Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uwe Pinau i jego szczupaki - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 kwiecień 2009 - 11:45

Witam,
Wszechstronny wędkarz. Znany i ceniony łowca szczupaków. Propagator C&R i ’selective harvesting’. Jego artykuły są publikowane w takich czasopismach jak: ‘Blinker’, ‘Der Raubfisch’, ‘Esox Angler Magazine’ czy też ‘Andvari’. Prezes DHC - Deutscher Hechtangler Club (Niemiecki Klub Łowców Szczupaków). Zapraszamy do ekskluzywnego wywiadu dla www.jerkbait.pl. Naszym gościem i rozmówcą jest sympatyczny Uwe Pinnau!

Zapraszamy na sobotę z jerkbaitem czyli kolejny artykuł i kolejny wywiad. Tym razem poznajemy prezesa DHC - Niemieckiego Klubu Łowców Szczupaków. Zapraszam!

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 kwiecień 2009 - 11:51

Witam,

Bardzo fajny wywiad - slowa uznania Pitt :D

Widac ze Uwe lowi duzo i czesto.
Skupia sie na najwazniejszych elementach, nie pieni sie na te mniej wazne :D
Dobry przyklad do nasladowania.

Guzu

#3 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 25 kwiecień 2009 - 11:59

Super artykuł :D warty przeczytania!

#4 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 25 kwiecień 2009 - 12:09

Super się czyta! :D

Pozdrawiam
Slider

#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 25 kwiecień 2009 - 13:58

Bardzo dobry wywiad, sporo wiecej sie dowiedzialem niz z rozmowy z bertusem. Szczegolnie ujela mnie jedna wypowiedz Uwe

To zależy od łowiska. Ja uważam, że szybko i bardzo szybko prowadzone przynęty, bardzo płytko także w dzień, wielkość przynęt mała lub średnia, ale nie duża.

Odrazu przypomnialy mi sie wszelkie dyskusje i drwiny ze strony milosnikow wielkich ocheblowanych desek i monstrualnych silikonow. Jakos tak sie sklada, ze najwiecej letnich szczupakow przechytrzylem na wabie 7-9 cm. Widac nie byl to przypadek.

A moze poprostu szczupaki unas nieco roznia sie od tych skandynawskich ??

Who Knows :D

Oby wiecej takich tekstow na j.pl

pozd JW :D

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 kwiecień 2009 - 20:04

Uwe, napisał podstawową rzecz - należy się dostosować do ryb, one do nas na pewno tego nie zrobią. Warto mieć więc w arsenale nie tylko 30cm gumy a małe gumki 4 cm. Ten temat przerabialiśmy kilka late temu właśnie w Szwecji kiedy na duże nie brało nic, gdy tymczasem na małe gumki .... wariacja. Innym razem brały tylko na powierzchniowce, a innym na głęboko prowadzone woblery. To właśnie sedno wędkarstwa - nieprzewidywalność.

#7 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 kwiecień 2009 - 21:03

Krótki, ale miły i kompetentny wywiad Z obu stron ;)

Gratulacje za zachowanie klimatu rozmowy i za udaremnienie wykręcenia się Uwe od odpowiedzi na pytanie o metody.
Inaczej wyszłoby na to, że do skutecznego łowienia wystarczy pochodzić z Mazur i lubić polskie specjały.

Brawo, brawo!!!
Pozdrawiam, Grzesiek

#8 OFFLINE   Futomaki

Futomaki

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2009 - 11:25

Sympatyczny wywiad.
Jak dla mnie to Uwe Ameryki nie odkrył, niewiele nowych rzeczy można się dowiedzieć od niego. Jeśli chodzi o zależność między porą roku, a głębokością prowadzenia przynęty, to powiem szczerze, że przeżyłem szok.....jesienią płytko :huh: :huh: !
Nie wiem, gdzie Uwe łowi, ale zapewniam, że na większości dużych szwedzkich jezior, w jesiennej porze, nie złowiłby NIC.
Po ponad 15 latach, corocznych wypraw do Skandynawii, nauczyłem się jednego......poza okresem wczesnowiosennym, przy normalnej zimie, powiedzmy do 1 maja, łowię zawsze głęboko i tylko na duże, ponad 15cm woblery. I łowię piękne ryby. Nie bardzo rozumiem łowienie płytko w pażdzierniku......co szczupak robiłby o tej porze roku, w takiej wodzie ??? Szkoda, że Uwe nie uzasadnił swoich wypowiedzi. Patrząc na jego ryby, stwierdzam, że te szczupaki, jakieś takie mizerotki są, żaden nie wygląda na metrowca. Mam nadzieję, że Uwe złowił sporo metrowców w swoim życiu, ale narazie nie widziałem żadnego.

#9 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 26 kwiecień 2009 - 12:27

Sympatyczny wywiad.
Jak dla mnie to Uwe Ameryki nie odkrył, niewiele nowych rzeczy można się dowiedzieć od niego. Jeśli chodzi o zależność między porą roku, a głębokością prowadzenia przynęty, to powiem szczerze, że przeżyłem szok.....jesienią płytko :huh: :huh: !
Nie wiem, gdzie Uwe łowi, ale zapewniam, że na większości dużych szwedzkich jezior, w jesiennej porze, nie złowiłby NIC.
Po ponad 15 latach, corocznych wypraw do Skandynawii, nauczyłem się jednego......poza okresem wczesnowiosennym, przy normalnej zimie, powiedzmy do 1 maja, łowię zawsze głęboko i tylko na duże, ponad 15cm woblery. I łowię piękne ryby. Nie bardzo rozumiem łowienie płytko w pażdzierniku......co szczupak robiłby o tej porze roku, w takiej wodzie ??? Szkoda, że Uwe nie uzasadnił swoich wypowiedzi. Patrząc na jego ryby, stwierdzam, że te szczupaki, jakieś takie mizerotki są, żaden nie wygląda na metrowca. Mam nadzieję, że Uwe złowił sporo metrowców w swoim życiu, ale narazie nie widziałem żadnego.


W odroznieniu od ciebie petrus/wig20/enolog/pikeman/FUTOMAKI Uwe Pinau jest uznanym lowca esoxow!


Mnie wcale nie dziwi, ze Uwe jesienia plytko lowi szcupaki! Zreszta co to znaczy plytko? W wielkopolsce w pazdzierniku szczupak stoi na wodzie do 1 do 4m co dlamnie znaczy plytko.

pozd JW :D





#10 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2009 - 12:42

Po ponad 15 latach, corocznych wypraw do Skandynawii, nauczyłem się jednego.



@futomaki, napisz artykół okraszony zdjęciami, chętnie poczytamy.

#11 OFFLINE   Futomaki

Futomaki

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2009 - 12:44

To czy Uwe jest uznanym wędkarzem, najmniej mnie interesuje.
Płytkie łowienie na jesieni, może i ma sens w płytkich zbiornikach, właśnie takich do 4m maksymalnej głębokości. Wtedy twoja definicja płytkiego trolligu ma sens.
Natomiast w dużych zbiornkach, gdzie średnia głębokość wynosi 8-10, a maksymalna powiedzmy 20-30, Uwe musiałby się jeszcze długo uczyć. Niech spróbuje potrollingować w pażdzierniku na Asnen, Asunden, Ivosjon czy Sommen, życzę mu powodzenia !!
Zbyt długo łowię ryby, aby zmienić swój pogląd na pewne obserwacje, których dokonałem przez te lata. Obserwacje, dzięki którym co roku łowię okazowe drapieżniki.

#12 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 26 kwiecień 2009 - 19:48

takze uwazam, ze wywiad z uwe jest jednym z najbardziej wartosciowych, malo bicia piany, fokus na najwazniejsze skaldowe naszego hobby, zadnego mydlenia oczu, facet wie co robi i zna sie na tym

@jerzy
uwe mowiac: ' ... To zależy od łowiska. Ja uważam, że szybko i bardzo szybko prowadzone przynęty, bardzo płytko także w dzień, wielkość przynęt mała lub średnia, ale nie duża.
... '
wabiki w przedziale 13-16 cm

@futomaki
uwe nie napisal nic o glebokich jeziorach, natomiast powiedzial: ' ... Nie tylko płytko, także średnie przynęty będą skuteczne. ... '
zeby nie bylo niejasnosci, na holenderskich poledarch mozna lowic szczupaki przez caly rok na plytko schodzace jerki, to wlasnie takie lowiska uwe mial na mysli

#13 OFFLINE   Futomaki

Futomaki

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2009 - 20:14

pitt
Od 1992r jeżdżę dwa/trzy razy w roku do Skandynawii na ryby.
Głównie jest to Szwecja, bo najbliżej z Polski. Ale o Finlandię i Norwegię także zahaczyłem.
Jeszcze się nie spotkałem z opinią, że na jesieni należy łowić płytko :unsure: No cóz, jeziora w których łowię, są z natury głębokie i dlatego też, takie łowienie, o jakim Uwe mówi, nie ma tam zastosowania........z oczywistych powodów.
Jeśli on łowi w Holandii, to rozumiem jego sposób rozumowania. Tylko, te kanały holenderskie, mają się nijak do tego, co znajduje się z Skandynawii. To jest inny świat, inne środowisko.
W Skandynawii, oprócz okresu tarła, szczupak przebywa tylko i wyłącznie na głębokiej wodzie. Dlaczego ? Bo woda jest tam najcieplejsza lub najchłodniejsza. To zależy o jakim okresie mówimy. Esox lucius, jako gatunek zimnolubny, nie przepada za wodą-zupą, dlatego też, podczas lata wybiera warstwy zimnej wody, a te znajdują się w najgłębszych partiach każdego zbiornika. Podczas jesieni/zimy preferuje cieplejsze warstwy i znów wybiera głębokie partie wody, ponieważ woda ochładza się od powierzchni w dół. Wszystko kręci się wokół metabolizmu tej ryby, trawienie jest wprost proporcjonalne do temperatury wody.
Jak ktoś mi mówi, że łowi na jesieni płytko, to trochę się śmiesznie robi. No chyba, że łowi w sadzawce.

Czy Uwe coś wartościowego powiedział ?? Według mnie niewiele.
Czy powiedział cokolwiek na temat ubarwienia przynęt ? Nic. A ja mam utarty i sprawdzony pogląd na ten temat. Pogląd, który podziela większośc sław tej dyscypliny. Pogląd, który zapewne zaskoczyć może wielu wyznawców innych teorii.
pozd

#14 OFFLINE   darsio

darsio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 26 kwiecień 2009 - 20:40

Witam
Wywiad miło mi się przeczytało, ale portal stawia wysoko poprzeczkę.
Był wywiad z Berusem i Piotrem Piskorskim.
Dla mnie najlepszym wywiadem była rozmowa z Piotrem.
Wywiad z Uwe pozostawił niedosyt.
pozdrawiam
Darek

#15 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2009 - 20:45

Naprawde bardzo mi sie spodobal wywiad. Bravo Pitt!

Nie ma tam zadnego zbednego czarowania czy owijania w bawelne. Wywiad pokazuje wedkarstwo takim jakie ono jest - cuda zdarzaja sie raczej tylko wtedy gdy wedkarz je sobie zorganizuje.

Prob jątrzenia nie bede komentowal i innym tego nie polecam, zeby nie wypaczac...

Gumo



#16 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 26 kwiecień 2009 - 20:53

@Futomaki
Skoro masz tak wielkie doświadczenie, myśle że nikt nie miałby nic przeciwko żebyś zamieścił swoje doświadczenia odnośnie złowionych szczupaków oczywiście okraszonych zdjęciami metrowych Esox'ów

Pozdrawiam

#17 OFFLINE   Futomaki

Futomaki

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2009 - 20:57

.....Prob jątrzenia nie bede komentowal i innym tego nie polecam, zeby nie wypaczac...

A gdzie ty widzisz takie próby ???
Ja jestem 10lat starszy od Uwe i mam swoje dlugoletnie obserwacje na temat połowu dużego szczupaka. Obserwacje, które do dzisiaj owocują pięknymi okazami.
Uwe ma swoje. Ale gdzie jest napisane, że ja się muszę zgadzać z tym, co on pisze ?? Dla mnie osobiście, to Uwe musi się jeszcze troszkę poduczyć i tyle. Zapraszam go w pażdzierniku nad w/w jeziora i niech pokaże swoją klasę na płytkiej wodzie :lol: , pokryję koszty wyjazdu, stać mnie ! Pośmiejemy się i napijemy dobrej polskiej wódki. Ot i tyle.
pozd


#18 OFFLINE   Futomaki

Futomaki

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2009 - 20:59

@Futomaki
Skoro masz tak wielkie doświadczenie, myśle że nikt nie miałby nic przeciwko żebyś zamieścił swoje doświadczenia odnośnie złowionych szczupaków oczywiście okraszonych zdjęciami metrowych Esox'ów
Pozdrawiam

Mam sporo zdjęć pięknych szczupaków. Tylko ja mam tą brzydką cechę, która powoduje alergię na tym portalu.......ja konsumuję szczupaki. Chociaż wszystko powyżej 120cm wypuszczam !!!


#19 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 26 kwiecień 2009 - 21:03

[quote]
@Futomaki
Skoro masz tak wielkie doświadczenie, myśle że nikt nie miałby nic przeciwko żebyś zamieścił swoje doświadczenia odnośnie złowionych szczupaków oczywiście okraszonych zdjęciami metrowych Esox'ów
Pozdrawiam
[/quote]
Mam sporo zdjęć pięknych szczupaków. Tylko ja mam tą brzydką cechę, która powoduje alergię na tym portalu.......ja konsumuję szczupaki. Chociaż wszystko powyżej 120cm wypuszczam !!!

[/quote]

To chętnie zobaczymy przynajmniej kilka tych ponad 120cm, myśle że takich fotek nigdy za mało

#20 OFFLINE   Futomaki

Futomaki

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2009 - 21:16

jeśli za drugim razem nic nie otrzymasz, to proponuję zmianą konta, na jakiekolwiek na tlen.pl......tu zawsze wszystko dochodzi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych