Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

proszki opalizujące


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 21 październik 2014 - 21:40

Ja będę miał w ofercie opalizacje ale pierońsko drogie.



#22 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 24 październik 2014 - 07:25

To jest wszystko to samo tylko występuje pod innymi nazwami. Niezły wybór jest tutaj. 

[slay] PYŁY PIGMENT MASA PERŁOWA pył perłowy cieni (4697909183)



#23 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 24 październik 2014 - 08:01

Tak się to robi Panowie,a nie pyta  :) .Lekka prowokacja i już jest pełny wybór w przystępnych cenach :D .Sam skorzystam,choć wątpię czy to zda egzamin.Mam jeden taki różowy i średnio to wygląda. 

Jak by się to okazało nie za bardzo.To tu jest pewne+silikon do odlewania gum,materiały na formy,woblery itd.

 

http://www.alumilite...&Name=Alumidust

 

Wybór w tym sklepie jest spory,ceny dość przystępne..Filmy instruktażowe jak odlewać gumy.Barwienie itd.Jedynie po pigmentach i przed zanurzeniem kopyta w silikonie trzeba je lekko nadtopić.Nic tylko kupować i robić gumowe rybki,woblery itd.


Użytkownik Tomy edytował ten post 24 październik 2014 - 08:14


#24 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 październik 2014 - 08:11

Hehe, no i enigma została rozwikłana...:-))

#25 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 24 październik 2014 - 08:12

Tak się to robi Panowie,a nie pyta  :) .Lekka prowokacja i już jest pełny wybór w przystępnych cenach :D .Sam skorzystam.

Jak by się to okazało nie za bardzo.To tu jest pewne+silikon do odlewania gum,materiały na formy,woblery itd.

 

http://www.alumilite...&Name=Alumidust

Znajoma mieszka zaraz obok tej firmy i już mi kupiła pełną paletę tych proszków :D . Jak paczucha doleci i przetestuję dam znać.


  • Zelldo lubi to

#26 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 24 październik 2014 - 08:28

? Nie bardzo łapię o co wam chodzi z tą enigmą i prowokacją. Przecież takie rzeczy może znaleźć i kupić każdy.

Tomy, chyba powinieneś sobie odpocząć, bo coś nie ten tego.. ;) 

Wklepuje się w google .. pyły perłowe.. i tylko przebierać.

Można je mieszać z lakierami, wcierać, dodawać do żywicy, silikonu.. sęk w tym, że jeszcze nikomu nie udało się osiągnąć naprawdę dobrego efektu przy pomocy tych proszków. Do tej pory łuskę najlepiej imituje folia aluminiowa i nic tego nie przebije.


Użytkownik Iras1975 edytował ten post 24 październik 2014 - 08:41


#27 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 24 październik 2014 - 08:50

Problem z Tobą jest taki że nie kumasz żartów.  



#28 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 24 październik 2014 - 09:01

Pewnie przez to, że nie śledzę wszystkiego na bieżąco i coś mi umknęło.. albo z rana nie zatrybiłem dobrze. Teraz też nie do końca łapię temat z tą prowokacją.. ale ok.



#29 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 24 październik 2014 - 09:05

Nikt nie osiągną zadowalających efektów.............................., hm, myślę że Tomy pokazał wszystkim swoimi pracami że to nie prawda :D .



#30 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 24 październik 2014 - 09:06

Tomy napisał, że jego opalizacje będą drogie i zaraz pojawiły się alternatywy, zapewne w nadziei, że dzięki temu ktoś sobie kupi super hiper ultra opalizującego wobka o całe 0,009 pln taniej...

#31 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 24 październik 2014 - 09:11

Nikt nie osiągną zadowalających efektów.............................., hm, myślę że Tomy pokazał wszystkim swoimi pracami że to nie prawda :D .

ale tu chodzi o co innego.Fakt,faktem z Irasem my się trochę spięli w jednym wątku ale trzeba mu oddać że robi kozackie gumy.No i proporcje w wobkach ma mega.Żadna opalizacja nie odda tego co folia ale na ryby działa i jest skuteczna.Ostatnio wszystkie teorie R&L legły w gruzach jak chłopaki połowili na oczojebki R8BS i R6BS co rzut branie a na malowanie R&L ryby nie reagowały.Są też odwrotne historie.



#32 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 24 październik 2014 - 09:15

Nikt nie osiągną zadowalających efektów.............................., hm, myślę że Tomy pokazał wszystkim swoimi pracami że to nie prawda :D .

Nawet nie śmiem krytykować tutaj wyrobów Tomy`ego, nie mam też zamiaru kolejny raz tłumaczyć o jaki efekt mi chodzi.



#33 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 24 październik 2014 - 09:25

Ja wiem że tu spięcia żadnego nie ma. Napisałem swoje zdanie na ten temat nie mając zamiaru  nikogo krytykować. Wiem że Tomy i Iras to fachury ponad miarę i koniec kropka. :lol:  :lol: :lol:  :lol:  :lol:  



#34 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 24 październik 2014 - 09:58

Miałem na myśli alternatywę do tego produktu:

Napisano 21 październik 2014 - 20:32

Marcinie a może to się nada;

http://www.kolorowka...perlowe-miki/74

 

Z równym powodzeniem można stosować pigmenty spożywcze w kolorze srebra, złota, miedzi.. naciąłem się jednak na czarnym i zielonym do waty cukrowej, bo nie chciały się rozpuszczać w lakierze, trzeba je rozrabiać z wodą.

Może jeszcze w tym roku spróbuję podejść do woblerków dekorowanych takimi pyłami, po lekkim zabarwieniu żywicy na kolor grafitowy/ołowiany i wtarciu jasnej perły na łuskę może być dobrze, ale to na razie tylko moja teoria i czas pokaże czy efekt spełni moje oczekiwania.



#35 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 24 październik 2014 - 13:30

Iras1975 heheh ja teraz coś takiego ćwiczę na majtasach :-).

Coś takiego jak piszesz może wyjść tylko przerwy między łuskami czyli widoczne potem między łuskami zabarwienie na grafit/ołowiany podczas wcierania perły musiało by być czymś zabezpieczone tak żeby nie wcierać między łuski :-).



#36 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 24 październik 2014 - 13:38

Iras1975 heheh ja teraz coś takiego ćwiczę na majtasach :-).

Coś takiego jak piszesz może wyjść tylko przerwy między łuskami czyli widoczne potem między łuskami zabarwienie na grafit/ołowiany podczas wcierania perły musiało by być czymś zabezpieczone tak żeby nie wcierać między łuski :-).

 

Jeśli chodzi o gumy to mogłoby wystarczyć dociśnięcie przed wcieraniem - tiulu - i uzyskanie wzoru łuski jak na wielu woblerach. Nie koniecznie na gumach Irasa bo tam już wzorek jest po odlewie, ale gładkiej gumie mogłoby się sprawdzić.



#37 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 25 październik 2014 - 10:45

Tutaj jeszcze macie coś ostrego.. zapewniam, że efekt jest dużo lepszy niż na zdjęciach. Kupiłem sobie zielony, żółty i pomarańczowy.

dekorynka PYŁY PYŁKI barwiące FLUORO [pig] (4720557156)

 

Co do wcierania i wtapiania proszków w gumy, to próbowałem już różnych sposobów, ale wszystko pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o efekt wizualny i trwałość.Podczas łowienia okoni guma tak udekorowana może stracić efekt już po pierwszej sztuce, okoń szczotkowymi ząbkami ściera bez problemu wtopiony pigment. Może w gumach boleniowych spisuje się to lepiej, ale tego nie miałem okazji sprawdzić.



#38 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 październik 2014 - 21:59

Tutaj jeszcze macie coś ostrego.. zapewniam, że efekt jest dużo lepszy niż na zdjęciach. Kupiłem sobie zielony, żółty i pomarańczowy.

dekorynka PYŁY PYŁKI barwiące FLUORO [pig] (4720557156)

Co do wcierania i wtapiania proszków w gumy, to próbowałem już różnych sposobów, ale wszystko pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o efekt wizualny i trwałość.Podczas łowienia okoni guma tak udekorowana może stracić efekt już po pierwszej sztuce, okoń szczotkowymi ząbkami ściera bez problemu wtopiony pigment. Może w gumach boleniowych spisuje się to lepiej, ale tego nie miałem okazji sprawdzić.

A czy te opalizacje wpływajà na zwiększenie skuteczności gumy? W moim przypadku przy łowieniu sandaczy gumy perłowe z opalizacjà nie sprawdzały się wogòle.

Użytkownik spinnerman edytował ten post 25 październik 2014 - 22:02


#39 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 01 listopad 2014 - 21:29

Sandacz to osobny temat. Na gumy mało złowiłem, najwięcej ryb pióra dawały.. bez opalizacji.  :P


  • spinnerman lubi to

#40 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 02 listopad 2014 - 19:05

Każdy rok jest inny i tego nie jesteśmy w stanie rozwikłać i ja tez poległem w gumach real bo najskuteczniejsze okazały się najprostsze kolory jak te

Załączony plik  IMAG2312.jpg   113,95 KB   14 Ilość pobrań Załączony plik  IMAG2312.jpg   113,95 KB   14 Ilość pobrań Załączony plik  IMAG2312.jpg   113,95 KB   14 Ilość pobrań

 

a człowiek sie molestował pigmentami opalizacjami i dupa  

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych