Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Travelek.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 26 czerwiec 2009 - 21:04

http://www.plat.co.jp/english/daiwa/morethan/Rod/morthan/mor e.htm


tylko zjedź na dół strony. ??????

#22 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 27 czerwiec 2009 - 14:24

...
Jesli jednak potrzeba ci duzej ilosci grubej pleciony, masz na rynku taki multik jak shimano speedmaster 201. Szpula podobna jak w 301, wielkosc 201 i przelozenie 7:0
...

przelozenie 7:1 to moze sie do czegos nadaje, ale na pewno nie do lowienia przynetami stawiajacymi duzy opor w wodzie, ponad to speedmaster to ostatni ... przepraszam za wyrazenie ... scheiss ... widzialemm jak nowy speedmaster rozlecial sie po 12 dniach jerkowania w szwecji ... zebatki byly po prostu lyse

ja jestem tego samego zdania co roch, czyli duze wabiki + duze ryby + mocny sprzet = 300-tka


#23 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 27 czerwiec 2009 - 16:27

witam!
co kto lubi - dla mnie młynek w rozmiarze 300 to trochę za wciela :D
sam katuje conquesta 101 jerkami do 120g. zapewniam ze nic mu nie jest, bez problemu wchodzi odpowiednia ilość grubej liny , a przy tym jerkowanie takim lekkim zestawem to czysta przyjemność
( kij na blanku ATC). swego czasu porównywaliśmy ze @standerusem zestawy różniące się młynkiem ( Kuba 201 ja 101 ) te 40g różnicy wagi ma znaczenie wg. mnie :D przy okazji @Roch zapraszam na ryby - będziesz miał okazję pomachać takim lekką jerkówką zaprawdę powiadam - bajka :D i nie wydaje mi się że jest w tym kraju zębaty któremu nie dał bym rady :D

pozdrówka

ps.
dodam jeszcze ze do morskiego jigu ( dorsze, rdzawce )
używam młynka w rozmiarze 200 - bezproblemowo.


#24 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 28 czerwiec 2009 - 18:41

http://www.plat.co.jp/english/daiwa/morethan/Rod/morthan/mor e.htm


tylko zjedź na dół strony. ??????

No... Zszedłem. I co ?.. (nie łapię)

#25 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 28 czerwiec 2009 - 18:46

witam!
co kto lubi - dla mnie młynek w rozmiarze 300 to trochę za wciela :D
sam katuje conquesta 101 jerkami do 120g. zapewniam ze nic mu nie jest, bez problemu wchodzi odpowiednia ilość grubej liny , a przy tym jerkowanie takim lekkim zestawem to czysta przyjemność
( kij na blanku ATC). swego czasu porównywaliśmy ze @standerusem zestawy różniące się młynkiem ( Kuba 201 ja 101 ) te 40g różnicy wagi ma znaczenie wg. mnie :D przy okazji @Roch zapraszam na ryby - będziesz miał okazję pomachać takim lekką jerkówką zaprawdę powiadam - bajka :D i nie wydaje mi się że jest w tym kraju zębaty któremu nie dał bym rady :D

pozdrówka

ps.
dodam jeszcze ze do morskiego jigu ( dorsze, rdzawce )
używam młynka w rozmiarze 200 - bezproblemowo.


Chętnie porównam czyli dzięki za zaproszenie :D Jak tylko będę miał jakiś wolny weekend to się odezwę. Póki co uprawiam wędkarstwo spazmatyczne, czyli godzinka / dwie dziennie w dni robocze, po pracy, na przypadkowych wodach.




#26 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 28 czerwiec 2009 - 18:53

[quote]

...
Jesli jednak potrzeba ci duzej ilosci grubej pleciony, masz na rynku taki multik jak shimano speedmaster 201. Szpula podobna jak w 301, wielkosc 201 i przelozenie 7:0
...

[/quote]
przelozenie 7:1 to moze sie do czegos nadaje, ale na pewno nie do lowienia przynetami stawiajacymi duzy opor w wodzie, ponad to speedmaster to ostatni ... przepraszam za wyrazenie ... scheiss ... widzialemm jak nowy speedmaster rozlecial sie po 12 dniach jerkowania w szwecji ... zebatki byly po prostu lyse

ja jestem tego samego zdania co roch, czyli duze wabiki + duze ryby + mocny sprzet = 300-tka

[/quote]

Mamy zatem dwie szkoły. Wychodzi że należę do tej duze wabiki + duze ryby + mocny sprzet = 300-tka


#27 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 28 czerwiec 2009 - 20:16

depends .... :D

nie wiem jak na obczyznie. szwecja, UK, irlandia. Dlamnie wielkosc 201 ( shimano) w zupelnosci wystarczy. nawet tutaj w omanie, gdzie jakis monster moze zaatakowac wabik w kazdej chwili 201 obleci. Sa tu tacy, ktorzy lowia tu ryby juz nascie lat i jakos wielkoscia sprzetu i moca kijow nie szokuja. a ryby loia fantastyczne. NO tema pez!!!!

Morskie Ryby sa calkiem silne. Na twoim miejscu do tego ATC 12-70g kupilbym albo curado 201 DPV, comquesta 201 albo daiwe lune 203. choc te dwa ostatnie nie sa niskimiprofilami.

tego speedmastera przywolalem pro forma. Jest taki poprostu ...


Sam jestem uprzedzony do mlynkow o przelozeniu wikszym niz 6.2. idealnie dla mnie to miedzy 4,9 a 5.8. Jednak takie multiki wystepuja na rynku niezbyt czesto ...

JW :D

#28 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 03 wrzesień 2009 - 22:08

I jak z kijkiem Roch? Jakieś dalsze przemyślenia po kilku miechach używania?

#29 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 08 wrzesień 2009 - 01:18

I jak z kijkiem Roch? Jakieś dalsze przemyślenia po kilku miechach używania?


Tak. Mnóstwo przemyśleń. Przełomowych.

Teraz zrobiłbym tak: zamówiłbym sobie solidnego (ale-to-takiego-...-twoju-mać)jednoskłada. W podobnej gramaturce, ale ciut krótszego.

Jednoskłada, bo solidniejszy; krótszego, bo jednak z łodzi łowię i tylko z łodzi.

Problem z przewozem (Polska w te i nazad) rozwiązałbym kupując coś średniego po taniości. Se by leżało i czekało. W Polsce.

Do przemyśleń skłoniła mnie... -złamana szczytówka.

Kijek czeka na wysyłkę do naprawy. Amen.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych