Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

TSI 1.2 ktoś ma taki silnik w swoim aucie?


  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3,527 posts
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Posted 07 October 2014 - 16:21

Ciachałbym zasięgnąć opinii o tym silniku (moc 105 lub 110 KM). Awaryjność, spalanie, dynamika?



#2 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 901 posts
  • LokalizacjaMazury

Posted 07 October 2014 - 16:54

Ojciec ma w fabii,ale chyba mniej tych koni tam jest u niego , przejechane ma 200 tys +  z silnikiem nic sie nie dzialo. Dynamika raczej średnio (a dla niektórych brak) spalanie bez rewelacji miasto ok 8,  trasa przy spokojnej jeździe  zejdzie do 7. Na gazie miasto pow 10 trasa 8


Edited by dekosz, 07 October 2014 - 16:56.


#3 OFFLINE   Olsztyniak

Olsztyniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 posts
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Damian

Posted 07 October 2014 - 16:58

Witam kolego nie powiem Ci nic o spalaniu ale takie silniki jak ten są bardzi wyżyłowane czylu z małego silnika wyciągają dużo koni co przekłada się na awaryjność a szczególnie wtryski i turbina

#4 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,436 posts

Posted 07 October 2014 - 16:59

Ojciec ma w fabii,ale chyba mniej tych koni tam jest u niego , przejechane ma 200 tys +  z silnikiem nic sie nie dzialo. Dynamika raczej średnio (a dla niektórych brak) spalanie bez rewelacji miasto ok 8,  trasa przy spokojnej jeździe  zejdzie do 6,5 -7. Na gazie miasto pow 9 trasa 8

 

No to wspaniale dziecko niemieckiej motoryzacji nie jest takie wspaniale jak mowia :) Na maxa zaladowany Golf IV spalal 6.5 na trasie :) 



#5 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 posts
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Posted 07 October 2014 - 17:26

Kolega @dekosz pisze o 1,2 MPi bez turbo o mocy 64 lub 70KM. A pytanie dotyczy 1,2 TSi.
1,2 TSi to dobra silnik. I dynamika przyzwoita lub dobra, zależnie od tego jakie auto napędza. Z tego co wiem, to jedyna wpadka dotyczyła rolki od osprzętu silnika w niewielkiej partii silników. Nic strasznego. Silnik 1,2 TSi zastapił 1,6 o identycznej mocy lub zbliżonej mocy, który nie sprostał wymaganiom norm emisji spalin. Spalanie dużo mniejsze od poprzednika, ale ciśniety potrafi mieć apetyt. Co ciekawe im nowszy rok produkcji auta, tym spalanie niższe. Widać Niemcy non stop udoskonalają tę jednostkę.
Do gazu się nie nadaje, choć są tacy co zakładają. To rozwiazanie jest zwyczajnie nieekonomiczne.
Ta jednostka nie miała tylu problemu co siostrzany 1,4. Choć chronologicznie rzecz ujmując, to 1,4 była pierwsza i stad pewnie jakieś niedociągnięcia.

#6 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,780 posts

Posted 07 October 2014 - 17:34

Sprzedaje nowe VW w salonie. 1.2TSI 105 to bardzo dobra jednostka. Jak kazda TSI, wspomagana turbina, stad mozliwosc zejscia z pojemnoscia kosztem zachowania mocy.

Pytanie tez o jaki TSI chodzi, bo malo kto wie, ze sa juz 2 generacje tego silnika. Pierwsza, na lancuchach rozrzadu, dosc glosna. Druga, na pasku (wymienialnym na 280.000km), cichsza, lzejsza, bardziej ekonomiczna. Druga generacja zaczela sie w VW od Golfa VII.

#7 OFFLINE   mlynek1976

mlynek1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 368 posts
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW

Posted 07 October 2014 - 17:55

znajomscy maja skodę YETI 1,2TSi miałem okazje jechać jako pasażer w lecie na klimie to takie wrażenie jakbyś pedał przyspieszenia z jajami powiązał co byś nie robił to boli ;)


  • Wojtek B. and kotwitz like this

#8 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 posts
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Posted 07 October 2014 - 18:00

Kolega @dekosz pisze o 1,2 MPi bez turbo o mocy 64 lub 70KM. A pytanie dotyczy 1,2 TSi.
1,2 TSi to dobra silnik. I dynamika przyzwoita lub dobra, zależnie od tego jakie auto napędza. Z tego co wiem, to jedyna wpadka dotyczyła rolki od osprzętu silnika w niewielkiej partii silników. Nic strasznego. Silnik 1,2 TSi zastapił 1,6 o identycznej mocy lub zbliżonej mocy, który nie sprostał wymaganiom norm emisji spalin. Spalanie dużo mniejsze od poprzednika, ale ciśniety potrafi mieć apetyt. Co ciekawe im nowszy rok produkcji auta, tym spalanie niższe. Widać Niemcy non stop udoskonalają tę jednostkę.
Do gazu się nie nadaje, choć są tacy co zakładają. To rozwiazanie jest zwyczajnie nieekonomiczne.
Ta jednostka nie miała tylu problemu co siostrzany 1,4. Choć chronologicznie rzecz ujmując, to 1,4 była pierwsza i stad pewnie jakieś niedociągnięcia.

Sorrki koleżko ale nieco się mylisz w skodze był TSI 85 koni i taki w 2008 roku zakupiła moja żona. Szału nie było na pusto zbierała się przyzwoicie niestety przy 4 osobach w aucie robiło się mizernie spalanie szkoda gadać jak na takie autko. Silniki o które pyta @tpe wkładane są chyba od 2010 jeszcze bardziej wyżyłowane.

Jeśli ktoś potrzebóje auta na miasto to lepiej wybrać 1.2 HTP awaryjność mniejsza i spalanie a na dynamice nie wiele stracisz



#9 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,189 posts
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Posted 07 October 2014 - 18:01

znajomscy maja skodę YETI 1,2TSi miałem okazje jechać jako pasażer w lecie na klimie to takie wrażenie jakbyś pedał przyspieszenia z jajami powiązał co byś nie robił to boli ;)

Ja przez 3 miesiące jeździłem  (od nowości, z listopada 2013) Passatem 1,4 tsi (150KM) i... e... niejednokrotnie wyprzedzanie ciągnika z naczepą było mocno wymagające. Straszny muł powyżej 90kn/h. Teraz użytkuje Golfa kombi  2l dizel (też 150KM) z tego roku i przepaść w to mało powiedziane (w dynamice i spalaniu). Nigdy nie kupiłbym małego silnika z turbiną (w ogóle małego)



#10 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 posts
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Posted 07 October 2014 - 18:17

 Nigdy nie kupiłbym małego silnika z turbiną (w ogóle małego)

 

Mój ojciec powtarza "Od dużego silnika jest lepszy jeszcze większy".


  • Kuba Standera, pepso, deejaybialy and 3 others like this

#11 OFFLINE   traperczłopa

traperczłopa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 posts
  • LokalizacjaCzłopa
  • Imię:Krzysiek

Posted 07 October 2014 - 18:49

A co wy chcecie z 1,2 wóz sportowy zrobić . Mała pojemność musi przełożyć się na większe spalanie , a czym kasta cięższa tym spalanie rośnie . Chwyt reklamowy po prostu dużo ludzi myśli że  mniejsza pojemność to mniejsze spalanie . Nie zawsze . Np mondeo 2.0 6l na 100 km przy mocno przyciśniętym gazie . To 1.2 powinno palić3,5l a nie 7-8



#12 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,189 posts
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Posted 07 October 2014 - 19:34

A co wy chcecie z 1,2 wóz sportowy zrobić . Mała pojemność musi przełożyć się na większe spalanie , a czym kasta cięższa tym spalanie rośnie . Chwyt reklamowy po prostu dużo ludzi myśli że  mniejsza pojemność to mniejsze spalanie . Nie zawsze . Np mondeo 2.0 6l na 100 km przy mocno przyciśniętym gazie . To 1.2 powinno palić3,5l a nie 7-8

Nikt nie mówi, że sportowy. Ten 1,4 nic nie chciał jechać. Może kiepsko był nasmarowany.


Edited by krzychun, 07 October 2014 - 19:36.

  • Dagon likes this

#13 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,263 posts
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Posted 07 October 2014 - 19:50

Mój ojciec powtarza "Od dużego silnika jest lepszy jeszcze większy".

Ja myślę tak samo!W małym aucie miałem 204km i ponad 400 niutonów(diesel)i przy jeździe spokojnej(na trasie 100-120km)spalanie nie przekraczało 7L



#14 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 posts
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Posted 07 October 2014 - 20:46

A co wy chcecie z 1,2 wóz sportowy zrobić . Mała pojemność musi przełożyć się na większe spalanie , a czym kasta cięższa tym spalanie rośnie . Chwyt reklamowy po prostu dużo ludzi myśli że  mniejsza pojemność to mniejsze spalanie . Nie zawsze . Np mondeo 2.0 6l na 100 km przy mocno przyciśniętym gazie . To 1.2 powinno palić3,5l a nie 7-8

Kolego o jakim silniku 2.0 piszesz i w jakim Mondeo?



#15 OFFLINE   traperczłopa

traperczłopa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 posts
  • LokalizacjaCzłopa
  • Imię:Krzysiek

Posted 07 October 2014 - 21:01

Kolego o jakim silniku 2.0 piszesz i w jakim Mondeo?

http://www.autocentr...ford/mondeo/iv/ poczytaj to



#16 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 posts
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Posted 07 October 2014 - 21:06

Po co mam czytać znam silniki w Mondeo  i 2.0 jest w benzynie i ropniak. I zastanawiam się który jara 6 l przy wcisnietym gazie


  • krzychun likes this

#17 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 posts
  • Imię:Witek

Posted 07 October 2014 - 21:18

A ja poczytałem i jakoś nie zauważyłem nawet średniego spalania w okolicach 6l....



#18 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3,527 posts
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Posted 07 October 2014 - 21:20

Sprzedaje nowe VW w salonie. 1.2TSI 105 to bardzo dobra jednostka. Jak kazda TSI, wspomagana turbina, stad mozliwosc zejscia z pojemnoscia kosztem zachowania mocy.

Pytanie tez o jaki TSI chodzi, bo malo kto wie, ze sa juz 2 generacje tego silnika. Pierwsza, na lancuchach rozrzadu, dosc glosna. Druga, na pasku (wymienialnym na 280.000km), cichsza, lzejsza, bardziej ekonomiczna. Druga generacja zaczela sie w VW od Golfa VII.

 

O 110 KM w Sportsvanie ;) Pasek co 280 tyś., niezależnie od upływu czasu? (w Astrze co 60-70 tyś. albo co 5 lat)


  • kotwitz likes this

#19 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 posts
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Posted 07 October 2014 - 21:23

A ja poczytałem i jakoś nie zauważyłem nawet średniego spalania w okolicach 6l....

mondeo 2.0 6l na 100 km przy mocno przyciśniętym gazie



#20 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3,527 posts
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Posted 07 October 2014 - 21:24

Panowie od "DIZLI" i innych Mondeo....Proszę... Tu rozmawiamy o 1.2 TSI...