Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dorbry, komfortowy, niedrogi multiplikator..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 31 sierpień 2014 - 12:11

Czyżby?

 


  • Negra lubi to

#22 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10151 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 31 sierpień 2014 - 12:16

Prawie...z tą różnicą, że koleś ma uratowany zestaw a ja byłem suchy :D



#23 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 31 sierpień 2014 - 13:07

Chyba kolega nie miał nigdy alphasa w rekach.....

Kolega ma racje . Mieszkam w takich okolicach gdzie w sklepach nie ma takiego sprzętu , a jak już jest to jakieś jaxony itp. .Nie ma co winić sklepów bo dostosowują się do ludzi .Na co im towra który będzie leżał na półce .. Mazury to nie elegancja francja ludzi nie stać na chleb więc kupują co tanie , dobre i sprawdzone . Nieraz mnie pytają nad wodą " co to za kołowrotek dziwny" i dziwnie patrzą..Sam od maja dopiero posługuję się castem ,ale podoba mi się takie łowienie ta moc i wygoda .Z łódki taki sprzet ma same zalety .Sęk w tym że jak już wcześniej napisałem nie mam dostępu do takiego sprzętu i nie mogę go dotknąć, pokręcić, zobaczyć .Wszystko na zamówienie  bez wcześniejszego sprawdzenia ..Przecież nie będę jeździł po większych miastach setki kilometrów żeby coś obejrzeć ..

Dlatego powstały takie fora :) żeby można było doradzić się co i jak od kolegów co mają taki sprzęt w "łapkach"..Jednak ilu użytkowników tyle opini. Jajedynie mogę sugerować się po obrazkach ..A wolę starannie wydać pieniądze i być zadowolonym..Jakość w stosunku do ceny  to jest najważniesze .."Aplas"  to na pewno super maszynka, ale cenka jest już znacznie wyższa od "lexy "

Po za tym chodzi mi o mocny multik parametrami zbliżony do okrąglaka,  a tu parametry tego multika mówią mi o ty  że jest to do średniej mocy castów ( waga , pojemność  szpuli, moc hamulca ) .Potrzebuję coś  mocnego komfortowego do kija 40-140gr gdzie użyję plecionki 0,20-0,35mm .



#24 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 31 sierpień 2014 - 13:09

też tak kiedyś za małolata poleciałem z kładki którasię załamała :) Ale sprzęta cały w ręku ..



#25 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 31 sierpień 2014 - 13:15

Mocny kij  i Alphas 150HL i może posłużyć za wyciągarkę jeepa z bagna... na łożyskach Boca Orange działa od 8 gram , do ilu? Niech Cię poniesie fantazja. 



#26 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 31 sierpień 2014 - 13:42

100 a 150tka to fakt różnica , ja oglądałem alpha 100 ..Cena tego 150 około 350 dolców znacznie wyżej jak mój budżet .. Planuje przeznaczyć 600-800zł tym bardziej że ciężki spin nie jest tak uniwersalny . Takie wydatki to już lepiej pod coś lekkiego ..



#27 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10151 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 31 sierpień 2014 - 13:46

Właśnie oczekuję nowego Alphasa 150HL za kwotę bliską tej, którą podałeś. Da się. A używkę można trafić jeszcze taniej ;)



#28 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 31 sierpień 2014 - 16:02

Właśnie oczekuję nowego Alphasa 150HL za kwotę bliską tej, którą podałeś. Da się. A używkę można trafić jeszcze taniej ;)

 

Gdzie go zamawiałeś? Bo jak wpisuje czy w googlach czy na ebayu to nie ma tego ...ile mi wejdzie na niego linki np PP 0,28mm ?

 

Kolega wyżej pisał coś że  obsłuży po wymianie łożysk  8gr jak dobrze zrozumiałem ..Strasznie duża rozbirzność 8gr a 100gr. Najcześciej to łowię na slidera 10 i gumę 15cm, czasem też zakładam pika 16 (około 60gr) z łopatką , ale ostatnio sięgam po większe sweeper 18 , guma 23cm i chcę też przejść na sliderki 12 więc musi być mocny i linka musi być odpowiednio gruba (mocna) tym bardziej, że ja lubię jerkować czasem nie kijem, a kręciołem ( łepszy efekt).Obecnie łowię  big baitem dragona z linką 0,20 (18kg) ale te 18kg to tylko na sucho chyba  i wolę teraz nawinąć coś z  PP 0,28mm co najmniej. I nie chodzi tu o wielkość ryb ,a jak wiadomo  o obciążenia przy wyrzucie . Chciałbym żeby mi weszło trochę tej linki .Wiadomo szczupak to i tak nie wyciągnie nawet ten najwiekszy , ale zerwania, splątania , postrzępienia i metr po metrze odpada. No i oczywiście mieć ten zapsik jak by coś innego wzieło niż szczupak co to lubi sobie pociągnąć ..No chyba że tego big baita wrzucić na ciężkiego spina(od biedy może być) i nawinąć mocniejszą linkę , a zakupić coś do spina średniego tego cw. 10-35gr .. Sam już nie wiem ..Teraz to i tak ma czas na decyzję ..Urlop się skończył , a jak nawet coś zamówię jutro czy po jutrze to do końca tego tygodnia nie przyjdzię, więc fajnie by było się wyrobić do następnego weekendu  i połowić już nowym multikiem:)
 



#29 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 31 sierpień 2014 - 17:09

Jak lubisz jerkować z korby to revo toro NaCl 51 byłby niezły wyjściem sam tak robię tym multikiem. U mnie obsługuje zakres 20-250gram i to naprawdę b.mocny multiplikator nie znam mocniejszego z nieskoprofilowców z tym, że waży 310 a nie 235 jak alphas. Za to ładnie wygląda :D

 

Ambassadeur__Toro_NaCl.jpg


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 31 sierpień 2014 - 17:15


#30 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15594 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 sierpień 2014 - 17:13

Do jerków najlepiej1:5  max 1:6

A dlaczego właściwie? Jerk przy prowadzeniu nie stawia prawie oporów. Troll i wielkie łopaty to jest dopiero miejsce gdzie niskie przełożenie ma znaczenie.

Mnie najwygodniej jerkuje się multikami z nawojem min. 70 cm linki na obrót. Czyli przełożenie  7:1 i wyższe. 



#31 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 31 sierpień 2014 - 17:22

Zależy od stylu użytkownika :) revo toro ma 1:5,4 i 67cm nawój, ktory mi spokojnie wystarcza. Calcutta Conquest DC 201 ma jeszcze 9cm mniej i też jak dla mnie jest spoko do powolnego denerwowania mamusiek. Przy szybkich multikach łapię się na tym, że jak się niecierpliwię to za szybko zwijam ;)

Szybki multik jak dla mnie dobry jest do opadu, gdy zbiera się luz linki.


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 31 sierpień 2014 - 17:23

  • minecjusz lubi to

#32 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 31 sierpień 2014 - 17:24

w przypadku Lexy 1:5 i tak zwinie dobre 70cm....zawsze mocniejsza przekładnia i nie lubie młynków do kawy ;)


  • Tomek88 lubi to

#33 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10151 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 31 sierpień 2014 - 17:27

Jak lubisz jerkować z korby to revo toro NaCl 51 byłby niezły wyjściem sam tak robię tym multikiem. U mnie obsługuje zakres 20-250gram i to naprawdę b.mocny multiplikator nie znam mocniejszego z nieskoprofilowców z tym, że waży 310 a nie 235 jak alphas. Za to ładnie wygląda :D

 

Ambassadeur__Toro_NaCl.jpg

Mam Revo Toro 51 (już właściwie nieosiągalny) i stosuję do najcięższych klocków. Kiedyś na tym forum, ktoś poddał w watpliwość jego zakres możliwości. Zrobiłem test na trawniku przed domem (ale sasiedzi mieli uciechę :D ), główką 5g i plecionką 0,26 (Daiwa 8Braid) na kiju HM69 do 10g, dałem radę osiągnąć 24m (mierzone krokami sprytnie omijając psie kupy :P ), NaCl to podobno jego godny nasępca



#34 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 31 sierpień 2014 - 17:31

Mam Revo Toro 51 (już właściwie nieosiągalny) i stosuję do najcięższych klocków. Kiedyś na tym forum, ktoś poddał w watpliwość jego zakres możliwości. Zrobiłem test na trawniku przed domem (ale sasiedzi mieli uciechę :D ), główką 5g i plecionką 0,26 (Daiwa 8Braid) na kiju HM69 do 10g, dałem radę osiągnąć 24m (mierzone krokami sprytnie omijając psie kupy :P ), NaCl to podobno jego godny nasępca

To super multik i mimo. że fakt waży 310gr to waga jako pojęcie względne jest w tym multiku naprawdę mała jak na jego możliwości i zakres obsługi przynęt. Ja głupi chciałem go sprzedawać :P

Nie jest tak cichy podczas rzutów jak szumano, ale idzie przywyknąć w sumie również względne co lepsze pisk elektroniki z dc czy bloczków z revo ;)

Nie jestem zresztą pewien czy to bloczki czy nie łożyska, ale miał tak raczej od początku.


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 31 sierpień 2014 - 17:32


#35 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 31 sierpień 2014 - 18:09

Miałem RevoToro 51/61, Toro Winche, NaCl 51/61 .. Wybralbym Alphasa 150HL. 

 

 

^_^


  • BOB lubi to

#36 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 31 sierpień 2014 - 18:12

Miałem RevoToro 51/61, Toro Winche, NaCl 51/61 .. Wybralbym Alphasa 150HL. 

 

 

^_^

Do łowienia z ręki ja też :D

Teraz do trolla toro się przyda i do najcięższych zadań, których CC201DC nie ogarnie ;)



#37 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10151 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 31 sierpień 2014 - 18:22

Miałem RevoToro 51/61, Toro Winche, NaCl 51/61 .. Wybralbym Alphasa 150HL. 

 

 

^_^

Lejesz mód na moje rozkołatane serce :D


  • minecjusz lubi to

#38 OFFLINE   marcin_krych

marcin_krych

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 sierpień 2014 - 18:54

http://www.japantack...Alphas_150H.htm

 

 

Szkoda Panowie że nie kręcicie prawą łapką:)


  • BOB lubi to

#39 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 31 sierpień 2014 - 20:01

kupił bym tego Alpasa 150 bo widzę że ma naprawdę dobre opinie i przekonaliście mnie ..Ale problem jest z jego dostępnością . Na rynku Polskim w ogóle tego nie widać , a  na ebayu też.. On chyba z katalogów wychodzi tak mi się wydaje i jest trudno dostępny ..



#40 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10151 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 31 sierpień 2014 - 20:11

http://www.japantack...Alphas_150H.htm

 

 

Szkoda Panowie że nie kręcicie prawą łapką :)

Mogę tylko przeprosić ;)

Jeszcze nie dawno dostępna, ostatnia sztuka na lewą łapkę jest już sprowadzona do Polski dla mnie :D . Biorąc pod uwagę, że multik jest nie produkowany od jakiegoś czasu, faktycznie będzie coraz trudniej go nabyć






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych