Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bertus Rozemeijer dla jerkbait.pl - wywiad - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 marzec 2009 - 09:32

MGOR a co jest nie tak z tym Meksykiem? :unsure:


pozd JW :D

#22 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 09 marzec 2009 - 09:43

hej

chlopaki, a moze poproscie Bertusa o fotki jego ryb zlowionych w Meksyku? Moze zgodzi sie na publikacje. Jak wyglada (na zdjeciu) szczupak 120 cm kazdy wie. Ja tam chetnie zobaczylbym co B.R zlowil w slonej wodzie! :angry:

pozd JW :D



http://www.salmo.com...page.php?id=236
http://www.salmo.com...page.php?id=271


#23 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 marzec 2009 - 09:57

dzieki Wujek :D wczoraj obie strony nie odpalaly mi sie, wiec myslalem, ze te zdjecia na stronie Salmo nie istnieja..

pozd JW :D

#24 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 09 marzec 2009 - 10:06

proszę bardzo :D Nie mogłem tylko znaleźć pierwszej części wyprawy z Meksyku, a tam były opisane połowy roosterów z większą ilością zdjęć.
pozdrawiam

#25 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2009 - 11:34

@pitt
dzięki za ten wywiad. Bertus w mediach to żadna nowość i myślałem że wywiad niczym mnie nie zaskoczy a tu proszę, z tą muchą zaskoczenie - nie wiedziałem że Bertus łowi szczupaki w ten sposób :o

@MGOR
dzięki za konstruktywną krytykę, myślę że ten wywiad mógłby być lepszy - jak wszystko co robimy
Ponieważ myślę, że możemy sobie pozwolić na szczerość a konstruktywna krytyka może obowiązywać w obie strony, pozwól że ja również pozwolę sobie stwierdzić iż też czuję niedosyt... czytając Twoje posty na jerkbait.pl od dłuższego czasu. Bardzo chciałbym żebyś więcej wnosił w rozwój tego portalu - poza reklamą własnej strony rzecz jasna To oczywiscie tylko opinia pospolitego użytkownika, jakim również się czuję.

@standerus,@Efex
przyłączam się do podziękowań za pomoc przy przeprowadzeniu wywiadu tak jak napisał remek, jestem wdzięczny tym co chcą coś zrobić bezinteresownie DLA jerkbaita - czyli dla całej naszej społeczności tak naprawdę :D


Pozdrawiam

#26 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 09 marzec 2009 - 20:08

Friko, ale ja ryb prawie nie łowię. Postów za wiele nigdy nie pisałem, bo rzadko mogę wnieść coś ciekawego do dyskusji, a bijących rekordy postów wystarczy. Stopkę zmieniłem.

#27 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2009 - 20:17

Friko, ale ja ryb prawie nie łowię. Postów za wiele nigdy nie pisałem, bo rzadko mogę wnieść coś ciekawego do dyskusji, a bijących rekordy postów wystarczy. Stopkę zmieniłem.


Marcin, nie chodzi o stopkę tylko o symetrię pomiędzy dawaniem i braniem. KAŻDY może pomóc w budowie tej strony i nie trzeba do tego rybich rekordów na rozkładzie B) Jak nie masz pomysłów, to chętnie Ci parę podsunę

Pozdrawiam

#28 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 09 marzec 2009 - 20:29

Wal śmiało, na wątku, to może ktoś inny się zainteresuje... A branie/dawanie to może wyjaśnij mi proszę na prv.
Przeczytałem wywiad, nie spodobał mi się, napisałem o tym. Sami mnie przecież do tego zachęciliście pisząc na końcu - skomentuj na forum.

#29 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2009 - 21:12

Bardzo proszę. Jesteś Marcinie dziennikarzem, czyli jak rozumiem pisanie powinno przychodzić Ci bez trudu. Mamy spotkania jerkbaitowe w Warszawie, może przyszedłbyś na któreś i napisał relację? Może napisałbyś taką relację z jakiegoś jerkbaitowego spotkania nad wodą? Może takie spotkanie - chociaż nie chcę wymagać zbyt wiele - być zorganizował, w ramach swojej nowej inicjatywy? Nawiazując zaś do obecnego wątku, może przeprowadziłbyś jakiś wywiad z ciekawą osobą związaną z wędkarstwem? Pewnie nawiązałeś kontakty np. z kilkoma przewodnikami wędkarskimi - chętnie przeczytałbym wywiad z którymś na jerkbait.pl. Jako dziennikarz sądzę że lepiej od nas - amatorów - potrafiłbyś zadbać o to, żeby pytania nie sprawiały wrażenia wysłanych emailem, odpowiedzi nie były szczątkowe, była odpowiednia atmosfera i brak jakiejkolwiek (krypto)reklamy - nie są to złośliwości z mojej strony, jestem wyznawcą profesjonalizacji usług więc uważam że dziennikarz-zawodowiec o taką nazwijmy to stronę formalną będzie potrafił zadbać po prostu lepiej. To są pomysły które podsuwam jakie przychodzą mi do głowy pierwsze z brzegu.

Bardzo dobrze że wypowiedziałeś się krytycznie, i do tego konstruktywnie. Ja również wypowiedziałem się krytycznie, mam nadzieję że również konstruktywnie. Z braniem i dawaniem mam na myśli to, że wszyscy jak tu jesteśmy, wszyscy, w jakiś sposób z tego portalu korzystamy. Znajdujemy tu potrzebne informacje, nawiazujemy znajomości, znajdujemy nabywców na nasze towary czy nasze usługi. To jest branie które miałem na myśli. Tymczasem mam wrażenie że jest duża - i rosnąca - dysproporcja pomiędzy Użytkownikami którzy korzystają z portalu a tymi którzy starają się również jakoś go wzbogacić, z myślą o innych. Korzystając z prawa do krytyki wobec pracy tej wąskiej grupy osób warto moim zdaniem pamiętać o tej dysproporcji... bo jeżeli będziemy wyłącznie korzystać z prawa do konstruktywnej krytyki a nie dawać nic od siebie, to może się okazać, że ta grupa osób które robią coś dla innych robi się coraz mniejsza i coraz mniejsza - aż w końcu nie będzie po co tu zaglądać

Pozdrawiam


#30 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 09 marzec 2009 - 21:54

Oki, no to jesteśmy wstępnie umówieni. Napiszę coś z tegorocznego Syrsan, a przy okazji odwiedzin przewodników, chętnie zrobię z nimi coś na kształ wywiadu. Zlot zostawię komuś bardziej obiektywnemu B)

#31 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2009 - 21:59

Cieszy mnie to :D Mam nadzieję że dotrzymasz słowa. Liczę na dobry dziennikarski poziom relacji z Syrsan i wywiadu(ów) z przewodnikami :D

Pozdrawiam

#32 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2009 - 22:23

Na wstepie podziekuje tym, dzieki ktorym artykol mial szanse sie ukazac. Napisanie tego naprawde nie boli :D, proponuje sprobowac tym, ktorzy stoja w cieniu i mysla, ze portal bedzie sie rozwijal sam ze siebie...
Zeby nie pozostawiac znakow zapytania odpowiem, ze nie bedzie. Nawet kilku zawzietych ludzi moze miec klopoty, zeby bezustannie podsycac zarzewie rozwoju.
Sa bowiem tylko ludzmi...

MGOR, nigdy bym nie sadzil, ze to akurat Tobie bedzie najbardziej przeszkadzala forma wywiadu....no ale podobno czlowiek uczy sie cale zycie...

Gumo



#33 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 09 marzec 2009 - 22:59

...bezustannie podsycac zarzewie rozwoju, redaktorze Gumo, żeby język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa, także w sprawie formy nieco niżej :unsure:

#34 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2009 - 23:19

Red. MGOR.
Jest pozno i nie wiem czy aby na pewno rozumiem o co biega...

Jak dla mnie red wedkarski to jest nieco inny redaktor, tutaj glowa to za malo, liczy sie tez to co zrobi reka, uzbrojona w wedke.

Tylko tak mozna przymierzac sie ocenic cos co zobili inni i ferowac oceny.

Szcerze mowiac to jakos trudno mi Twoja wypowiedz oceniac inaczej, jak wypowiedz wspolorganizatora innego portalu.

Gumo

#35 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 10 marzec 2009 - 19:27

Panowie , nie turbujmy się drobnym niedostatkiem . Jeszcze nie jesteśmy Blinker ani Fisch und Fang . Tuzy też nie zawsze są komunikatywne . Pitt jest zawsze dobrym duchem tego miejsca ..

#36 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 10 marzec 2009 - 19:35

Pitt jest zawsze dobrym duchem tego miejsca ..

dzieki, staram sie jak moge :D


#37 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 12 marzec 2009 - 22:52

Witam

Ponieważ pojawiły się głosy, że Bertus przeszedł troszeczkę obok tematu vertical jigging pozwólcie, że zabiorę głos, jako człowiek, który miał okazję wędkować z Rozemeijerem tą właśnie metodą..

Technika na pierwszy rzut oka nie jest skomplikowana i polega na napłynięcie nad stado sandaczy, ustawienie łodzi dokładnie nad nim i łowienie w pionie.. Na początku wydawało mi się to banalne, ale szybko okazało się, że o skuteczności decyduje wiele szczegółów.. Trzeba dopasować ciężar główki do uciągu nurtu, kontrolować prędkość dryfu oraz być bardzo czujny gdyż najczęściej głębokości przekraczają 10 metrów..

Gdybyście mieli jeszcze jakieś pytania postaram się pomóc.

Pozdrawiam serdecznie



#38 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 marzec 2009 - 17:16

Z ustawy o rybactwie śródlądowym (oczywiście dot. tylko Polski):

Art. 8. 1. Zabrania się połowu ryb:
12) wędką:
(…)
c) przez podnoszenie i opuszczanie przynęty w sposób ciągły, z wyjątkiem łowienia ryb pod lodem,

i dalej:

Art. 27. 1. Kto:
(…)
2) dokonując amatorskiego połowu ryb narusza zakazy określone w art. 8 ust 1 pkt 1-4 i pkt 11-13,
(…)
- podlega karze grzywny.

i co w zwiazku z tym? ze wzgledu na przepis, nie mozna napisac jak wedkowanie wertykalne funkcjonuje? :D

kilka linkow dla zainteresowanych ta technika:
http://www.fishingboard.net/forums/general-fresh-water/4973- walleye-fishing-jigswhy-vertical-jig.html
http://www.thefishfi...es/master4.html
http://www.fishingtackle.co.za/Articles/Vertical-jigging-wit h-jigging-spoons.html
http://www.fishing.us/node/897
http://www.thenextbite.com/node/10560

#39 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 13 marzec 2009 - 17:48

Dzieki Pitt za super linki - juz studiuje :D

Guzu

#40 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 marzec 2009 - 17:55

jak polkniecie haczyk, to postaram sie o tekst wertykalny od zawodnikow z NKS ... ale pod warunkiem, ze polkniecie haczyk :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych