Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Maniery trollingowca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 10 wrzesień 2014 - 14:11

Panowie, jakiś czas temu presja na sumy wzrosła wręcz lawinowo, a że nie lubię tłumów to uciekłem na odcinki, gdzie nadal był spokój, aczkolwiek ryb mniej. Trudno - spokój za cenę wyników.

Jednak łowiących sumy jest coraz więcej, więc inni też zaczęli uciekać poza najbardziej rybne odcinki. Takie życie, trzeba się z tym jakoś godzić, mimo że łatwo nie jest.

Niestety trudno przejść obojętnie (a w zasadzie przepłynąć) obok zachowań jak to opisane na blogu.

Ostatnimi czasy powróciłem trochę na "stare śmieci" i okazuje się, że dla niektórych jest to wręcz standard. Niedawno trolowaliśmy po rynnie w okolicy brzegu, a na przykosie na środku rzeki płynęła druga łódka. Nagle chłopaki wyciągnęli woblery i ślizgiem wbili się na rynnę przed nas - dosłownie na 30-40m. Jednak trzeba im oddać to, że sami stwierdzili, że postąpili niezbyt kulturalnie i przeprosili nas na brzegu. Szacunek za to.

Dzisiaj jeden z forumowiczów j.pl zadzwonił do mnie, że wypłynęli sobie rano na jakąś przykosę i gdy się już do niej zbliżali, to jakiś ponton ślizgiem wbił się przed nich. Z opisu jednostki chyba wiem o kogo chodzi i słyszałem już sporo skarg na to pływadło na innym odcinku. Niedługo ludzie będą się bić o miejscówki? Czy to jest jakaś epidemia?

Apeluję żeby reagować na takie zachowania i kulturalnie zwracać uwagę. Jest nas już tylu nad wodą, że trzeba się jakoś mieścić na tej Wiśle, ale pewne standardy powinny obowiązywać.

 


  • CLAUDIO, kaczynumer1 i czocho lubią to

#2 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8010 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 10 wrzesień 2014 - 14:16

Polandia, co tu sie dziwic.

W niektorych miejscach to juz od dawna bija sie o miejscowki :D



#3 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2014 - 14:20

Od zawsze, teraz tylko brak manier z brzegu, przeniósł się na wodę.

Reagować, reagować, bo uznają to za normę.

Reagować, nawet jeśli trzeba będzie zakrzyknąć w desperacji "do abordażu"!

;)


  • Sławek.Sobolewski lubi to

#4 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 10 wrzesień 2014 - 14:28

Kolega jak wróci znad wody to może napisze na forum jak dokładnie to wyglądało. Fajnie jakby co niektórzy przemyśleli czy takie zachowania mają w ogóle sens (abstrahując od tego czy tak wypada).

Przecież równie dobrze można po takiej akcji wyjąć woblery z wody i na złość takiemu "dżentelmenowi" także zapłynąć drogę.

Absurd.



#5 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 10 wrzesień 2014 - 14:35

Ewentualnie Daniel przelecieć w pełnym ślizgu koło takich .....



#6 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 10 wrzesień 2014 - 14:39

Ewentualnie Daniel przelecieć w pełnym ślizgu koło takich .....

 

Ja zawsze preferuję rozmowę ... najpierw.

Ważne żeby druga strona zrozumiała przesłanie , a konflikt temu nie sprzyja.



#7 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 10 wrzesień 2014 - 14:48

Ja zawsze preferuję rozmowę ... najpierw.

Ważne żeby druga strona zrozumiała przesłanie , a konflikt temu nie sprzyja.

Daniel do takich i podobnych osobników nie trafiają przeważnie żadne merytoryczne argumenty i sugestie.

Z ''takimi'' nawet nie można porozmawiać w cywilizowany sposób a że już nie wspomne o wymianie dwóch zdań.

 

Ostatnio miałem przygode z pewnym ''sumiarzem''

Gość złowił sumka około 150cm i przez 4 godziny trzymał go uwiązanego na sznurku za szczęke na płytkiej wodzie.

Co chwila targał go za ten powróz na piach i focił oraz pokazywał swoim kolegą i wszystkim na około.

Po jakimś czasie i po kilku moich uwagach zeby nie mordował tak ryby skoro ma zamiar ja wypuścić , gość zdecydował się na uwolnienie wpół żywej ryby



#8 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 10 wrzesień 2014 - 14:58

Daniel do takich i podobnych osobników nie trafiają przeważnie żadne merytoryczne argumenty i sugestie.

Z ''takimi'' nawet nie można porozmawiać w cywilizowany sposób a że już nie wspomne o wymianie dwóch zdań.

 

 

Nie do końca się zgadzam. Czasem ktoś robi jakieś rzeczy, ponieważ głebiej się nad tym nie zastanawiał, czasem dlatego, że przejął nawyki od innych, czasem po prostu trzeba pomóc zrozumieć.

Każdy ma swoje dziurki w nosie i postępuje głupio od czasu do czasu. Ważna jest refleksja.


  • harry i tibhar lubią to

#9 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 10 wrzesień 2014 - 15:42

Skończą się sumy skończą się takie zachowania..



#10 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 10 wrzesień 2014 - 15:45

Skończą się sumy skończą się takie zachowania..

 

... bo skończy się trolling, więc nie będzie kogo wyprzedzać.

Jednak znajdą się inne sytuacje, w których będzie mozna "wykazać się" brakiem manier.

Brak kultury nie ma żadnego związku z sumami ...


  • Dagon lubi to

#11 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 10 wrzesień 2014 - 16:03

Nie do końca się zgadzam. Czasem ktoś robi jakieś rzeczy, ponieważ głebiej się nad tym nie zastanawiał, czasem dlatego, że przejął nawyki od innych, czasem po prostu trzeba pomóc zrozumieć.

Każdy ma swoje dziurki w nosie i postępuje głupio od czasu do czasu. Ważna jest refleksja.

Piszesz o dzieciach czy doroslych osobach?

Nie znam doroslych osob, ktore robia jakies rzeczy poniewaz glebiej sie nad tym nie zastanawaily.Tymbardziej wedkarze, ktory odpowie , ze nie zastanawail sie nad tym dlaczego lowi ryby?Zaden.

Przejal nawyki od innych.Zalezy jakie nawyki i od kogo, skoro je nabyl tzn , ze takie mu pasowaly i raczej ich nie zmieni, to ze bedziesz sie staral moze byc zle odbierane, nawet jako atak.

Trzeba pomoc zrozumiec.Ale jak?Dac nagane, czy dac  do zrozumienia, ze ktos jest blaznem, debilem i pogrozic palcem.

Wydaje mi sie ze jak ktos jest hamem, to hamem bedzie bo mu tak wygodniej, jesli ktos przez kilkadziesiat lat nie nauczyl sie kultury, to nad brzegiem wody sie go tego nie nauczy.Smutne ale prawdziwe, fajnie jest miec dobre checi, ale nie ma co liczyc na zbyt wiele.



#12 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 10 wrzesień 2014 - 16:12

To mamy zupełnie inne zdanie.

 

Zawsze postępujesz mądrze i rozważnie? A może zdarza Ci się postąpić głupio? Czy to oznacza, że jesteś głupkiem i na zawsze nim pozostaniesz?

 

Nad wszystkim zastanawiasz się bardzo głeboko i przeprowadzasz wnikliwą analizę? Ja nie. Czasem coś zrobię bez zastanowienia. Bywa że mądrego bywa że nie ...


  • robert67 i Maraky lubią to

#13 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2014 - 16:19

Piszesz o dzieciach czy doroslych osobach?

Nie znam doroslych osob, ktore robia jakies rzeczy poniewaz glebiej sie nad tym nie zastanawaily.Tymbardziej wedkarze, ktory odpowie , ze nie zastanawail sie nad tym dlaczego lowi ryby?Zaden.

Przejal nawyki od innych.Zalezy jakie nawyki i od kogo, skoro je nabyl tzn , ze takie mu pasowaly i raczej ich nie zmieni, to ze bedziesz sie staral moze byc zle odbierane, nawet jako atak.

Trzeba pomoc zrozumiec.Ale jak?Dac nagane, czy dac  do zrozumienia, ze ktos jest blaznem, debilem i pogrozic palcem.

Wydaje mi sie ze jak ktos jest hamem, to hamem bedzie bo mu tak wygodniej, jesli ktos przez kilkadziesiat lat nie nauczyl sie kultury, to nad brzegiem wody sie go tego nie nauczy.Smutne ale prawdziwe, fajnie jest miec dobre checi, ale nie ma co liczyc na zbyt wiele.

 

Da się porozmawiać normalnie z ludźmi nad wodą, może nie zawsze i nie z każdym, ale się da.

Pewnie, że spora część z nich zareaguje jakbyś ich pokrzywą miział, ale to nie powód, by darować sobie reagowanie na chamstwo nad wodą, bo co w ten sposób osiągniemy?

Nic.

Utrwalimy tylko jednemu z drugim, że skoro nikt nie reaguje, to jest ok, to można, a tak nawet jeśli nie zrozumie, nie zawstydzi się, to może następnym razem nie postąpi jak cham, zwyczajnie, dla świętego spokoju.

Bo "chamy" też lubią spokój nad wodą. :)


  • robert67, hlehle, Mariano Mariano i 1 inna osoba lubią to

#14 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 10 wrzesień 2014 - 16:59

To mamy zupełnie inne zdanie.

 

Zawsze postępujesz mądrze i rozważnie? A może zdarza Ci się postąpić głupio? Czy to oznacza, że jesteś głupkiem i na zawsze nim pozostaniesz?

 

Nad wszystkim zastanawiasz się bardzo głeboko i przeprowadzasz wnikliwą analizę? Ja nie. Czasem coś zrobię bez zastanowienia. Bywa że mądrego bywa że nie ...

Nie zawsze postepuje madrze i rozwaznie , ale jestem tego swiadomy.Przyklad: gdybym wypuszczal rybe, a ktos by mnie chcial namowic abym ta rybe zabral, to i tak bym ja wypuscil, chociaz w jego oczach bylbym glupcem.Przede wszystkim nie jestem maszyna, tylko istota myslaca wiec odpowiem, Tak-nad wszytskim przeprowadzam gleboka analize, pozniej to juz tylko nawyk nad ktorym sie nie zastanawiam.

@Dagon, nie mowie aby nie reagowac.Rozmowa jak najbardziej, ale nie zakladanie z gory, ze ktos cos robi bo tego nie jest swiadomy i mozna go urobic po swojemu.Kazdy ma swoj rozum i kazdy dziala wedlug jakiegos schematu, slowa @hlehle Nie do końca się zgadzam. Czasem ktoś robi jakieś rzeczy, ponieważ głebiej się nad tym nie zastanawiał, czasem dlatego, że przejął nawyki od innych, czasem po prostu trzeba pomóc zrozumieć.

Każdy ma swoje dziurki w nosie i postępuje głupio od czasu do czasu. Ważna jest refleksja. sa raczej poboznym zyczeniem a nie recepta na hamstwo.Powiem tak, malo jest idiotow, ktorym na spokojnie cos sie wytlumaczy , przejma nawyki wlasnie od nas , badz beda chcieli zrozumiec.Innymi slowy, gdyby to tak dzialalo to ludzie wypuszczaliby ryby, nie przekraczaliby predkosci, badz nie wbijali sie innym w miejscowki.Ile osob nieswiadomie zabiera ryby do domu, ile osob nieswiadomie przekracza predkosc i zdaje sobie sprawe ze bedzie nadal to robic?

Podsumowujac, owszem nalezy rozmawiac z ludzmi, nawet z hamami ale nie liczmy na to , ze bedziemy dla nich objawieniem.Ludzie mysla i robia to co chca, to czy beda brali z nas przyklad zalezy od naszego postepowania, oraz tego czy im akurat takie postepowanie pasuje.



#15 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 10 wrzesień 2014 - 17:09

Do niektórych byc może docieraja inne "komunikaty"  :)

Załączony plik  10670146_725674007480388_2163168848585370860_n.jpg   39,53 KB   12 Ilość pobrań

Ogolnie na wodzie malo kto sie pozdrawia-biorąc pod uwage podstawy.


  • Negra i Del Toro lubią to

#16 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 10 wrzesień 2014 - 17:22

Powiem tak, malo jest idiotow, ktorym na spokojnie cos sie wytlumaczy , przejma nawyki wlasnie od nas , badz beda chcieli zrozumiec.


Skąd wiesz, że ktoś jest idiotą?

#17 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 10 wrzesień 2014 - 17:25

Sytacja z soboty na Srodkowej Wiśle. Na jednej rynnie ostatnio zgromadziły się sumy,naliczyłem 8 szt różnego rodzaju pływadeł. Wszyscy trolling gęsiego jeden za drugim. Dodam żę rynna ma nie więcej jak 350 m.Widziałem zabitego suma ok 2m na jednej z łodek. Ręce mi opadły. Dzwoniłem na policję czy mogą przypłynąć i skontrolować towarzystwo,usłyszałem że jak znajdą czas to przypłyną.  :huh:



#18 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2014 - 17:47

Sytacja z soboty na Srodkowej Wiśle. Na jednej rynnie ostatnio zgromadziły się sumy,naliczyłem 8 szt różnego rodzaju pływadeł. Wszyscy trolling gęsiego jeden za drugim. Dodam żę rynna ma nie więcej jak 350 m.Widziałem zabitego suma ok 2m na jednej z łodek. Ręce mi opadły. Dzwoniłem na policję czy mogą przypłynąć i skontrolować towarzystwo,usłyszałem że jak znajdą czas to przypłyną.  :huh:

Przykro mi to powiedzieć, ale kłania sie masa wiedzy podana na talerzach w prasie , necie i na forach wędkarskich. Oraz większy dostęp do pływadeł/silników.

Teraz gumofilce łowią z powodzeniem na troka okonie, niedługo z muchówką będą śmigali. Nie żartuję....


  • Parf i urasenty lubią to

#19 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 10 wrzesień 2014 - 17:52

Skąd wiesz, że ktoś jest idiotą?

Daniel to proste.Idiota jest osoba, ktora nie potrafi samodzielnie myslec i potrzebna jest im osoba, od ktorej moga przejac nawyki.Ktos kto czasami robi jakies rzeczy, poniewaz wczesniej sie nad tym nie zastanawial.



#20 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 10 wrzesień 2014 - 17:57

Jakbym był "mięsiarzem" też bym trolingował i walił w łeb wszystko ponad wymiar. Tylko głupiec by nie wykorzystał takiej okazji. Recepta podana na tacy. Jednak urodziłem się spinningistą i się po prostu brzydzę. Za wszelkie zdarzenia przyczynowo skutkowe można podziękować wiadomo komu. Łowienie sumów na trolling stało się trendy. Szczęśliwi Ci co mogli zasmakować tego gdy to nie było modne wcześniej i na wodzie panował inny klimat.


  • szpiegu, hlehle i spy lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych