Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

CO wybrać???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   daras

daras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaLeszno

Napisano 05 marzec 2009 - 17:37

Witam wszystkich forumowiczów.Na początek chce pogratulować świetnej stronki.Przestudiowałem wszystko na stronce i na forum i postanowiłem spróbować castingu(do tej pory tylko spin).Wybór padł na Dragon Millenium Fatso Jerk Cast 1,95m 25-60g.Co do multika mam dylemat pomiędzy ABU REVO S a Okumą VS Baitcaster.Zamierzam rzucać przynętami takimi jak Slider 7 i 10,Fatso 10,Skinerem 15,sporadycznie Jack.Co powinienem wybrac w/g was jako bardziej doświadczonych??Myśle ze z waszą pomocą dokonam właściwego wyboru i mi się spodoba ten cast. :mellow: Dzięki z góry za pomoc.

#2 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 05 marzec 2009 - 17:46

witaj daras na jerkbait.pl,

najlepszym portalu wedkarskim miedzy Odra a Morzem Japonskim !

Oba wspomniane przez ciebie multiplikatory nadadza sie swietnie do rzucania ciezkich jerkow. Okuma VS slidera 10S miotala na ogromne odleglosci. Sporo wieksze niz potrzeba w 90% sytuacjach nad woda. Do tego jej obsluga na ciezkim zestawie jerkowym byla banalnie prosta i komfortowa. Abu Revo S jest opisany na stronie glownej. To sprzet podobnej klasy co VS. U gory dzialu baitcasting masz katalog multiplikatorow i katalog optymalnych zestawow. Warto zagladac tam czasem..

pozd JW :D



#3 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 05 marzec 2009 - 18:23

Ja polecam Daiwę Procaster 100 HL, młynek jest dużo tańszy od tych wspomnianych przez ciebie, banalny w obsłudze, bezawaryjny(mi służy bezproblemowo dwa lata a raczej za mocno o niego nie dbam, ani razu nie był smarowany :unsure: jeszcze nie słyszałem o problemach z tym kręciołem)macham z niego głównie przynętami o wadze około 50gramów ale bez większych problemów da radę pocisnąć skinnera 10 jak i jacka
pozdrawiam

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 marzec 2009 - 18:42

Serdecznie witam na forum. Leszno bliskie mi jest :D zwłaszcza kompleks basenów :D

Między tymi dwoma multikami ... wybór nie jest jednoznaczny. Sam nie mam sprecyzowanego zdania na ten temat. Lubię ABU ale ta Okuma jest też bardzo fajna. Sam nie wiem ......

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 marzec 2009 - 19:17

witaj :D

okuma ma dwie szpule, plytsza pod lzejsze wabiki, glebsza pod ciezsze, 5 lat gwarancji i serwis na miejscu ( :unsure: )
abu s nie lubie, to juz lepiej wystartowac maly upgrade na SX ...
a jeszcze lepiej na jakas sensowniejsza (budzetowa) daiwe (advantage, tierra, HSTA) B)

ps. tip jurka (katalogi z pierwszych watkow) jest jak najbardziej wskazany :D

#6 OFFLINE   daras

daras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaLeszno

Napisano 05 marzec 2009 - 19:22

Niestety nie miałem tych multików w reku,nie wiem jak z ich wielkoscią,czy jest jakaś różnica w gabarytach,.Wiem ze ABU troche nizej leży na kiju.Osobiście mam dość duze dłonie i nie wiem jak z komfortem łowienia.

#7 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 marzec 2009 - 20:22

jezeli masz duze dlonie, to kazdy bedzie tobie lezal, ja preferuje male i niskie kolowrotki, dlatego (i nie tylko) zaproponowalem daiwe :D

#8 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 05 marzec 2009 - 20:23

.

#9 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 05 marzec 2009 - 20:27

Rojo 1 klasa jest masakrycznie mocny Wiśni@ go tetra ostro i smiga wysmienicie :D

ale niech sam cos napisze.dawaj Pawle info z 1 reki :D

#10 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 05 marzec 2009 - 23:22

Designed for bass anglers to cast almost any lure you have in your tackle box.

także młynek bardziej uniwersalny, gdybys w razie castomani chciał uderzyć nieco niżej z ciężarem przynęt ;)
Pozdrawiam!

#11 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 07 marzec 2009 - 10:17

.

#12 OFFLINE   daras

daras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaLeszno

Napisano 07 marzec 2009 - 10:28

Dzieki wszystkim,chyba zdecyduje sie na VS-ke.Więc zestaw bedzie wyglądał tak:Dragon Millenium Fatso Jerk Cast 1,95m 25-60g + Okuma VS Baitcaster.Teraz troche wolnej przestrzeni i nauka rzucania.Trzymajcie kciuki zebym sie nie zraził,ale myśle ze bedzie dobrze. ;)

#13 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 07 marzec 2009 - 10:41

.

#14 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 marzec 2009 - 10:52

Dzieki wszystkim,chyba zdecyduje sie na VS-ke.Więc zestaw bedzie wyglądał tak:Dragon Millenium Fatso Jerk Cast 1,95m 25-60g + Okuma VS Baitcaster.Teraz troche wolnej przestrzeni i nauka rzucania.Trzymajcie kciuki zebym sie nie zraził,ale myśle ze bedzie dobrze. ;)

skoro chcesz dobry i sprawdzony sprzet na poczatek przygody z jerkowaniem, to w dziale sprzedazy slawek 2348 sprzedaje swietny komplet, za swietne pieniadze ( http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=8411& ;start=0&)
slidera 7 mozesz na tym combo wprawdzie zapomniec, ale kto lowi szczupaki na paprochy? ;) :mellow:

#15 OFFLINE   daras

daras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaLeszno

Napisano 08 marzec 2009 - 18:32

Kijek jaz mam,kupiłem jakis czas temu i teraz potrzebny jest tylko multik,a w dobie obecnego kryzysu nie chciałbym wydawac za wiele.VS-ke mozna dostac juz za 350zł(uzywka)lub za 450(nowy).Jak to argumentowaliscie ma 2 szpulki,5 lat gwarancji i jest bardzo wytrzymała przy tych wobkach co chce uzywac wiec powinna troche pociagnac .Wydaje mi sie ze to bedzie najlepszy wybór.

#16 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 08 marzec 2009 - 19:38

jeslu VS 350 za uzywka i 450 za nowa to ... kupilbym za 450 uzywane curado 201 D zwany rowniez undying baitcaster :lol:

druga szpula w VS w rzeczywistosci jest zbendna. i tak 90% uzywa tej plytszej azurowanej szpulki nawet do jekowania.

Curado 201 jest synteza multiplikatora do srednie ciezkiego lowienia.

JW :D

#17 OFFLINE   daras

daras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaLeszno

Napisano 08 marzec 2009 - 20:40

jeslu VS 350 za uzywka i 450 za nowa to ... kupilbym za 450 uzywane curado 201 D zwany rowniez undying baitcaster :lol:

druga szpula w VS w rzeczywistosci jest zbendna. i tak 90% uzywa tej plytszej azurowanej szpulki nawet do jekowania.

Curado 201 jest synteza multiplikatora do srednie ciezkiego lowienia.

JW :D

Kiedys tez o tym myslałem,ale niestety nie stac mnie w tej chwili.nie znalazłem zadnego Curado 201 w takich pieniadzach.Moze ktos z was ma na sprzedaz??

#18 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 marzec 2009 - 20:44

[quote]
jeslu VS 350 za uzywka i 450 za nowa to ... kupilbym za 450 uzywane curado 201 D zwany rowniez undying baitcaster :lol:

druga szpula w VS w rzeczywistosci jest zbendna. i tak 90% uzywa tej plytszej azurowanej szpulki nawet do jekowania.

Curado 201 jest synteza multiplikatora do srednie ciezkiego lowienia.

JW :D
[/quote]
Kiedys tez o tym myslałem,ale niestety nie stac mnie w tej chwili.nie znalazłem zadnego Curado 201 w takich pieniadzach.Moze ktos z was ma na sprzedaz??
[/quote]
Jeśli łowisz w kraju, na wodach PZW, to masz jeszcze trochę czasu na szukanie. Rozsądek podpowiada- poczekaj. Może się trafi dobra, używana 201-nka

#19 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3528 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 11 marzec 2009 - 13:52

Być może będę miał niedługo do sprzedania swoją 201, po tunningu zrobionym przez Peresadę (wymiana łożysk). Jak tylko spodoba mi się łowienie CC201DC, bo nie miałem jeszcze okazji nim łowić...

#20 OFFLINE   daras

daras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaLeszno

Napisano 12 marzec 2009 - 18:10

OK ,jakby coś to daj znać




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych