Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

UL sprzęt (wędka, kołowrotek, plecionki-żyłki)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2416 odpowiedzi w tym temacie

#1461 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 21 sierpień 2017 - 07:51

#mathew, popróbuj do XUL-a żyłeczkę. Z własnego doświadczenia twierdzę, że to najlepsze wyjście. Do Ultrisa 0,5-6g używamy z moją partnerką KAMATSU Techron Soft Nylon 0,10mm/1,8kg i w 100%% spełnia swoje zadanie.

593d4417a7212_unnamed%284%29.jpg.dcca5ae


  • Jozi i tibhar lubią to

#1462 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 335 postów

Napisano 21 sierpień 2017 - 14:12

#mathew, popróbuj do XUL-a żyłeczkę. Z własnego doświadczenia twierdzę, że to najlepsze wyjście. Do Ultrisa 0,5-6g używamy z moją partnerką KAMATSU Techron Soft Nylon 0,10mm/1,8kg i w 100%% spełnia swoje zadanie.
593d4417a7212_unnamed%284%29.jpg.dcca5ae

Ponizej 0.12mm przy zylce nie schodze. Mowie tu o lowieniu na micro-jig, ale mam lepsze doswiadczenia z nanofilem 0.04mm. Wiem, ze wezly sa problematyczne ale wytrzymuje on wieksze przylowy i mozna dalej poslac 0.5gr przynete. W tym roku juz kilka razy pozwolil mi wyjac spory przylow w postaci karasia 45cm albo leszcza 44cm. W zeszlym tygodniu nawet nanofil nie pomogl zatrzymac karasia...


c1e13ca79a0a6897550dcadd8a2fc396.jpg
Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mathew.stepnicki edytował ten post 21 sierpień 2017 - 14:15

  • tibhar i coma lubią to

#1463 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2982 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 04 wrzesień 2017 - 17:04

Jakby ktoś szukał lekkiego kołowrotka za małą kasę to polecam Kastking Mela 1000 z aliexpres. Na plastikowej szpuli waży tylko 182,5 g (na ażurowanej metalowej 198,2 g). Spasowany jest całkiem nieźle, pracuje bardzo gładko, w ogóle nie bije, a jeśli chodzi o trwałość to przy ULku myślę, że nie zajedzie się go. Jak za ok. 100 zł to chyba nic równie ciekawego się nie znajdzie. A, no i jest ładny :)

Załączony plik  IMG_4072-1.jpg   60,55 KB   50 Ilość pobrań



#1464 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 04 wrzesień 2017 - 21:37

Jakby ktoś szukał lekkiego kołowrotka za małą kasę to polecam Kastking Mela 1000 z aliexpres. Na plastikowej szpuli waży tylko 182,5 g (na ażurowanej metalowej 198,2 g). Spasowany jest całkiem nieźle, pracuje bardzo gładko, w ogóle nie bije, a jeśli chodzi o trwałość to przy ULku myślę, że nie zajedzie się go. Jak za ok. 100 zł to chyba nic równie ciekawego się nie znajdzie. A, no i jest ładny :)

attachicon.gifIMG_4072-1.jpg

Prawie jak nowy shimano exsence ;)



#1465 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2982 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 04 wrzesień 2017 - 21:49

Prawie robi różnicę ;)



#1466 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 04 wrzesień 2017 - 22:02

Mekamil - praca i wykonanie coś na poziomie Ryobi slam czy gorzej ? Ta "1000"ka to taki odpowiednik 2500 shimano ? Czy mniejszy ? 


Użytkownik Rebus edytował ten post 04 wrzesień 2017 - 22:02


#1467 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2982 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 04 wrzesień 2017 - 22:14

Slama nawet w rękach nie miałem. Na pewno o klasę lepiej niż Shimano Catana.

Body ma mniejsze od Shimano 2500, a szpulka nieznacznie mniejsza. A rozmiar 2000 od 1000 różni się tylko o milimetr szerszą szpulą.



#1468 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 04 wrzesień 2017 - 23:04

Ciekawe gdzie to ma te łożyska ulokowane i jak on wygląda od środka...  :rolleyes:



#1469 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2982 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 05 wrzesień 2017 - 07:20

Na stałoszpulowcach się nie znam, zaglądał nie będę. Ale mam nadzieję, że w środku ma choć trochę smaru, bo podkładki w hamulcu są fabrycznie suche :P



#1470 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 07 wrzesień 2017 - 08:29

Do jesieni chyba już nic nie powinno się zmienić. No może poza zakupem dwóch kołowrotków, bo zostałem bez :D

Konger Elvis 220cm 0.8-4g
SG Parabellum 190cm 0-5g
Konger Tango 240cm 1-8g
MHX 781-1
MHX 871-2

Shimano Sedona 1000
Daiwa Ninja 2000A

Kamatsu Techron 0.04mm
Mistrall Shiro 0.04mm

#1471 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 912 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 07 wrzesień 2017 - 09:47

Niezła mikro-kolekcja :) który jest twoim ulubiencem ? :)

#1472 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 07 wrzesień 2017 - 21:24

Zależy do czego :D sporo teraz zmieniłem i nad wodę najczęściej zabieram MHX'y ale ostatnio stawiam na okonie a nie białoryb

#1473 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 07 wrzesień 2017 - 21:45

Właśnie dzisiaj oglądałem konger ultris micron jako kij pod białoryb ewentualnie póżnojesienne dłubanie okonków.

Jako alternatywe biore pod uwage właśnie pod uwage WCh Elvis 220,ale nie mam gdzie pomacać.

Da radę  faktycznie  z głowkami poniżej 1g-mam na mysli rzut i jak z przekazywaniem brań do ręki?



#1474 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1972 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 08 wrzesień 2017 - 07:04

:lol:


  • Lars lubi to

#1475 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 08 wrzesień 2017 - 07:58

Jeśli chodzi o zasięg 1g + gumka to leci nieźle. Nie ma co oczekiwać cudów od tak małej masy ale w porównaniu z reszta wedek, taką gramaturę rzuca najlepiej.

O przekazywaniu brań do ręki powiem tyle - to wklejka. Szału nie ma... Wszystko widać na szczytówce ale jeśli chcesz czuć to źle trafiłeś.

#1476 OFFLINE   X.rut

X.rut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 08:08

Jeśli chodzi o zasięg 1g + gumka to leci nieźle. Nie ma co oczekiwać cudów od tak małej masy ale w porównaniu z reszta wedek, taką gramaturę rzuca najlepiej.

O przekazywaniu brań do ręki powiem tyle - to wklejka. Szału nie ma... Wszystko widać na szczytówce ale jeśli chcesz czuć to źle trafiłeś.


Chciałem tylko zaznaczyć, ze wklejka wklejce nierówna. mam Graphiteleader Finezza Nuovo - jest to wklejka, a mimo to wedka jest bardzo czuła i opad przynęt 1,5g jest już dobrze wyczuwalny. Zdaje sobie sprawę, ze to zupełnie inna liga niż wedka, o której rozmawiacie jednak nie skreślajcie wszystkich wklejek.
Tak na marginesie gorąco polecam łowcom bialorybu Finezze Nuovo - czułość wielka, akcja szybka - progresywna
  • Tom Rob lubi to

#1477 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 08 wrzesień 2017 - 08:28

Chciałem tylko zaznaczyć, ze wklejka wklejce nierówna. mam Graphiteleader Finezza Nuovo - jest to wklejka, a mimo to wedka jest bardzo czuła i opad przynęt 1,5g jest już dobrze wyczuwalny. Zdaje sobie sprawę, ze to zupełnie inna liga niż wedka, o której rozmawiacie jednak nie skreślajcie wszystkich wklejek.
Tak na marginesie gorąco polecam łowcom bialorybu Finezze Nuovo - czułość wielka, akcja szybka - progresywna

Łowiłem tym Graphiteleaderem i odczucia były bardzo fajne. Jednak nie stawiajmy w jednym porównaniu GL i Kongera :) sam rozumiesz, że opisałem moja wędkę i odczucia wobec niej

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#1478 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 08 wrzesień 2017 - 12:02

O przekazywaniu brań do ręki powiem tyle - to wklejka. Szału nie ma... Wszystko widać na szczytówce ale jeśli chcesz czuć to źle trafiłeś.

Dziekuję

Właśnie tez sie nad tym zastanawiałem czy jest technicznie możliwe połączenie delikatnej wklejki z jej mozliwością przekazania brań na blank.

Wiem,że pewnie potrzebny jakiś kompromis,ale nie cierpię wklejek gdzie nie czuję brania, a ryba juz wisi (może i skuteczne,ale dla mnie mało ciekawe takie łowienie)

Domyslam sie ,że wsród populnego segmentu nie bedzie łatwo znaleźć(choć mam starą tania daiwę i czuć doskonle tylko to pala zakończona wklejką z cw ok. 10g zdecydowanie nie na płotki itp)

Poszukuje czegoś naprawdę UL(główki 0,6-0,8-1,0-1,25) bo od 2,5 g mam już  tubulara.

 

Kolega wyżej poleca Finezzkę Nuovo-gdzies juz mi sie obilo ,że to dosyć elektryczny kij tylko czy da rade w miarę rzucać takimi paproszkami(opisany ex-fast)? Poza tym wolał bym min 220cm

Dlatego jako alternatywe rozważałem też zamówienie budowy wklejki na blanku muchowym(tutaj temat przerabiany kilka lat temu) tylko wiele niewiadomych a projekt nie tani.

Dlatego próbuje znaleźć coś jednak gotowego, ale nie do "obserwacji brań".



#1479 OFFLINE   azhek

azhek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 wrzesień 2017 - 12:30

Mam Graphiteleader Finezze Nuovo GNFS 762L_T czyli 2,30 cw 1-7g i finezze Nuovo GNFS 682UL-S czyli 2,13 cw 0-4g (w rzeczywistości dolny ciężar wyrzutu to okolice 1g - całość przynęty - wtedy czuć najlepiej pracę przynęty zarówno na żyłce i plecionce, chociaż na cieniutkich żyłeczkach da się rzucać przysłowiową agrafką ale czucie przynęty jest już prawie znikome), S w nazwie oznacza wklejkę ale jeśli chodzi o odczucia szczególnie przy braniu to tylko napis na blanku przypomina, że to jest wklejka - kopie już maleńka wzdręga. Odczucia są super. Łowiłam tą wędką nawet całkiem fajne okonie takie ponad 35 cm, a i szczupaczki ponad wymiar zostały wyciągnięte bez wielkich problemów. Pierwsza z tych wędek to już kawał kija ale cudownie rzuca małymi przynętami (gumki, woblerki typu stone fish lub killeregg) i nie boi się kleni pod 40 (tylko takie na razie udał się skusić). Obie wędki dobrze trzymają ryby i fajnie się uzupełniają. szkoda tylko, że już nie będą produkowane :)


  • malinabar i Tom Rob lubią to

#1480 OFFLINE   wojt1988

wojt1988

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 13:03

Mam Graphiteleader Finezza Nuovo GNFS-6102UL-S szczupaki okolowymiarowe wyjeżdżają bez problemu. Już główka 0,7 g + twister można dość wygodnie zarzucać wedka. Szczerze polecam
  • Tom Rob lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 9

0 użytkowników, 9 gości, 0 anonimowych