Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4679 odpowiedzi w tym temacie

#2121 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 15 luty 2018 - 21:05

Mam dwa Blue arc 3000 i 4000 mało odpoczywają i nie dają oznak zmęczenia od 10 lat. Dwa razy były przesmarowane, to wszystko.Cenowo troszkę tańsze od Reda.


Mam podobne doświadczenia. Jakieś 10 lat temu kupiłem BlueArca 2500. Od dwóch lat mam go jako zapas ale trzyma się nieźle, a przeszedł naprawdę sporo. Powiedziałbym, że luzy jakich dostał są porównywalne do tych jakich dostała Ninja po jednym sezonie.

#2122 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 524 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 luty 2018 - 21:36

A może gdybyście je kupili dziś- śpiewali byście inaczej?

25 lat temu gdy kończyłem z wędkarstwem, oddałem Shimano koledze- a on tłucze go do dziś :o
A dziś: a poczytaj świeży post o Stelli: piszą że rolka szumi :lol: ale już coś wymyślili niby  :P 



#2123 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 luty 2018 - 21:40

A może gdybyście je kupili dziś- śpiewali byście inaczej?

25 lat temu gdy kończyłem z wędkarstwem, oddałem Shimano koledze- a on tłucze go do dziś :o
A dziś: a poczytaj świeży post o Stelli: piszą że rolka szumi :lol: ale już coś wymyślili niby  :P

25 lat temu nikt nie wsłuchiwał się w rolkę. Łowiło się........ I tyle ;)


  • Tom Rob lubi to

#2124 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 15 luty 2018 - 22:48

Załączony plik  446154571_1_261x203_stary-kolowrotek-kolekcjonerski-pmo-bambi-made-in-ddr-prawdziwa-okazja-warszawa.jpg   6,55 KB   20 Ilość pobrań
A taki był mój pierwszy😊Może szumiał i klekotał , ale był. Miałem swój kolowrotek😀
  • popper lubi to

#2125 OFFLINE   v1to

v1to

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie

Napisano 17 luty 2018 - 00:31

A jezeli bym zwiekszyl budzet do 500zl? Albo po prostu kupie red arca, nie bede sie bawil w oszczedzanie 200zl, moze pochodzi sezon/dwa. W sumie do sezonu jeszcze duzo czasu mi pozostalo, moze z czasem sie cos zmieni, niedawno red arc byl duzo taniej, do maja jeszcze troche zostalo, przez ten czas to w zasadzie tylko pstrag, spro passion go obsluzy. Za red arc'iem przemawia rowniez to ze w zestawie jest zapasowa alu szpula, aktualnie koszt zaubera 3000 z dys dragona to okolo 285zl z przesylka, a red arca dostane najtaniej za 415 z przesylka, do zaubera trzeba doliczyc kupno szpuli zapasowej, takze ta roznica juz nie jest taka wielka, pewnie znalazlbym gdzies taniej jeszcze.


Użytkownik v1to edytował ten post 17 luty 2018 - 00:44


#2126 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 17 luty 2018 - 10:49

A jezeli bym zwiekszyl budzet do 500zl? Albo po prostu kupie red arca, nie bede sie bawil w oszczedzanie 200zl, moze pochodzi sezon/dwa. W sumie do sezonu jeszcze duzo czasu mi pozostalo, moze z czasem sie cos zmieni, niedawno red arc byl duzo taniej, do maja jeszcze troche zostalo, przez ten czas to w zasadzie tylko pstrag, spro passion go obsluzy. Za red arc'iem przemawia rowniez to ze w zestawie jest zapasowa alu szpula, aktualnie koszt zaubera 3000 z dys dragona to okolo 285zl z przesylka, a red arca dostane najtaniej za 415 z przesylka, do zaubera trzeba doliczyc kupno szpuli zapasowej, takze ta roznica juz nie jest taka wielka, pewnie znalazlbym gdzies taniej jeszcze.


W tej kwocie brałbym daiwę BG.

#2127 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 17 luty 2018 - 11:07

A jezeli bym zwiekszyl budzet do 500zl? Albo po prostu kupie red arca, nie bede sie bawil w oszczedzanie 200zl, moze pochodzi sezon/dwa. W sumie do sezonu jeszcze duzo czasu mi pozostalo, moze z czasem sie cos zmieni, niedawno red arc byl duzo taniej, do maja jeszcze troche zostalo, przez ten czas to w zasadzie tylko pstrag, spro passion go obsluzy. Za red arc'iem przemawia rowniez to ze w zestawie jest zapasowa alu szpula, aktualnie koszt zaubera 3000 z dys dragona to okolo 285zl z przesylka, a red arca dostane najtaniej za 415 z przesylka, do zaubera trzeba doliczyc kupno szpuli zapasowej, takze ta roznica juz nie jest taka wielka, pewnie znalazlbym gdzies taniej jeszcze.

https://www.raven-fi.../product/26584/



#2128 OFFLINE   luk_gda

luk_gda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 luty 2018 - 09:27

Cześć,

 

szukam kołowrotka do lekkiego spiningu (wklejka), na Motławę i Martwą Wisłę. Łowię przeważnie przynętami gumowymi 5-7cm, główki 3-9 g, plecionka. Myślałem o Daiwie Ninja w rozmiarze 1003 lub 2500, albo o Zauberze. Trochę martwi mnie fakt, że Daiwa jest chyba "freshwater", a w okolicach ZAtoki Gdanskiej jednak jest zasolenie. Dajcie znac co myślicie.



#2129 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 luty 2018 - 10:53

Kołowrotki które wybrałeś są ok. O zasolenie nie masz się co martwić, może Bałtyckie pod tym względem jest jeziorem a co dopiero dopływy.



#2130 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 21 luty 2018 - 15:13

Ciekawe porównanie "bebechów" kołowrotków https://www.youtube...._kfjBTo&t=2182s

Trochę długie i po angielsku ale daje rade.



#2131 OFFLINE   Chmura

Chmura

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów

Napisano 25 luty 2018 - 14:46

Cześć :-) powoli rozglądam się za jakimś młynkiem głównie pod bolki + jakieś sandacze na jesień. przynęty o wadze max 25g + guma 5", ale przez większa część sezonu będą to wobki do ok 15g.
koniecznie musi dobrze nawijać plecionke, budżet mam 500-600 zł. Wstępnie rozważam daiwe bg 4000, jest coś godnego uwagi z tej półki?

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

#2132 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 25 luty 2018 - 15:24

Daiwa bg 4000 bedzie za wielka. Mysle ze 3000 wystarczy. Mozesz rozwazyc też prorexa

#2133 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 25 luty 2018 - 15:25

Moim zdaniem 4000 to zdecydowanie za grubo, 3000 powinna zupełnie ogarniać temat

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#2134 OFFLINE   Chmura

Chmura

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów

Napisano 25 luty 2018 - 18:01

Dziękuję Panowie, wygrzebałem w wątku jakaś opinie o tych młynkach i chyba rzeczywiście rozmiar 3000 wystarczy

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

#2135 OFFLINE   grisha

grisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:po ojcu

Napisano 25 luty 2018 - 19:36

Ja rozważył bym jeszcze Stradica FK z przełożeniem XG w rozmiarówce 4000 :) Cały sezon nim obleciałem i jest tak samo jak w dniu wyjęcia go z pudełka 



#2136 OFFLINE   Chmura

Chmura

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów

Napisano 25 luty 2018 - 20:02

mam ultegre c3000 i o ile pod klenia świetnie się spisuje to z boleniowką 8g w szybszym tempie prowadzenia praca przestawala być już taka maślana. Możesz napisać coś więcej o tym stradicu? tzn jak ciężko da radę nim łowić, co by go za szybko nie zajechać

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

#2137 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 luty 2018 - 20:20

Ja rozważył bym jeszcze Stradica FK z przełożeniem XG w rozmiarówce 4000 :) Cały sezon nim obleciałem i jest tak samo jak w dniu wyjęcia go z pudełka


Podobnych opinii jest o wiele więcej, a cena na chwilę obecną jest na tyle atrakcyjna ze raczej ciężko się nie skusić, oba ostatnie stradici mocno zdominowały ten przedział cenowy i naprawdę ciężko doszukiwać się w nich jakichś wad , fajnie to w środku wygląda już po sezonie krótszym czy dłuższym, jest podatne na tuning, dostępność korb, knobow, szpul bogata.
  • jankrobath lubi to

#2138 OFFLINE   grisha

grisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:po ojcu

Napisano 25 luty 2018 - 21:06

Więcej ? Mam go podpiętego pod mój rzeczny uniwersał czyli XST1144F :) Nie licząc lżejszych czy cięższych boleniówek targam nim gumki z ołowiem do 15g, wahadełka +- 15 gram oraz obrotówki w rozmiarze do nr 3. Łowiska to w 99% rzeki. Jak za tą kasę to na prawdę dobry młynek  



#2139 OFFLINE   Chmura

Chmura

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów

Napisano 26 luty 2018 - 04:29

Dzięki muszę się przejechać do sklepu i pomacać

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

#2140 OFFLINE   Robo~

Robo~

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaPisz
  • Imię:Robert

Napisano 27 luty 2018 - 13:19

Jak to jest z tą rolką w Stradicu FK? Słyszałem, że łożysko lubi szumieć i się go nie wymieni.