Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4613 odpowiedzi w tym temacie

#2661 OFFLINE   trolinka666

trolinka666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Bartek

Napisano 22 luty 2019 - 17:18

Shimano Sustain 4000, myślę, będzie ok i za niecały 1000 zł będziesz miał zapasową szpulę. Będę go miał w sobotę to porównam wypada na tle biomka 4000 FB. Jak będziesz miał jakieś pytania to pisz na priv.
  • Bolen30 lubi to

#2662 OFFLINE   grzegorz197503

grzegorz197503

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 22 luty 2019 - 18:07

Shimano Sustain 4000, myślę, będzie ok i za niecały 1000 zł będziesz miał zapasową szpulę. Będę go miał w sobotę to porównam wypada na tle biomka 4000 FB. Jak będziesz miał jakieś pytania to pisz na priv.

Super... odezwę się..



#2663 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 979 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 28 luty 2019 - 01:31

Sezon pstragowy w Uk'u juz tuz tuz i ...hmm jakby tu powiedziec. Uroilem sobie, ze potrzebuje nowego kolowrotka. Po paru godzinach na internecie wyodrebnilem kandydatow: CALDIA LT 3000D-C, LUVIAS 15 2506H ( W Uk sa  do dostania za ok 200£) albo po taniosci FUEGO LT 3000D-C. Macie panowie jakies inne pomysly? Budzet do 800-900Pln. 

 

Dodam tylko ze pstragow nie lowie lekko. Oprocz tego w lowiskach moze pojawic sie troc wiec i przynety beda troszke wieksze niz standardowo pod pstragi. 


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 28 luty 2019 - 01:32


#2664 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 28 luty 2019 - 07:49

Od połowy ubiegłego sezonu, Fuego LT 1000D ma moja Pani do UL-a. Kołowrotek spisuje się na razie nienagannie. Nie spodziewałem się, że za tę cenę będzie na tak dobrym poziomie. Szkoda, że nie ma do nich zapasowych szpul.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 28 luty 2019 - 07:49


#2665 OFFLINE   ISAR

ISAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaDaleki Zachód
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:lekarskie

Napisano 28 luty 2019 - 08:20

Bierz  CALDIDE LT 3000D-C a bedziesz szczesliwy dlugie lata.


Użytkownik jacus edytował ten post 28 luty 2019 - 08:20


#2666 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 28 luty 2019 - 14:17

 

 

Dodam tylko ze pstragow nie lowie lekko. Oprocz tego w lowiskach moze pojawic sie troc wiec i przynety beda troszke wieksze niz standardowo pod pstragi. 

 

 

Bierz  CALDIDE LT 3000D-C a bedziesz szczesliwy dlugie lata.

Optymistyczne podejście do sprawy ...



#2667 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 979 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 28 luty 2019 - 14:55

A jeszcze jedna sprawa. Przelozenie. Do tej pory uzywalem np Daiwa X 2500iA o przlozeniu 4:9. Nie lepiej miec cos szybszego np 5:3, 5:6? Wiekszosc czasu i tak zwijam z pradem wiec przkladnia nie dostanie mocno w tylek a ja za to nie bede musial tak nawijac i nawijac.

 

Ps Pojawil sie nowy kandydat. Daiwa Theory 17 2508PE H lub 2510PE H :)


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 28 luty 2019 - 14:59


#2668 OFFLINE   Trout_spinn

Trout_spinn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaRz
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:カップ

Napisano 28 luty 2019 - 15:41

Bierz  CALDIDE LT 3000D-C a bedziesz szczesliwy dlugie lata.

Z całym szacunkiem,ale Caldia LT to jest nowość,więc ciężko na tą chwilę powiedzieć cokolwiek o trwałości i funkcjonalności tego kołowrotka.



#2669 OFFLINE   Trout_spinn

Trout_spinn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaRz
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:カップ

Napisano 28 luty 2019 - 15:46

Sezon pstragowy w Uk'u juz tuz tuz i ...hmm jakby tu powiedziec. Uroilem sobie, ze potrzebuje nowego kolowrotka. Po paru godzinach na internecie wyodrebnilem kandydatow: CALDIA LT 3000D-C, LUVIAS 15 2506H ( W Uk sa  do dostania za ok 200£) albo po taniosci FUEGO LT 3000D-C. Macie panowie jakies inne pomysly? Budzet do 800-900Pln. 

 

Dodam tylko ze pstragow nie lowie lekko. Oprocz tego w lowiskach moze pojawic sie troc wiec i przynety beda troszke wieksze niz standardowo pod pstragi. 

Luvias 15 2506H jak najbardziej do łowienia z prądem.



#2670 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 28 luty 2019 - 16:20

Czy ktoś użytkował z wyżej półki młynki abu garcia typu premier bo dziś zagrałem VaBank i zakupiłem takowego po atrakcyjnej cenie ;p

@jacus

Caldia lt nie wiem czy przetrwa długie lata jak prorex lt mi zaczynał się rozlatywać samoczynnie poluzowała się śrubka przy kabłąku .


Użytkownik Derrek edytował ten post 28 luty 2019 - 16:33


#2671 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 07 marzec 2019 - 13:55

Który z mlynkow będzie lepszym wyborem,
Shimano sahara, nasci
Abu revo x

Rozmiar 3000. Kołowrotek będzie przeznaczony do smuzakow do kija 270cm. Plecionka 0.08

#2672 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 marzec 2019 - 08:41

Do smużaków 3000? Po co? Dlaczego nie 2500? Będziesz łowił nimi na linkę 0,30? 2500 to ta sama wielkość z płytsza szpulą (i poręczniejszym do lekkich zastosowań uchwytem korby).

Jednak dorzuciłbym do Nasci, różnica niewielka w cenie, a ma uszczelnienie lepsze i chyba ładniejszy. Na tej półeczce do planowanych zastosowań jest jeszcze ciekawa Daiwa Legalis/Exceller LT. 2500 wystarczy.

#2673 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 08 marzec 2019 - 10:14

Dla niektórych T-knob jest wygodniejszy,a pojemność szpuli ,oprocz 2500s, jest bardzo duża 😀
  • MARIUSZ 69 lubi to

#2674 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 08 marzec 2019 - 13:24

Który z mlynkow będzie lepszym wyborem,
Shimano sahara, nasci
Abu revo x

Rozmiar 3000. Kołowrotek będzie przeznaczony do smuzakow do kija 270cm. Plecionka 0.08

Weź sobie revo w tej cenie jest dużo lepiej spasowany niż shimano i więcej łożysk :P

I jest lżejszy ;p


Użytkownik Derrek edytował ten post 08 marzec 2019 - 13:25


#2675 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 marzec 2019 - 14:48

no tak, ilość łożysk to wciąż dla niektórych główne kryterium jakości kołowrotka :doh:

 

a ta informacja o lepszym spasowaniu revo od nasci shimano to na jakiej podstawie? Sprawdzania n... egzemplarzy? Pytam bez ironii...


  • Maciek K lubi to

#2676 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 08 marzec 2019 - 15:08

no tak, ilość łożysk to wciąż dla niektórych główne kryterium jakości kołowrotka :doh:

 

a ta informacja o lepszym spasowaniu revo od nasci shimano to na jakiej podstawie? Sprawdzania n... egzemplarzy? Pytam bez ironii...

Na pewno nie jest to kryterium , jednak w miejscach gdzie jest plastikowa tulejka ludzie pchają łożysko w jakimś celu ... lub dodają gdzie nie gdzie łożyska..

Nie wiem co ty się tak uparł bez ironii ... kołowrotek moim zdaniem lepiej zrobiony od tego shimano i cie to boli , każdy ma prawo do swojego zdanie bez ironii



#2677 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 08 marzec 2019 - 16:11

Nasci dużo ludzi miało w ręku i uzytkowalo. Wygląda dobrze to abu i pomiędzy nasci A właśnie nim chce coś wybrać. Cena jest podobna

#2678 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 08 marzec 2019 - 16:50

Nasci dużo ludzi miało w ręku i uzytkowalo. Wygląda dobrze to abu i pomiędzy nasci A właśnie nim chce coś wybrać. Cena jest podobna

Co weźmiesz to weźmiesz musiałbyś się sporo natrudzić żeby zajechać kołowrotek na lekkim łowieniu .

Obecnie wszystkie kołowrotki nawijają równo plecionkę nie robią brodów i są wykonywane z lekki materiałów .

Jedynym kryterium twojego wyboru powinno być przełożenie .

 

Dla mnie zaletą jest też że kołowrotek ma wkręcaną rączkę a nasci czy tam sahara w tej cenie nie oferuje :P


Użytkownik Derrek edytował ten post 08 marzec 2019 - 16:55


#2679 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 08 marzec 2019 - 19:43

Panowie, jako, że w Shimano zanikł prawdziwy rozmiar 2000S...bo C2000S to nie to samo co stare, prawdziwe 2000S, myśląc o kołowrotku rozmiaru pomiędzy 1000 a 2500 pomyślałem, że może czas po raz pierwszy kupić Daiwę :D

 

...Czy nowy Freams LT 2000 S to maszynka warta swojej ceny ?

Da radę na pstrągach i okoniach na ciężko ?



#2680 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 08 marzec 2019 - 20:47

Na pewno nie jest to kryterium , jednak w miejscach gdzie jest plastikowa tulejka ludzie pchają łożysko w jakimś celu ... lub dodają gdzie nie gdzie łożyska..

Nie wiem co ty się tak uparł bez ironii ... kołowrotek moim zdaniem lepiej zrobiony od tego shimano i cie to boli , każdy ma prawo do swojego zdanie bez ironii

 

Ta wymiana tulei silikonowej na łożysko kulkowe raczej nie ma sensu.

W kołowrotku nie ma wysokich obrotów, a co za tym idzie nie powstaje nadmiar ciepła.

Jestem przekonany, że tenże silikon stawia mniejszy opór przy tych niewielkich obrotach, niż byle jakie łożysko kulkowe.

 

Kiedyś stosowano łożyska ślizgowe z brązu. Odpowiednio nasmarowane były wieczne.

Przykład? Kołowrotek Mitchell 300 nie posiadał ani jednego łożyska kulkowego, a jak ktoś zadbał, kręci do dziś.

Mam ci ja takiego kręciołka, kupionego mi przez babcię jakoś w latach siedemdziesiątych za poważną wówczas kwotę. Sprawny i lubiany przeze mnie.

Nawój żyłki jak w nowoczesnych kołowrotkach, idealny. O brodach można zapomnieć. Jak chcę daleko rzucać, to tylko on.

Wadą jest dość głośna praca przekładni, tak miały te Mitchelle od nowości, cóż, to cecha tych wyrobów.


  • etherni lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych