Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4613 odpowiedzi w tym temacie

#3441 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 21 październik 2020 - 07:36

Długość rzutu zależy od wielu czynników, i często pomijanym jest stosunek średnicy szpuli do średnicy pierwszej przelotkii, odległość od siebie czoła szpuli od przelotki i to w korelacji z wysokością tej przelotki oraz wysokością stopki kołowrotka.
Panuje obecnie moda na małe przelotki blisko blanku, wg Fuji New Concept - przy takim zbrojeniu najmniejsze błędy zbrojenia wpływają znacząco na zasięg, a w fabrycznych kijach bywa różnie z wykonaniem, precyzją a nawet samym projektem.
Przy klasycznym zbrojeniu w starym stylu niewielkie błędy nie były zauważalne. Oczywiście, FNC znacząco poprawia czułość kija jeśli jest w miarę prawidłowo zrealizowany.

Druga sprawa już odnosząca się do wagi kołowrotka - masa kołowrotka wpływa na dynamikę wymachu, a tym samym na sposób ładowania się blanku. Oczywiście, nie mam na myśli różnic 10g. Ale już 50-60g znacząco wpływa na w/w zjawisko, i to nawet przy cięższych zestawach.

Wszystkie powyższe uwagi są wynikiem osobistych obserwacji i doświadczeń. Mogę wyciągać wadliwe wnioski z tego, to nie były eksperymenty w warunkach labolatoryjnych ani na odpowiednio dużej próbie.

#3442 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów

Napisano 21 październik 2020 - 11:34

Pytanko czy ktoś może sprawdzał czy szpulki od srebrnych okuma azores pasuja do wersji okuma azores blue?



#3443 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 październik 2020 - 17:10

Nie do końca zgadzam się jednak z twierdzeniem, że lepszym wyborem do kija 6g będzie kołowrotek klasy c2000. Mam Stellę w tym rozmiarze i zauważyłem, że dużo lepiej łowi mi się na najmniejsze przynęty właśnie vanquishem c3000, przy zastosowaniu cienkiej plecionki rzuty z większej szpuli microjigiem są dłuższe. Waga kołowrotków jest podobna, dodatkowo hamulec w większym młynku ze szpulą 2500s dużo dokładniej można regulować. Dodam, że łowię kijem od mekamila[/quote]

Jakbyś spróbował Vańka c2000s to byś zmienił zdanie :-) nie zawsze Stella najlepsza😜
  • saitt i Alexspin lubią to

#3444 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 23 październik 2020 - 17:13

Namawiali , namawiali i namówili. Ci4+ 2500 wpadł. Na sucho bardzo przyjemnie. Zobaczymy w akcji :)

#3445 OFFLINE   Ciastek

Ciastek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 24 październik 2020 - 23:10

Będziesz zadowolony ;)

#3446 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 31 październik 2020 - 16:03

Ktoś ma najnowszego PENN-a Spinfisher 2500?

#3447 OFFLINE   Janir

Janir

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 31 październik 2020 - 23:29

Witam ponownie.
Tym razem pisze w imieniu kumpla. Potrzebna pomoc w wyborze kołowrotka do wędki Anyfish Anywhere lure rod mk1 5-28g.2.28m.
wędka z dość dużym zapasem mocy więc waga przynęt z główką jigową max do 35g. Zestaw używany będzie wyłącznie do gum. Ważne żeby kręciął był dość lekki i solidny. Ma wytrzymać około 80h spinningowania miesięcznie praktycznie przez cały rok.
Budżet max 2500zł ale im taniej tym lepiej. Jak coś za 1000 będzie sprawdzonego to bardzo chętnie.

#3448 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 04 listopad 2020 - 10:32

Witam! Zastanawiam się nad kołowrotkiem do wędki 5lb,chodzi mi po głowie nowy TP c2000s i luvias 2500lt,co wybrać? Podrawiam Wiktor

#3449 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 04 listopad 2020 - 11:24

Weź vanquisha 19
  • Tom Rob lubi to

#3450 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 04 listopad 2020 - 11:25

Patrzyłem na niego ale to 400 zł wiecej:/

#3451 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 04 listopad 2020 - 11:51

Gdzie takie różnice cenowe?

#3452 OFFLINE   kubaz

kubaz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 05 listopad 2020 - 16:39

Panowie, zakupiłem Dragona CTX microspecial MSX 2,13m cw.1-10 g. Kij przeznaczony typowo do łowienia okoni w opadzie z lodki. Jaki kolowrotek byście polecili do tego kijka, aby dobrze i przyjemnie się nim łapało. Budzet max. +- 1000 zł.

#3453 OFFLINE   TommyW

TommyW

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 05 listopad 2020 - 17:13

Witam, czy któryś z forumowiczów wie, gdzie w Europejskim sklepie mogę dostać knoby do Daiwa BG 3500,3000,4000 ? Może być również rączka z innym niż standardowym knobem. Tylko oryginał. 

 

 

T/



#3454 OFFLINE   Figura_007

Figura_007

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 05 listopad 2020 - 17:25

Witam, pomożecie podjąć decyzję? Poszukuję kołowrotka do Westina W3 213 2-10. Myślałem nad Shimano Ultegrą 2500 i Daiwą Fuego 2000. Chyba że jest coś ciekawszego w podobnej cenie.

#3455 OFFLINE   wjts1922

wjts1922

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 listopad 2020 - 06:42

Witam, pomożecie podjąć decyzję? Poszukuję kołowrotka do Westina W3 213 2-10. Myślałem nad Shimano Ultegrą 2500 i Daiwą Fuego 2000. Chyba że jest coś ciekawszego w podobnej cenie.


Mam Ultegre 2500 przy Matagi TR76 SS, nawój i hmulec całkiem spoko. Używana 3 sezon bez awarii tak więc za takie pieniądze myślę że godna polecenia.

#3456 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 listopad 2020 - 20:45

U Mefisto akurat dobra oferta, nie zawadzi zerknąć.
Choć akurat jakoś osobiście mnie Ultegra nie przekonuje. Odstaje technicznie sporo od Stradica, raczej bliżej mu do Nasci, ale cena w stronę tego pierwszego. Ale ogólnie młynek ładny i jak ktoś chce łowić i nie rozknimiać, to pokręci trochę.
Za to Fuego w swej kategorii cenowej bardzo dobra opcja.

#3457 OFFLINE   ktm777

ktm777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 08 listopad 2020 - 14:24

Za to Fuego w swej kategorii cenowej bardzo dobra opcja.

A jak chcesz, żeby jeszcze lżej kręcił, to Exceler LT, to samo co Fuego ale bez Magseal.



#3458 OFFLINE   Figura_007

Figura_007

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 08 listopad 2020 - 15:12

Będzie Fuego 2000 z płytką szpulą do cienkich plecionek okoniowych. Dzięki Panowie za wypowiedź. Pozdrawiam.

#3459 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 listopad 2020 - 20:32

A jak chcesz, żeby jeszcze lżej kręcił, to Exceler LT, to samo co Fuego ale bez Magseal.


Legalis w sumie też, jak komuś bardziej się podobają to jest wybór. Konstrukcyjnie bardzo podobne, ale różnica cenowa niewielka, więc chyba fuego najkorzystniejszy zakup.

#3460 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 08 listopad 2020 - 21:10

Miałem Fuego, kręcił przyzwoicie ale nawój i hamulec bardzo przeciętne. Teraz Caldia i Stradic.
Praca lżejsza, nawój dużo lepszy a hamulec inna liga, szczególnie start i regulacja. Ale niestety cena też inna liga. Jeszcze na zapas chyba Ultegrę bym zakupił do wielki rzecznego kijka.Potwierdzam tezę że przynajmniej przy Shimano są różnice w poszczególnych egzemplarzach. Pierwszego jakiego dostałem w sklepie do ręki to za 400 zł bym nie kupił. I powiem ze się zniechęciłem bo nie było żadnego innego na półce, ale okazało się że są na zapleczu jeszcze nie wprowadzone do systemu swieżaki i drugiego zabrałem po 5 sekundach

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych