Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wytrzymałość plecionki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 październik 2009 - 16:10

Ja placze z reguly glownie ciensze - 8,10 LB. Czynnikiem sprzyjajacym sa takie warunki, gdzie plecionka sie nawija nie ze stalym naciagiem.
Uzywam maszynek, ktore dobrze nawijaja - Daiwa Caldia, Freams, Q.catalyst.

Gumo

#22 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 02 październik 2009 - 17:30

A jest w ogóle taka możliwość, aby plecionka nawijała się z takim samym naciągiem podczas łowienia. Każde poderwanie czy to główki, czy szybsze kręcenie sprawia, że na pletkę działają inne siły, które powodują jej inne ułożenie na szpuli. Też używam Caldi. Ale może tak jak piszesz, problem pojawia się przy cieńszych.Pozdrawiam

#23 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 04 październik 2009 - 23:46

P-Line - podobnie jak Stren - bardzo gęsty splot (jeżeli nie najgęstszy), jest bardzo miękka i owalna w przekroju. Nie szumi na przelotkach tak mocno jak PP.

Pozdrawiam

Paweł

Niestety nie zgodzę się z Tobą. P-Line 20 lb nie mam nic do zarzucenia, ale 10 lb to porażka. Po 4 miesiącach niezbyt intensywnego użytkowania ..... wróciłem do PP z poprzedniego sezonu. Po dwóch miesiącach byłem zmuszony przewinąć ją na drugą stronę. Bardzo łatwo traci wierzchnią warstwę razem z kolorem (dużą część już podczas pierwszego nawijania na szpulę), po tym staje się miękka i rozlazła, a splot ma rzadki jak kupa noworodka. Praktycznie każde splątanie kończy się stratą plecionki, ponieważ próba rozplątania powoduje rozwarstwienie włókien i osłabienie linki. Do owalnego przekroju też jej sporo brakije.
Tak kiepska linka o wytrzymałości 10 lb praktycznie dyskwalifikuje tę firmę w moich oczach.

#24 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4823 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 05 październik 2009 - 07:20

Artur,

Większość ludzi nie narzeka na P-Line. Ja sam uzywam 10lb i nie mam takiego problemu. Jeżeli możesz, odeślij do mnie tą zużytą plecionkę. Trzeba zobaczyć i ewentualnie przedyskutować z producentem :D . Adres masz na priv.

Pozdrawiam

Paweł