Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klenie/jazie na casting


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 kwiecień 2009 - 07:46

Ale macie arsenał - wędkarze to jednak świry :D Dziękuję wszystkim za cenne uwagi. Ja czekam już w blokach na 1 maja :D na bolenie.

Pozdrawiam
Remek

#22 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 05 kwiecień 2009 - 10:42

MegaBass Baby Griffon albo Owner cultiva a takze Lucky Craft Cra Pea czy Yo Zuri L Minnow. Te wszytskie woblerki maja kilka gram i dobrze lataja z delikatnego casta i cienkiej linki. To wszytsko jest oczywiscie realne, jesli lowimy w warunkach malej rzeczki a rzuty sa raczej na male dystanse lub w konkretny punkt.

Co wazne na kazdy z nich albo zlowielem klenia, albo przynajmniej widzialem zainteresowanie tymi wabikami.

Na wiekszych rzekach, jak warta, tez byly skuteczne zwlaszcza L minnol Y-Z.

pozd JW :D

#23 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 05 kwiecień 2009 - 11:10

[quote]
Specjalnie dla Ciebie Remku dzisiaj rzucalem Evergreen Steed Jackall Bros Chubby - leci znakomicie z tego zestawu! Co dopiero z zestawu lzejszego i zlozonego pod jazio klenia.
Jak dla mnie jest to bardzo lowna przyneta. Napewno kazdy kleniarz powinienen miec ja w pudelku, choc nie jest tania.

http://www.angel-wolff.info/images/illayu1-1.jpg

Pozdrawiam
Tomek
[/quote]
Tomku, qrcze, ja coraz bardziej przekonuję się do stwierdzenia, że nasze (z tej strony granicy) klenie bardziej rozsmakowały się Hektorach 4-5cm (Gloog)
I tańsze. A z casta śmigają całkiem nieźle ;)


[/quote]

Wiesz Waldek, to zalezy. Ten woblerek ma calkiem agresywna prace - cos w stylu Horneta. A jak mam rzucic Hornetem lub Chubby castingiem to wole ten drugi bo leci wysmienicie.
Jezeli jestem nad woda ze spiningiem lowie Hornetami, LD, Dorado i innymi :D

I powtarzam ze rzucalem tego woblera z casta do 3/4oz z plecionka 10lb - wiec raczej sprzet nie dobrany pod klenia, a woblerek dolecial po kilku rzutach juz do drugiego brzegu rzeki.
Szerokosc tej rzeki wynosi ok. 20-25m.

#24 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 05 kwiecień 2009 - 11:17

Tomek

Hornety 4S tez dobrze lataja z castingu, ale musisz precyzyjniej dobrac zestaw.

Curado 101 czy Scorpion 1001 to absolutne minimum. Do tego kij i bardzo delikatnej szczytowce, ktora zaladuje sie pod tak mala przyneta. Kij do 1/2 oz to max, moim zdaniem 3/4 oz jest zamocny

Ja nie mialem problemu rzucac tonacymi hornetami na upatrzonego albo w konkretne miejsce na lowisku. Takie lowienia ma oczywiscie swoje ograniczenia i trzeba to uczciwie powiedziec, jednak przy wprawie i dobrze dobranym zestawie jest jaknajbardziej mozliwe.


JW :D


#25 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 05 kwiecień 2009 - 11:23

Jurku, ja wiem :D Dlatego napisalem ze rzucalem tym woblerkiem wczoraj na probe z mojego zestawu na bolenie :D I doszedlem do wniosku ze woblerek lata znakomicie - nawet z takiego zestawu :D

Optymalnie dobranym zestawem do max 1/2 oz z kolowrotkiem do lekkich wabikow mozna wiec smialo lowic klenie. Ja po niecalych dwoch latach lowienia kleni na jednej rzeczce u mnie musze jednak stwierdzic ze dla mnie kij powinienen miec min 2,10m :D Lepsza kontrola nad wabikami w nurcie, niz kijem 1,80m.

Pozdrawiam
Tomek

#26 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 05 kwiecień 2009 - 11:41

zdecydowanie! Ja tez doszedlem do wniosku, ze kij 6 nawet na malej rzeczce mocno ogranicza moje lowienie. Docelowo zrobilem sobie kijek 6,8. Taka dlugosc dla mnie i na moich wielkopolskich lowiskach byla optymalna.

lekki kij o dlugosci 6 jest ok na okonie lowiona z lodki..

:D



pozd JW :D


#27 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 05 kwiecień 2009 - 19:55

Czesc Jerzy
Tak sie sklada, ze mam tego woblera przedstawionego przez Tomka. Tzn. posiadam obydwie wersje tego woblera. Ta druga posiada dluzszy ster i pracuje troche glebiej. Mam tez kilka Hornetow i innych mniej lub wiecej podobnych woblerow.
Chce tylko napisac, ze Chubby lata z kazdej wedki lepiej niz np. Hornet rzucany oczywiscie z tej samej wedki.
Ps. Chubby jest woblerem plywajacym, wiec raczej nie ma sensu porownywac go do woblerow tonacych, tak jak nie ma sensu porownywac jablek do gruszek. I przy okazji podziekuje Ci Jerzy za poleconego przez Ciebie Alpha R, ktory jest po prostu super multikiem i moim zdaniem zdecydowanie lepszym niz MG 7. :D

#28 OFFLINE   woyan

woyan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaGliwice/Rybnik

Napisano 20 kwiecień 2009 - 08:17

Na klenie używam woblerków ze stajni Krzyszczyka - Goldfish. Pierwszy to woblerek, właściwie mikro woblerek dł. 2,5 cm i 4g, tonący. Skupiona masa, przy moim Scorpionku z Availem leci ...

Załączone pliki



#29 OFFLINE   woyan

woyan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaGliwice/Rybnik

Napisano 20 kwiecień 2009 - 08:18

... drugi to żuczek 3,5 cm i 4g, tonący. Odpowiednio prowadzony ustawia się kilka do kilkunastu cm pod powierzchnią.

Załączone pliki



#30 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 01 październik 2009 - 23:08

Remku, pozwole sobie odswiezyc ten temat.
Dzisiaj lowiac nad swoja rzeczka przypomnial mi sie ten watek, i zastanawialem sie dlaczego sie ogolnie przyjelo ze pstrag i casting to bardzo fajna sprawa a klen i casting z drugiej strony nie.

Nie wiem jakimi wobkami wiekszosc z Was lowi klenie ale ja dzisiaj sobie rzucalem z mojego zestawu castingowego (nadal sie ucze) nawet Hornetem 4F! Nie latal strasznie daleko, ale moj sprzet nie jest dobrany pod tego woblera. Mozna bylo jednak oblawiac miejsca te ktore mnie interesowaly puszczajac woblerka z pradem. Zreszta nie odczuwalem jakiegos dyskomfortu w porownaniu do spiningu rzucajac ta przyneta.
Natomiast Minnow 6F latal juz przepieknie. Udalo mi sie zlowic pstraga i okonia i jakby w tym miejscu byl klen, to dalbym sobie reke uciac ze tez bym go zlowil! Niekiedy mi sie naprawde wydaje ze wielu sie niepotrzebnie dobiera do kleni z mini woblerkami ktore nawet ze spina ledwo lataja. Ja sie jednak zastanawiam - po co? Klen smialo wezmie przynete o dlugosci 4cm-7cm. Zlowilem juz kilka kleni i nigdy nie bylo problemow z wielkoscia wabika.

Remku, jezeli chcesz sprobowac lowic klenie castingiem, to bierz swoj zestaw pstragowy i nad wode! Takie jest moja skromne zdanie. Mysle ze nie wiele sie roznia woblery ktorymi lowisz pstragi od tych ktorymi sie lowi skutecznie klenie.

Wiele oczywiscie zalezy tez od rzeki w ktorej lowimy dana rybe. Jezeli rzeka jest duza - np wisla - to bedzie oczywiscie ciezko dorzucic w ciekawe miejsca. Ja lowie na malej rzeczce i tutaj swietnie mi sie lowilo dzisiaj i kilka dni predzej takimi wabikami jak Flyer @Slawka lub Minnow 6F f. Salmo.

Pozdrawiam
Tomek



#31 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 02 październik 2009 - 05:24

Tomku, Minnow 5S lata lepiej niż 6F według mnie :D
Taka tylko podpowiedź. Jeszcze lepiej Rapalka Countdown 5

#32 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 02 październik 2009 - 12:48

Dla mnie modele sinking nie zdaja egzaminu- mam na plytkich przelewach za duzo strat, o czym przekonalem sie wczoraj zreszta :D


#33 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 30 październik 2009 - 07:49

4,5cm 8g i łowny na grubej wodzie.Wykonanie,praca-super.Leci oj leci :o .Na żuczki i inne robaczki nie łowię bo bija do tego koty 30-40cm a takie klenie i jazie mnie nie interesują.
.

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.JPG   25,66 KB   377 Ilość pobrań


#34 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 30 październik 2009 - 07:51

kleniowo jaziowa baryłeczka.
.

Załączone pliki

  • Załączony plik  2.JPG   30,19 KB   378 Ilość pobrań


#35 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 30 październik 2009 - 09:12

czy to jest LD? gdzie można taki kupić?

#36 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 30 październik 2009 - 09:13

Można kupić w Corona Fishing.

#37 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 30 październik 2009 - 10:51

.Na żuczki i inne robaczki nie łowię bo bija do tego koty 30-40cm

Oj, tu bym się kłócił...
Jeden kolega też tak uważał ale....szybko zmienił zdanie


Pozdrawiam
Kamil

#38 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 30 październik 2009 - 11:21

No cóż nigdy nie mówię-nigdy-.Na moich jednak łowiskach żuczki się nie sprawdzają.Kłócić się też nie zamierzam.

#39 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 30 październik 2009 - 11:29

No cóż nigdy nie mówię-nigdy-.Na moich jednak łowiskach żuczki się nie sprawdzają.Kłócić się też nie zamierzam.

Ja też nie :D
Akurat łowienie z powierzchni lubię najbardziej, jednak nie wyobrażam sobie, żeby leciało to z casta, jak z korby...

#40 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 30 październik 2009 - 11:47

No żuczkami to nie zamierzam się stresować na castingu.Chociaż ze szpulką availa CC51 radzi sobie spokojnie z wobkami 2g.Tym czasem tylko duże rzeki nizinne no może średnie.Na małe ciurki już przestałem chodzić,miejscowi załatwiają tam sprawę GLIZDAMI.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych