Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Dobór kołowrotków


  • Please log in to reply
4656 replies to this topic

#4001 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaWielkopolska

Posted 11 March 2022 - 10:34

Przy takich ciezarach z tradycyjnym kolowrotkiem, trzeba sie zaopatrzyc w naparstek na paluch, bo ciezko bedzie dlubac w nosie ;) .


Wystarczy taśma izolacyjna

#4002 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 posts
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Posted 11 March 2022 - 14:13

A merytoryczne ktoś coś powie ?

#4003 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 posts
  • LokalizacjaStalowa Wola

Posted 11 March 2022 - 14:25

Najlepiej jakiś Penn najtańsza opcja szczególnie slammer
  • Biesan and Sławek77 like this

#4004 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 posts
  • Lokalizacjaxyz

Posted 11 March 2022 - 17:03

Ja do takich zastosowań zakupiłem zgodnie z poradą forumowego kolegi Daiwe BG MQ, z tym ze nie 3000 a 4000. Kołowrotek kupiony zdalnie, tj poprzez videorozmowe w sklepie Ibait. Zdałem się na rękę sprzedających i wybrali mi teoretycznie najlepszy z 4 egzemplarzy. Na ta chwile jestem zachwycony pracą i mocą kołowrotka która czuć podczas kręcenia na sucho. Nie miałem jeszcze do czynienia z tak dobrze pracującym młynkiem za taka kasę. Zobaczymy co pokaże w boju, ale jestem nastawiony pozytywnie. Nie boje się również o swoje palce 😉 ponieważ mam taki nawyk, ze zawsze użytkuje sprzęt z wyczuciem i nie napierdzielam jak wariat 😁
  • scOOtt likes this

#4005 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 posts
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Posted 11 March 2022 - 17:24

Ja do takich zastosowań zakupiłem zgodnie z poradą forumowego kolegi Daiwe BG MQ, z tym ze nie 3000 a 4000. Kołowrotek kupiony zdalnie, tj poprzez videorozmowe w sklepie Ibait. Zdałem się na rękę sprzedających i wybrali mi teoretycznie najlepszy z 4 egzemplarzy. Na ta chwile jestem zachwycony pracą i mocą kołowrotka która czuć podczas kręcenia na sucho. Nie miałem jeszcze do czynienia z tak dobrze pracującym młynkiem za taka kasę. Zobaczymy co pokaże w boju, ale jestem nastawiony pozytywnie. Nie boje się również o swoje palce 😉 ponieważ mam taki nawyk, ze zawsze użytkuje sprzęt z wyczuciem i nie napierdzielam jak wariat 😁

Bardzo dziękuję za tą opinię. W końcu ktoś coś normalnego napisał.
Jestem po rozmowie z chłopakami z ibait, maxfish, rozmawiałem też z mephisto i czekam na dostawę Certate LT 5000D.
  • golsyl likes this

#4006 OFFLINE   Adaś Niezgódka

Adaś Niezgódka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 posts
  • Lokalizacjanieopodal Wrocławia
  • Imię:Adam

Posted 11 March 2022 - 17:43

Bardzo dziękuję za tą opinię. W końcu ktoś coś normalnego napisał.
Jestem po rozmowie z chłopakami z ibait, maxfish, rozmawiałem też z mephisto i czekam na dostawę Certate LT 5000D.

Z obecnie sprzedawanych nówek ta certate to moim zdaniem najlepszy kompromis waga/moc.


  • golsyl, Profil_Nieaktywny and scOOtt like this

#4007 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 posts
  • Lokalizacjaxyz

Posted 11 March 2022 - 18:02

Z obecnie sprzedawanych nówek ta certate to moim zdaniem najlepszy kompromis waga/moc.


Jest jeszcze cena 🙂

#4008 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 posts
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Posted 11 March 2022 - 18:32

Bardzo dobry wybór

#4009 OFFLINE   Adaś Niezgódka

Adaś Niezgódka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 posts
  • Lokalizacjanieopodal Wrocławia
  • Imię:Adam

Posted 12 March 2022 - 18:59

Jest jeszcze cena

Niestety przy niższej cenie, takiej mocy przy takiej wadze nie uraczysz  :( .


  • DP Fishing likes this

#4010 OFFLINE   Hant3riX

Hant3riX

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 posts

Posted 14 March 2022 - 07:38

Budżet lekko wzrósł, więc już teraz zostaje mi wybrać pomiędzy Daiwa BG, Penn Battle 3 , Shimano spheros. Wszystko w rozmiarze 3000. Do spinngu, zazwyczaj główka do 12 gram plus guma cięższe bardzo rzadko. (Wędką z cw 35). Który z tej trójki będzie mieć najlepsza pracę i długo sie nim naciesze?

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

#4011 OFFLINE   Adaś Niezgódka

Adaś Niezgódka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 posts
  • Lokalizacjanieopodal Wrocławia
  • Imię:Adam

Posted 14 March 2022 - 09:26

Budżet lekko wzrósł, więc już teraz zostaje mi wybrać pomiędzy Daiwa BG, Penn Battle 3 , Shimano spheros. Wszystko w rozmiarze 3000. Do spinngu, zazwyczaj główka do 12 gram plus guma cięższe bardzo rzadko. (Wędką z cw 35). Który z tej trójki będzie mieć najlepsza pracę i długo sie nim naciesze?

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

W rękach, na stole operacyjnym  :)  i nad wodą mailem kędyś Penna którego wymieniłeś, i  jeśli oczekujesz przyjemnej pracy to raczej bym go nie polecił.

Dwóch pozostałych nie znam, poczekaj na opinie osób które ich używają. 


  • Hant3riX likes this

#4012 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 posts
  • Lokalizacjaxyz

Posted 14 March 2022 - 16:08

Ja mam ta BG Mq tylko 4000 - praca bardzo przyjemna. Penem kiedyś kręciłem i szału nie było. Shimano nie znam.

#4013 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 803 posts

Posted 14 March 2022 - 16:37

Budżet lekko wzrósł, więc już teraz zostaje mi wybrać pomiędzy Daiwa BG, Penn Battle 3 , Shimano spheros. Wszystko w rozmiarze 3000. Do spinngu, zazwyczaj główka do 12 gram plus guma cięższe bardzo rzadko. (Wędką z cw 35). Który z tej trójki będzie mieć najlepsza pracę i długo sie nim naciesze?

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio miałem spherosa na warsztacie (smarowanie przed sezonem). Nie ma za bardzo się do czego przyczepić. Bebechy ma takie same, jak uwielbiana ultegra. Chyba u Mefiego są spheros-y, w tym hybryda, teraz w dobrej cenie, niższej niż ultegra.

A, ha ma ten młynek w oznaczeniu literki SW, czyli nada się i do solanki.


Edited by Kokosz, 14 March 2022 - 16:40.

  • Hant3riX likes this

#4014 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 196 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Posted 21 March 2022 - 09:44

Budżet lekko wzrósł, więc już teraz zostaje mi wybrać pomiędzy Daiwa BG, Penn Battle 3 , Shimano spheros. Wszystko w rozmiarze 3000. Do spinngu, zazwyczaj główka do 12 gram plus guma cięższe bardzo rzadko. (Wędką z cw 35). Który z tej trójki będzie mieć najlepsza pracę i długo sie nim naciesze?

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka


Mam bg3000 i 3500 od początku jak pojawiły się na rynku. Kołowrotki nie do zajechania przy normalnym użytkowaniu, wiadomo dla chcącego nic trudnego. 3000 używam na szczupaki i sandacze z opadu na Odrze. 3500 jeździ ze mną na wakacje. 40gr popery nie robią na nim wrażenia. Jeszcze jak było można to jeździł na dorsze. Oba chodzą jak nowe.
  • Hant3riX likes this

#4015 OFFLINE   mackowiak

mackowiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Posted 25 March 2022 - 10:34

Mam do matchówki przypiętego ceymara w wersji pod spławik i nie ukrywam, że fajny to kręcioł w tych pieniądzach. Potrzebuję jakiegoś rozmiaru 3000, który będzie podobnej jakości - taki walizkowy zestaw na uniwersalnego spina -> wędka teleskopowa 2.7m do 20g (jakieś Dam Shadow tele, Shimano STL, Mikado nihonto - naprawdę budżetówka). Patrząc na recenzje Ceymara, często przewija się tekst, że fajny kręcioł, ale trochę za drogi -> może ktoś wskazać jego jakościową bezpośrednią konkurencję? 



#4016 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 posts
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Posted 20 April 2022 - 07:20

Jakbyście mieli do wyboru trzy kołowrotki to jaki byście wybrali Slammer IV 3500 vs Daiwa BG 3000 vs Stradic FL 4000 a może coś innego do opadingu do 60 gram masy łącznej, często podbicia z korby? Z góry dzięki za pomoc.



#4017 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,222 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Posted 20 April 2022 - 08:04

1 pozycje. 



#4018 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 20 April 2022 - 08:31

Mogę powiedzieć o główkach do 35 gr i guma 12 cm. W Daiwa BG 3000 coś stukało w środku mechanizmu pod obciążeniem, a w Stradicu FL cisza i płynna praca. Natomiast na sucho Daiwa lepiej kręciła. Ot taki paradoks;)

#4019 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,839 posts
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Posted 21 April 2022 - 07:41

@DominikBP,ja podpowiem „coś innego”:
-Spinfisher 3500 - moc z tej samej półki co Slammer, a znacznie tańszy. Bebechy mają bardzo zbliżone.
- jeśli łowisz z łódki to pomyśl o zestawie castingowym. Multiplikatory z racji konstrukcji mają dużą wytrzymałość na przeciążenia i większą żywotność niż kołowrotki stałoszpulowe, nieprzypadkowo im cięższe łowienie tym większa dominacja multików. Tam, gdzie trzeba bezkompromisowej mocy, królują multiplikatory.

#4020 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 posts
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Posted 21 April 2022 - 08:18

Mam zestaw castingowy do jerków i gum ale nie lubię podbijać gum sandaczowych takim zestawem jakoś mi nie leży. A co do kołowrotka to kupiłem tego Slammera i Shimano Stradica FL i powiem tak że slammer trochę szumiał, ale jak przewinąłem plecionkę to jakby ciszej jest. Natomiast linkę układa ładnie a luzów brak. Stradic może jest wytrzymały ale z korby się cięzko nim podbija takie ciężary a w slammerze czuć moc.