Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4744 odpowiedzi w tym temacie

#3841 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 09 październik 2021 - 13:10

Oczywiście nigdy nie było problemu z reklamacją

#3842 OFFLINE   Kozi81

Kozi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 09 październik 2021 - 14:41

Też potwierdzam że cerata 3000lt jest pieruńsko mocna,trol sumowy czy łowienie z ręki gumami pod 20cm z cięższymi główkami to nie problem. Ale jeden taki wszystko wiedzący de...l prawie mnie kamieniował

#3843 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 755 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 09 październik 2021 - 22:21

Kurcze, cerata pewnie jest świetnym kołowrotkiem, ale wymaga wywrócenia stolika, z którego jem odkąd używam kołowr5o stałej szpuli. Co do Mefiego, pierwsze słyszę jakiś negatywny feedback. Generalnie zawsze cieszył się zaufaniem.

TP w przełożeniu XG nie będzie w mojej ocenie dobrym pomysłem, ponieważ przy żelazie będą spore opory na korbie. Starzeję się i w tym roku po raz pierwszy przestałem wytrzymywać fizycznie tyle, ile w poprzednich latach. Echhhh. Natomiast dodam że poprzeczkę zawsze mam bardzo wysoko postawioną.
A co koledzy powiedzą o biomasterze SW? Lubnp Saragossa?

#3844 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 912 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 09 październik 2021 - 22:43

a Stradic FL 4000 nie styknie? Ja mam go przy takiej klasycznej szczupakówce do 40g i daje radę


Użytkownik Karpiu95 edytował ten post 09 październik 2021 - 22:43


#3845 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 10 październik 2021 - 03:56

Twin power w wersji SW nie ma problemu ciężkiego startu :D co byś mu nie założył do 40g nie czuć żadnego oporu przy zwijaniu, jakby się zwiało wobler kleniowy, nawet w nurcie. Co do przełożenia xg w słodkowodnym TP to się zgodzę, że czuć opór.
  • rolen lubi to

#3846 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 10 październik 2021 - 04:21


Tp SW 4000xg...Miałem ten kołowrotek też ale opinia killera kołowrotków jest tu mało istotna hehe

TP SW wady: 355g. Knob - nie każdy lubi. Luz techniczny na "na korbie" - tę kwestię najlepiej przed zakupem sprawdzić w sklepie i ocenić czy będzie zgrzyt w użytkowaniu. Pozdrawiam ¯\_(ツ)_/¯

#3847 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 755 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 10 październik 2021 - 20:17

Stradic na moje wędkowanie jest za mało przekonywujący.
Waga TP nie robi mi problemu. Knob- na pewno wymienię. To pewne.
XG.... hmmm, jakoś boję się że w przypadku dłuższego łowienia żelastwem i ciągania go z kupą zielska taki kołowrotek będzie miał bardzo obciążoną przekładnię. Choć oczywiście pompuję w takich sytuacjach, ale będę go mocno nadwyrężał.

#3848 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 październik 2021 - 20:31

Miałem kiedyś SW XG ,duże przełożenie nie stanowi absolutnie żadnego problemu ,radzi sobie świetnie z każdego rodzaju przynętami nie zależnie czy to rzeka czy bajoro.Czuć moc w każdym momencie, jeżeli chodzi o takie aspekty użytkowe kompletny Top.Gdyby nie waga został by u mnie na dłużej. Jeżeli waga nie stanowi problemu ,to jak najbardziej tak

#3849 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2157 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 10 październik 2021 - 20:42

Tylko certate lt 3000. Ale nie kupuj w promocji u mefisto tylko gdzieś normalnie. Tak wiem że nie Shimano.

Panie Pesca proponuje wizytę u psychiatry :D


  • PiernikTorunski, Karpiu95 i przemo_w lubią to

#3850 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9528 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 10 październik 2021 - 21:06

Nie Shimano ale u mnie bez różnicy i pozycjonowania firm. Na bałtyckie łowy, po całkiem danych występach z pierwszym wypustem Daiwy Infinity Q_3000, od kilku już sezonów, niezmiennie Daiwa Certate HC 3000. Ale  to już chyba poziom cenowy Stelli...



#3851 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 11 październik 2021 - 04:21

Świetnie. Tylko że 4/5 kołowrotków były od razu zwrócone lub szły do smarowania. Z tego ja kupiłem tylko jednego. Jakbym kupił wszystkie to może bym musiał skorzystać hehe.

A wracając do sw jak ciężar nie przyszkadza to to wszystko pociągnie

#3852 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 755 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 11 październik 2021 - 10:39

Miałem kiedyś SW XG ,duże przełożenie nie stanowi absolutnie żadnego problemu ,radzi sobie świetnie z każdego rodzaju przynętami nie zależnie czy to rzeka czy bajoro.Czuć moc w każdym momencie, jeżeli chodzi o takie aspekty użytkowe kompletny Top.Gdyby nie waga został by u mnie na dłużej. Jeżeli waga nie stanowi problemu ,to jak najbardziej tak

 

Mimo wszystko bardziej się skłaniam do wersji PG. A najlepiej jakby było coś po środku ;)

Nie Shimano ale u mnie bez różnicy i pozycjonowania firm. Na bałtyckie łowy, po całkiem danych występach z pierwszym wypustem Daiwy Infinity Q_3000, od kilku już sezonów, niezmiennie Daiwa Certate HC 3000. Ale  to już chyba poziom cenowy Stelli...

Tak jak pisałęm wcześniej, Daiwa nie jest dla mnie firmą pierwszego wyboru, delikatnie rzecz ujmując. Wszystkie Daiwy jakie miałem żyły krótko. Fakt, nie był to nigdy top. Co do Infinity, przypomniało mi sie ze ma taki kolega, to podepnę do mojego zestawu i sprawdzę jak to żyje. Certate to już jednak za wysoki level na tłuczenie po łódce w solance ;)
 


  • Pescador de caña lubi to

#3853 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 11 październik 2021 - 12:02

Właśnie PG zastąpił w moim przypadku SW 



#3854 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9528 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 październik 2021 - 16:40

.......
A co koledzy powiedzą o biomasterze SW? Lubnp Saragossa?

Saragossa? Akurat leci: Rzeczne potwory 9 odc. 1 na Viasat Explore Polsat. Sporą barakudę, mam wrażenie, przeciągnęłaby przez przelotki.


Użytkownik popper edytował ten post 11 październik 2021 - 16:41

  • Jozi i DanekM lubią to

#3855 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2157 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 11 październik 2021 - 20:49

Świetnie. Tylko że 4/5 kołowrotków były od razu zwrócone lub szły do smarowania. Z tego ja kupiłem tylko jednego. Jakbym kupił wszystkie to może bym musiał skorzystać hehe.

A wracając do sw jak ciężar nie przyszkadza to to wszystko pociągnie

Ja myślę, że zwrotu było 6 na 5 sprzedanych :)  twoja wiedza w temacie kołowrotków jest oparta na modelach pokroju catany, a reszta to czyste fantazje, zarówno w kwestiach technicznych jak i zakupowych...ale fantazjować każdy może, a szczególności taki miszcz i gwiazdor :)


Użytkownik MefistoFishing edytował ten post 11 październik 2021 - 20:49


#3856 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 11 październik 2021 - 21:05

Ja myślę, że zwrotu było 6 na 5 sprzedanych :)  twoja wiedza w temacie kołowrotków jest oparta na modelach pokroju catany, a reszta to czyste fantazje, zarówno w kwestiach technicznych jak i zakupowych...ale fantazjować każdy może, a szczególności taki miszcz i gwiazdor :)

Chyba mało kto już go w takich tematach bierze poważnie...

 

 

 

@DanekM: jak masz awersje do Daiwy, i Certata za droga, to wyjścia raczej już nie ma i pozostaje PG...


  • DanekM, kostom63 i przemo_w lubią to

#3857 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 755 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 11 październik 2021 - 22:57

 
@DanekM: jak masz awersje do Daiwy, i Certata za droga, to wyjścia raczej już nie ma i pozostaje PG...


Tak się to klei, natomiast w pierwszej kolejności poszukam któregoś PG z rynku wtórnego, choć wiem, że szanse na taki zakup są stosunkowo niewielkie. No i to zawsze używka więc różnie z tym bywa.

#3858 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 12 październik 2021 - 06:59

Te przepychanki są zupełnie niepotrzebne. Ale trochę poszperałem i podpytałem u kolegi nawet dostałem zielone światło więc zaczynam od sprostowań:

Po pierwsze mój kołowrotek u mefisto był kupiony trochę wcześniej niż trzy lata temu

Załączony plik  IMG_20211012_060223.jpg   34,05 KB   16 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20211012_080148.jpg   25,75 KB   13 Ilość pobrań


Po drugie po wywiadzie z kolegą okazało się że piąty jedyny sprawny kołowrotek został kupiony w innym sklepie internetowym poza promocją. Także 4/4 kołowrotki kupione u mefisto były wadliwe.

Ok. Kołowrotki i krótki opis:
Twin power 4000PG - od początku stuki puki. Po miesiącu oddany na reklamację. Później był ze mną bardzo krótko.
Twin power xd 2500 (kolegi)- to samo. Później sprzedany
Stradic FL 4000 (kolegi) - oddany w ramach 14dni ze względu na tragiczną pracę nawet na sucho.
Certate LT 4000 - w trakcie reklamacji. Szkoda że nie znam człowieka radziłbym mu zwrócić.
Jeżeli uda mi się do niego dotrzeć porównam zwrócony kołowrotek z moim praktycznie nieużywanym jeszcze 3000lt

Załączony plik  IMG_20211012_053421.jpg   44,15 KB   13 Ilość pobrań

I pewnie można u mefisto kupić sprawny kołowrotek albo w innych sklepach trafić bubel to jednak 100% wszystkich kupionych kołowrotków o wartości ok 5,5tyś w jednym sklepie skłoniło mnie do napisania żeby raczej unikać większego ryzyka.

Ogólnie radzę jak wcześniej pisałem unikać promocji we wszystkich sklepach. Mam raczej przykre doświadczenia (również ze Stellą) i widzę po kolegach po kiju że też nie za wesoło

Miłego dnia Wszystkim życzę

Użytkownik Pescador de caña edytował ten post 12 październik 2021 - 07:18


#3859 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2295 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 12 październik 2021 - 07:15

Ty niedługo już w żadnym sklepie nic nie kupisz.
Na wejściu będzie napis ze zdjęciem : " Tego pana nie obsługujemy".
Ty reklamujesz dosłownie wszystko.
Nie pieką Cię policzki? Bo Twoje wpisy budzą już tylko zażenowanie.
  • nyny lubi to

#3860 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 12 październik 2021 - 09:13

Te przepychanki są zupełnie niepotrzebne. Ale trochę poszperałem i podpytałem u kolegi nawet dostałem zielone światło więc zaczynam od sprostowań:

Po pierwsze mój kołowrotek u mefisto był kupiony trochę wcześniej niż trzy lata temu

IMG_20211012_060223.jpg

IMG_20211012_080148.jpg


Po drugie po wywiadzie z kolegą okazało się że piąty jedyny sprawny kołowrotek został kupiony w innym sklepie internetowym poza promocją. Także 4/4 kołowrotki kupione u mefisto były wadliwe.

Ok. Kołowrotki i krótki opis:
Twin power 4000PG - od początku stuki puki. Po miesiącu oddany na reklamację. Później był ze mną bardzo krótko.
Twin power xd 2500 (kolegi)- to samo. Później sprzedany
Stradic FL 4000 (kolegi) - oddany w ramach 14dni ze względu na tragiczną pracę nawet na sucho.
Certate LT 4000 - w trakcie reklamacji. Szkoda że nie znam człowieka radziłbym mu zwrócić.
Jeżeli uda mi się do niego dotrzeć porównam zwrócony kołowrotek z moim praktycznie nieużywanym jeszcze 3000lt

IMG_20211012_053421.jpg

I pewnie można u mefisto kupić sprawny kołowrotek albo w innych sklepach trafić bubel to jednak 100% wszystkich kupionych kołowrotków o wartości ok 5,5tyś w jednym sklepie skłoniło mnie do napisania żeby raczej unikać większego ryzyka.

Ogólnie radzę jak wcześniej pisałem unikać promocji we wszystkich sklepach. Mam raczej przykre doświadczenia (również ze Stellą) i widzę po kolegach po kiju że też nie za wesoło

Miłego dnia Wszystkim życzę

Czyli wniosek, żeby nie kupować poza promocjami? A jakie sklepy polecasz?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych