Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Aparat z obrotowym wyświetlaczem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 17 wrzesień 2014 - 09:58

A może coś z zaawansowanych Canonów? Jakieś G12, czy coś?



#22 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 17 wrzesień 2014 - 10:10

..na żadnym "lensie" nie da rady zrobić z wymiara metrówki, conajwyżej można przerysować perspektywę.....a fisheye..imho nadaje się tylko do coniektórych, abstrakcyjnych fotografii( krajobraz, niektóre kadry na ślubniakach)..zawsze można toto wyprostować w LR itp, ale to nie to samo...na  ryby bym tego nie zapiął... wszystko poniżej 24-20mm na FF zniekształca twarze, w rogach to już wodogłowia i kosmici...

Miałem w swoim życiu dwa fishe 15 mm canona i 8mm Samyanga i o ile efekt fisha w tym piewrwszym czy na cropie czy na ff był zawsze to na tym Samyangu udawało się zrobić zdjęcia które wyglądały na zrobione nie fishem - fajne tanie szkło. Co do zniekształceń na szerokich kadrach to niestety czasem nie da się tego uniknąć i lepiej zrobić taką fotkę niż żadną. Jak jeszcze robiłem kotlety ślubne to takie 16-35 podczas błogosławieństwa w statystycznym polskim m3 w bloku było niezastąpione do tych kilku szerszsych kadrów.



#23 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 17 wrzesień 2014 - 12:32

..no zobacz..a tu zwykła DXowska 35tka na FF i robi niemal wszystko...od błogosławieństwa do kotleta...

 

http://www.lukaszszt...licja-i-bartek/



#24 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 17 wrzesień 2014 - 12:53

Załączony link właściwie potwierdza co napisałem - wszystkie zdjęcia są tak samo ciasne. Ja lubie jak pomiędzy takimi zdjęciami z reportażu były też zdjęcia szerokie - po to by oddać szerszy kontekst zdjęciom szczegółów czy węższych kadrów. Nie mówię, że jednym szkłem stałoogniskowym nie da się - da się tylko taki reportaż nie będzie oddawał całego klimatu. Zobacz jak są dobierane zdjęcia do repotaży w National Geographic. 



#25 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 17 wrzesień 2014 - 13:46

..jeszcze trochę i wątku zaczniemy rozmawiać o sprzęcie da astrofotografii ;) .

W N.G jeden strzał potrafi zwrócić wszystkie koszty ekspedycji, tam nie ma miejsca na sentymenty sprzętowe... o których fotoamator może tylko pomarzyć. 



#26 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2014 - 08:25

-samowyzwalacz który da się tak ustawić aby robił co najmniej 10 zdjęć (wtedy nie trzeba pilota lub wężyka, startujesz wyzwalanie za 15-30 sekund , wyjmujesz rybę z podbieraka  i aparat robi serią 10 fotek)

 

Możesz mi podpowiedzieć jakie aparaty mają taką  funkcję ?bo to by było idealne rozwiązanie .

canon g12 , wiem bo mam , resztę musisz sprawdzić w specyfikacjach



#27 OFFLINE   Bluzer

Bluzer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Kamil

Napisano 19 wrzesień 2014 - 08:08

Mam Samsunga EX1 i jest na prawdę fajny. W odpowiednich (moje na to jeszcze muszą poczekać:)) rękach mona z niego dużo wyciągnąć.

 

Jest mozliwość zamontowania w nim adaptera i dokręcanie soczewek (52mm),ale uwaga, przy użyciu lampy błyskowej podczas robienia zdjeć z dokręconym adapterem fotki są winietowane po lewej stronie. 

Istnieje możliwość używania pilota,jednak nie działa on gdy chcemy zrobić zdjęcia z lampą

 

Poza tym same "+" tego aparatu :) 



#28 OFFLINE   Bluzer

Bluzer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Kamil

Napisano 19 wrzesień 2014 - 08:10

.


Użytkownik Bluzer edytował ten post 19 wrzesień 2014 - 08:13


#29 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 20 wrzesień 2014 - 21:32

http://www.logo24.pl..._TG_850,,6.html

 

I problem rozwiązany!



#30 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 27 wrzesień 2014 - 17:25

18mm (po kropie circa 27) za wąskie na łódkę? No chyba,ze to mała krypka poniżej 3m

Patu,może trochę przesadziłem ale czasami patrząc na niektóre fotki to brakuje mi szerszego kąta.