Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mój UL sprzęt (wędka, kołowrotek, plecionki-żyłki)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2385 odpowiedzi w tym temacie

#2161 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 23 sierpień 2021 - 10:57

Panowie potrzebuje pomocy, mam okoniówke kraag elite xf 5lb dwuczęściowy (czyli ten mocniejszy do 10gr) SKXF 705-2N ale dla mnie zbyt miękki ten szczyt, zbyt spolegliwy, okonie 35+ to słabo wcina, spadają bo hol za dlugi i dziura sie wyrabia, jest zbyt kluskowaty. Kumpel łowi na tani kij ale nieco sztywnieszy lepiej to wcina, nic nie spada, hol szczupaka 80cm ogarnia a ten mój nie potrafi utrzymać takiego 60cm. Szukam czegoś cw 3-10gr ale nieco jednak ten szczyt sztywniejszy i nieco mocniejszy żeby nie giął sie w pół pod okoniem 20cm (tak jak mój kraag). Doradzicie coś? Najlepiej długość 213cm może jakiś MHX,bo suzuki to chyba drogi a chciałbym się zamknąć w 1300zł. Dzięki


  • Zbynio1963 lubi to

#2162 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 23 sierpień 2021 - 12:18

żeby tak wytłumaczyć jednak potrzebuje czegoś co bardziej pomoże mi wciąć bo wiem, że mam słaby refleks i "przysypiam" i mało energii w moim zacinaniu...



#2163 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 23 sierpień 2021 - 13:20

No to przy szybkim i sztywnym kiju w ogóle nie będziesz mógł wciąć...

 

Myślę, że Matagi TR76 Super Shore LL byłby dla Ciebie idealny, tylko ciężko o dostępność tego blanku no i "nieco" dłuższy.

Ciekawym rozwiązaniem mógłby tez być XJB682L, a jak nieco lżej ale bez problemu wcina sandacze nawet to XSJ702L od Quali.

 

Pozdro



#2164 OFFLINE   Olsztynteam

Olsztynteam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Krupinski

Napisano 23 sierpień 2021 - 13:43

Dokładnie SS ll albo qualia xsj , qualia xjb raczej wymaga refleksu , jest szczytowa ale znów ten szczyt nie taki delikatny . Nie zatniesz w tempo mogą się "odbijać".

#2165 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 23 sierpień 2021 - 13:44

dzięki, zbieram info i coś wybiorę. Wiesz nie chodzi mi o pałe jak do jerkowania ale mam te zacinanie mało energiczne i potrzebuje kija, który mi pomoże trochę w granicach rozsądku........



#2166 OFFLINE   luk_gda

luk_gda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 sierpień 2021 - 13:50

Major Craft Finetal FSX-722L, jak wolniejszy do 692ML. Łowię na obydwa, świetne kije i myślę ze dadzą radę



#2167 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 23 sierpień 2021 - 14:25

No to przy szybkim i sztywnym kiju w ogóle nie będziesz mógł wciąć...

 

Myślę, że Matagi TR76 Super Shore LL byłby dla Ciebie idealny, tylko ciężko o dostępność tego blanku no i "nieco" dłuższy.

Ciekawym rozwiązaniem mógłby tez być XJB682L, a jak nieco lżej ale bez problemu wcina sandacze nawet to XSJ702L od Quali.

 

Pozdro

Od zeszłego roku łowię sporo okoni w małej rzece na MHX NHP 844. Kij niby nie do tego, ale muszę powiedzieć, że nie mam z tym problemów, największa ryba około 37cm, sporo w przedziale 20-30cm. Łowię dosyć "grubo" - plecionka 8lb i gumki 6,5cm na główkach 2-2,5g, sporadycznie 3g. Szczerze, to zastanawiam się, czy nie kupić sobie najlżejszej wersji typowo do zabawy z okonkami w tej wodzie. Wadą może być akcja tego kija, bo typowo szczytowa. Spadów o dziwo mam bardzo mało, ale i nie ma długich holi. Żeby nie było - kij pierwotnie był do czego innego, ale raz zabrałem i teraz biorę go prawie zawsze.


Użytkownik psulek edytował ten post 23 sierpień 2021 - 14:30


#2168 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 24 sierpień 2021 - 06:01

dzięki



#2169 OFFLINE   Pawele

Pawele

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Kamionka
  • Imię:Paweł

Napisano 24 sierpień 2021 - 07:50

zobacz wędkę ze stajni Daiwy, Team Daiwa 200 ul 2-10.



#2170 OFFLINE   Endern

Endern

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaPysznica
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Mierzwa

Napisano 20 wrzesień 2021 - 09:37

Witam serdecznie . Jaki kijek ul i kołowrotek do niego możecie polecić .

#2171 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 20 wrzesień 2021 - 09:56

Zainteresuj się https://allegro.pl/o...-6g-11045166684 i do niego https://allegro.pl/o...000-10688193168, albo taniej https://allegro.pl/o...7-1-11047967413


Użytkownik Alexspin edytował ten post 20 wrzesień 2021 - 09:57

  • S.N. lubi to

#2172 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 wrzesień 2021 - 09:58

Witam serdecznie . Jaki kijek ul i kołowrotek do niego możecie polecić .

Aleks powyżej się naklikał, a Ty nawet budżetu nie podałeś ... Zaraz się okaże, że za tanio wink.png


  • Alexspin lubi to

#2173 OFFLINE   Endern

Endern

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaPysznica
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Mierzwa

Napisano 20 wrzesień 2021 - 10:31

Aleks powyżej się naklikał, a Ty nawet budżetu nie podałeś ... Zaraz się okaże, że za tanio wink.png

. Może coś z serii kyouing ?

#2174 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 20 wrzesień 2021 - 10:33

Witam serdecznie . Jaki kijek ul i kołowrotek do niego możecie polecić .

A co (ryby) i czym (przynęty, gramatury) chcesz łowić. No i co to dla Ciebie znaczy UL. Jakbyś jeszcze budzet podał to już byłoby cacy :)


  • Alexspin lubi to

#2175 OFFLINE   Endern

Endern

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaPysznica
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Mierzwa

Napisano 20 wrzesień 2021 - 10:47

No nie wiem z 400 zł. Okonie. Na przynęty gumowe na główkach 2-3 gram.

#2176 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 20 wrzesień 2021 - 11:27

No to moja propozycja zestawu Ultris Jig Micron + Ultris Aqua wpisuje się jak ulał.zeby.gif Dodaj do tego plecionkę Siglon Sunline PE 0,4 od kol. http://jerkbait.pl/user/46318-psulek/ i będziesz miał komplet za niespełna 400.- spełniający Twoje wymagania. Jeszcze Ci trochę na przynęty zostanie.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 20 wrzesień 2021 - 11:35

  • Biesan lubi to

#2177 OFFLINE   Endern

Endern

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaPysznica
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Mierzwa

Napisano 21 wrzesień 2021 - 06:48

A co myślicie o sg2 do 3.5 gram.

#2178 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 21 wrzesień 2021 - 08:21

W tym sezonie u mnie zbliża się koniec łowienia na UL.

Jestem po testach wędki Westin W3 StreetStick 1,83 2-7g. Co mogę napisać:

Kijek wykonany starannie - nie ma się w zasadzie do czego przyczepić. Pianka twarda, dobrej jakości. Uchwyt pewnie trzyma kołowrotek i nie niszczy stopki. Pod "shimanowskie" rozwiązania pasuje idealnie. Omawiany kijek jest zdecydowanie szybszy od wersji 2,13m 2-10g. Można by nawet napisać, że to dwie różne konstrukcje.

Jest bardzo dobrze wyważony. Rzucić tym idzie już gramową przynętą. Maksymalny komfort górnej granicy to główka 6g + 2,5". Da się ciężej ale to już raczej nie jest to. Szybko gaśnie, jest to taki fast ze sztywniejszym dolnikiem. Bez problemu radzi sobie z przyłowami w postaci szczupaczków 50-60cm. Wędki najwięcej używałem do główek 0.8 - 2g + sztuczna ochotka lub imitacja białego robaka. Na okoniach radził sobie doskonale.Komfortowo łowiło się płotki, krąpie, leszczyki, kleniki i ukleje. Wzdręg nie łowiłem - tam, gdzie wędkuję nie ma ich w takiej ilości aby odławiać je regularnie. Współpracował z plecionką Siglon Sunline PE 0.3. Już wiem, że w przyszłym sezonie to będzie PE 0.4 (jest trwalsza, mniej się rwie a odległości w rzutach są porównywalne). Ta PE 0.3 jest super jeżeli nie ma zaczepów, trzcin itd.

Czy kupiłbym wędkę drugi raz? Tak.

 
  • psulek i scOOtt lubią to

#2179 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 wrzesień 2021 - 08:44

 

W tym sezonie u mnie zbliża się koniec łowienia na UL.

Jestem po testach wędki Westin W3 StreetStick 1,83 2-7g. Co mogę napisać:

Kijek wykonany starannie - nie ma się w zasadzie do czego przyczepić. Pianka twarda, dobrej jakości. Uchwyt pewnie trzyma kołowrotek i nie niszczy stopki. Pod "shimanowskie" rozwiązania pasuje idealnie. Omawiany kijek jest zdecydowanie szybszy od wersji 2,13m 2-10g. Można by nawet napisać, że to dwie różne konstrukcje.

Jest bardzo dobrze wyważony. Rzucić tym idzie już gramową przynętą. Maksymalny komfort górnej granicy to główka 6g + 2,5". Da się ciężej ale to już raczej nie jest to. Szybko gaśnie, jest to taki fast ze sztywniejszym dolnikiem. Bez problemu radzi sobie z przyłowami w postaci szczupaczków 50-60cm. Wędki najwięcej używałem do główek 0.8 - 2g + sztuczna ochotka lub imitacja białego robaka. Na okoniach radził sobie doskonale.Komfortowo łowiło się płotki, krąpie, leszczyki, kleniki i ukleje. Wzdręg nie łowiłem - tam, gdzie wędkuję nie ma ich w takiej ilości aby odławiać je regularnie. Współpracował z plecionką Siglon Sunline PE 0.3. Już wiem, że w przyszłym sezonie to będzie PE 0.4 (jest trwalsza, mniej się rwie a odległości w rzutach są porównywalne). Ta PE 0.3 jest super jeżeli nie ma zaczepów, trzcin itd.

Czy kupiłbym wędkę drugi raz? Tak.

 

 

Mam wersje z c.w 1-5g i pod tym co @Dawid.K napisał podpisuję się obiema rękami.



#2180 OFFLINE   Ziomuś_

Ziomuś_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 21 wrzesień 2021 - 18:45

6th element DIAMOND pany ktoś łowi tym cudeńkiem,jakie wrażenia, wart swojej ceny




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych