Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka Dragon Team Dragon Cast 2.30 7-25


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Szczypek

Szczypek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Bartek

Napisano 03 wrzesień 2014 - 13:04

Witam !

Chciał bym się zapytać o waszą opinię na temat wędki z serii Team Dragon. A dokładnie jest to kij Team Dragon. 2.30 cw  7- 25g. wersja pod multik. Chciał bym nią spróbować połowić gumami głównie w opadzie z brzegu na wodach stojących. zakres przynęt to zwykle 3'' gumy na główkach 7-15 g. sporadycznie większa guma. Myślę jeszcze o wersji 2.45 7-21g ale nie wiem czy nie będzie ciut za delikatnie. Podpięte będzie do niego Abu Garcia Revo sx 

Czy uważacie, ten kijaszek na początek się sprawdzi ?



#2 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 wrzesień 2014 - 14:35

Na początek przygody z castem a szczerze mówiąc nawet i na dłużej, sprawdzi się na pewno. Z tym multikiem to b.dobry zestaw



#3 OFFLINE   Szczypek

Szczypek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Bartek

Napisano 03 wrzesień 2014 - 14:42

castem już próbowałem ze sliderami. ale z brzegu wiadomo jak to jest. Dlatego chce połączyć to z moją ulubioną metodą :) A na moim miejscu na którą wersje byś się zdecydował ? tą 2.30 czy 2.45 ? 

Dzięki za odpowiedź



#4 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 03 wrzesień 2014 - 15:15

7-25 td ma cw troche zawyzony - przynajmniej w cascie

Użytkownik meme174 edytował ten post 03 wrzesień 2014 - 15:21


#5 OFFLINE   Szczypek

Szczypek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Bartek

Napisano 03 wrzesień 2014 - 15:26

Aha. Ale myśle że sobie poradzi z tymi gramaturami. i 2.30 nie wpłynie bardzo na długość rzutu ?



#6 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 wrzesień 2014 - 19:23

2,30  :)



#7 OFFLINE   Szczypek

Szczypek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Bartek

Napisano 03 wrzesień 2014 - 19:49

Ok. Wielkie dzieki za pomoc :) A czy może macie jakieś inne propozycje kijków ze średniej półki, albo co szukac z używanych, o podobnych parametrach ?



#8 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 03 wrzesień 2014 - 19:56

Mam TD dragona cast 2,30 tylko ciężar wyrzutowy 10-35 gr . Po za tym że obluzował mi się uchwyt kołowrotka jest ok . Rzucałem nim nawet fatsem 10S i sliderami 10 .. Ogólnie dobry kijek i fajnie się nim rzuca zarówno z łodzi jak i brzegu .. Jak dobierzesz odpowiedni multik będziesz zadowolony i połowisz  8cm kopytkiem czy nawet 15 cm gumą ( oczywiście z wyczuciem) .. Więc polecił bym Ci właśnie taki ciężar wyrzutowy .. Te kije i tak maja mniej mocy niż napisane ..Różnią się chyba troszkę pod tym względem od kijów TD do stałoszpulowców ..Miałem TD tylko srebrna edycję pod stała szpule o tym samym CW. i różnica w mocy zauważalna ( tamten to chyba miał  max cw. 50gr  .) . Zależy jeszcze co będziesz łapał .. Do średnich szczupaków czy tam sandaczy ok , przy większych ciutkę przysłaby dolnik ( ciężko powstrzymać pierwszą ucieczkę w trzcinkę , coś o tym wiem:)), ale kijek ok  fajnie się ładuje, dobrze wyważony , lekki   i  nie jest pałowaty ..

Pozdrawiam


Użytkownik darkonis edytował ten post 03 wrzesień 2014 - 19:59


#9 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 wrzesień 2014 - 19:57

A po co Ci coś innego o podobnych parametrach? Szukaj czegoś pod średni-ciężkie jerki, ewentualnie na lekko pod okonia (byle nie UL) ;)



#10 OFFLINE   Szczypek

Szczypek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Bartek

Napisano 03 wrzesień 2014 - 20:32

Ok to juz mam prawie wszystko teraz kwestia przemyslenia co do gum będzie lepsze czy 2.30 do 25 gr czy ten który opisał kolega do 35 :) A rybki jednak rozmiarowo średnie będą najczęściej nie oszukujmy się :)

 

Darkonis myślisz że w dolnym zakresie swojego cw jma się komfort łowienia ? (np guma+ główka =15g )


Użytkownik Szczypek edytował ten post 03 wrzesień 2014 - 20:43


#11 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 05 wrzesień 2014 - 16:26

Wszystko zależy od wielkosci gumy.. ale  myślę że i 5 czy 6gr z gumka np 8cm będzie ok . Ja  łowiłem np clonami 8cm z główką 8gr i nawet na big bajcie jakos leciało więc jak weźmiesz dobry multik to i pewnie będzie ok z  główką 4gr  lub małą gumką i 8gr główki .. Tak jak mówię te TD pod casta  troszkę sa słabsze od tych pod stałą szpule .. Zresztą kolega wyżej tez tak twierdzi ..Zależy co chcesz łowić i jak .. Ten TD cast 2,3 10-35 jest niby pod sandacza jednak  nie jest to model x-fast raczej fast , ale ma fajna szczytową akcję i pod szczupłego dobry kijek ..



#12 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 05 wrzesień 2014 - 20:24

7-25g będzie ok.realnie 20g obleci,ostatnio machałem nawet salmo pike 13jdr i dawał radę

#13 OFFLINE   Szczypek

Szczypek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Bartek

Napisano 05 wrzesień 2014 - 21:40

prawdę mówiąc najczęściej łowie na główkach w zakresie do 10 gr i gumy średniej wielkości. 15 gr od czasu do czasu jak trzeba pokombinować. I kij ten właśnie ma być przeznaczony do łowienia w opadzie gumami. Multika podpinam Abu revo sx 3 gen

 

naszedł mnie jeszce jeden pomysł nie wiem czy nie troche pomylony ale o to zapytam w dziale o budowie wędek :)


Użytkownik Szczypek edytował ten post 06 wrzesień 2014 - 07:23


#14 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 07 wrzesień 2014 - 08:30

... TD Cast 7-25g kupiłem gdzieś tak na początku sezonu - z przypadku, na szybko... szukałem czegoś bardziej "firmowego"... dragon trafił się w promocji (dwieście parę złociszy) i miał być "na chwilę"... polubiliśmy się jednak na tyle, że myśl o czymś bardziej "PRO" się oddaliła... co do samego kijka: podobnie jak koledzy wyżej odnoszę wrażenie, że kijek jest lekko przeszacowany - według mnie najlepiej ładuje się przy gramaturach przynęt do ok. 20 g (więcej oczywiście też się da, ale nie ma już wtedy tej dynamiki)... osobiście łowię nim przede wszystkim na niewielkie woblerki (5-7 cm), wahadełka (7-20g), obrotowki (2-3) i gumeczki (ale raczej te mniejsze 3-7 g główki)...  kij jest dość "ciepły" (według mnie nie jest to X-fast i raczej nie fast) - nazwał bym go "uniwersałem"... fajnie trzyma rybę... dla mnie jest o.kej, do podbijania gum szukałbym raczej czegoś szybszego...


Użytkownik maxtip edytował ten post 07 wrzesień 2014 - 08:31


#15 OFFLINE   Szczypek

Szczypek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Bartek

Napisano 07 wrzesień 2014 - 11:28

No właśnie miał być do podbijania. To jak coś szybszego to co mógł byś polecić ? :)



#16 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 07 wrzesień 2014 - 14:34

No właśnie miał być do podbijania. To jak coś szybszego to co mógł byś polecić ? :)

... ja generalnie nie podbijam... na tę chwilę trochę z przynętami eksperymentuję - wobki, żelaztwo i inne cudaki... jeśli gumki to raczej na lekko... sandaczy nie łowię, bo nie potrafię :) (a jestem niecierpliwy i brak mi pomysłów)... szczupaki - te mniejsze, łatwiejsze... więc raczej nie pomogę... w/w kijek bardzo fajny - jak już wspomniałem taki uniwersał, ale do agresywniejszego podbijania pewnie znajdą się bardziej dopasowane konstrukcje...



#17 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 07 wrzesień 2014 - 18:22

zwróć uwagę na td.2.25m 10-30g jest o wiele szybszy i bardzo czuły.

#18 OFFLINE   Szczypek

Szczypek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Bartek

Napisano 07 wrzesień 2014 - 18:53

a od ilu gram komfortowo się łowi ?? bo zczynam myśleć nad okuma BR tylko jest krótki i boje się że z brzegu nie da rady.



#19 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 08 wrzesień 2014 - 18:24

Jak już chcesz coś do podbijania i szybkiego w podobnej cenie weź cos z serii guide select .. To typowy x-fast tyle że szczupaki na gume  z plecionką to tylko z dozbrojką ( duża ilosć spadów) .. Nie wiem jak jest w przypadku casta ,  ale myślę że 7-28 gr  kij guide select to by był ideał pod  średnie gumki .. Te kije mają cienkie ale w miare mocne blanki ( gruba ścianka )..


  • Kuballa44 lubi to

#20 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 08 wrzesień 2014 - 18:26

według opisu 10g i faktycznie spokojnie się ładuje i nie wiem czy jakakolwiek okuma będzie czulością dorównywała td ww.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych