Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okuma czy Tica


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Mirwit

Mirwit

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 16 kwiecień 2009 - 07:14

Witam
Przymierzam się do zakupu multiplikatora do lekkiego castingu (od 5g).Przyjąłem zakup niskobudżetowy (?)a więc wyłączyłem Shimano i Daiwę (tą zresztą z uwagi na hamulec magnetyczny). Wielkości 100 w dodatku leworęcznych w wersji poszukiwanej na naszym rynku brak a więc nie można tego obejrzeć i wypróbować. W sferze moich zainteresowań są: Okuma Nemesis 100LX lub VS 100LXa oraz Tica Ceto HA 101H, Thalos 101H i Tactica HS 101H. Czy ktoś z kolegów zna te multiplikatory i jaką ma o nich opinię (czy nadają się do wyżej określonego celu).
Pozdrawiam



#2 OFFLINE   marteenez

marteenez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 kwiecień 2009 - 15:55

Witam.

Takze dolaczam sie do pytania. Moj kolega przymierza sie do kupna w miare light'owego multika i chcialbym zapytac o Tica Tactica HJ101 oraz HJ101H. Oba roznia sie przelozeniem. Patrzac na glebokosc szpuli jestem ciekaw czy bylby w stanie obsluzyc przynety zaczynajac od 5 gram, jednakze sama glebokosc szpuli jak wiadomo o niczym nie swiadczy :D . Ciekawi mnie takze jakosc produktow firmy Tica, gdyz nigdy nie mialem z nimi do czynienia. Szczegolowe dane oraz zdjecia pod adresem:

http://www.ticaglobal.com/eu/products/?method=detail&aid =117

Jestem ciekaw Waszych opinii.

Pozdrawiam...



#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18628 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 kwiecień 2009 - 11:34

@mirwit
@marteenez

... do znawstwa w temacie nie pretenduję... ale z braku innych chętnych wtrące swoje 3 grosze:

1. modele o jakich piszecie wyglądają na względnie nowe, a to znaczy że o opinie ich użytkowników może być ciężko. Wypowiadania się o czymś na podstawie zdjęć może mieć wartość mniej więcej taką jak wróżenie z fusów...

2. 5 gram samo w sobie nic nie mówi, przynęta moze ważyć i 10 gram, ale jeżeli będzie beznadziena aerodynamicznie (np. będzie miała duże gabaryty, dużą powierzchnię) rzucało się nią będzie trudno, przynajmniej na rozsądne odległości. Ze spinningu zresztą również.

3. nie wiem ile kosztują wspomniane młynki; jeżeli za te pieniądze nie jesteście w stanie dostać na wtórnym rynku używanego, sprawdzonego multika w dobrym stanie (np. Curado 101D czy Scorpion 1001) - to bym brał tą Tice. Sprawdzicie i napiszecie co i jak - będziecie pierwsi :D

4. pamiętajcie że zestaw castingowy to nie sam multiplikator, liczy się również właściwie dobrany do multiplikatora i przynęt kij. Wszystko musi do siebie pasować, żeby casting był przyjemnością, a nie udręką - zwłaszcza ten lżejszy.

Tak reflekscja mnie nachodzi, że szkoda że niektórzy Użytkownicy którzy tak chętnie gardłują o promocji baitcastingu, pisząc w tym celu nieraz niezłe farmazony, jakoś nie garnął się speecjalnie do pomocy innym Kolegom, w takich wątkach jak ten :unsure:

Pozdrawiam



#4 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 14:04

brak odpowiedzi na takie pytanie wynika z faktu, ze Okuma i Tica jest raczej mniej popularna u nas niz Daiwa czy Shimano.

O tym czy multiplikator bedzie sie nadawal do lzejszego lowienia widac po parametrach szpuli. Jesli szpule sa pojemne i miesci sie tam wiecej niz +/- 100m zylki 0,28 raczej malo prawdopodobne, aby moznaby bylo skutecznie lowic nimi na 5g przynety.

sprawdzcie dane na pudelku lub stronie produenta ...

pozd JW



#5 OFFLINE   Mirwit

Mirwit

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 17:31

Multiplikatory niskoprofilowe Okumy i Tica zaistniały na rynku polskim już jakiś czas temu. Jest to oferowany przez Design Fishing, do chwili obecnej, VS 200 LXa Okumy oraz sprowadzany przed kilku laty Tica Sculptor SL 101 wyp.w hamulec magnetyczny ( znajduje się nadal w ofercie producenta). Dziś dowiedziałem się,że f-ma Elmech ma do sprzedaży sprowadzone od Sakury multiplikatory Tactica HJ 101 i 101H . Polska cena VS 201LXa to ok.450 zł zaś Tactica niezależnie czy 101 czy 101H ma kosztować 700zł. Ceny ze Stanów to:
-Okuma VS wszystkie wielkości od 135 $
-Okuma Nemesis NS 100 LX od 92$ (tylko 8 łożysk)
-Tica Tactica HJ 101H od 105$
-Tica Thalos 101H od 96$
Wszystkie w/w multiki mają hamulec odśrodkowy i szybki dostęp do szpuli jak w Shimano. Pojemność ich szpul nie przekracza 110m/0,28. W chwili obecnej używam Shimano Citica Bantam C1 201 z 2 dodanymi łożyskami i dość komfortowo rzucam przynętami nieco poniżej 10g (kij TD Silver Edition 3-14g). Zamierzam tuningować szpulę ale mam z tym problemy (zamierzam zaoszczędzić kilka gram na ciężarze całkowitym szpula+żyłka).

#6 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 17 kwiecień 2009 - 18:37

TACTICA w sklepie WMH w Wawie kosztuje circa about 500-550 PLN. Niezależnie czy to model 101 czy 101H. Mają oba :D .

#7 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 18 kwiecień 2009 - 15:54

.

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 19 kwiecień 2009 - 07:52

Nie wiem jak wygląda sprawa niskoprofilowców Tica, ale jeżeli chodzi o roundy to wykonaniem dorównują topowej Daiwie CC

ktora to jest?


#9 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 19 kwiecień 2009 - 08:42

Dobre pytanie!

Jedyne info, które znalazłem o Daiwa CC to: TD ZILLION100PL-CC (crazy cranker). Ale, czy o ten model chodziło? :unsure:

#10 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 19 kwiecień 2009 - 08:52

.

#11 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 19 kwiecień 2009 - 10:40

Tice uzywal swego czasu Mifek i wypowiadal sie na jej temat dosc dobrze. Jesli chcesz dobry i nowy mlynek do jerkow i innych ciezszych przynet to warto zaopatrzyc sie w nowe curado E albo Scorpiona XT 1501.

pozd JW :D

#12 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2009 - 12:46

No tak Jerzy, to wiemy, tylko przedział cenowy jakby trochę inny...

#13 OFFLINE   Mirwit

Mirwit

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 kwiecień 2009 - 19:12

Witam
Jedynie Caiman DJ 101 M można ew. zastosować do lekkiego castingu (115m/0,28). W grę wchodzi jeszcze tańsza wersja (mniej łożysk)GT101M. Czy o tą wersję M chodzi, jeśli tak to gdzie ją kupić)
Pozdrawiam

#14 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 19 kwiecień 2009 - 19:19

.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych