Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

XRodsMarine


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 21 kwiecień 2009 - 09:33

myślę, że bardzo ciekawa alternatywa dla lubiących łowić w morzu a za razem nie przepadają za tłokiem jaki panuje na kutrach

http://xrods.pl/rubr...p?id_article=96



#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 kwiecień 2009 - 09:42

Ładna łódź. Było już na forum ogłoszenie o xRods i wyprawach morskich. Teraz widać konkrety - gratulacje Daniel. Na belony można przybyć?

#3 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 kwiecień 2009 - 09:46

Swietna idea i zycze powodzenia!

Pozdrawiam

Guzu

#4 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 21 kwiecień 2009 - 09:46

pewnie po 1 maja zaczną się i belony fajna zabawa ale jednak z brzegu jakoś bardziej pasuje mi to łowienie

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 kwiecień 2009 - 09:48

Ja bym chciał spróbować :D na muchę choć moja technika rzutowa chyba mnie wyklucza :lol: - wędkę z xRods mam :D

#6 OFFLINE   sloniu

sloniu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaMuscat, Oman

Napisano 21 kwiecień 2009 - 09:55

@Remek - zawsze mozesz potrolowac ;) Moja technika rzutowa zwlaszcza tonacym sznurem w zasadzie nie istnieje.. wiec zostaje trolling

#7 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 21 kwiecień 2009 - 09:56

Super sprawa, jak będzie okazja chętnie wybiorę się na taką morską wyprawę :D

#8 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 21 kwiecień 2009 - 09:57

jak wedka z Xrods to pewnie rabat z 20% na pływanie już jest :D wędkarstwo morskie w Polsce coraz bardziej się rozwija zarówno łowienie belon a także łososiowatych z brzegu jak i z małych jednostek w morzu, jakieś trzy tygodnie temu miałem okazję oglądać fotki niemiaszków którzy pływają mniej więcej taką łodzią za łososiami jedna sztuka jak dobrze pamiętam 126 cm długości o wysokości krawężnika albo i dwóch <_<

#9 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 kwiecień 2009 - 10:47

Szpiegu z tego co pamietam to dokladnie 127cm i 18,9kg. Robilo wrazenie nie ma co. Mysle ze u nas tez sie takie pojawiaja tylko roznica - moim zdaniem - polega na tym ze tam gdzie bylismy lowienie z lodzi w strefie przybrzeznej w morzu jest tak powszechne jak u nas plywanie lodzia za szczupakiem. A u nas... Sam wiesz jak to wyglada. Wedkarstwo morskie - poza kutrowe ciezkie powiedziec by chociaz raczkowalo. Jest grupa jegomosci ktorzy mniej lub wiecej lowia i jakies tam pojecie maja. Ale jesli by wziac lowienie z malych jednostek to... Tu w ogole niemal nic sie nie dzieje...

#10 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 kwiecień 2009 - 10:50

Ja bym chciał spróbować :D na muchę choć moja technika rzutowa chyba mnie wyklucza :lol: - wędkę z xRods mam :D


remku nie wiem jak wyglada Twoja technika rzutu i jakie sa jej mozliwosci ale na pewno jest wsytarczajaca. Ostatnio na prawde bardzo duzo bran jest niemal pod nogami. Doslownie dwie trzy dlugosci kija. Poza tym jesli nie liczyc warunkow meteo - WIATR!!! to chyba ciezko bedzie znalezc lepsze warunki terenowe do nauki rzutow. Ani drzew. Ani krzewow ani nawet trzcinki. Nic tylko rzucac... :mellow: Yyy tzn trenowac

#11 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 21 kwiecień 2009 - 13:39

Szpiegu z tego co pamietam to dokladnie 127cm i 18,9kg. Robilo wrazenie nie ma co. Mysle ze u nas tez sie takie pojawiaja tylko roznica - moim zdaniem - polega na tym ze tam gdzie bylismy lowienie z lodzi w strefie przybrzeznej w morzu jest tak powszechne jak u nas plywanie lodzia za szczupakiem. A u nas... Sam wiesz jak to wyglada. Wedkarstwo morskie - poza kutrowe ciezkie powiedziec by chociaz raczkowalo. Jest grupa jegomosci ktorzy mniej lub wiecej lowia i jakies tam pojecie maja. Ale jesli by wziac lowienie z malych jednostek to... Tu w ogole niemal nic sie nie dzieje...


na morzu bylem pare razy ani razu z kutra jakos mnie to nie pociagania w przeciwienstwie do lowienia z brzegu chociazby belon nie mowiac juz nic o lowieniu troci przy fali kolano czoło, szczerze polecam :D ci co byli na słonej czkawce zimowego kropka drawy 2009 wiedza ze jest bardzo bardzo fajnie ........ myślę juz o belonach i 2 3 dniach nad baltykiem........ baltykiem nad ktorym jest cisza spokoj a po plazy przez caly dzien przejda dwie osoby plus pies

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 kwiecień 2009 - 17:58

[quote]
Ja bym chciał spróbować :D na muchę choć moja technika rzutowa chyba mnie wyklucza :lol: - wędkę z xRods mam :D
[/quote]

remku nie wiem jak wyglada Twoja technika rzutu i jakie sa jej mozliwosci ale na pewno jest wsytarczajaca. Ostatnio na prawde bardzo duzo bran jest niemal pod nogami. Doslownie dwie trzy dlugosci kija. Poza tym jesli nie liczyc warunkow meteo - WIATR!!! to chyba ciezko bedzie znalezc lepsze warunki terenowe do nauki rzutow. Ani drzew. Ani krzewow ani nawet trzcinki. Nic tylko rzucac... :mellow: Yyy tzn trenowac
[/quote]


Mifciu no to ja bym dał radę jeśli pod nogami. Zapodaliście mi niezłą zagwozdkę z tymi belonami :D :unsure:

#13 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 22 kwiecień 2009 - 09:00

Z belonami bywa roznie. To ryba ktora po prostu przemieszcze sie calymi stadami. Pol biedy gdy idzie wdluz brzegu i mozna za lawica podazac. Gorzej jak sie kreca do brzegu i w glab morzal wtedy bywa gorzej. Ale jak trafisz lawice to kilka bran w jednym rzucie nie jest wielkim wydarzeniem. W razie czego jednego morzecie byc pewni. Jak sie rusza belony to dam znac.A poki co dzisiaj ide na kamienie bo krawezniki sie kreca :mellow: i co wazne daja sie lowic ;)

#14 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 22 kwiecień 2009 - 10:12

Daniel, świetna jednostka!!! Miałem okazję podziwiać ją już wczesniej ( szkoda, że nie organoleptycznie - ale nic straconego :mellow:). Nie pływam kutrami na morze, ale nie omieszkam normalnie pospinningować/potrollować z XRodsMarine...
Świetna sprawa...

#15 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 kwiecień 2009 - 18:02

No to ja się piszę....

#16 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 23 kwiecień 2009 - 12:10

Miałem wczoraj niewątpliwą przyjemność uczestniczenia w dziewiczym rejsie na łódeczce XRods B) . Zajefajna sprawa :D !!!
Łódeczka, a raczej jachcik pozwala na wygodne łowienie czterem wędkarzom/wędkarkom :mellow: . Porównania dokonam na zasadzie odniesienia do kutrów:
- do łowiska dociera się (i oczywiście wraca) 3 razy szybciej co oczywiście daje nam więcej czasu na łowienie
- szyper, Wojtek- serdecznie pozdrawiam, bardzo sympatyczny, z ogromnym poczuciem humoru, znający się na rzeczy i stający dosłownie na rzęsach, aby zapewnić emocje wędkarskie rejsowiczom
- kameralna atmosfera i możliwość wędkowania w gronie dobrych przyjaciół lub kolegów, bez niebezpieczeństwa, iż trafimy na pazernych na maxa i nałupanych przypadkowych towarzyszy z łapanki
- bujanie- podobnie
Jacht został oczywiście ochrzczony standardowo jak i ponad standardowo (rozdziewiczony wędkarsko).
Reasumując, mnóstwo niezapomnianych przeżyć. Niestety, w ferworze przygotowań, zapomnieliśmy aparatu więc zdjęć z rejsu nr 1 nie będzie:(

#17 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 23 kwiecień 2009 - 12:18

Smaczek, a jak połowy?

#18 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 23 kwiecień 2009 - 12:56

@mgor
Połowy były oczywiście lecz nie w jakiś rewelacyjnych ilościach, i takie z resztą być nie mogły, bo jak na wstępie napisałem, był to pierwszy rejs i to tzw. próbny. Chcieliśmy przede wszystkim przetestować łódkę!!! Jej zasięg, możliwość dotarcia (odwiedzenia) jaki największej ilości tajemnych ;) łowisk, mobilność, funkcjonalność, bezpieczeństwo wędkowania i wiele innych rzeczy. Przepłynęliśmy, o ile dobrze pamiętam, coś około 80-ciu mil morskich. Na wędkowanie przeznaczyliśmy naprawdę niewiele czasu. Poza tym, jeśli na wędkach zawisły pod rząd dwa, niewielkie bolki to natychmiast zmienialiśmy miejsce. Pływaliśmy bez żadnej napinki na rybę. Z resztą, słuchając wieści portowych ogólnie wyniki w tym dniu były słabe.

#19 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 23 kwiecień 2009 - 13:03

@smaczek szczerze zazdroszczę :D

#20 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 23 kwiecień 2009 - 13:48

super sprawa, troling za trocią też wchodzi w grę?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych