Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mój UL sprzęt (wędka, kołowrotek, plecionki-żyłki)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2386 odpowiedzi w tym temacie

#961 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 03 listopad 2016 - 07:57

Nie dość ze blank muchowy to jeszcze z wklejka która przez niektóre osoby jest źle postrzegana

Użytkownik januszz edytował ten post 03 listopad 2016 - 07:59


#962 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów

Napisano 03 listopad 2016 - 09:05

Nie dość ze blank muchowy to jeszcze z wklejka która przez niektóre osoby jest źle postrzegana

No i ten brzydki :delfin" - podpadłeś na całej linii.

A tak poważnie to od kiedy moja ślubna zaczęła "muszyć" w wolnych chwilach, to jak biorę do reki jej witeczkę to aż się ślinię żeby zrobić dokładnie to co Ty zrobiłeś.


  • januszz, JanuszD i mmiedzianyy lubią to

#963 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 03 listopad 2016 - 09:09

Witam

 

proszę o radę  chcę  uzupełnić  zestaw  sprzętu w kierunku  UL/L   długości  ca 7"2' -7"6'    aby nieco  zagrać gumą  z nadgarstka  i aby było  delikatniej  i krócej od FX 793  i suzuki 762  8 lbs /12 lbs . Główki  od 3-7 g  plus gumy

 

2" - 3"  mały wobler ,obrotówka   meps 2 . Cel kanały  rozlewiska  1- max -3 m  . W moim   zainteresowaniu  są  :M1  732 UL  8 lbs  ,    M1 742 XUL 6 lbs  , Matagi SS 762 LL   , M1 722 L  ,  Yamaga Blue Current  76 TZ  ,ew Suzuki 6 lbs          

 

Kij powinien być szybki  jednak z głębszym ugięciem  .....ca 80% gumy w zastosowaniu  . 

 

Czy możecie Panowie  doradzić  skomentować   lub i opisać  w/w   lub ew dodać inne  propozycje ...?

 

Pozdrawiam

 

Maciej



#964 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 03 listopad 2016 - 09:33

Mało się na blankach znam ale mogę polecić to co używam czyli MHX'a S871-2 dł. 2.20, opisany na 1-6 g, 2-6 lb linka. Ogarnie jednak ciut więcej czyli jakieś 8-8,5 g + mała gumka 2" jednak szczyt wtedy już ciut bardziej się ugina i nie ma tego komfortu co przy 4-5 g plus gumka 2". Napewno nie jest to x-fast czy dobry fast, aczkolwiek nie jest też to klucha, bardzo przyjemnie podbija się przynęty tym kijem. Wobki drobno pracujące ogarnia na spokojnie. Brałem tego kijaszka na pstrągi na lekko i fajnie się łowi, na mniejsze kropasy jak znalazł, ale jak usiądzie jakiś kaban to jest już jazda, ;) Okoń, pstrąg na lekko, jak i wszelakie kleniowenie jaziowanie ogarnie z palcem w nosie. 


Użytkownik MATIG edytował ten post 03 listopad 2016 - 09:35


#965 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 03 listopad 2016 - 10:45

@FidoAngel.Uchwyt Delfin nie dolar nie każdemu powinien się podobać. Dla mnie jest mega wygodny i przy zbrojeniu w Delte czułość na najwyższym poziomie .Poziom raczej nieosiągalny przy zastosowaniu innych uchwytów i zbrojeń blanku a trochę kijków juz przerobiłem. Polecam Ci ten brzydki uchwyt z całego serca bo warto.
  • Jozi, strary i JanuszD lubią to

#966 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 listopad 2016 - 18:19

A jak ja kiedyś napisałem że blank muchowy na okonia to mnie tu prawie zlinczowali  :D

Nie przejmuj się, niektórzy nadal uczą się łowić okonie,  jeszcze długa droga przed nimi :) .

Często taki kij jest zbawieniem na zawodach :D .


  • strary, homax i januszz lubią to

#967 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 03 listopad 2016 - 18:34

Tu się zgadzam Józek z Twoją tezą . Dla mnie jest zbawieniem w łowieniu rekreacyjnym kiedy to pasiaki słabo żerują a brania na tubularnej szczytówce są niezauważalne,wręcz niewyczuwalne.


  • strary lubi to

#968 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4927 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 listopad 2016 - 19:16

Nie znam takiego bata co łowi okonie i się nie uczy. Tylko będąc cały czas na bieżąco z tym co dzieje się w tym temacie na świecie jest się w stanie odskoczyć. Okonie są głupie tylko czasami w pozostałych momentach jest zupełnie odwrotnie i wtedy właśnie można pokazać ile jest tej wiedzy. To jeden z niewielu gatunków gdzie podczas łowienia na jednej łódce może być 100 do jednego :)

#969 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 03 listopad 2016 - 23:15

cyt

Tu się zgadzam Józek z Twoją tezą . Dla mnie jest zbawieniem w łowieniu rekreacyjnym kiedy to pasiaki słabo żerują a brania na tubularnej szczytówce są niezauważalne,wręcz niewyczuwalne.

 

Z tego co rozumiem polecacie wklejankę do obserwacji brań.Jestem na etapie wyboru blanku, ale choć łowiłem wklejką wiele dam za czucie w ręce tzw pstryknięcia.Nie mam takiego doświadczenia jak wyżej piszący i choć przeczytałem już tu wiele nadal mam wątpliwości, który blank będzie najbardziej elektryczny a zarazem progresywny(nie interesuje mnie sandaczowa szpada).Myślałem nad Suzuki czy jakimś Blaas/Krag. Świadomie godzę się na niezauważanie super delikatnych  brań gdzie zwiększa się opór ,bo ryba już zacięta,ale dokładnie nie wiadomo w którym momencie.

Wielu z Was przerzuciło już trochę Hm-ów, a nie ukrywam, że czytając Wasze posty i zachwyty nad doznaniami  z łowienia konkretnymi kijami  też się na taki nakręciłem.

 

Podpowiedzcie proszę:blank okoniowy nieco dłuższy tzn 2,3-2,4m od ok, 3 do 7 g plus guma 2-3'- czucie brania w ręce ,a nie obserwacja szczytówki priorytetem.

 

Ps Czy faktycznie ten uchwyt typu delfin jeszcze  lepiej przekazuje drgania od wszystkich pozostałych uchwytów?



#970 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów

Napisano 03 listopad 2016 - 23:30

Ps Czy faktycznie ten uchwyt typu delfin jeszcze  lepiej przekazuje drgania od wszystkich pozostałych uchwytów?

http://jerkbait.pl/t...lfin/?p=1939406


  • Kielson1 lubi to

#971 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 04 listopad 2016 - 06:14

Brania są widoczne na szczytówce ale główny przekaz jest na uchwyt -do ręki. Opis transmisji brań dotyczy wylacznie mojej wędki a jak się będą sprawdzać inne tego nie wiem.

Użytkownik januszz edytował ten post 04 listopad 2016 - 06:32

  • JanuszD lubi to

#972 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 listopad 2016 - 19:10

Uważam, że delfin najlepiej przekazuje brania do ręki. Mam chyba najlżejszą wykałaczkę jaka istnieje Matagi Area Sensor0,5 - 2,5g w delfinie i czuję uderzenia 6-7cm palczaków okoni, więc nie mamy o czym mówić.

https://www.sklep.br...,5g,-1-4lb/1111

To cudo mam.Zaznaczam, że z  Panem z BRC nic mnie nie łączy, proszę mnie przypadkiem nie posądzać o kryptoreklamę.


  • januszz i JanuszD lubią to

#973 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisano 04 listopad 2016 - 19:34

Jak jeszcze bawiło mnie chodzenie za wiosenną płocią z feederem, to czasem na nurtowych miejscówkach zamiast płoci brały ukleje. Czasem miałem kaprys na taką zabawę - kładłem dłoń na rękojeści feederka, zamykałem oczy i starałem się ciąć puknięcia, które było doskonale czuć. Feeder - taki tam za stówkę kompozyt do 45g, żyłka pewnie 0.18 najczęściej, a brania uklejek fajnie czuło się mimo dystansu raczej większego niż 15 metrów.  Czy ukleja bierze bardziej agresywnie niż okoń? Nie pamiętam jak brały te, które na spina przyłowiłem.... 

Dla mnie z tej historii morał jest taki, ze duuużo zależy od czynników innych niż sam kij i jego konstrukcja. Napięcie żyłki/plecionki, nurt, wiatr, sposób prowadzenia, gramatura przynęty....co jeszcze ma znaczenie? Btw mało pisze się o predyspozycjach własnych każdego człowieka, tym jak je poprawić etc....co miałoby znacznie większe znaczenie dla czucia brań :)

Są treningi sensoryczne dla fanów win, piw, wychy, koniaków.....może ktoś zajmie się treningiem sensorycznym dłoni wędkarzy, coby lepiej czuli brania? ;) Nawiązywali trzecim okiem kontakt z keitechem 30m od nich? ;)


Użytkownik Night_Walker edytował ten post 04 listopad 2016 - 19:40

  • strary lubi to

#974 OFFLINE   pepccio

pepccio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 listopad 2016 - 19:54

Proponuję wrócić do tematu ...  ;)



#975 OFFLINE   T1000

T1000

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomala

Napisano 05 listopad 2016 - 18:08

U mnie delikatne zestawy wyglądają następująco:

#1

1. SG LRF 0.5-7g

2. Shimano Sienna 500

3. Daiwa Tournament 0.08 / Dragon Millenium Okoń 0.16

#2

1. Gunki Shigeki S 190-L 2-7g

2. Shimano Exage 2500 RB

3. Nanofil Berkley 0.12



#976 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 05 listopad 2016 - 19:16

Brania są widoczne na szczytówce ale główny przekaz jest na uchwyt -do ręki. Opis transmisji brań dotyczy wylacznie mojej wędki a jak się będą sprawdzać inne tego nie wiem.

 

 

 

Uważam, że delfin najlepiej przekazuje brania do ręki. Mam chyba najlżejszą wykałaczkę jaka istnieje Matagi Area Sensor0,5 - 2,5g w delfinie i czuję uderzenia 6-7cm palczaków okoni, więc nie mamy o czym mówić.

https://www.sklep.br...,5g,-1-4lb/1111

To cudo mam.Zaznaczam, że z  Panem z BRC nic mnie nie łączy, proszę mnie przypadkiem nie posądzać o kryptoreklamę.

Bardzo dziękuję za te uwagi-przekonaliście mnie do delfina 

Pozostaje sprawa blanku.W zasadzie bardzo  podobnego szuka  kolega

 

Witam

 

proszę o radę  chcę  uzupełnić  zestaw  sprzętu w kierunku  UL/L   długości  ca 7"2' -7"6'    aby nieco  zagrać gumą  z nadgarstka  i aby było  delikatniej  i krócej od FX 793  i suzuki 762  8 lbs /12 lbs . Główki  od 3-7 g  plus gumy

 

2" - 3"  mały wobler ,obrotówka   meps 2 . Cel kanały  rozlewiska  1- max -3 m  . W moim   zainteresowaniu  są  :M1  732 UL  8 lbs  ,    M1 742 XUL 6 lbs  , Matagi SS 762 LL   , M1 722 L  ,  Yamaga Blue Current  76 TZ  ,ew Suzuki 6 lbs          

 

Kij powinien być szybki  jednak z głębszym ugięciem  .....ca 80% gumy w zastosowaniu  . 

 

Czy możecie Panowie  doradzić  skomentować   lub i opisać  w/w   lub ew dodać inne  propozycje ...?

 

Pozdrawiam

 

Maciej

 

Może coś  z Jego propozycji,albo coś innego czym mieliście okazję połowić,które by najbliżej spełniało moje oczekiwania:

 

cyt:

Podpowiedzcie proszę:blank okoniowy nieco dłuższy tzn 2,3-2,4m od ok, 3 do 7 g plus guma 2-3'- czucie brania w ręce ,a nie obserwacja szczytówki priorytetem.



#977 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów

Napisano 05 listopad 2016 - 19:27

Tu popatrz i popytaj: http://jerkbait.pl/f...g-budowa-wędek/



#978 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 05 listopad 2016 - 19:35

Bardzo dziękuję za te uwagi-przekonaliście mnie do delfina 
Pozostaje sprawa blanku.W zasadzie bardzo  podobnego szuka  kolega
 

 
Może coś  z Jego propozycji,albo coś innego czym mieliście okazję połowić,które by najbliżej spełniało moje oczekiwania:
 
cyt:
Podpowiedzcie proszę:blank okoniowy nieco dłuższy tzn 2,3-2,4m od ok, 3 do 7 g plus guma 2-3'- czucie brania w ręce ,a nie obserwacja szczytówki priorytetem.


Ja na Twoim miejscu zainteresował bym się mocno kijkami Major Craft. Sam mam travelka crosstage CRK-S764M i to bardzo elektryczny kijek. Pewnie model oczko większy spełnił by Twoje oczekiwania.

#979 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 05 listopad 2016 - 20:44

W poniedziałek odbieram Major Crafta N-One NSL-T762L to zdam relacje. Po bardzo udanej serii Firstcast, mysle, ze N-One, jako jeden z najwyższych modeli MC, spełni moje oczekiwania ;)

Użytkownik Żbiku edytował ten post 05 listopad 2016 - 20:46

  • coma lubi to

#980 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów

Napisano 05 listopad 2016 - 21:13

A dlaczego nie podpasował Ci żaden z dwóch Firstcastów? Taki byłeś na początku zadowolony.