Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Kuchenka k. Mikołajek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kaczynumer1

kaczynumer1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 02 wrzesień 2014 - 09:36

Czy ktoś z Was miał okazję wędkować w jeziorze Kuchenka koło Mikołajek?

https://www.google.p...c2f786fd9?hl=pl

W najbliższy weekend będę tam miał firmową integrację dwudniową i myślałem, żeby zabrać sprzęt i trochę popływać.

Jezioro malutkie i ponoć prywatne(dniówki można wykupić w hotelu). Pytanie czy przy okazji nie jest wyorane sieciami?

Można tam liczyć na jakieś sensowne szczupaki, czy szkoda nafty i lepiej dać sobie spokój?


  • K-Pon lubi to

#2 OFFLINE   QbaNerra

QbaNerra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaKady
  • Imię:Kuba

Napisano 04 wrzesień 2014 - 20:54

Byłem w zeszłym roku. Lepiej dać sobie spokój :(



#3 OFFLINE   kaczynumer1

kaczynumer1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 08 wrzesień 2014 - 10:29

Więc parę słów po małym rekonesansie:

Łowiłem prawie całą sobotę z wynikiem dwóch krótkich kaczodziobów(około 30cm) i kilkoma niezaciętymi braniami- także coś tam jednak pływa ;)

Woda zielona- silny zakwit.

Samo jezioro całkiem fajne, sporo trzciny przy brzegu, dość łagodnie opadające dno do około 2 metrów(tylko w jednym miejscu ładna skarpa tuż przy trzcinach tak do 3-4m głębokości.

Brania były tylko na mocno mieszające przynęty- duże obrotówki i spore, silnie pracujące woblery, na gumy zero. Większość brań prawie pod łódką, więc chyba kaczory odprowadzały przynęty.



#4 OFFLINE   borys1

borys1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 09 wrzesień 2014 - 10:14

cześć

mam działkę w miejscowości jora wielka i za małolata sporo tam chodziłem. Wtedy dzierżawiła to firma naftoremont i coś tam dbali o to jezioro było sporo karpia, szczupaka i ładne okonie. Łowiłem sporo z brzegu kitrając się po trzcinach :) Zawsze meldowały się jakieś zębacze lub ładne okonie. Najlepiej sprawdzała się obrotówka typu long z czerwoną okleinką.  Po naftoremoncie jezioro zostało całkowicie zaniedbane, podejrzewam że miejscowi ostro je przetrzebili ewentualnie rybacy z Mikołajek. Aktualnie dzierżawi je firma Da silva z którą ciężko się dogadać bo jak byłem zeszłej jesieni celem wypożyczenia łodzi to niestety powiedzieli, że tylko dla gości hoteli :/ (no ale może coś się zmieniło)

Myślę jednak, że warto coś tam pociupać i może wyskrobie się jakiegoś konkretniejszego zębacza.

Po tym poście na bank zrobię kolejne podejście do wypożyczenia tam łodzi i sprawdzenia starych miejscówek. Jeśli okazało by się, że są tam konkretniejsze ryby to można by kiedyś tam zlocik uskutecznić :)

 

Pozdrawiam

Borys 


  • kaczynumer1 lubi to

#5 OFFLINE   kaczynumer1

kaczynumer1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 09 wrzesień 2014 - 11:08

Ja właśnie byłem w hotelu De Silva i muszę przyznać, ze mają bardzo fajną, nową łódkę wędkarską(wiosła już niestety gorsze).

Życzą sobie 3PLN za godzinę lub 40PLN za dobę. Na twoim miejscu pogadałbym z przystaniowym, chyba szybciej się z nim dogadasz niż z paniami z recepcji ;)

Czy są konkretniejsze zębacze nie dane mi było się dowiedzieć, ale skoro są małe, to jest szansa, że nie z probówki ;)



#6 OFFLINE   borys1

borys1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 09 wrzesień 2014 - 13:27

no kiedyś tam ostro pilnowali tego jeziora bo była tam ryba potem troszku stało to odłogiem i wydaje mi się że wtedy ryby swoje odcierpiały.

Co do łodzi to może się zmieniło bo jak przyszedłem to patrzyli na mnie ze zdziwieniem że chce tam łowić. Co prawda nie byłem gościem hotelu ale kase oferowałem więc powinno im to pasować. No nic pewnie jeszcze w tym miesiącu sprawdze co i jak bo teraz ojciec mieszka na stałe w Jorze wielkiej więc bywam regularnie.

dodam że spacerując tam widać, że ryba chodzi więc trzeba mieć nadzieję że jest dobrze


  • kaczynumer1 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych