Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4744 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2294 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 29 marzec 2016 - 20:33

A nigdy nie zrobie kija pod kołowrotek....bo częsciej zmieniam/zamieniam młynki niz patyki :-) zawsze musze miec tolerancje na te zmiany..... I teraz przykład @Hunter Przemka. Czy nie jest zzbyt bardzo uwiązany wagowo? Doliczyc inne wyprofilowanie stopki..... i zostaje tylko kilka młynków do wyboru.... Juz pomijam sposób trzymania kija.... Mam na mysli cały czas kije nie fabryczne....

Użytkownik przemow edytował ten post 29 marzec 2016 - 20:36


#482 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 29 marzec 2016 - 20:40

 Po prostu tak nie lubie....Róznica 100g młynka przy mocnym kijku to dla mnie zadna roznica..... Wiem ze niektorzy walcząo każdy gram....i kombinuja..... Ja na szczęście takich prooblemów nie mam :-)

 

 Ps. Cały bajer z rodbuidingiem polega na tym ze kazady robi patyk pod siebie. To co innemu pasuje mi nie będzie :-) i na odwrót.:-)

 

Przemo jak czytam to co napisał kolega co zamierza kupić Fenwicka 1,98 do 28g cw to uważasz że nie będzie czuł różnicy jak założy do niego młynek o wadze 280 g a taki o wadze 350 gram? Myślę że będzie czuł, może nie odrazu ale w miarę łowienia na pewno.

 

Ja mam kij zrobiony własnie od siebie, kolejny jakiego Hubert składa  również będzie konkret pode mnie, pod moje wymagania nie tylko estetyczne jakie mogą się komuś nie podobać a kij wcale nie pasować. Prosty mały przykład, każdy z nas może inaczej mieć pomiędzy palcami umiejscowioną stopkę kołowrotka podczas łowienia i już inaczej będzie odczuwał komfort wędkowania  a co dopiero mówić o czuciu wagi kołowrotka na kiju, czy tym jak się kij z danym wagowo kołowrotkiem zachowuje. Może i jestem uwiązany do wagi młynka ale ja i tak innego nie założę tylko zbliżonego wagą o +-10 gram max bo tak mi się komfortowo łowi.


Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 29 marzec 2016 - 20:41


#483 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2294 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 29 marzec 2016 - 20:55

Masz racje Przemek ,kazdy robi pod siebie. Mam kumpla ktory do kija 1.98 podpina betoniare bez mala 400g :-) na łodce trzyma kij między jajkami i jerkuje szczytówką w niebo. Kijek przewazony idealnie buja mu sie miedzy jajkami :-) komicznie ten zestaw wygląda alee jemu pasuje i nie zamieni tego napewno.... Pytanie jaki młynek do jakiego kija moim zdaniem jest troch bez sensu bo kazdy powinien dopasowac zestaw pod siebie..... Przemo a jak zmieni Ci sie podejscie i zapragniesz pełnoletniego biomka/ultegry/turrka itp,itd to? Zmiana kija? Wszyscy dobrze wiemy jak ta choroba postępuje :-) i nie ma sensu sie przed tym bronic bo to nic nie daje.... :-)
  • Hunter_pike i Dim3n lubią to

#484 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 29 marzec 2016 - 20:56

Dokładnie jak piszesz - komfort to sprawa bardzo indywidualna.Zresztą ze mną nie pogadasz na temat wagi kołowrotka.Nie kupiłem Vanquisha 4000 między innymi z racji wagi , dla mnie za lekki :lol:


  • Hunter_pike lubi to

#485 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 29 marzec 2016 - 21:02

Imienniku mam to szczęście że mam Huberta na tyle blisko że 20 minut jazdy i oddaję mu kijek do wyważenia/przeróbki pod inny cięższy młynek jeśli zmieni mi się koncepcja i zapragnę jakiegoś z tych co wymieniłeś. Mój kij wazy o ile pamiętam 160 gram, łowię z ręki, zapinając coś co ma więcej jak 310 gram już bym czuł zestaw po kilku godzinach machania a tak niezbyt to odczuwam choć jak wezmę w rękę np. kij jakiś kolegi Sebastiana z Łodzi co to lekko łowi to jego cały zestaw waży niewiele więcej niż mój sam kij ale ja takimi zapałkami jakoś nie umiem i nawet chyba nie chcę. 

 

Kolega jaki zadawał pytanie od którego to się rozpoczęła dyskusja szuka pod Fenwicka 1,98 cw górny 28 g, młynka do połowu sandaczy z opadu. Doradź mu coś.



#486 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2294 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 29 marzec 2016 - 21:11

Nie odwaze sie komus doradzac :-) po co ma mnie zbluzgać później :-). Moge doradzac tak: Idz do sklepu ,poprzymierzaj, pomachaj to nic nie kosztuje a napewno jakis obraz czego szukasz ci sie pojawi.. Doradz @Szymonowi żeby kupił Vańka he he :-) to widzisz co z tego wyjdzie...( bez zadnych podtekstów to pisze Szymon) . I jak mozna doradzic jak jaa Inazumą do 30g nie lowie ciężej jak 35g masy łącznej a w innym poscie gość pisze ze targa 40g+4cale....to jak mozna doradzać?

Użytkownik przemow edytował ten post 29 marzec 2016 - 21:16

  • Szymon82 i Hunter_pike lubią to

#487 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 29 marzec 2016 - 21:57

Widzę, ze swoim pytaniem o dobór kołowrotka do konkretnego kija i sposobu łowienia wywołałem niemała dyskusje...
Czytajac Wasze posty wychodzi na to, ze każdy ma troche racji bo wyważenie całego zestawu rzeczywiście jest kwestia dosc mocno indywidualna ale moje pytanie tez nie powstalo z niczego bo z kolei w innym temacie usłyszałem, ze zapinanie do kija wazacego ok 100g zaubera 2000 o wadze 280g zakrawa na profanacje... Wychodzi wiec na to, ze sa jakies ogólne skale wagowe kołowrotków względem wagi poszczególnych kijow ale tolerancja tej skali pozostaje juz kwestia bardzo mocno indywidualna z bardzo prostej przyczyny-każdemu co innego dobrze lezy w ręce.
Uprzedzając dalsze pytania-nie zalezy mi na ultra lekkim zestawie i nie chce tez toczyć walki o gramy. Zalezy mi na odpowiednim i optymalnym doborze kołowrotka do kija i techniki, ktora chce łowić tym zestawem. W kwestii samego kija, to rzeczywiście górne cw opisane jest jako 28g ale podobno jest ono sporo zaniżone, zgadza sie? Dlatego patrząc na kołowrotek trzeba byłoby chyba liczyć to do ok 40g, a nie 28g

Użytkownik PatLove edytował ten post 29 marzec 2016 - 22:05


#488 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów

Napisano 29 marzec 2016 - 22:10

A ja  nie wierze, że @Huntera kijek przy takim wyważeniu jak opisał, przy jednym kołowrotku jest dobrze wyważony, przy lżejszym leci na pysk a przy cięższym leci na ogon. Jak nie zobaczę to nie uwierzę :)

Na drugie mi Tomasz i nic z tym nie zrobię ;)


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 29 marzec 2016 - 22:12


#489 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 29 marzec 2016 - 22:22

A ja  nie wierze, że @Huntera kijek przy takim wyważeniu jak opisał, przy jednym kołowrotku jest dobrze wyważony, przy lżejszym leci na pysk a przy cięższym leci na ogon. Jak nie zobaczę to nie uwierzę :)

Na drugie mi Tomasz i nic z tym nie zrobię ;)

 

Nie, to nie tak że tylko pod zauberem jest cacy, od 260 do 320 gram zakres wyważa kija fajnie bo to patyk 25 funtów na blanku Blassa, najkorzystniej tak 295-305, mniejsza waga młynka niż 260 i wyższa niż 320 już robi kuku w kierunku komfortu mojego łowienia, bo pewnie i mógłbym zapiać młynek 350 i 400 gram i też się da łowić i taki 200 gram i też bym połowił ale to jak by armatę chciał nosić na pasku u spodni albo strzelać z niej śrutem od wiatrówki.



#490 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2294 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 30 marzec 2016 - 06:37

Dla mnie 25 funtow to juz armata :-) najwazniejsze ze kolega rozkminił o co biega. :-) a o to chodziło....

#491 OFFLINE   margi

margi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaGogolewo
  • Imię:kamil

Napisano 31 marzec 2016 - 19:11

Witam serdecznie mam problem z wyborem kołowrotka 😕mam na oku dwa ,mianowicie shimano twin power 4000PG i daiwa certate 3000w .Proszę o jakieś sugestie, opisanie swoich doświadczeń z ww młynkami. Z góry dziękuję

#492 OFFLINE   snajper0910

snajper0910

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaKońskie

Napisano 05 kwiecień 2016 - 17:34

Może ktoś coś powiedzieć o  shimano sedona 4000 fe? Posiada może ktoś?



#493 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 06 kwiecień 2016 - 21:33

Pierwsza podstawowa sugestia to waga Certate zaleznie od roku wypustu to cos ok.280-300g wersja 3000, a Twinek to moze byc ktorys nawet 100g lepiej,ale ja tam nie znam wszystkich modeli



#494 OFFLINE   rafal_LBN

rafal_LBN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaAmsterdam / Lublin
  • Imię:Rafał

Napisano 10 kwiecień 2016 - 14:16

jaki kołowrotek dobrze skomponuję się z Panfishem 275 1-7g? przeznaczenie Klen/jaz okoń, cena do 1000zł



#495 OFFLINE   pietryk

pietryk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:P

Napisano 15 kwiecień 2016 - 10:24

Slamera używam drugi sezon i jest ok. Zarówno 260 jak i 360 wg mnie pod ciężkiego jiga to sprzęt idealny. Żadnych luzów nie ma. Po dwuch latach śmiem twierdzić że lepiej pracują niż wtedy kiedy były nowe.
Co do zaubera to kołowrotki fajne jednak mój 3000 po w drugim dniu jigowana dostał wyczuwalnych luzów.

#496 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 18 kwiecień 2016 - 19:24

Powitać :)

 

Panowie, co możecie mi powiedzieć o takim zwijaku : Shimano Complex 2000 HGS   F3    (2009   Made in Japan)

 

Chwilę temu zamówiłem sobie wykałaczkę Major Craft : Crostage 7' 6"  do 5g (wklejka) i chciałem podpiąć taki kołowrotek.

 

Tylko ten bardzo rzadki model kosztuje trochę, a nie wiem czy wart jest zachodu i pieniędzy.

 

Jaka największa guma, jaka największa główka jest granicą dla takiego kołowrotka (być może i wylądowałby pod nieco mocniejszą wędką)

Czy to prawda że "F3" oznacza pojemność szpuli : 100 M   @  3lb ?



#497 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 18 kwiecień 2016 - 20:01

Witam, szukam kołowrotek pod bolenia moją uwagę zwróciły ryobi arctica cf i zauber cf lecz po przeczytaniu o nich trochę złego stwierdziłem ze zapytam tutaj co w przedziale 300-400 zł polecicie. Szpula mogłaby być szeroka co by pomagała w dalekich rzutach. Wiem że w tej cenie jest red arc ale czy coś poza nim polecicie?

#498 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 18 kwiecień 2016 - 20:19

Pod bolka stricte w cenie 400 to bym celował w stradica lekko używanego, nówki 3000FJ są do wyrwania za 500 więc taki dwuletni nie powinien przekroczyć 350-400.
Jezeli nie zależy Ci na wadze i nie przerażają starocie - to Ultegra Super Ship 4000, w 400 się zmiescisz a to maszyna o mocy bliskiej slammera i stare dobre shimano japan.

#499 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1343 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 18 kwiecień 2016 - 21:04

Ewentualnie używany Rarenium. W przedziale 400-450 zeta powinieneś coś trafić.

#500 OFFLINE   Adri@n

Adri@n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 19 kwiecień 2016 - 09:20

Dzień Dobry,

Potrzebuje koledzy waszej pomocy ponieważ sam za bardzo się nie znam i wolę zaciągnąć wiedzy od was. Proszę o polecanie mi kołowrotków które sami mieliście w rękach i są sprawdzone a nie tylko czytaliście o nich w internecie.

Szczegóły:

-gotówka 350 zł

-kij  Sg Parabellum 3-16g 279 cm

-ryby które będę nim łowił klenie, pstrągi, bolenie. Będę też chciał go zakładać do wędki szczupakowej.

-przynęty to prze de wszystkim woblery do 10g i gumy do 30g nie więcej.

-wielkość kołowrotka ( nie najmniejszy) ale odpowiedni do połowów na te przynęty myślałem o wielkość 10300

Czy jestem w stanie kupić  jeden kołowrotek który spełni moje oczekiwania.

Bardzo proszę o pomoc.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych