Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mój UL sprzęt (wędka, kołowrotek, plecionki-żyłki)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2386 odpowiedzi w tym temacie

#901 OFFLINE   Arushat

Arushat

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 23 sierpień 2016 - 21:08



[...]
Dlatego zeby lapac okonie 30cm+ wiekszosc kupuje lodzie/pontony i plywa na duzych rzekach albo kanalach polaczonych z Baltykiem. Bo tylko tam taka rybe obecnie spotkac mozna.

Najlepiej maja ci co mieszkaja badz maja blisko do kanalow polaczonych z portem/morzem. Tam zawsze o okreslonej porze roku wchodzi ryba z morza i mozna targac Garbusy, wielkie sandacze i wegorze.

Aktualnie jestem w Łebie na wakacjach. Przy mnie z mola zostało złowionych kilka okonków 30+, a jeden nawet w okolicach 40 cm. Każdy z nich dostał w łeb :( W porcie można połowić ładnego sandacza, nawet (podobno) pod 80cm. Niestety, większość ryb zostaje zjedzona, a do wody wracają tylko mikrusy. Zasiadka węgorzowa z plaży niestety nie dała żadnych rezultatów.


''Kupując szczupaka, osiedlasz rybaka''-Paulo Coelho w czasie trollingu na Zalewie Zegrzyńskim

#902 OFFLINE   wislokowy88

wislokowy88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 25 sierpień 2016 - 15:11

Panowie, wybrałem w pracowni wędkę zbudowaną na blanku MatagiTR 74 Super Mebaru L

Ma 220cm długości, 6lb mocy i ciężar wyrzutu do 4 gram. Jaki młynek dobrać? Rozważam Vaquishe - 2500S, C2500HGS lub którąś ze Stelek. Macie podobne patyki? Jakie kołowrotki do nich stosujecie? Dodam, że będę łowił zestawem w rzece, a więc będę ściągał przynętę pod prąd jak i z nurtem. Oprócz okoni możliwe ładne klenie, jazie i czasem bolek ;)



#903 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 25 sierpień 2016 - 16:13

Aktualnie jestem w Łebie na wakacjach. Przy mnie z mola zostało złowionych kilka okonków 30+, a jeden nawet w okolicach 40 cm. Każdy z nich dostał w łeb :( W porcie można połowić ładnego sandacza, nawet (podobno) pod 80cm. Niestety, większość ryb zostaje zjedzona, a do wody wracają tylko mikrusy. Zasiadka węgorzowa z plaży niestety nie dała żadnych rezultatów.


''Kupując szczupaka, osiedlasz rybaka''-Paulo Coelho w czasie trollingu na Zalewie Zegrzyńskim

 

 

To jest morze. Akurat wędkarze (łowiący dozwolonymi metodami, przestrzegający okresów i wymiarów ochronnych oraz limitów) nie są w stanie wywrzeć na ten ekosystem wpływu w stopniu większym niż znikomy. Także nie widzę powodu do załamywania rąk nad kilkoma zabranymi bałtyckimi okoniami, w dodatku w przeciętnym rozmiarze, w jakim tu występują. W rybackich sieciach każdego roku wyjeżdżają z Bałtyku setki ton okoni i sandaczy.

 

Przepraszam za offtop. Pewnie i tak moderator skasuje.


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 25 sierpień 2016 - 16:26

  • Mik i Rafal.Bednarkiewicz lubią to

#904 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 25 sierpień 2016 - 18:26

Mój UL sprzęt na portowe garbusy :)

 

Exage Stc  do 21gr  waga około 102gr

Daiwa Ninja 1500

żyłka 0.18



#905 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 25 sierpień 2016 - 19:02

Panowie, wybrałem w pracowni wędkę zbudowaną na blanku MatagiTR 74 Super Mebaru L
Ma 220cm długości, 6lb mocy i ciężar wyrzutu do 4 gram. Jaki młynek dobrać? Rozważam Vaquishe - 2500S, C2500HGS lub którąś ze Stelek. Macie podobne patyki? Jakie kołowrotki do nich stosujecie? Dodam, że będę łowił zestawem w rzece, a więc będę ściągał przynętę pod prąd jak i z nurtem. Oprócz okoni możliwe ładne klenie, jazie i czasem bolek ;)


Ja do Matagi TR80 Super Mebaru L podpinam Luviasa 2004 lub Rarenium 2500S
Z 2500 lepiej latają lekkie wabie i taki rozmiar polecam

#906 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 25 sierpień 2016 - 21:30

Mój UL sprzęt na portowe garbusy :)

Exage Stc do 21gr waga około 102gr
Daiwa Ninja 1500
żyłka 0.18


To nie jest kij UL tylko M.

#907 OFFLINE   Arushat

Arushat

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 25 sierpień 2016 - 22:35

To nie jest kij UL tylko M.

''Na portowe garbusy''. Przymorskich okoniach to jest XUL ;)

''Kupując szczupaka, osiedlasz rybaka''-Paulo Coelho w czasie trollingu na Zalewie Zegrzyńskim
  • Mik lubi to

#908 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 25 sierpień 2016 - 22:56

Mój UL sprzęt na portowe garbusy :)

 

Exage Stc  do 21gr  waga około 102gr

Daiwa Ninja 1500

żyłka 0.18

 

A nie lepiej cienka dobra plecionka?



#909 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 25 sierpień 2016 - 22:58

Do mojego stosu chrustu UL dorzuciłem kolejny patyk, następny w budowie i na dniach będzie to wyglądało tak :

 

1. Phenix FX 902-2 PB Miniam TiCH

2. Phenix FX 701-1-b Torzite

3. Phenix Dragonfly DFX801 Torzite

4. Phenix FX862-2 Torzite

5. Matagi Super Trout TR60 Torzite

 

Młynki do nich:

 

1. Daiwa Certate 2004CH plus szpulka zapasowa

2. Shimano Stella 2500 ''14 plus 2 zapasowe szpulki 3000M i 3000S 

 

Linki: Duel Hardcore X8 0.6, Sunline Small Game 0.3 do tego Fluorocarbon od 3lb do 6lb. Mono średnice od 0.10mm do 0.16mm, sporo ostatnio testuję, firmy i modele podam jak wyklaruje mi się czołówka :)

 

W planach: Suzuki...Matagi Auriga...Majorcraft Nextino XUL, jakieś lekkie Siemano C2000S Rarek lub Vaniek ech dużo tych planów.. jutro idę do kolektury  :D jedzenie suchego chleba i popijanie kranówką nie pozwala zwiększyć budżetu do poziomu pozwalającego na szybką realizację kolejnych projektów  :D  ;)

Wędkarze to dziwni ludzie...

 

No to tak... troszkę się pozmieniało:

 

Kije :

 

1. Yamaga Blanks Blue Current 91/TZ Long Cast

2. Phenix FX862-2 Torzite

3. Graphiteleader Finezza Nuovo '15  GNFS-6102UL-S

4. Suzuki RXF-4LB-602

 

Młynki:

 

Shimano Stella 2500 '14 plus 2 zapasowe szpulki 3000M i 3000S

Shimano Stella C2000S

 

Linki: ciągle jestem wierny Duel Hardcore X8 0.6, Sunline Small Game PE 0.3, Varivas Light Game PE 0.3 do tego Fluorocarbon Sunline Siglon od 3lb do 6lb. Mono średnice od 0.10mm do 0.16mm po wielu testach mogę polecić Varivas Mebaru Gate Nylon i Sunline Siglon V zacne lineczki. Choć ja od tego sezony powróciłem do P-Line od @psulka i jak na chwile obecna nie nie planuję zmiany na nic innego szczególnie w średnicy 0,16mm.

 

Plany: Szpulka do Stelli C2000S, i jakiś pstrągowy kijek nieco dłuższy niż obecne Suzuki, tak 2-2.2m

 
  • mario, homax i malinabar lubią to

#910 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 25 sierpień 2016 - 23:04

i jak ta Yamaga ?



#911 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3724 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 26 sierpień 2016 - 06:51

A nie lepiej cienka dobra plecionka?

Moim zdaniem okoń, wzdręga = żyłka. Używam nie grubszej niż 0,14mm. Praktycznie przy wytrzymałości około 2-2,5kg niemal każdą z tych rybek można wyciągnąć z wody „balonem” bez szczególnego ryzyka zerwania (rekord Polski okonia to 2,69kg, wzdręgi 1,29kg a „złotomedalowe” okazy to odpowiednio 2,0 i 1,1kg). Przyłów w postaci medalowego jazia lub klenia też nie powinien stwarzać problemu.


  • Pisarz.......ewski Piotr, Mik i Bułka lubią to

#912 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 26 sierpień 2016 - 15:03

Yamaga, bardzo pozytywnie :)  Leciutka jak na swoją długość i bardzo dobrze wyważona(tu zaskoczenie największe, świetnie leży w łapie).Dolnik idealo w łokieć nic nie przeszkadza. Daje radę rzucić woblerkiem 0,8g ale 2,5g uruchamia kijek i jest pełen komfort przy rzutach, najciężej boleniówki 10g smukłe 7cm. Odległości w porównaniu do FX862 szczególnie w zakresie 3-10g znacznie większe, poniżej 2,5g na tym samym poziomie co FX862. Szybszy od Phenixa, ładnie pracuje pod rybą. Jedyne co mi się nie podoba to stosunkowo gruby blank w dolniku, wolę smukłe, ale idzie do tego przywyknąć. Z okoniami radzi sobie dzielnie 2-5g plus smukły gumiś obsługuje znacznie lepiej niż FX862, lepsze podbicie, sygnalizacja brania, więcej bierek zacinam. Najciężej łowiłem 7g plus Keiteh EasyShiner 3", więcej nie potrzebowałem.

 

Bardzo uniwersalna wędka na większą rzekę, ogarnie od okonia po bolka, szczególnie jak ktoś biega na zawodach, jeden kijek ogarnia temat. Dla mnie do tej pory był takim typowo zawodniczym patykiem na rzekę był FX862 ale Yamaga go wyparła.


  • homax i malinabar lubią to

#913 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 26 sierpień 2016 - 18:05

to ciekawie, dziękuję



#914 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 26 sierpień 2016 - 20:10

Moim zdaniem okoń, wzdręga = żyłka. Używam nie grubszej niż 0,14mm. Praktycznie przy wytrzymałości około 2-2,5kg niemal każdą z tych rybek można wyciągnąć z wody „balonem” bez szczególnego ryzyka zerwania (rekord Polski okonia to 2,69kg, wzdręgi 1,29kg a „złotomedalowe” okazy to odpowiednio 2,0 i 1,1kg). Przyłów w postaci medalowego jazia lub klenia też nie powinien stwarzać problemu.


Na dziesięć okoni powyżej 40 cm które łykną przynętę ,5 z nich przetrze żyłkę 0,14 .Nie mówiąc o okoniach pod 50cm i wadze 1,5 -2 kg.Moi zdaniem 0,20 to minimum,choć i taką mi przecierały.

Pozdrawiam.

#915 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 26 sierpień 2016 - 20:23

Wytłumacz jak te okonie przecierały tą żyłkę.


  • Alexspin lubi to

#916 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 26 sierpień 2016 - 20:26

Ząbkami.Czy teżtarką ,jak ktoś woli.

Użytkownik Maciej1979 edytował ten post 26 sierpień 2016 - 20:27


#917 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 26 sierpień 2016 - 20:28

Ząbkami.Czy teżtarką ,jak ktoś woli.

To chyba jakieś mutanty muszą być.


  • Alexspin lubi to

#918 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 26 sierpień 2016 - 20:28

 

No to tak... troszkę się pozmieniało:

 

Kije :

 

1. Yamaga Blanks Blue Current 91/TZ Long Cast

2. Phenix FX862-2 Torzite

3. Graphiteleader Finezza Nuovo '15  GNFS-6102UL-S

4. Suzuki RXF-4LB-602

@gajosik, masz te wszystkie kije?



#919 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 21:39

Suzuki RXF 4lb 602 to jest masakrator okoni. Odkad lapie na ten kijek, to nie chce juz nic innego.

100 Okoni na Bukowie na 3 wyjazdy kazdy po 3h. Moze z 2 spady byly malych okonkow i z dwa nie zaciete brania.

Reszta wyjechala bez problemu takie 22-25cm. Hol niesamowity, prowadzenie przynety nawet na wietrze

daje rade 2g + 2 cale twister. Brania czuc kazde, nawet lekkie przytrzymania linki.



#920 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3724 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 sierpień 2016 - 05:02

Na dziesięć okoni powyżej 40 cm które łykną przynętę ,5 z nich przetrze żyłkę 0,14 .Nie mówiąc o okoniach pod 50cm i wadze 1,5 -2 kg.Moi zdaniem 0,20 to minimum,choć i taką mi przecierały.(...)

Ząbkami.Czy teżtarką ,jak ktoś woli.

Człowiek całe życie się uczy. Osobiście nie doświadczyłem tego, a żyję już dużo ponad pół wieku, ale wszystko przede mną... ;)


  • Bułka lubi to