Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Witam serdecznie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 21 kwiecień 2009 - 07:58

Witam Was serdecznie!
Przede wszystkim chciałem przywitać wszystkich forowiczów ponieważ jest to moje pierwsze wejście na ten portal. Przyznam szczerze, ze omijałem go szerokim łukiem ponieważ jerkbait kojarzył mi się z wędką z pazurami i jakimiś dziwnymi kołowrotkami, które są do góry nogami :D. Łaziłem po innych, konkurencyjnych (choć dziś śmiem twierdzić, ze konkurencji nie macie) forach i szukałem różnych odpowiedzi na które nie znalazłem odpowiedzi. Wydaję mi się, ze zagoszczę u Was na dłużej bo jak widzę (po przejrzeniu części postów) uznajecie również inne metody, a nie jedyną słuszną .
Jako nowy forowicz napisze kilka słów o sobie. Łowię ryby i poluję... ale o polowaniu to na innym forum. Wędkuję od ... odkąd pamiętam. Przede wszystkim łowię na spining (z brzegu i z łodzi), spławik (odleglościówka, bat) i drgającą, a nie łowię na muchę (choć kiedyś próbowałem), na lodzie (wtedy trwa sezon łowiecki ) i w morzu bo mam za daleko (choć łowiłem kilka razy). Postaram się dostosować do zasad panujących na forum, ale nie krzyczcie od razu na mnie jeśli napiszę coś nie w tym dziale co trzeba dopiero uczę się poruszać po Waszej stronce. Będę czerpał wiedzę całymi rekami, ale będę też dawał coś od siebie... jak się doczytam gdzie wrzucacie opis swojego sprzętu to umieszczę uwagi nt. mojego, mogę coś podpowiedzieć o łowiskach otaczających Jelenią Górę i mogę podzielić się sztuczkami, które znam.

P.S do admina. Jeżeli macie specjalne miejsce dla nowych :D to prosze o przeniesenie tam mojego wątku, a na maila proszę podrzucić link.

Pozdrawiam i do sklikania... choć wolę spotkania nad wodą.

#2 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 21 kwiecień 2009 - 08:03

cześć B)

#3 OFFLINE   Gromit

Gromit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 268 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 21 kwiecień 2009 - 08:07

Witaj Jack D. :D

Pozdrawiam Gromiś

#4 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 21 kwiecień 2009 - 08:08

Witam i pozdrawiam z Nadbużańskiej krainy :D.Owocnego korzystania z forum.

#5 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 kwiecień 2009 - 08:26

Witam rownie serdecznie na forum.
I podwojnie serdecznie bo wlasnie najwiecej takich nam tutaj potrzeba, ktorzy nie ograniczaja sie jedynie do zalogowania i surfowania po zasobach.

Zwrocenie uwagi przez kogos traktuj jako naprowadzenie na wlasciwa droge a nie krzyk i bedzie dobrze. B)

Mysle, ze Twoj post znalazl sie dokladnie tam., gdzie byc powinien.

A jesli chodzi o sprzet to gadamy o nim tutaj czyli na forum o rodbuildingu, sztucznych przynetach i wedkarskich konstrukcjach.

Przyjemnego korzystania.

Gumo

#6 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 kwiecień 2009 - 08:26

Jack_Daniels @, uważaj , ja też, nie wiedziałem nic o kołowrotkach do góry nogami .. i już mam pierwszy taki zestaw :mellow:

#7 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 21 kwiecień 2009 - 08:26

Witam :D

#8 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 kwiecień 2009 - 09:14

Witamy na forum - sympatyczne wejście :D .
Tak jak napisał Artur, nie zarzekaj się :D , bo tu już takich było wielu (i są nadal :D , z tym, że już z kolejnymi castingowymi zestawami :D ).

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 kwiecień 2009 - 09:45

Witaj,
Zapraszamy serdecznie. Przede wszystkim mówmy nie o sprzęcie a o wędkarstwie :D będzie przyjemnie a wtedy castingowiec i spinningista będą zadowoleni.

Pozdrawiam
Remek


#10 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 21 kwiecień 2009 - 09:57

dziekuję za ciepłe powitanie!
rpdbuilding bardziej kojarzył mi się z budową wędzisk (i sadze, ze to bardzo prawidłowe skojarzenie ;) ), ale po przejrzeniu części wątków wiem, że będę tam częściej zaglądał.

P.S Nie chciałbym powielać wątków i czy jest jakiś dotyczący kołowrotka (takiego normalnego :D) do jigowania/kogutowania - przynęty do 40g , który będzie współpracował z plecinką 0,15/0,17 (Fluo Red Dragon) i kijami Dragon zander/jerk 225cm 18-42g, Dragon Kogut 205cm 18-42g, Robinson Diaflex Classic 245cm 8-32g (w tym przypadku oczywiście leżejsze przynęty).

P.S 2 Rozumiem, ze jeżeli mam gdzieś wrzucać moje opinie dotyczące m.in ww. sprzętu to rodbuilding będzie najlepszym miejscem?

#11 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 21 kwiecień 2009 - 10:01

Remku, sprzet jest nieodłączną częścią więc o nim też trzeba :D. Oczywiście nie będę rozmowy sprowadzał do sprawdzenia wyższości św Bożego Narodzenia nad Wielkiej nocy czy tez który kaliber jest lepszy .308win czy 30.06 (najbardziej popularny wątek na form myśliwskim :D)

#12 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 kwiecień 2009 - 11:48

P.S Nie chciałbym powielać wątków i czy jest jakiś dotyczący kołowrotka (takiego normalnego :D) do jigowania/kogutowania - przynęty do 40g , który będzie współpracował z plecinką 0,15/0,17 (Fluo Red Dragon) i kijami Dragon zander/jerk 225cm 18-42g, Dragon Kogut 205cm 18-42g, Robinson Diaflex Classic 245cm 8-32g (w tym przypadku oczywiście leżejsze przynęty).

?


Tu masz, jak skorzystasz z wyszukiwarki , jest informacji na 2 dni czytania :D

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=306& prevloaded=1&&start=0

#13 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 21 kwiecień 2009 - 12:08

Remku, sprzet jest nieodłączną częścią więc o nim też trzeba :D. Oczywiście nie będę rozmowy sprowadzał do sprawdzenia wyższości św Bożego Narodzenia nad Wielkiej nocy czy tez który kaliber jest lepszy .308win czy 30.06 (najbardziej popularny wątek na form myśliwskim :D)



w niektorych dyskusjach na tym forum, czasami mialoby sie ochote zastosowac 5,56 NATO .... <_< :lol:

ale na tym polaga nasz urok! Jestesmy wciaz kreatywni.. B)

Tak wiec witaj na jerkbait.pl

pozd JW :D

#14 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 kwiecień 2009 - 12:36

Witam serdecznie na naszym forum. Czuj sie jak u siebie i gratuluje bardzo milego i sympatycznego wejscia :D

milej zabawy oraz mile spedzonego czasu w trakcie korzystania z zasobow forum oraz ich powiekszania (zasobow)

#15 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 kwiecień 2009 - 13:19

Trudno nie odpowiedzieć na takie przywitanie - chciałoby się żeby każdy nowy forumowicz tak zaczynał

Myślę że dobrze trafiłeś :D

jeżeli chodzi o kołowrotek spinningowy do tzw. cięzkiej orki, wiele dobrego na tym forum napisano np. o Penn Slammer, myślę że model 360 jest bardzo uniwersalny, do kupienia był m.in. w zakładce kupie/sprzedam (a może jeszcze jest?)

Pozdarwiam


#16 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 21 kwiecień 2009 - 14:58

Mile wejscie :D Witam :mellow:

#17 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 21 kwiecień 2009 - 16:41

ad Artur Z.
dziękuję za linka i przyznam, że ta ten temat już trafiłem, ale to info z 2005 roku i najlepszy kołowrotek jaki tam był wymieniony to było SPRO, a przyznam, że mierzyłem ciut wyżej i lepiej, poza tym pewnie wiele się zmieniło w tym temacie, w końcu minęły 4 lata. Nie ciągnijmy tego dalej w tym temacie bo później dla nowych będzie problem, żeby odnaleźć ten temat. Przy założeniu, że zapytają o to samo.
ad Jerzy :D
5,56 NATO to po myśliwsku .223Remington (5,56x45mm) :D
Kreatywność to jak najbardziej wskazana cecha :D.
ad Friko, dziękuję za informację i będę mu się musiał bliżej przyjrzeć. Sama marka Penn kojarzyła mi się z USA i sądziłem, że jedynie tam są dostępne. Jednak, jak napisałem wyżej nie ciągnijmy dalej tego tematu w tym temacie :D. Sprecyzuję dokładnie jaki mam sprzęt bo może się okazać, że nic nie będę musiał zmieniać, chyba że to co mam się zużyje.
P.S :D Przyznam, że po miłych słowach z Waszej strony będzie mi tu dobrze.

Pozdrawiam i Darz Bór.... (uuups :D to nie to forum :D
Do sklikania w pozostałych tematach, a póki co będę musiał trochę przerzucić tematów i poczytać co zostało już napisane, żeby niepotrzebnie nie zaśmiecać forum pytaniami na które są już odpowiedzi. Przyznam, że jak zobaczyłem taką ilość wpisów to się trochę przestraszyłem, ze mam tyle do nadrobienia :D, ale i w pełni odczuwam satysfakcję, że też się wiele dowiem. A jak znam życie to pewnie za niedługo sam będę miał jakąś wędkę z pazurami :D. Bo w końcu wędkarstwo to choroba.. nieuleczalna :D

Choć choroba chorobą, ale kiedyś na jakiś czas się z niej wyleczyłem, bo przyszła fascynacja myślistwem. Od ubiegłego roku mam nawrót :D ... strasznie ciężki przypadek :D. Przyznam też, że w okolicy 2000r. wypadłem z obiegu, jeżeli chodzi o nowości sprzętowe... ale to też nadrobię :D

#18 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 21 kwiecień 2009 - 18:04

witaj na stronie jerkbait.pl :D takei przywitanie zasluguje na wyroznienie

o sprzecie ze sztangi rozmawiamy na forum ogolnym, a o majsterkowaniu i budowaniu wabikow i wedek w naszym podforum http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=thread&frm_id=8 &

#19 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 kwiecień 2009 - 19:43

Jack_Daniels

Witam serdecznie, choć sam nie mam tutaj wielkiego stażu, by gościć chlebem i solą.

Dla mnie to Forum jest wspaniałą kopalnią wiedzy o sprzęcie, ale przede wszystkim o metodach, o których głucho gdzie indziej :D
Jest tu tak wielu kompetentnych, doświadczonych i przy tym życzliwych wędkarzy, że przeciętnemu spinningiście jak ja, trudno te zasoby rozwijać. ;)

Pozdrawiam tym bardziej, że niedawno poznałem grupę myśliwych-leśników i teraz wiem, że ta pasja potrafi zawładnąć umysłem jeszcze bardziej niż wędkarstwo.

Pozdrawiam, Grzesiek

#20 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2669 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 21 kwiecień 2009 - 20:39

Jajakoprawienowy takoż witam i podziw wyrażam dla taaakiego wejścia!
Fatso




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych