Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zenaq / RG Guide System

przelotki spacing

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 13 kwiecień 2014 - 08:02

 obserwujac kierunek w jakim rozwija sie uklad i ksztalt przelotek... pierwsza wejsciowa bedzie scietym lejkiem o wewnettznej powierzchni tak gladkiej ze wprowadzi linke w 6L do tunelu mikro przelotek po szczyt...

 

To też już robili.  :)  ten ZenaQ też był kiedyś próbowany w wersji na przerobionych przelotkach dostępnych. A nie wiem czy przypadkiem Kigan też nie rzeźbił czegoś takiego. Carbonowy uchwyt zdaje się robił Nories? Czekam na coś innowacyjnego. Zaraz wyjdę na sceptyka. ;)  



#22 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 13 kwiecień 2014 - 09:36

To jest ciekawe jak pewne rzeczy do siebie nie pasują. Zbyszek mógłby być nestorem polskiego robduilidngu a tymczasem jest jednym z jego największych innowatorów, podczas gdy młodzi ludzie wchodzący w rbo często prezentują kostyczne, konserwatywne poglądy 

 

Według mnie pasują , bo na początek trzeba mieć doświadczenie takie jak Zbyszek i pasję która z czasem nie zasypia , później tylko nie popłynąć w

kierunku komercji , i gotowe



#23 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 kwiecień 2014 - 10:06

Według mnie pasują , bo na początek trzeba mieć doświadczenie takie jak Zbyszek i pasję która z czasem nie zasypia , później tylko nie popłynąć w

kierunku komercji , i gotowe

Najprostsze jest zawsze najtrudniejsze  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:



#24 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 kwiecień 2014 - 17:03

ZenaQ w wersji cast miał kupować user Kuzyn. 

http://www.zenaq.com...m/bah_akam.html

Robert z rzadka tu zagląda. Może coś skrobnie :)



#25 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 14 kwiecień 2014 - 08:39

Robert z rzadka tu zagląda. Może coś skrobnie :)

A. szkoda!Super gość.



#26 OFFLINE   Henka

Henka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • Imię:Heniek
  • Nazwisko:Kłos

Napisano 14 kwiecień 2014 - 17:21

Doświadczenie i wiek zarazem dają dystans do aktualnie panujących trendów uznawanych przez wschodzące "gwiazdy" rbo jako jedynie słuszne,- stąd zażarte dyskusje i obrażanie się wzajemne i milczenie po drugiej stronie...

"Gwiazdy" poszukują jedynie słusznej idei z dużą dozą bezkrytyczności i lansu na ulubione "systemy" a tacy jak Zbyszek zadają sobie trud długodystansowego poszukiwania nie jednej jedynej słusznej idei tylko pewnego rozwiązania optymalnego w jakichś konkretnych warunkach i to są kamienie milowe w rozwoju rbo z których składa się ta cała mozaika...

Mówiąc bardziej wprost lepiej zostać władcą samego siebie niż władcą całego świata...

Zadziwiające i bardzo odważne tezy wypowiadasz . Takie pompowanie balonika jeszcze przed pojawieniem się owego optymalnego rozwiązania i bardzo "cięty" komentarz, chyba nie na miejscu  . Poczekajmy aż się toto pojawi bo ostatnio pojawiło się sporo nowinek w "temacie" przelotki i nic tak naprawdę rewolucyjnego ani zapierającego dech w piersiach nie wynikło.Przypomnę dziwaczne mocrowawe , grafitowe ramki Daiwy ,Fuji Torzite, jakoś przypominają stare wersje i poprawa osiągów jest rzędu 10 % więc raczej nie spodziewam się rewolucji , zadziwiają zatem te kamienie milowe , może raczej "kamyczki" ,oczywiście mogę się mylić i pojawi się jakiś super nowe "optymalne optymalne rozwiązanie" ale w to wątpię . Jak się nie pojawi to niezłą uciechę będziemy mieli z patetycznego piewcy tego "optymalnego rozwiązania z zastrzeżeniem w konkretnych warunkach" cokolwiek to znaczy .Może lepiej jednak zostań władcą samego siebie.



#27 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 14 kwiecień 2014 - 19:31

Czas pokaże  :)



#28 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2014 - 19:59

Dzisiaj rzucałem trochę kijem uzbrojonym w tym systemie - widzialem to już wcześniej w pracowni na Wapinnej ale teraz jest bardziej dopracowane i zgrane z uchwytem.

Namawiam Zbyszka i Janusza na artykuł na jerkbaita, jak możesz Arek to mnie wspomóż w tym zbożnym dziele ;)

#29 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 19 kwiecień 2014 - 20:59

Bardzo chętnie to zrobię  :) bo to najlepsze rozwiązanie by Twórcy prezentowali to co nowe i także dlatego trzymam pysk i nie powtarzam półprawd jako "zorientowany"

Chyba że i Ty uważasz, że jestem patetycznym piewcą i będziesz się cieszył jak się to klapą okaże :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


  • Riqelme lubi to

#30 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 19 kwiecień 2014 - 22:20

Życie i informacje znalezione w sieci potrafią mnie jeszcze zadziwić. I choć znam powiedzenie o uczeniu się całe życie czasami nie pojmuję obrazków....chyba zacznę się "krzaczków" uczyć.

 

Bamboo work, dla zainteresowanych może być ciekawe.

http://www.zenaq.com...k/bam_work.html

Grafitowe spigoty, moje inżynierskie wykształcenie jeszcze przyjmie choć samej konstrukcji blanku patrząc na obrazki nie rozumiem. Ale jeśli to nie pic na wodę i tylko kolorowane na "bamboo" to robi wrażenie.

8'7 stopy, do 1oz i 18 lbs mocy w całkiem ładnej oprawie. Chyba jakąś wyprzedaż muszę zacząć bo cena raczej też niecodzienna :-) 

 

Tomaszek11



#31 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 20 kwiecień 2014 - 16:47

Witam Wszystkich. Przede wszystkim z okazji Świąt Wielkanocnych składam Wszystkim życzenia spełnienia .......

Pawle przecież wiesz , potwierdzałem to kilka razy , na pewno napiszemy , parę rzeczy jednak jeszcze musowo dokończyć , trochę ze Zbyszkiem musimy dogadać.

Widziałeś wczoraj , niewiele brakuje ale jednak jeszcze chwilę . Pewnie najgorzej będzie zacząć przed tak wymagającym gremium :wub:


  • Friko lubi to

#32 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2014 - 19:18

Witam Wszystkich. Przede wszystkim z okazji Świąt Wielkanocnych składam Wszystkim życzenia spełnienia .......

Pawle przecież wiesz , potwierdzałem to kilka razy , na pewno napiszemy , parę rzeczy jednak jeszcze musowo dokończyć , trochę ze Zbyszkiem musimy dogadać.

Widziałeś wczoraj , niewiele brakuje ale jednak jeszcze chwilę . Pewnie najgorzej będzie zacząć przed tak wymagającym gremium :wub:

 

Trzymam za słowo w takim razie :)  myślę że nikt lepiej nie przedstawi systemu niż jego Autorzy.



#33 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 20 kwiecień 2014 - 20:14

Zwróćcie uwagę że pan Kawalec pracuje obecnie wraz z synem który jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych.
Być może Kawalec Junior studiował formy przemysłowe i teraz dyskontuje wyniesioną ze studiów i z pracowni ojca wiedzę przekuwając ją na nowe uchwyty i przelotki.

Z drugiej strony , może to nie Kawalce ; może to FishingArt . - Krzysztof wszak kombinował już z przelotkami .

Użytkownik samwieszkto edytował ten post 20 kwiecień 2014 - 20:18

  • dante lubi to

#34 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2014 - 20:52

Fishing Art nie ma z tym nic wspólnego. Pan Bartłomiej z tego co się orientuję również. Po co takie spekulacje skoro czarno na białym jest napisane kim są Autorzy cztery posty wyżej?



#35 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 20 kwiecień 2014 - 21:38

No faktycznie . Cholera przez pomyłkę skończyłem lekturę tego wątku na poprzedniej stronie , stąd ten komentarz. Sorki.

#36 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2014 - 21:51

Myślę że wszystko się wyjaśni w artykule. Jeżeli chodzi o sam system zbrojenia nie jest to nowa rzecz, natomiast w połączeniu z nowym uchwytem można powiedzieć powstała Delta 2.0  czyli udoskonalona wersja tego co było wcześniej. W każdym razie wydaje mi się że jest to w 100% autorski pomysł znikąd nie "zerżnięty" a przynajmniej ja nie spotkałem się dotąd z tak zbrojonymi wędkami.



#37 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 20 kwiecień 2014 - 22:46

Poza tym to Michał jest wspomnianym absolwentem ;)



#38 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 27 wrzesień 2014 - 11:28

co Wy na to ?

 

http://www.zenaq.com...ndex_sp_jp.html



#39 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 27 wrzesień 2014 - 12:14

Może i fajne ale producent nie przewiduje tego dla kijów freshwater a jedynie na morskie połowy :(



#40 OFFLINE   Matiz992

Matiz992

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:J. bo RODO

Napisano 27 wrzesień 2014 - 12:37

Gdyby cena okazała się "przyzwoita" to może warto byłoby spróbować.

Oglądając filmik demonstracyjny mam wrażenie, że gdzieś coś podobnego widziałem. Czyżby w Microwave ATC?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: przelotki, spacing

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych