Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rezerwacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 październik 2014 - 11:47

Pytanie do "dyrekcji" i forumowiczów: co myślicie na często pojawiającą się formułę w ogłoszeniu ..."zabieram/kupuję likwiduje rezerwacje"...

Choć w ogłoszeniu pojawia się możliwość rezerwacji (moim zdaniem takie po 24 a nawet 12 godzin są bez sensu i niepotrzebnie przeciągają temat) choćby po to aby skontaktować się ze sprzedającym z różnych powodów. Niech sprzedający zdecydują się: jest lub nie ma rezerwacji. Kasowanie rezerwacji często prowadzi do niepotrzebnego zamieszania. Może za chwilę jakiś kupujący klepnie: "kupuję zdecydowanie" po to aby po godzinie na zastanowienie , zrezygnować? (wszak ma do tego prawo)


  • Wojtek B. i Robertpl lubią to

#2 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2311 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 01 październik 2014 - 11:51

Mi tak zwiał kołowrotek, nie miałem czasu na myślenie bo byłem w  pracy, także jestem przeciw takiemu wpisowi.

Powinno być te kilka godzin w regulaminie. Powiedzmy maksymalnie 6 h.

Albo po prostu bez rezerwacji.


  • BOB lubi to

#3 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1828 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 październik 2014 - 12:05

Zadziwiają mnie wpisy typu "Zabieram likwiduje rezerwację", "Zdecydowane kupuje, likwiduje rezerwację" itd.

 

Albo jest, albo nie ma rezerwacji i tyle...

 

Chcę, ale się boję :wacko:



#4 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 01 październik 2014 - 12:55

Ten kupuje kto płaci. Pisanie w temacie że kupuję, rezerwuję, zwalniam jest bez sensu. Ogłoszenie + odpowiedzi na pytania dotyczące towaru a oferty na PW.



#5 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2328 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 01 październik 2014 - 14:27

wchodzę na forum i widzę fajny kij. Szukam takiego właśnie. Idealnie strzał pod moje potrzeby.

Sześć osób zarezerwowało. Myślę sobie - bez sensu stanie jako siódmy w kolejce, bo z natury nie lubię kolejek. Wspomnienia z czasów PRL-u.

Więc przeglądam forum, coś napisze jak mam coś do powiedzenia sensownego i znikam.

Kupuję inny kijek, bo akurat wpada mi w ręce, powiedzmy podobny i mam. Nie do końca to czego szukałem, ale mam.

Wchodzę na forum i widzę, że te sześć osób się wycofało i kijek leży na sprzedaż dalej. Ja już kupiłem, kasy na kolejny nie mam. Ogłoszenie wisi długi czas i w końcu znika. 

Sprzedawca nie sprzedał, a ja kupiłem nie do końca to co chciałem ,ale miałem potrzebę pod wyjazd. Gdybym mógł skasować rezerwację słowem kupuję, to bym tak zrobił, kasę przelał i cieszył się tym co chciałem, a sprzedawca tym, że pozbył się kijka.

 

Obawiam się, że nie ma idealnego rozwiązania...



#6 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3549 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 01 październik 2014 - 14:59

To nie jest obszar do regulacji wg mnie, koledzy.

 

To kwestia relacji pomiędzy sprzedawcą a kupującymi gdzie to sprzedawca określa zasady na jakich chce sprzedać wystawiony przedmiot (choćby pisząc 'bez rezerwacji').


  • Guzu, patu i cristovo lubią to

#7 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2311 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 01 październik 2014 - 15:05

wchodzę na forum i widzę fajny kij. Szukam takiego właśnie. Idealnie strzał pod moje potrzeby.

Sześć osób zarezerwowało. Myślę sobie - bez sensu stanie jako siódmy w kolejce, bo z natury nie lubię kolejek. Wspomnienia z czasów PRL-u.

Więc przeglądam forum, coś napisze jak mam coś do powiedzenia sensownego i znikam.

Kupuję inny kijek, bo akurat wpada mi w ręce, powiedzmy podobny i mam. Nie do końca to czego szukałem, ale mam.

Wchodzę na forum i widzę, że te sześć osób się wycofało i kijek leży na sprzedaż dalej. Ja już kupiłem, kasy na kolejny nie mam. Ogłoszenie wisi długi czas i w końcu znika. 

Sprzedawca nie sprzedał, a ja kupiłem nie do końca to co chciałem ,ale miałem potrzebę pod wyjazd. Gdybym mógł skasować rezerwację słowem kupuję, to bym tak zrobił, kasę przelał i cieszył się tym co chciałem, a sprzedawca tym, że pozbył się kijka.

 

Obawiam się, że nie ma idealnego rozwiązania...

Jest, kilka godzin.  

 

A może jak w komunie trzeba wstać o świcie i czekać, rzucą dziś mięsko czy rolki papieru.

A może przebić cenę na PW, jak towar deficytowy.

Zawsze sprzedawca może potem napisać że ukradli.... 

To nie jest obszar do regulacji wg mnie, koledzy.

 

To kwestia relacji pomiędzy sprzedawcą a kupującymi gdzie to sprzedawca określa zasady na jakich chce sprzedać wystawiony przedmiot (choćby pisząc 'bez rezerwacji').

W wg mnie własnie do regulacji - to nie portal aukcyjny.

A jak nie ma regulacji to znaczy że wolno wszystko...... hulaj dusza piekła nie ma!!!


Użytkownik Pietruk edytował ten post 01 październik 2014 - 15:05


#8 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3549 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 01 październik 2014 - 15:37

Jest, kilka godzin.  

 


W wg mnie własnie do regulacji - to nie portal aukcyjny.

A jak nie ma regulacji to znaczy że wolno wszystko...... hulaj dusza piekła nie ma!!!

 

I w konsekwencji do moderacji, czyli kolejny element do weryfikacji i 'ścigania' użytkowników...
 

Wg mnie - każde z tych rozwiązań będzie miało tylu zwolenników, co przeciwników.



#9 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 01 październik 2014 - 15:58

Witam,

 

Ja akurat popieram sprzedaz pierwszemu zdecydowanemu. Rozumiem jak ktos chce sie dowiedziec jakis dodatkowych informacji ale widzimy wszyscy co kupujemy, musza byc zdjecia w watku. Analogicznie dziala e-bay, jest licytacja z opcja kup teraz i jak ktos ja wcisnie to towar jego. Proste i skuteczne.

 

Bujo


  • grzegorz197503 lubi to

#10 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1828 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 październik 2014 - 16:22

Według mnie temat jest prosty jak budowa cepa. Albo jest możliwość rezerwacji, albo nie ma.

#11 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 październik 2014 - 16:23

..."To kwestia relacji pomiędzy sprzedawcą a kupującymi gdzie to sprzedawca określa zasady na jakich chce sprzedać wystawiony przedmiot (choćby pisząc 'bez rezerwacji')..."

I o to właśnie mi chodzi to sprzedający decyduje ale niech decyduje! rezerwacja lub kto pierwszy ten lepszy.

W przypadku : biorę anuluje rezerwacje jest w moim odczuciu pozorowanie miłej, koleżeńskiej atmosfery forumowej - dam czas kolegom grubasom  aby sprawdzili czy zmieszczą się w te wypasione ...Texy- ale jak ktoś oferuje od razu kasę to sru Winetou , biznes is biznes! chrzanić grubasów (sorki co ja z tymi grubasami? chyba faktycznie sam utyłem?)

Zjeść ciastko i mieć ciastko? trzeba wybrać/mieć jaja :) 


  • Dagon, Wojtek B. i Marcyś lubią to

#12 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 01 październik 2014 - 18:24

Witam,

 

Ja akurat popieram sprzedaz pierwszemu zdecydowanemu. Rozumiem jak ktos chce sie dowiedziec jakis dodatkowych informacji ale widzimy wszyscy co kupujemy, musza byc zdjecia w watku. Analogicznie dziala e-bay, jest licytacja z opcja kup teraz i jak ktos ja wcisnie to towar jego. Proste i skuteczne.

 

Bujo

No nie do końca tak jest, ja np. często przeglądam jerka na smartfonie w autobusie, w kolejce po ziemniaki i w innych nudnych sytuacjach. Nie wyobrażam sobie kupowania w ciemno przedmiotu bez dokładnego oglądnięcia chociażby zdjęć. Rezerwuje sobie coś na 3 godzinki na przemyślenie a tu mi ktoś wyskakuje że jest zdecydowany na zakup. No niestety albo koleżeńskie relacje albo biznes is biznes i nie ma zmiłuj. 

 

Zresztą czy jest sens pisania tekstu typu "biorę anuluje wszelkie rezerwacje" skoro tak naprawdę to rezerwacji nie ma. 



#13 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 01 październik 2014 - 20:41

..."To kwestia relacji pomiędzy sprzedawcą a kupującymi gdzie to sprzedawca określa zasady na jakich chce sprzedać wystawiony przedmiot (choćby pisząc 'bez rezerwacji')..."

I o to właśnie mi chodzi to sprzedający decyduje ale niech decyduje! rezerwacja lub kto pierwszy ten lepszy.

W przypadku : biorę anuluje rezerwacje jest w moim odczuciu pozorowanie miłej, koleżeńskiej atmosfery forumowej - dam czas kolegom grubasom  aby sprawdzili czy zmieszczą się w te wypasione ...Texy- ale jak ktoś oferuje od razu kasę to sru Winetou , biznes is biznes! chrzanić grubasów (sorki co ja z tymi grubasami? chyba faktycznie sam utyłem?)

Zjeść ciastko i mieć ciastko? trzeba wybrać/mieć jaja :) 

Czuję się dyskryminowany za moje kilogramy :P



#14 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 01 październik 2014 - 20:47

Jesli ktos wystawia cos na sprzedaz, to po to by to sprzedac, a nie by tracic czas na jakies dyrdymaly, rozwodzic, droczyc sie (czesto nawet na priv targowac, mimo ze cena jest ok.).  Bardzo dobrze, ze wielu sprzedajacych zastrzega sobie anulowanie rezerwacji, poprzez zdecydowany wpis w watku. Taka postawa nie jest w porzadku dla jednej "rezerwujacej" osoby, ale dla wszystkich innych zainteresowanych. Po prostu komu najbardziej zalezy ten sie decyduje i kupuje - od taki wyrok salomonowy.

 

Sam czesto lubie cos zarezerwowac, ale nie mozna miec pretensji do tego, kto zdecyduje sie na kupno przed nami.. pretensje i frustracje mozemy miec tylko do siebie.


Użytkownik blackabyss edytował ten post 01 październik 2014 - 20:53


#15 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 październik 2014 - 20:48

Proszę wszystkich, identyfikujących się z tym przykładem osobowym ... o wybaczenie :)


  • Piotrek Milupa lubi to

#16 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 październik 2014 - 20:55

Jesli ktos wystawia cos na sprzedaz, to po to by to sprzedac, a nie by tracic czas na jakies dyrdymaly, rozwodzic, droczyc sie (czesto nawet na priv targowac sie, mimo ze cena jest ok.).  Bardzo dobrze, ze wielu sprzedajacych zastrzega sobie anulowanie rezerwacji, poprzez zdecydowany wpis w watku. Taka postawa nie jest w porzadku dla jednej "rezerwujacej" osoby, ale dla wszystkich innych zainteresowanych.

 

Sam czesto lubie cos zarezerwowac, ale nie mozna miec pretensji do tego, kto zdecyduje sie na kupno przed nami.. pretensje i frustracje mozemy miec tylko do siebie.

W takiej sytuacji proponuję napisać w ofercie: bez rezerwacji. targowania na priv i tego całego pitolenia. Komu wszystko pasuje to kupuje i OK 


  • Wojtek B. lubi to

#17 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15604 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 październik 2014 - 20:59

Jesli ktos wystawia cos na sprzedaz, to po to by to sprzedac, a nie by tracic czas na jakies dyrdymaly, rozwodzic, droczyc sie (czesto nawet na priv targowac, mimo ze cena jest ok.).  Bardzo dobrze, ze wielu sprzedajacych zastrzega sobie anulowanie rezerwacji, poprzez zdecydowany wpis w watku. Taka postawa nie jest w porzadku dla jednej "rezerwujacej" osoby, ale dla wszystkich innych zainteresowanych. Po prostu komu najbardziej zalezy ten sie decyduje i kupuje - od taki wyrok salomonowy.

 

Sam czesto lubie cos zarezerwowac, ale nie mozna miec pretensji do tego, kto zdecyduje sie na kupno przed nami.. pretensje i frustracje mozemy miec tylko do siebie.

Popieram w pełni. Rzadko co prawda stosuję to w moich ofertach, ale nie mam nic przeciwko temu. Sprzedający rządzi. 


  • Bujo lubi to

#18 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 październik 2014 - 21:01

Ale niech sprzedający nie zmienia formy rządów w trakcie sprawowania władzy i tylko tyle



#19 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 01 październik 2014 - 21:33

W takiej sytuacji proponuję napisać w ofercie: bez rezerwacji. targowania na priv i tego całego pitolenia. Komu wszystko pasuje to kupuje i OK 

BOB1 z calym szacunkiem do Ciebie.. ale przeciez sprzedajacy, chce by mu watek podbijano... a takie rezerwacje i wgl. pytania w watku :rolleyes: sa zgodne z regulaminem. W takim ukladzie wszystko jest na legalu i wszyscy sa zadowoleni, tylko nie frustraci.



#20 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 październik 2014 - 21:51

Nie krytykuję zasady :rezerwacja-brak rezerwacji. Nie podoba mi się tylko równoczesne funkcjonowanie w ogłoszeniu dwóch ,wykluczających się zasad...jest rezerwacja ale jej nie ma bo przebija ją biorący natychmiast. Bajzel się robi.


  • Wojtek B., Pietruk i Fiskare lubią to