Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Długość wędziska a długość rzutu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 21 sierpień 2014 - 00:16

Kurtki kij służy precyzyjnego i celnego rzucania. Kijkiem 1,8-2m rzucę woblerem pod krzaczek, gałąź i nie wyobrażam sobie żeby robić to samo wędką 2,4-2,7m. Poza tym krótkim wędziskiem wygodniej się rzuca i o wiele mniej męczy nadgarstek ...

dokładnie, rzucanie pod krzaczek, drzewko, to jest to. Nie da Ci tego nawet sąsiadka;)


  • minecjusz lubi to

#22 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 21 sierpień 2014 - 00:31

Ja miałem.Długie kije,średnie-2,4m,krótkie od 6,3-7 i zostaje przy krótkich.Zatoczyłem ogromne koło poprzez wędki z pracowni,wędki daiwy Morethan Branzino 2,7m-2,9m.Fakt bywają takie miejscówki gdzie długi kij jest nieodzowny ale zadałem sobie pytanie-czy ja muszę na nie jeździć?Szukam takich miejsc gdzie cast 6,3-7 jest rozwiązaniem optymalnym i tam się bawię. 


Użytkownik Tomy edytował ten post 21 sierpień 2014 - 00:31

  • godski i maykel lubią to

#23 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 21 sierpień 2014 - 01:02

Używałem długich wędzisk (2,13) bo pas trzcin takich wymagał, ale odkąd mam śpiochy to na nowo odkrywam miejscówki. Teraz najlepiej leżą mi kije 1,8-1,9m

#24 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 21 sierpień 2014 - 07:27

Mówię jakie jest moje odczucie podczas łowienia :) Fakt nie łowię  zbyd długo, ale ostatnio praktycznie tradycyjny spining ze stałoszpulowcem zazwyczaj wozi sie tylko na łódce :) Nie ma to jak ten włącznik... prztryk... i żadnego bawienia się z jakimś tam kabłąkiem :)  Kijem 2,3 którym łowię czasem z brzegu łowi mi się naprawdę dobrze  nawet i na łódeczce. Nawet mimo że nie jest to kij jerkowy to i jerka da sie porpowadzić:) A jaką zaletą jest mała liczba spadów...  Co prawda jest to średni spin i nie mam krótrzego patyka pod średni cast .. Może i  jak mówicie kwestia  doboru sprzętu i przyzwyczajenie decyduje o komfortowym łowieniu  :)


  • pawas2 lubi to

#25 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 21 sierpień 2014 - 13:09

Jak zaczynałem w wieku 7-8lat spinningować z dziadkiem na Warcie to łowiłem na blachy alga/gnom/mors w rzomiarach od 3 do 5. Wędki miały od 1,6 do 1,8m i często przerzucałem Wartę na drugi brzeg....nie wspomne ile wtedy było ryb w rzece, bo w tygodniu metrówka była mormą....te najwieksze pomagał mi wyciagać dziadek ;)  dzisiaj na Warcie w moich okolicach ciężko nawet o pistoleta 50-55cm :(

Najdłuższy spin jaki miałem miał 2,1m.....potem w cascie kupiłem na pierwszy ogień wędki do 1,95m i było super, aż do czasu kiedy kupiłem kija 2,4m.....i miałem go może z 8 razy nad wodą :rolleyes:  teraz kurzy się za szafą :ph34r: Jakoś mało poręczny był w porównaniu do wcześniejszych, więc go odstawiłem, ale może przeproszę się z nim jak za rok na troć sie wybiorę.....neopren w morze i sru do wody B)


  • Gobio Gobio lubi to

#26 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 21 sierpień 2014 - 14:22

Poprawie się nie łowię zbyt długo na casta :) ogolnie to nałogowy połów ryb trwa u mnie jakieś 17 lat od 15 może 16 roku życia . Wcześniej to tylko leszczyna z ojcem :)



#27 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 21 sierpień 2014 - 19:07

15 lat straconych :( :)

#28 OFFLINE   arturbukowski

arturbukowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaDrezdenko

Napisano 08 październik 2015 - 17:45

Wracając do tematu Długość wędziska a długość rzutu . To z mojego punktu widzenia krótkim kijem nie rzucisz tak daleko jak długim . Różnicę oceniam na dość sporom ,a przy łowienia w moim przypadku w Morzu Troci daje o dużo lepsze efekty. Załączony plik  IMG_2409.jpg   132,43 KB   10 Ilość pobrań

Użytkownik arturbukowski edytował ten post 08 październik 2015 - 18:09


#29 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 08 październik 2015 - 18:31

wracając do tematu - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - rzuty długie mało precyzyjne rzuty itp - długi kij :) rzuty precyzyjne, precyzja czucia, szybkość reakcji itp - kij krotki - każdy dostosowuje swoj zestaw pod siebie :) Poza tym kij kijem - liczy się jeszcze technika, linka przynęta i sprzęt - jak się złoży wszystko w całość to się łowi idealnie każdym kijem :)


To morethan i dialuna ?



#30 OFFLINE   arturbukowski

arturbukowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaDrezdenko

Napisano 08 październik 2015 - 19:11

tak to Dialuna B806ML  I MORETHAN AGS810 Załączony plik  IMG_2454.jpg   136,85 KB   8 Ilość pobrań I jeszcze niewypał roku MORTHAN 73HB.W     nie wiem co Japonce mieli na myśli z opisem 10/60 g bo 100 g na tym kijem nie robią wrażenia :(            


Użytkownik arturbukowski edytował ten post 08 październik 2015 - 19:12

  • PILOT lubi to

#31 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 08 październik 2015 - 19:33

Możesz pare slow skrobnąć apropo dialuny ?

#32 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 08 październik 2015 - 23:14

Ten Lin gasi wszystkie inne konstrukcje swoją <["przystojnowatością"]>;p

 

Jak go porównasz użytkowo do IP? 

 

FX'y przerobiłeś bo mnie korcą:)?


Użytkownik PILOT edytował ten post 08 październik 2015 - 23:17


#33 OFFLINE   graf74

graf74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:G.

Napisano 09 październik 2015 - 14:51

A ja po kilku wypadach z castem (dł 1,80m) dziś rano wybrałem się nad Wisłę z korbą i kijem 2,70

z myślą o boleniu. Moje wrażenia były takie, że to 2,70 wydawało mi się kosmicznie długie (za długie)

i nieporęczne. Myślę sobie, że do łowienia z główek styknęło by takie dobrze się ładujące 2,13 z pazurem :)



#34 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 09 październik 2015 - 15:01

Tak:). Poza tym trzeba pamiętać, że do pełnego komfortu zeby już było naj... istotna jest lekkość dobieranego sprzętu. Tak jak piszesz długi a krótki to tak samo jest dziwnie lekki a cieżki.

#35 OFFLINE   arturbukowski

arturbukowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaDrezdenko

Napisano 09 październik 2015 - 16:31

Możesz pare slow skrobnąć apropo dialuny ?

od 6g do 25g najlepiej daje sobie rade , dobrze wykonany ( idealnie) kij ML  więc najlepiej przynęty nie stawiające oporu w wodzie .Jak masz więcej pytań to podaj na pry... nr telefonu to zadzwonię.            



#36 OFFLINE   arturbukowski

arturbukowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaDrezdenko

Napisano 09 październik 2015 - 17:05

Ten Lin gasi wszystkie inne konstrukcje swoją <["przystojnowatością"]>;p

Jak go porównasz użytkowo do IP?

FX'y przerobiłeś bo mnie korcą :)?

LIN jest zaje… spasowany zero luzów +szpula SV czyni go multikiem bardzo uniwersalnym ,IP moim zdaniem nie ustępuje pracom, choc są to 2 inne młynki ,jeśli chodzi o FX 68 , to do wykorzystania go w 100% trzeba dokupić szpulkę SV choć oryginalna nie jest zła,FX73 do 20g powyżej ja czuje przekładnie zauważyłem to w 2 sztukach więc chyba tak mają ? więc lepiej kupić Daiwe T3SV tańsza i jest troszkę lepsza konstrukcyjnie :)

Użytkownik arturbukowski edytował ten post 10 październik 2015 - 06:37


#37 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 09 październik 2015 - 20:44

LIN jest zaje… spasowany zero luzów +szpula SV czyni go multikiem bardzo uniwersalnym ,IP moim zdaniem nie ustępuje pracom, hoc są to 2 inie młynki ,jeśli chodzi o FX 68 , to do wykorzystania go w 100% trzeba dokupić szpulkę SV choć oryginalna nie jest zła,FX73 do 20g powyżej ja czuje przekładnie zauważyłem to w 2 sztukach więc chyba tak majom ? więc lepiej kopić Daiwe T3SV tańsza i jest troszkę lepsza konstrukcyjnie :)                             

 

to teraz jeszcze ja :)

 

Jak oceniasz AGS810 ? 

Pracuje myslowo nad wedka boleniowa na ponton. Ma byc glebokie ugiecie pod ryba. Dodatkowo super ergonomia wraz z ip68. Rzuty przynetami jasno okreslonymi. Wedka ma idealnie wpasowac sie w przewidziane zastosowanie. Przynety to RH12, RH10, RH85 i hermes. Zadne inne.Plecionka PE 1.2 lub 1.5.

Na razie obawy przed strzelaniem na slepo w jakis kij z JDM, sklaniaja mnie do budowy wedki na US blanku.


Użytkownik Guzu edytował ten post 09 październik 2015 - 20:51

  • Gobio Gobio lubi to

#38 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 09 październik 2015 - 21:47

To bije po oczach.Szanujmy język.

LIN jest zaje… spasowany zero luzów +szpula SV czyni go multikiem bardzo uniwersalnym ,IP moim zdaniem nie ustępuje pracom, hoc są to 2 inie młynki ,jeśli chodzi o FX 68 , to do wykorzystania go w 100% trzeba dokupić szpulkę SV choć oryginalna nie jest zła,FX73 do 20g powyżej ja czuje przekładnie zauważyłem to w 2 sztukach więc chyba tak majom ? więc lepiej kopić Daiwe T3SV tańsza i jest troszkę lepsza konstrukcyjnie :)


  • arturbukowski i BOB lubią to

#39 OFFLINE   arturbukowski

arturbukowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaDrezdenko

Napisano 09 październik 2015 - 22:19

Daniel  AGS810 fajny kij ale szczerze Dialuna B806ML jest o połowę tańsza i niczym nie ustępuje daiwie ,a na ponton nie za długi kij ?. JA osobiście z pontonu używam EXSENCE B703Ml F pod bolenia idealna, choć nie tak bardzo  głębokie ugięcie jak  wymienione AGS810 i   Dialuna B806ML  Załączony plik  IMG_2178.jpg   158,74 KB   5 Ilość pobrań .W każdym razie wszystkie przynęty które wymieniłeś da rade posłać daleko ….             


  • Guzu i Artur43 lubią to

#40 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 09 październik 2015 - 22:26

Ogladne tego shimano
Chciałbym jakis super niski uchwyt i nawet rozwazam jakiegoś steez a.
Zwłaszcza jak mnie na taka 215 weźmie...
Jak mam mieć z normalnym uchwytem itd to zbuduje cos pod siebie.
Aczkolwiek korci jakis jdm




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych