Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
846 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   diverek

diverek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie

Napisano 02 listopad 2009 - 15:26

Sobi.
Ta fotka generuje tylko napływ mas. Embarassed

#522 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 02 listopad 2009 - 15:38

@Sobi - cudowna ryba. Serdeczne gratulacje.

Myślę, że taki okaz jest wart dłuższego opisu - jak długo na nią polowałeś, technika prowadzenia i rodzaj przynęty, sprzęt, dane łowiska takie jak głębokość, etc ( nie chodzi mi o miejscówkę B) ).
W końcu wszyscy jesteśmy tu aby wymieniać się wiedzą i uczyć nowych rzeczy. Mam nadzieję, że Remek namówi Cię do dłuższego opisu lub wręcz artykułu na stronę główną.

Pozdrawiam i jeszcze raz składam niskie pokłony za tego kolosa.



#523 OFFLINE   supersobi

supersobi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 02 listopad 2009 - 17:04

Sobi.
Ta fotka generuje tylko napływ mas. Embarassed

@Diverek, Dąbskie jest bardzo dużym i ciężkim akwenem, więc jestem pewien, że ciasno nie będzie i nikt ryb mi nie wyłowi ;)

#524 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 02 listopad 2009 - 17:10

@Diverek, Dąbskie jest bardzo dużym i ciężkim akwenem, więc jestem pewien, że ciasno nie będzie i nikt ryb mi nie wyłowi ;)


Widziałem, na innym portalu, dwie Twoje ryby złowione rok temu na tamtym akwenie. Co prawda daleko im było do tego krokodyla, ale czy nie zauważyłeś większej presji na jeziorze po publikacji tych fotek?

Mi się wydaje, że taka informacja podana wprost zawsze ma przełożenie na większa ilość ludzi nad wodą.

Niedawno znajomy pochwalił się wynikami na jednym zbiorniku na wschodzie i nagle pojawiły się tłumy. Zawsze tam presja była duża, ale żeby tak ...

Nie wiem, może się mylę. W końcu w Waszych okolicach wody jest bardzo dużo ...

#525 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 02 listopad 2009 - 18:02

supersobi -najszczersze gratki .
Piekna ryba .
pozdrawiam

#526 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 02 listopad 2009 - 22:57

[quote]
Sobi.
Ta fotka generuje tylko napływ mas. Embarassed
[/quote]
@Diverek, Dąbskie jest bardzo dużym i ciężkim akwenem, więc jestem pewien, że ciasno nie będzie i nikt ryb mi nie wyłowi ;)
[/quote]
gratuluje Sobi :mellow: piekna ryba,prawdziwy lewiatan :huh: .Podwójne gratki za szczerosc co zbiornika(bo juz myslałem ze moze Szmaragdowe lub Głebokie :lol: )naprawde piekna PANI!!!Na jerka?Jutro poszukam takiej na Ińskim.pozdrawiam

#527 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 03 listopad 2009 - 00:36

[quote]
Dementując plotki :lol: dodam, że a'la krokodilla była dlugosci 128cm - moja nowa życiówka B)
[/quote]
Brawo. To na pewno rekord j.pl :mellow:
[/quote]

Jak mnie pamiec nie myli to 135cm bylo kiedys zglaszane przez pewnego miszcza. Ba i to nie jedna, ale regularnie takie polawial :huh:
Piekna ryba, przylaczam sie do Efexa i prosze o jakies krotkie opowiadanie, a ja w tzw. miedzy czasie szybciutko zarezerwuje sobie bileciek z Houston do Szczecin Intercontinental i wpadne w sobote z kolegami pomieszac wode :lol:

#528 OFFLINE   supersobi

supersobi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 03 listopad 2009 - 10:39

przylaczam sie do Efexa i prosze o jakies krotkie opowiadanie


Postaram się napisać, w miarę możliwości, ale na spokojnie. Najpierw muszę troche ochłonąć i znaleźć wolnego czasu pomiędzy pracą, a tropieniem kaczorów. Sami wiecie że przelanie słów relacji na ekran zajmuje sporo czasu, a szczerze mówiąc wolę uprawiać wędkarstwo na wodzie niż internetowe :D

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziekuje za miłe i ciepłe słowa.

#529 OFFLINE   Raptor1981

Raptor1981

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaGolub-Dobrzyń k/Torunia

Napisano 04 listopad 2009 - 11:36

czekam również z niecierpliwością na krótki opis zmagań z tym potworem mam nadzieje że w opisie nie zabraknie również jaka przynęta została zastosowana do skuszenia takiej chytrej wyrośniętej sztuki

Oczywiście jak wszyscy szczerze gratuluje i chylę czoła zwłaszcza że ryba została złapana w Polskich wodach i nadal sobie w nich pływa.

Pozdrawiam Marcin

#530 OFFLINE   supersobi

supersobi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 04 listopad 2009 - 19:33

Naskrobałem krotkie opowiadanie pt: a'la krokodilla 128cm

Zapowiadała się świetna wędkarska pogoda, w powietrzu aż pachniało rybą. Na łowisku stawiłem się wraz moim przyjacielem Pawłem z samego rana, co by nie stracić ani chwili dnia przeznaczonego na tropienie grubych mamusiek.

Plan był ambitny: dżerking, ciężki spinning oraz trolling z ręki.
Obławialiśmy płytkie dżerkowe blaty, głeboczki, podwodne górki i skarpy.
Kije do 60 i do 120g z kolowrotkami 4000, sprawdzone na wielu dużych szczupakach, dawały pewność holu i zapas mocy.

Podczas trolowania głęboką rynną nastąpiło konkretne, mocne przytrzymanie... zacięcie i to co lubię najbardziej:... ostry świst hamulca... zaczęła się jazda... ryba dość długo murowała przy dnie, wybierając plecionkę długimi szarpnięciami. Wiedziałem że jest duża – przypuszczalnie ponad 120cm. Podkręciłem mocniej hamulec, w końcu PP 20LB daje możliwości.
Po kilku odjadazdach poczułem że ryba słabnie i zaczynam miec nad nią kontrolę.

W między czasie Paweł zdążył zwinąć sprzęt i żłożyć go w bezpiecznym miejscu. U mnie na łodzi klar na pokładzie musi być - jest to dla mnie priorytet na wyprawach. Przy podbieraniu ryby nie bedzie czasu na przekładanie walających się rzeczy.

Tymczasem, pompując, podciągałem rybę, zapełniając szpulę kołowrotka. Po paru minutach zobaczyliśmy przy powierzchni ogromną, żółtą, cętkowaną szczupaczycę. „Nie będzie łatwo” - pomyślałem i skoncentrowany podciągałem szarpiącą rybę coraz bliżej siebie.

Po kilku odjazdach, nurach i przejściu pod dnem łodzi, miałem ją tuż przy burcie.
Towarzysz wyprawy przygotował pojemny podbierak do asekuracji. Przeważnie ląduje duże ryby ręką - adrenalina skacze jeszcze bardziej:) (największa: zeszłoroczna 120ka podebrana ręką, bez podbieraka)

Paweł sprawnym ruchem umiejscowił rybę w podbieraku .Odłożyłem wędkę i ostrożnym chwytem pod pokrywę przytrzymałem ją w wodzie. Zagwarantowało to kontrolę i uspokoiło szczupaczycę.

Przy podbieraniu ręką dużych ryb nalezy uważać na przynęte a w szczególności na kotwice:) Każdy doświadczony wędkarz wie o czym piszę..
Nasze trofeum potrafi, silnym szarpnięciem łba, przebić grotem kotwicy rękę, a wtedy już mamy prawdziwy problem.

Ale wracając do tamtej chwili.. Oburącz wciągnęłem rybę do łodzi, była naprawdę ciężka - oszacowałem ją na ponad 20kg. To przecież krokodyl - krzyknął zafascynowany Paweł, ...nazwałem ją a'la krokodilla...

Szybko i sprawnie odhaczyliśmy przynętę z paszczy.
Potrójne mierzenie ukazało 128cm !!! Moja nowa życiówka !!! - emocjom nie było końca.
Krotka sesja zdjęciowa, dla uwiecznienia wspaniałej chwili.. Oj ciężko było podtrzymać tą grubą mamuśke do zdjęcia, wymęczyła mnie niesamowicie!

Nadeszła chwila zwrócenia rybie wolności. Na moich wyprawach wędkarskich panuje zasada złów i wypuść ( C&R ). Ryba musi wrócić w dobrej kondycji do wody.

Gdy a'la krokodilla poczuła wodę na skrzelach, momentalnie odzyskała siły. Zerknęła na mnie w swoim ogromnym okiem, jakby chciała powiedzieć: „Dziękuję” i po szybkim machnięciu ogonem, uciekła w otchłań wodnej głębiny...

...Zostawiła po sobie potężny wir i wspaniałe wspomnienia. Mam nadzieję że spotkam ją ponownie kiedy podrośnie..

Dla takich chwil wato być nad wodą.. i mieć pasję... wędkarstwo...



#531 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 04 listopad 2009 - 19:39

Świetny opis! Oddaje klimat i emocje związane z połowem kosmicznej wielkości szczupaka :D
Jeszcze raz graty!

Pozdrawiam
Kamil

#532 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 04 listopad 2009 - 19:43

Gratuluje Andrzeju . Ciekawy jestem ile zdiec zescie zrobili . Taka ryba wymaga sesji by znow to przezyc w zimowe wieczory . Pogoda sadze byla dobra dla ryby ...to nie gorace lato .

#533 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 04 listopad 2009 - 19:57

A co z przynętą Sobi? :D

#534 OFFLINE   adis

adis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 04 listopad 2009 - 19:59

Super sprawa Andrzej. Gratuluję i życzę oczywiście abyś kiedyś ten rekord poprawił :D

#535 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 04 listopad 2009 - 20:14

Ciekawe kto teraz się odważy wstawić jakiegoś szczupłego. A może to już będzie koniec w tym roku???

#536 OFFLINE   riverside

riverside

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 04 listopad 2009 - 21:08

A co z przynętą Sobi? :D

No właśnie co z przynętą. Na co się połakomiła krokodila.

#537 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 listopad 2009 - 22:47

supersobi, gratuluję przygody, emocji i zdobyczy. :D
Taka relacja przywraca chęć do nastawiania się na konkretne ryby!

Pozdrawiam
Grzesiek

#538 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 05 listopad 2009 - 22:59

Andrzej gratuluje super mamuśka ;)

#539 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 08 listopad 2009 - 16:14

Aż wstyd wstawiać...

http://images43.fotosik.pl/224/f1e719e571f72a60med.jpg

#540 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 08 listopad 2009 - 16:38

@wobler129 dlaczego wstyd :unsure: ,widzę uśmiech na twoje twarzy i chyba to się liczy.