Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Stopień Kościuszko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 17 kwiecień 2009 - 19:47

Mam pytanko do wędkarzy z okolic Krakowa czy w okolicy Stopnia Kościuszko są bolenie w ilościach więcej niż szczątkowych i czy jest szansa na złowienie czegoś większego niż 60cm? W jakiej odległości od stopnia można łowić ryby? Wg PZW od 50m, ale w krakowskim chyba jest to ustalone na 200m?
pozdrawiam
Wujek

#2 OFFLINE   Dejv

Dejv

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 kwiecień 2009 - 10:12

Cześć!
Tak, odległość od stopnia to 200 m.
Na bolenie proponuje zapolować poniżej Krakowa. Bardzo dobre są okolice Jaksic. Tam też znajdziesz ryby o które Ci chodzi czyli powyżej 60 cm. Łowiłem ryby powyżej 70 cm. Nie wiem na ile znasz specyfikę podkrakowskiej Wisły, ale ryby będą wymagały od Ciebie dużo czasu i poświęcenia zwłaszcza od czerwca. Dobre efekty miałem wtedy po zmroku.
Pozdrawiam!

#3 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 18 kwiecień 2009 - 20:20

Będę przelotem, może uda się połowić 2 dni i to kilka godzin, a że będę w okolicy centrum i nie będę miał własnego transportu dlatego pytam o Stopień Kościuszko. Dzięki za odpowiedź.
pozdrawiam

#4 OFFLINE   Dejv

Dejv

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 kwiecień 2009 - 22:54

Ok. Od centrum do stopnia jest kawałek drogi. Jakieś 400 metrów poniżej wylotu kanału z toru kajakowego jest ładna opaska, a po drugiej stronie zalane rozmyte główki z kamienia wapiennego. Idąc jakieś 2 km niżej masz szereg ostróg których obsada wraca do swojej świetności z przed lat.
Sam stopień ze względu na odległość 200 m jest średnio atrakcyjny.
Lepsza jest jego lewa strona z kamienną opaską. Prawy brzeg jest bardzo płytki i mulisty. Najlepsze efekty są z pontonu. To bardzo wolny kawałek wody i bolki są wyjątkowo cwane.

#5 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 19 kwiecień 2009 - 18:57

Dzięki za dokładny opis :)Pod stopniem łowiłem z 15lat temu jak mieszkałem w Krakowie, ale wtedy bolków nie było.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych