :mellow:

#27 OFFLINE   Marek_b

Marek_b

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 marzec 2009 - 21:59

Kilka lat temu dowiadywałem się o aktualny stan prawny tej wody, jak również tzw. Balatonu. Z informacji jakie uzyskałem wynikało, że faktycznie są prywatni właściciele/spadkobiercy tego terenu. Jednakże teren nie ma przeznaczenia budowlanego. W planach było założenie parku. Jak można się domyślać, właścicielowi nie było to na rękę i prawdopodobnie starał się o zmianę kwalifikacji terenu. Ale to już tylko spekulacje, bo tak naprawdę nikt oficjalnie nie mógł mi udzielić informacji.

Dość ciekawie wyglądała natomiast sprawa z Balatonem. Właścicielem gruntu pod lustrem wody jest gmina, która była chętna do rozpisania przetargu na użytkowanie i zagospodarowanie jeziorka. O ile wierzyć ówczesnym urzędnikom przetarg miałbym wygrany na warunkach, które bym zaproponował, bo nikt inny się tym nie interesuje.

Jeśli tylko będę dysponował wolnym czasem, chętnie podejdę z dzieciakami i przyłączymy się od akcji.

#28 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 marzec 2009 - 17:01

No i co? Oprócz Marka nikogo więcej? Na WCWI ludzie się deklarują a na jerkbait.pl tylko mocni w gębie? <_<

#29 OFFLINE   ssamer

ssamer

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 marzec 2009 - 17:39

Witku - dzięki za pomoc. Bardzo mi miło, że działasz razem z nami dla naszego jeziorka

Z naszej strony zorganizaowaliśmy już wszystko tak aby było formalnie i zgodnie z prawem. Zapraszam aby poczytać o szczegółach https://www.corona-fishing.pl/index.php?a=grupy&opcja=fo rum_posty&idspol=54&idtemat=68

Teraz tylko czekamy na chętnych do sprzątania!!!

#30 OFFLINE   radekg

radekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 16 marzec 2009 - 22:24

witam serdecznie :D
chciałbym dać 100% pewności i pojawić sie na sprzątaniu jez. Gocławskiego :D
niestety tej pewności nie dam , ale prosze o dokładną lokalizację i godzinę a postaram się zrobić wszystko co w mojej mocy żeby uczestniczyć w tej pięknej i szczytnej akcji :D
co do własności wody to wydaje się że jej właścicielem jest PZW ( tak jak to było w poprzednich latach 2005-2007 )....

ps. a tak na marginesie- marzy mi sie takie samo sprzątanie kanału żerańskiego :/
do tego proponuje zaangażować POLICJĘ ( jeśli się oczywiście uda ) i przy okazji posprawdzać karty wędkarskie ( moze przy takiej okazji znajdzie się paru chętnych co będa chcieli zasponsorować akcję ?????

#31 OFFLINE   ssamer

ssamer

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2009 - 15:48

Witam Wszystkich.
Właśnie zakończyliśmy akcje sprzątania. Było wspaniale zebraliśmy sporo ponad 50szt 200litrowych worków śmieci. Woda jest czysta;)


Dzisiaj o 17:45 (powtórka po 21) w TVN Warszawa będzie emitowany reportaż odnośnie naszej akcji dotyczącej sprzątania Jeziorka Gocławskiego. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia.


Walczyliśmy długo bo chętni nie dopisali tak jak sobie tego życzyliśmy. Ci co głośno deklarowali na portalach swoją obecność zawiedli i się nie pojawili na naszej akcji. (Witku chyba Cię nie widziałem) Może za rok...

Tak czy inaczej baaaardzo dziękuję wszystkim, którzy nam pomagali.


Dzięki Żeglarz, Peter, Bogdan, Marcin, Tomek, Bartek

#32 OFFLINE   ssamer

ssamer

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2009 - 20:29

Zamieściliśmy juz fotorelacje - zapraszam - zobaczcie co się działo:

https://www.corona-fishing.pl/index.php?a=news&opcja=sho w&id=82&sort=sort

#33 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 21 marzec 2009 - 21:14

Piękna robota. Gratuluję.

A propos: Foto relacja pokazuje 2 wędkarskie światy - jeden złożony z pierdzących w stołeczki emerytów, rencistów i innych leśnych dziadków pozostawiających po sobie nad wodą stosy pudełek po robakach, torebek po zanętach i siedzący wśród śmieci oraz ten drugi, który mam nadzieję kiedyś w Polsce stanie się normą.

Szacunek Panowie.

#34 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 21 marzec 2009 - 21:22

Akcja godna podziwu i naśladowania.

http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1591933,0,,jeziorko_goclawskie_ po_niewielkim_sprzataniu,wiadomosc.html

#35 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 27 marzec 2009 - 19:25

Panowie, szacunek za wasze działania!
U mnie na targówku widziałem w kanałku bródnowskim na wiosnę zeszłego roku dwa tracą się wymiarowe szczupaki, w wodzie 50 cm, kilkaset metrów dalej jest kawałek stawu pożwirowego, niestety zasypywany gruzem i śmieciami :(
Dewastacja nie zna granic głupoty

#36 OFFLINE   ssamer

ssamer

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 marzec 2010 - 17:28

Kolejny raz organizujemy akcję sprzątania jeziorka Goławskiego. Już po raz drugi zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszej inicjatywie. Nasze jeziorko ponownie potrzebuje Waszej pomocy!!!



Jeziorko Goławskie to zbiornik wodny położony na linii biegu kanałku Goławskiego. Znajduje się pomiędzy innymi praskimi akwenami, czyli jeziorkiem Balaton i Kamionkowskim. Od kilku lat Goławskie jeziorko nie ma właściciela. O tę piękną wodę toczyły bój PZW, Urząd Miasta oraz prywatni właściciele. Skutek tych przepychanek jest opłakany. Wokół samego zbiornika nie ma ani jednego kosza na śmieci, smutno spoglądają ruiny placu zabaw, ławek i ścieżek spacerowych. Obraz nędzy i rozpaczy. Wokół przewala się tysiące butelek, potłuczonego szkła i innych odpadów z pobliskich blokowisk.

Swego czasu Jeziorko Goławskie było centralnym punktem na mapie Grochowa, zawierającym przystań dla łódek oraz pomosty wędkarskie. Woda była czysta i zadbana. Wędkarze systematycznie łowili tam piękne szczupaki, okonie, karpie i liny. Dziś tylko grupa żyjących historią wędkarzy spędza nad tą wodą czas z wędka w ręku.

Apelujemy do wszystkich, którym nie jest obojętna sprawa czystości naszych wód i środowiska do wzięcia udziału w kolejnej akcji sprzątania Jeziorka Gocławskiego.

Zapraszamy w sobotę 10 kwietnia 2010 o godzinie 9.


Niezbędne będą duże i mocne worki na śmieci, rękawice ochronne, grabie oraz inne pomocne narzędzia. Wędkarzy prosimy o zabranie woderów lub spodniobutów, które okazały się w zeszłym roku niezbędne do oczyszczania zarośniętych brzegów jeziorka.

#37 OFFLINE   radekg

radekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 30 marzec 2010 - 20:53

w tamtym roku z mojej strony skończyłao się tylka na samym słowie będę :(

w tym roku po już sie oficjalnie tak nie będę deklarował ale dołożę wszelkich starań żeby tam być i mieć CZYNNY udział w sprzątaniu jez. Gocławskiego :D

#38 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 marzec 2010 - 23:56

Jez. Gocławskie
Niech sprzątają ci co brudzą. Ja już mam dość. Przez 20 lat. Ja wyniosę śmieci a Góral i reszta ćwoków emerytów-mięsiarzy zaraz się z nas śmieje, że trafili jeleni po raz kolejny i nawrzuca puszek i butelek. Bawcie się dobrze.


#39 OFFLINE   ssamer

ssamer

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2010 - 12:28

Przed chwilą odebrałem telefon od Marcina, który w tym roku zajmuje się bezpośrednio akcją sprzątania. Jeziorko jest bardzo przyjemnie oprzątnięte. Mam nadzieję że nasza aktywność w tym temacie przyczyniła się do tego, że ktoś zwrócił na brudny problem uwagę. Super!!!
Sobotnia akcja oczywiście aktualna. Osobą kontaktową w tym temacie jest Marcin marcin.rupala@wp.pl


#40 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 31 marzec 2010 - 21:07

Prawdopodobnie developer który buduje obok osiedle nazwane opatrznie Saską Kępą :lol: w filmie reklamowym są ujęcia z nad jeziorka