Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

dociążenie jerków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 06 październik 2014 - 21:13

 Zwracam się z prośbą  do kolegów bardziej doświadczonych - o poradę w sprawie dociążania jerków. Być może przegapiłem gdzieś wpis na forum na pytanie. Załapałem w tym roku po wyjeździe do Finlandii , bakcyla na jerki i swimy. Niestety gum nie bardzo chciały gryźć więc trzeba było kombinować . Standard na wiosnę to łowienie na płyciznach. Teraz pod koniec listopada jadę na Rugie na szczupaki i w związku z tym mam pytanie . Prawdopodobnie będę łowił na 4-7 m. Będę używał jerków tonących , ale chciałbym je jeszcze dociążyć bez gubienia 
pracy . W jaki sposób dociążyć jerka aby szedł głębiej( około 50 g i 65 g ) SALMO S10 gównie - ile cm od przynęty - i jak długi stosować drut zamiast przyponu. No i jeszcze jedno pytanie  - czy jest to dobry pomysł na jerki jesienią? Jeśli tak to rozumiem , że podciągać je wolniej niż na wiosnę? Mam nadzieję że podzielicie się trochę swoją wiedzą  - dziękuje i pozdrawiam.



#2 OFFLINE   Przemek238

Przemek238

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaPruszcz Gdański
  • Imię:Przemysław
  • Nazwisko:Boguszewski

Napisano 06 październik 2014 - 21:20

Nie jestem jakimś wybitnym specem. Dociążać jerki można jak się troluje żeby zeszły na odpowiednią głębokość.



#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 06 październik 2014 - 21:26

jerki na rugii to pomylka, wiec radze pomysl od razu odrzucic ... dociazanie samych jerkow to metoda prob i bledow, patentu uniwersalnego nie ma i kazdy wabik nalezy potraktowac indywidualnie, no chyba, ze ktos ma detale gdzies tam ... powiedzmy w czelusciach  ^_^  to wtedy mozna poowijac kotwice olowiem


  • spinnerman lubi to

#4 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 październik 2014 - 21:51

Temat liznięty jest tutaj:

 

http://jerkbait.pl/t...-20-cm-głębiej/

 

Co prawda dotyczy pływaków ale co nieco mozna wyłuskać.



#5 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 06 październik 2014 - 22:07

a nie możesz uzywac np dragon jerki / savage gear 4play

dragon - robic wyciecie ostrym nozem w brzuszku gumy - dobierasz duzy hak offsetowy - i grubo go obwijasz lameta - jeszcze lepiej dajesz koraliki wolfranowe - i tadam masz lowna gume duzych rozmiarów o pracy jak jerk która szybko tonie.

Soft 4 play jeszcze łatwiesz - bierzesz systemik z kotwica i stelazem i stelaz jedziesz na lamete / koraliki wolframowe - szybo tonie a po jerkowac mozna ta guma.

W dociazanie jerków na 7-8 metrów to raczej strata czasu - nawt jak jerk opadnie to podczas prowadzenia bedzie wychodził do góry.


Jak znajomi byli na ruggi ( jezdza w miare regularnie wiosna - jesień ) polecali łowic na duze gumy 15 + cm woblery gleboko schodzące.

Pamietaj to szczupaki morskie bardzo grożne i głodne.



#6 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 07 październik 2014 - 06:54

Pitt dlaczego uważasz , że jerki na Rugi to pomyłka - jakieś doświadczenia? Może coś więcej napiszesz.

Godski - dzięki - ten temat już czytałem .

Meme- duże gumy mam , chodziło mi o jerki . Na pewno wezmę śledzie  SOFT4PLAY. w Szwecji były rewelacyjne.



#7 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 07 październik 2014 - 12:37

na stronie glownej jest artykul o lowieniu na bodden, od tamtego czasu niewiele sie zmienilo - oczywiscie mysle o szczupakach i ich upodobaniach ... takze same bodden niewiele sie zmienily ... co sie zmienilo w stosunku do kiedys, to to, ze obecnie wolno lowic z dryfujacej lodzi i oficjalnie wolno stosowac C&R, i dowolnie wypuszczac zlapane ryby (co zreszta nigdy nie bylo zakazane w sposob kategoryczny) 
bodden to ogromny obszar wody, park narodowy, lowienie jest dozwolone tylko na torach wodnych, czyli w rynnach po ktorych porusza sie zegluga, o tej porze roku lowi sie na 5-10 m i szybko, z tego prozaicznego powodu jerki nie beda skuteczne ... wabiki na jakich ja bym sie skoncentrowal to gumy od 18 cm w gore, do tego adekwatne wedki, kolowrotki, linki i przypony a takze caly osprzet, czyli haki, agrafki i kretliki ... jak ogromny jest ten obszar? ano tak ogromny, ze bez obaw mozna podac kilka sprawdzonych miejscowek, poniewaz takich miejsc jest tam bez liku i ryby trzeba po prostu szukac  :)
 
nie wiem jak sie zorganizowales i jak sie przygotowales na ten wyjazd ale wedlug mnie, jezeli przygotujesz sie nieodpowiednio to bedziesz patrzyl jak inni lowia, sorry for it ale taka jest prawda  :)
jerki moga byc skuteczne wiosna, jezeli sie znajdzie odpowiednie miejsce do tego typu lowienia

  • Meme lubi to

#8 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 07 październik 2014 - 15:52

Pitt mam rezerwację na łódź i przewodnika z Bodden Angeln. Pytam się dlatego  bo od kilku lat jeżdże wiosną do Skandynawii. Przez 7 lat jeździłem do Szwecji na 3 jeziora główne i okoliczne mniejsze leśne . Głównie łowiło się na gumę i mam dużo gum w przedziale 15 cm - sprzęt też dostosowany , ale w tym roku byłem pierwszy raz w Finlandii i tam szczupaki nie chciały brać na gumy , z czym spotkałem sie pierwszy raz , tylko jerki . Miałem kilka jerków i krótki spinn to trochę podłubałem , ale w końcu sprawiłem sobie kijek i multika  oraz trochę jerków tonących . Mam też duże woblery. No i meritum - jadę na 3 dni , 4 chłopa jedna osobówka , więc trzeba przeselekcjonować sprzęt , żeby sie pomieścić , tak jak piszesz nie chcę przyglądać sie jak łowią , tylko sam chcę łowić , no i niebagatelna sprawa , chciałbym potestować moje jerki . 



#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 07 październik 2014 - 15:59

skoro przewodnik, to co on powiedzial w sprawie wabikow? polecil jerki?  :)



#10 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 07 październik 2014 - 16:06

Nie rozmawiałem z nim kolega robił rezerwację , czytałem dużo artykułów na temat Rugii i zdania w sumie nie są jednoznaczne co do przynęt. Część osób pisze o gumach - dużych , jeszcze inni o gumach 10-12 cm , część o woblerach , wszędzie piszą , zeby łowić z niewielkim obciążeniem - wolno , a Ty piszesz żeby łowić szybko, mam trochę  mętlik . Więc wolę się wypytać osoby , która ma już jakieś doświadczenia w łowieniu tam , żeby nie stać jak .Jesli bym miał miejsce w aucie tonie ma problemu z zapakowaniem kilku dodatkowych przynet , czy wędek , ale wiem jak ciasno jest podczas wyjazdu do Szwecji , więc wolę tego uniknąc.



#11 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 07 październik 2014 - 16:14

wiesz, nie chce zeby tak wyszlo, ze chce ciebie na sile przekonywac, skoro chcesz przetestowac jerki o tej porze roku i na takich glebokosciach to przeciez mozesz ... ja bym tego nie robil   :)

przejrzyj ta galerie i sam zobaczysz co najczesciej maja ryby w pysku, jezeli cos maja  ;)  http://www.bodden-an...otos_hecht.html 

plus archiwum z ostatnich paru lat http://www.bodden-an...tos_archiv.html



#12 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 07 październik 2014 - 17:23

http://www.bodden-an...otos_hecht.html

ten twister robi wrażenie :D



#13 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 07 październik 2014 - 17:39

Pitt chodzi właśnie o poradę - przekonałeś mnie ( no i zdjęcia )dzięki za poradę. Wierze , że wzbogacę swoje doświadczenie o kolejną wiedzę.  Meme  a ja tej wielkości twistery pogoniłem zima na allegro - trzeba będzie kupić parę sztuk- ach ..................... i znów wydatki . Pozdrawiam Panowie.



#14 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 07 październik 2014 - 20:01

te twistery maja po 50 cm dlugosci i nazywaja sie gigant xxl tail ... innym lownym wzorem jest kopyto 23 cm w kolorze boddensau i pearl blue ... polamania :)



#15 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 07 październik 2014 - 20:16

no to moje nie były takie wielkie , nie mniej jednak w Szwecji nic na nie nie złowiłem ,więc sie ich pozbyłem.



#16 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 październik 2014 - 11:42

mozesz powiedziec gdzie jedziecie? mam informacje z pierwszej reki ale musialbym wiedziec wiecej, to moze bede mogl pomoc?



#17 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 08 październik 2014 - 14:26

Spróbuj Abu Jerk Ho il chyba tak było na pudełku. 100 gr tonacy idzie na 4 m.

#18 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 08 październik 2014 - 18:46

mozesz powiedziec gdzie jedziecie? mam informacje z pierwszej reki ale musialbym wiedziec wiecej, to moze bede mogl pomoc?

Będziemy nocowac w Schaprode u Pani Maritty Joppien, tyle wiem a łódź z przewodnikiem z Team Bodden Angeln , tyle wiem , nie wiem jak sie będzie nazywał przewodnik. Jedziemy 27-30 listopad.



#19 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 08 październik 2014 - 19:00

Spróbuj Abu Jerk Ho il chyba tak było na pudełku. 100 gr tonacy idzie na 4 m.

Nie znalazłem w zadnym polskim sklepie- ale potwór jest - widziłem w sklepach zagranicznych.



#20 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 październik 2014 - 19:04

schaproder bodden ma co najmniej 4 dobre miejsca, czyli praktycznie pod nosem, dzis rozmawialem z kolega i mowil mi, ze ryby stoja pomiedzy 4-6 metrem, klasycznie na kantach, w zasadzie tylko guma, od 15 w gore, ale tendencja jest jasna, tzn im wieksza guma tym wiekszy szczupak ... zapytam zaraz (specyficznie) o schaproder bodden chociaz jestescie w dobrych rekach, team matthiasa to profis


  • turbo93 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych