Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2009


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
846 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2320 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 25 luty 2009 - 14:40

[quote]
w niedzielę kolega złowił 102cm ( przypadkowo na wobler 3.5cm ) - pełną ikry, wiec chyba są w trakcie...
pozdrówka
[/quote]


No to ja poczekam aż się wyikrzą...
I pytanie trochę na boku: kiedy jest sezon na pstrąga tutaj? Bo fajną rzekę namierzyłem na zadupiu totalnym :D


[/quote]

przede wszystkim zorientuj sié czy wystepuje tam losos - jak tak to licencja losoiowa niezbedna ( bez wyjatku - tlumaczenia ja lowié pstragi nic nie daja) nastepnie musisz sie dowiedziec czy rzeka tudziez odcinek nie jest pod kuratela klubu albo nie jest zupelnie prywatnym lowiskiem ( w wiekszosci dobre miejsca = klub)
wtedy potrzebujesz licencje klubowa. lub jezeli lowisz na wodach prywatnch takowe zezwolenie ( z reguy kurewsko drogie )
kris piszac o tych 39 euro mial na mysli wody pod kuratela SHANNON REGIONAL FISHERIES BOARD - nie upowaznia do lowienia wszedzie.
pozdrowka



#62 OFFLINE   krist444

krist444

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaBanagher (Ireland)

Napisano 25 luty 2009 - 19:20

Tak Krzysiek masz racje a u prywatnego chodzenie tz od miedzy do miedzy to okolo 20e na dzien plus licencja na lososia no i losos od 15 marca

#63 OFFLINE   HM80

HM80

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 25 luty 2009 - 19:55

Ja jeszcze slowo o trzymaniu ryby, bo zainspirował (i ośmielił) mnie Zbiczek. Uwalniam ryby, ale z wyjątkiem jednego wędkarza, dzięki któremu zresztą przestałem brać wszystko, co wymiarowe, nigdy nie spotkałem nad wodą nikogo, kto by nie zabierał. Robię za idiotę, muszę odganiać tych, co chcą ode mnie kupić lub dostać rybę; jestem nielubiany przez to na okolicznych łowiskach i przykro mi. Nie przejmuję się, ale przyjemnie mi też nie jest. Kupię sobie aparat, sfotografuję - właśnie: drżącymi rękoma, bo na rybach jestem rzadko, a w okolicach Zgierza trudno coś złowić - i okaże się, że tu przekrzywiłem, tu zadrapałem a tu nie pocałowałem w pupcię, więc jeszcze dostanę burę na forum. Przykre. Pozdrawiam

#64 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2320 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 25 luty 2009 - 20:07

Tak Krzysiek masz racje a u prywatnego chodzenie tz od miedzy do miedzy to okolo 20e na dzien plus licencja na lososia no i losos od 15 marca


żeby już nie off topować. w większości wód sezon na łososia trwa od 1 lutego. w paru miejscach zaczyna się od 17 marca, ale po szczegóły to lub na stronę www.cfb.ie lub informację którą dostaję się przy zakupie licencji.
pozdrawiam

#65 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 25 luty 2009 - 22:30

Ja jeszcze slowo o trzymaniu ryby, bo zainspirował (i ośmielił) mnie Zbiczek. Uwalniam ryby, ale z wyjątkiem jednego wędkarza, dzięki któremu zresztą przestałem brać wszystko, co wymiarowe, nigdy nie spotkałem nad wodą nikogo, kto by nie zabierał. Robię za idiotę, muszę odganiać tych, co chcą ode mnie kupić lub dostać rybę; jestem nielubiany przez to na okolicznych łowiskach i przykro mi. Nie przejmuję się, ale przyjemnie mi też nie jest. Kupię sobie aparat, sfotografuję - właśnie: drżącymi rękoma, bo na rybach jestem rzadko, a w okolicach Zgierza trudno coś złowić - i okaże się, że tu przekrzywiłem, tu zadrapałem a tu nie pocałowałem w pupcię, więc jeszcze dostanę burę na forum. Przykre. Pozdrawiam



Witam,

Znajdziesz tu wiele postow traktujacych o tym jak podbierac czy prezentowac rybe tak by zrobic jej jak najmniej krzywdy. Warto brac przyklad :D

Pozdrawiam,

Bujo

#66 OFFLINE   zbiczeek

zbiczeek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • Lokalizacjanad jeziorem

Napisano 26 luty 2009 - 15:12

Tak nawiasam mówiąc, powiedzcie mi koledzy-w-Irlandii-osiadli: czy Waszym zdaniem ONE już TO robią???


Po raz pierwszy od bardzo, bardzo dawna, w tym tygodniu dwa dni pod rząd nie złowiłem szczupłego :( . Nawet w 100% pewnej miejscówce. Przypuszczam, że zmieniły stanowiska, co mogłoby oznaczać, że już To będą robić. Trzeba im na razie odpuścić. Za to na sliderka przywiesił mi się jakiś taki dziwaczny cały różowo-buraczkowy pstrąg. :huh:

#67 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 26 luty 2009 - 16:09

[quote]
Ja jeszcze slowo o trzymaniu ryby, bo zainspirował (i ośmielił) mnie Zbiczek. Uwalniam ryby, ale z wyjątkiem jednego wędkarza, dzięki któremu zresztą przestałem brać wszystko, co wymiarowe, nigdy nie spotkałem nad wodą nikogo, kto by nie zabierał. Robię za idiotę, muszę odganiać tych, co chcą ode mnie kupić lub dostać rybę; jestem nielubiany przez to na okolicznych łowiskach i przykro mi. Nie przejmuję się, ale przyjemnie mi też nie jest. Kupię sobie aparat, sfotografuję - właśnie: drżącymi rękoma, bo na rybach jestem rzadko, a w okolicach Zgierza trudno coś złowić - i okaże się, że tu przekrzywiłem, tu zadrapałem a tu nie pocałowałem w pupcię, więc jeszcze dostanę burę na forum. Przykre. Pozdrawiam
[/quote]


Witam,

Znajdziesz tu wiele postow traktujacych o tym jak podbierac czy prezentowac rybe tak by zrobic jej jak najmniej krzywdy. Warto brac przyklad :D

Pozdrawiam,

Bujo
[/quote]

Ale wiesz, że to tylko tak ładnie się mówi a nie każdy ma dryg do tego. Samemu nad wodą jest bardzo ciężko.

Pozdr.

Salmo

#68 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 26 luty 2009 - 16:20

Witam,

Ja nie mam wyboru. Bez wielkiego podbieraka i maty nie wpuszcza mnie na wiekszosc lowisk :D

Nie twierdze ze jest to proste. Nie kazde zdjecie wyjdzie, kolega moze nie miec drygalki do fotografi, mozemy byc oczywiscie sami. Nalezy za to uszanowac wole wlascicieli portalu co do jego merytorycznej zawartosci i nawet jesli ryba jest wielka jej nie wklejac. Rozumiem chec pochwalenia sie ale nie za wszelka cene. Niedawno kolega wrzucil zdjecia pstragow jakie zlowilismy, nie podobaly sie wiec zostaly wykasowane zas ja nie wklejam nic ponizej 60 cm zeby nie bylo watpliwosci czy maja wymiar :D :D :D

Pozdrawiam,

Bujo


#69 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 26 luty 2009 - 16:40

Wracamy panowie do szczupaków 2009. Chcecie rozmawiać o C&R i zasadach podbierania - proszę bardzo i zachęcam ale w nowym wątku.

Pozdrawiam
Remek

#70 OFFLINE   diverek

diverek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie

Napisano 28 luty 2009 - 10:20

SZKODA CZASU I ZACHODU !!!
Wydaje mi się że dużo tu wędkarzy internetowych,teoretyków co tylko łowią ale w kompie,czy jak ktoś łowi sprzętem za kilka tysięcy to znaczy że jest zawodowcem? No nie ! Przedewszystkim praktyka i znajomośc wody ALE NIE TAKIEJ NA EKRANIE.

#71 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaÅšwinoujÅ›cie

Napisano 28 luty 2009 - 20:59

Swego czasu internetowym wędkarzem nazwał mnie Andrzej Zdun. Co wcale mnie nie zraziło aby łapać inaczej w realu.

#72 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 luty 2009 - 22:53

Troche to odbiega od tytulu watku co tu mozna poczytac... :wacko:

Gumo

#73 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 23 marzec 2009 - 00:47


Rzeka Shannon, Banagher, Irlandia. Oczywiście u Krystiana na łodzi. Było wietrznie. Po niebie sunęły duże chmury. Słońce na przemian to kryło się za nimi, to znów zalewało rzekę blaskiem. W takiej rozświetlonej wodzie prze-rybio lusterkował slider 12 RR. Się mi to bardzo podobało. Jej też.

To było najpiękniejsze branie w moim życiu. Uderzyła jakieś 10, może 15 metrów od łodzi. Najpierw łukowaty gejzer wody, a w ułamek sekundy później -CHAPS!

W tym ułamku sekundy zdążyłem pomyślec, że szczupak chybił i słowo soczyste-ojczyste przemknęło mi przez głowę.

Branie było z rodzaju walnięcie, a po zacięciu ryba gwałtownie zakotłowała pod wodą. Pomyślałem, że to kolejny narwany 50-tak. Sekndę później czułem już, że to jednak coś bardziejszego. Dwie sekundy później widziałem już, że to konkretna ryba.

A potem krzyknąłem do Krystiana, żeby zostawił aparat i łapał za podbierak...

Dzięki Krystianie za pewne podebranie :D

Z kronikarskiego obowiązku nadmieniam, że tego dnia miałem jeszcze, a jakże, narwanego 50-taka. Krystian miał takowych coś koło pięciu, a na osłodę -walecznego siedemdziesiątaka (pierwsza ryba dnia).

#74 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 23 marzec 2009 - 00:59

Gratulacje dla Ciebie i Krystiana Próbowałem w środę na Allua, ale na trzech mieliśmy tylko jedną rybę na kiju (kilka sekund...). Szczupaki nie biorą bo woda w jeziorze jeszcze zimna - tylko 5 stopni. Podobno zaczynają żerować na całego przy 10-11. Przyjdzie więc jeszcze poczekać z miesiąc.

#75 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 23 marzec 2009 - 01:16

Jak to? To recesja i na klimat wam się rzuciła?

#76 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 23 marzec 2009 - 01:22

Ale tylko w temacie szczupaków Rdzawce biorą za...nieźle :mellow:

#77 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2320 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 23 marzec 2009 - 01:43

Jak to? To recesja i na klimat wam się rzuciła?

nie ma pośpiechu - póki co ganiamy pstrągi.
pozdrówka


#78 OFFLINE   krist444

krist444

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaBanagher (Ireland)

Napisano 23 marzec 2009 - 02:07

Tomek zapomnial ze miala 91cm 4.7 kg podebraniem sie odwdzieczysz nasteonym razem na mojej metrowce :mellow: Krzysiek tez latam za pstragami ale bez rezultatu jak narazie :wacko: Tp1 gdzie sa te rdzawce?ostatnio 800km przejechane i ani sztuki :(

#79 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 23 marzec 2009 - 02:36

Do Dingle chyba masz bliżej niż 400 km w jedną stronę?

#80 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 27 marzec 2009 - 16:25

Witam wszystkich ponownie.W koncu troche czasu mialem i nad wode wyskoczylem na 2 godzinki :mellow:.
Wyjazd nawet udany dwie rybki zlapane i pare ladnych FOTEK.
.
Pozdro dla wszystkich.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych