Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4744 odpowiedzi w tym temacie

#601 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 28 lipiec 2016 - 22:20

3000 rozmiar do UL...


Nic mnie już nie zdziwi.
  • Otto i timons5 lubią to

#602 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2295 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 28 lipiec 2016 - 22:45

3000 rozmiar do UL...


Nic mnie już nie zdziwi.

To wejdź na " wędki St. Croix "  i poczytaj jak 1 uncjowym avidem łowi się okonie :)


  • Alexspin lubi to

#603 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 28 lipiec 2016 - 23:03

Surowym kijem też się da. Ale po co? :D

#604 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 28 lipiec 2016 - 23:39

Wszystko mozna, tylko własnie pytanie po co? Do kija o górnym cw 7g kołowrotek w rozmiarze 3000 to chyba lekkie przegięcie bo samo wyważenie zestawu to jednak nie wszystko...
Mozna przeciez znalezc kreciol o niewiele niższej, jezeli nie takiej samej wadze w rozmiarze 1500, np jakies Shimano w metal body, ktore do lekkich nie nalezą.

Użytkownik PatLove edytował ten post 28 lipiec 2016 - 23:41


#605 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 29 lipiec 2016 - 03:18

To ja heretyk jestem, shimano 1000 , 210g , do kija 15g... a wyważenie ciezarkiem w stopce dolnika. To sicario jest tak źle wyważone czy co? Bo może z młynkiem 250g bedzie 3 zamiast 2 cm ...

#606 OFFLINE   Hudzik

Hudzik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 29 lipiec 2016 - 12:46

Witam,co sądzicie o kołowrotku "Okuma Ceymar FD 10" ?. Będzie pracował na wklejance do 10gr ,przy gumkach z obciążeniem max 4gr.


Użytkownik Hudzik edytował ten post 29 lipiec 2016 - 12:47


#607 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 29 lipiec 2016 - 13:13

3000 rozmiar do UL...
Nic mnie już nie zdziwi.

Kamilu zależy jaki młynek weź np daiwę ballistic 3000 to młynek nie dość że mały jak na ten rozmiar to jeszcze lekki 230 gram. Taka Daiwa do ul ideał.

Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 29 lipiec 2016 - 13:14

  • Alexspin lubi to

#608 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 29 lipiec 2016 - 15:08

3000 Daiwa to 4000 Shimano. Do UL zazwyczaj stosujemy linki typu 0,12mm max więc na taką betononiare trzeba wrzucić setki metrów podkładu.

Ja do UL mam Legalisa 1500 i bardzo sobie chwalę. Szpula na szerokość jak 2000 ale sporo płytsza.

#609 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 858 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 29 lipiec 2016 - 16:32


Ja do UL mam Legalisa 1500 i bardzo sobie chwalę. Szpula na szerokość jak 2000 ale sporo płytsza.

Nie znasz się. Poczytaj forum to od razu sprzedaż ten kołowrotek :P


  • Alexspin i Ledwozipie lubią to

#610 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 29 lipiec 2016 - 16:52

Nie znasz się. Poczytaj forum to od razu sprzedaż ten kołowrotek :P


Wiem, Yoda mi to uświadomił że jestem nikim, nie musisz mnie odbijać :D

#611 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 29 lipiec 2016 - 18:32

Kamilu zależy jaki młynek weź np daiwę ballistic 3000 to młynek nie dość że mały jak na ten rozmiar to jeszcze lekki 230 gram. Taka Daiwa do ul ideał.


jaki model ballistica waży 230g przy wielkości 3000 ?

Nie wiem czy to taki ideał skoro za te pieniądze można mieć nową caldie która jest półkę wyżej można by powiedzieć.
  • coma lubi to

#612 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 29 lipiec 2016 - 20:02

Łukasz, a weź powiedz mi czy rozbierałeś jakieś Infinity Q i podobne?

#613 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 29 lipiec 2016 - 21:40

A tak przy okazji daiwy - to przyznam , że jako "szimaniak" trochę nie ogarniam na czym ma polegać w daiwie ta klasa lepsza, skoro np. ninje od freams dzieli tylko mag sealed i airball, a nawet bardzo wysokie modele nie mają np. łożyska w rolce? Dla mnie to kosmetyka, a nie różnica warta 300-400zl.
Przy shimano jest o tyle łatwiej, że dość wyraźną granicą klas jest obecność wormshafta. A ewentualne tulejki z plastiku bardzo łatwo wymienić na łożysko, chocby nawet modelarskie za 6zł. A przy daiwie to chyba niemożliwe, przynajmniej rolka ma ponoć dziwny wymiar ?

Użytkownik etherni edytował ten post 29 lipiec 2016 - 21:41

  • Alexspin lubi to

#614 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 29 lipiec 2016 - 21:59

jaki model ballistica waży 230g przy wielkości 3000 ?
Nie wiem czy to taki ideał skoro za te pieniądze można mieć nową caldie która jest półkę wyżej można by powiedzieć.

Łukaszu 3000 sh, mam w domu i tyle waży. Caldia w tych samych pieniądzach jest o pół raza większa,też mam.

#615 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 29 lipiec 2016 - 22:04

Dziś robiłem exista 2506 i w rolce były dwa łożyska w plastikowych tulejkach osadzonych w rolce, obecnie są tylko dwa łożyska idealnie pasujące a te z tulejkami wracają do właściciela, poproszę by napisał jak połowi wszystkimi trzema młynkami (prócz Daiwy red i zauber) jakie mu dziś zrobiłem. Dla mnie to nie problem i mimo braku worma wniektórych daiwach jednak wolę Daiwy. O gustach jednak się nie dyskutuje ponoć.

#616 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 29 lipiec 2016 - 22:21

Łukasz, a weź powiedz mi czy rozbierałeś jakieś Infinity Q i podobne?

od a do z , r4órki są klonowane i konstrukcja prawie w całości bliźniacza od infi w górę, z infinitek poza tym carbon customem wszystkie są cacy i czy bradia, czy infi to tak naprawdę uboższa w łożyska cerata w innej skórce.

 

 

A tak przy okazji daiwy - to przyznam , że jako "szimaniak" trochę nie ogarniam na czym ma polegać w daiwie ta klasa lepsza, skoro np. ninje od freams dzieli tylko mag sealed i airball, a nawet bardzo wysokie modele nie mają np. łożyska w rolce? Dla mnie to kosmetyka, a nie różnica warta 300-400zl.
Przy shimano jest o tyle łatwiej, że dość wyraźną granicą klas jest obecność wormshafta. A ewentualne tulejki z plastiku bardzo łatwo wymienić na łożysko, chocby nawet modelarskie za 6zł. A przy daiwie to chyba niemożliwe, przynajmniej rolka ma ponoć dziwny wymiar ?

 

 

ta różnica klas to chociażby inne sposoby osadzenia szpuli, inne typy hamulca, inne rozwiązania w podparciu posuwu szpuli, o wiele lepsze konstrukcje oporówki (w tanich daiwach sporo osób się przejechało kręcąc do tyłu i włączając blokadę obrotów, zwyczajnie plastyczek pękał :) wiem że to głupie ale taich przypadków poznałem już wiele)

 

 

co do balas-stika to wystarczy wziąć caldię 250x i jest po problemie a ballistic to jest kołowrotek z najgorszym stosunkiem ceny do jakości w całej palecie daiwy, nie napiszę że jest szrotem, bo nie jest ale cena zdecydowanie za wysoka i to prosta kalkulacja.

Co do exista to co z tego ,że ktoś nim trochę połowi ? co z exista zrobią się dwa nowe existy ? nie ma się czym podniecać że udało się rozłożyć , posmarować i złożyć kołowrotek i się nie zepsuł, exist jest prosty jak większość daiw, piszę większość bo jest kilka hardcorowo skomplikowanych



#617 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 30 lipiec 2016 - 06:18

Ponawiam moje pytanie o Vectrona. Nikt nie używał tego młynka? Nie znalazłem też żadnych opinii w necie na jego temat, a nie chciałbym kupować kota w worku... :(



#618 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 30 lipiec 2016 - 08:43

@Profil_Nieaktywny , dzięki za wyjaśnienie. Widzę że "świat Daiwy" jest bardziej skomplikowany niż "swiat Shimano". Z tą oporowką, masz na myśli "test makamby"? Dosyć długo wydawał mi się bzdurny, dopóki nie spróbowałem łowić na wobka, odpuszczanego na wstecznym w warkoczu. Potencjalne uderzenie bolka z jednoczesnym zablokowaniem wstecznego da ten sam efekt. Przy Ultegrze supership nie mam obaw o trwałość.

@Alexspin, nie bądź zaskoczony. O ile flagowe modele naszych firm są raczej znane, bo i jako wizytówka marki rzadko są bublem kompletnym, to juz te "oczko niżej" mają nikłe wzięcie. Vectron kosztuje w okolicach 200zł, więc ma sporą konkurencję znanych konstrukcji typu zauber, applause, zx machine - full metal body a w vectronie plastik, albo niewiele droższe flagowe kongery sentry i sentry gt pokrewny konstrukcyjnie ryobi safari (podobno).
Pozostaje Ci zakup przez net, z prawem zwrotu w ciągu 14 dni. Oczywiście to nie daje pełnego obrazu, ale jakość spasowania czy nawoju ocenisz w fotelu.
  • Alexspin lubi to

#619 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 30 lipiec 2016 - 09:05

Pewnie tak będę musiał zrobić. Faktycznie 14 dni to na tyle długo, że nawet można by przetestować nad wodą. Dzięki Sławku za podsunięcie rozwiązania. :)



#620 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 30 lipiec 2016 - 09:47

Wadą jest brak wyboru spośród kilku egzemplarzy, poza tym sam doświadczyłem, że często sprzęt sprzedawany przez net jest nieco innej jakosci niż identyczny w sklepie stacjonarnym. Nieszczęsna daiwa legalis - to co przyjechało do mnie pocztą chodziło na sucho jak sieczkarnia z żwirem w środku, oddałem, nieco później w sklepie stacjonarnym macałem legalisa - pracował normalnie.
  • Alexspin lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych