Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4613 odpowiedzi w tym temacie

#1161 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 26 styczeń 2017 - 09:54

Polecać a zwrócić uwagę (zaproponować) to jednak różnica ...


  • polk lubi to

#1162 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 26 styczeń 2017 - 10:21

Odpowiem na priv tu. Nie jestem w stanie określić ( nie wiem czy ktokolwiek jest) ile wytrzyma młynek X! Nie wiem jak będzie używany i jak ktoś Umie się młynkiem posługiwać tzn . zwijanie ryb korbą, szarpanie z zaczepami itd.... Jeden równocześnie używa 2,3,4 a drugi tylko jednego wkółko. Pierwszemu będzie służył powiedzmy 3 lata a drugiemu moze po roku się rozpadnie....
Znajomy kupił Daiwe Ninje ( bo na forum przeczytał same super opinie) i po pierwszym łowieniu postanowił się jej pozbyć....odkupił drugi , przełowił jesień i jest szczęśliwy :-)))) nie przeszkadza mu nic, nawet że czasem coś stuknie w niej...

#1163 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 26 styczeń 2017 - 15:29

Revros

Może coś więcej Kolego na temat tej Daiwy? Użytkujesz ją?

#1164 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 26 styczeń 2017 - 20:26

Slammer vs. Spinfisher, obserwacje z kołowrotków kolegi z którym często lowię:

Slammer to czysta, brutalna moc. Nawija tragicznie, robi brody, to kołowrotek w moim przekonaniu do ciężkiego łowienia typu troll, vertical, morze z łodzi, grunt. Albo do monofila.

Spinfisher nawija o wiele lepiej. Daleko mu do Technium ale nie jest źle. Moc nadal jest, jakkolwiek, ma inną konstrukcję i wyższe przełożenie niż Slammer, więc i moc jest mniejsza.

Zasięg rzutu, to kwestia dyskusyjna bo takich kołowrotków używa się do ciężkich przynęt, jakkolwiek woblerkiem 8-10 kolega miota pod drugi brzeg Wisły w szerokich miejscach. Z obu kołowrotków przy czym kij dużo tu zmienia, beastmastery pierwszej serii to katapulty.

Penny, te właściwe czyli Slammer, Spinfisher, Torque, są jak Volvo - budzą zaufanie ale mogą zniechęcać pewnymi cechami konstrukcji. O wynalazkach typu Battle i pochodne mam złe zdanie, toto już w sklepie pracuje jakby kilo piachu było w środku a w teorii ma być lżejszym, typowym kołowrotkiem do średniego spina.
Do ekstremalnego łowienia na pewno bałbym pod uwagę Slammera i Spinfishera, na razie zamiast Volvo wybrałem Merca "beczkę" czyli staruszkę Ultegrę SS 4000 i wrażenie że Spinfisherowi dorównuje mocą a przewyższa nawojem i kulturą pracy.
  • przemo_w lubi to

#1165 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 26 styczeń 2017 - 20:29

Slammer vs. Spinfisher, obserwacje z kołowrotków kolegi z którym często lowię:

Slammer to czysta, brutalna moc. Nawija tragicznie, robi brody, to kołowrotek w moim przekonaniu do ciężkiego łowienia typu troll, vertical, morze z łodzi, grunt. Albo do monofila.

Spinfisher nawija o wiele lepiej. Daleko mu do Technium ale nie jest źle. Moc nadal jest, jakkolwiek, ma inną konstrukcję i wyższe przełożenie niż Slammer, więc i moc jest mniejsza.

Zasięg rzutu, to kwestia dyskusyjna bo takich kołowrotków używa się do ciężkich przynęt, jakkolwiek woblerkiem 8-10 kolega miota pod drugi brzeg Wisły w szerokich miejscach. Z obu kołowrotków przy czym kij dużo tu zmienia, beastmastery pierwszej serii to katapulty.

Penny, te właściwe czyli Slammer, Spinfisher, Torque, są jak Volvo - budzą zaufanie ale mogą zniechęcać pewnymi cechami konstrukcji. O wynalazkach typu Battle i pochodne mam złe zdanie, toto już w sklepie pracuje jakby kilo piachu było w środku a w teorii ma być lżejszym, typowym kołowrotkiem do średniego spina.
Do ekstremalnego łowienia na pewno bałbym pod uwagę Slammera i Spinfishera, na razie zamiast Volvo wybrałem Merca "beczkę" czyli staruszkę Ultegrę SS 4000 i wrażenie że Spinfisherowi dorównuje mocą a przewyższa nawojem i kulturą pracy.

Super porównanie, brawo :) dla mnie bardzo istotny jest nawój plecionki bo tylko na nią łowię.

#1166 OFFLINE   lukaszannopol13

lukaszannopol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 20:47

Super porównanie, brawo :) dla mnie bardzo istotny jest nawój plecionki bo tylko na nią łowię.

To zapomnij o slammerze 😁
Tym cudem możesz z dna morza wraki wyciągać, ale ten brak kultury pracy i te brody.... ech...

#1167 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 26 styczeń 2017 - 20:55

Któryś Penn prawidłowo nawija plecionkę? Nie chciałbym też kombinować z milionem podkładek...

#1168 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1112 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 26 styczeń 2017 - 21:15


Spinfisher

#1169 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 21:59

Co do tego układania plecionki to nie jest aż tak źle w slammerze. Mam 360 prawie pół roku lowilem nim dość dużo. Używam go do średniego spinningu na sandacza i szczupaka z kijem do 40g. Na początku nawinołem plecionkę 20lbs prawie pod sam rant szpuli i fakt zrobiła się broda, uciąłem plecionkę i teraz do rantu jest około 2-3 mm i nie robią się brody ani nic z tych rzeczy. Plecionka nawinięty jest równomiernie i rzuty są porównywalne np z zauberem. Kołowrotek ma specyficzną bardzo lekką prace choć masło to nie jest. Czuć w nim moc i tego właśnie szukałem. Napewno nie polecił bym go do lekkiego łowienia ale do grubszej plecionki na Wisłę jak najbardziej. Zwłaszcza, że nowego można mieć w cenie zaubera.

Użytkownik 19john92 edytował ten post 26 styczeń 2017 - 22:00


#1170 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 26 styczeń 2017 - 22:13

Któryś Penn prawidłowo nawija plecionkę? Nie chciałbym też kombinować z milionem podkładek...

1. Darek mnie uprzedził, zresztą pisałem wcześniej. Spinfisher nawija wystarczająco dobrze domsrednio-ciezkiego łowienia czyli takie ciut grubsze pletki.
2. Podkładki do regulacji nawoju używa się nawet w najwyższej półce shimano i to nie jest wada ani problem. Im cieńsze linki, tym więcej ta podkładka zmienia. Szwajcarski zegarek mechaniczny też się reguluje i nikt nie uważa że to feler....

#1171 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 26 styczeń 2017 - 22:48

Któryś Penn prawidłowo nawija plecionkę? Nie chciałbym też kombinować z milionem podkładek...


Tak Atlantis vel Conquer,nawija b.dobrze i nie brodzi

Użytkownik Darek64 edytował ten post 26 styczeń 2017 - 22:50


#1172 OFFLINE   zander69

zander69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaPomorskie :)
  • Imię:Adrian

Napisano 26 styczeń 2017 - 22:53

Panowie orientuję się czy jest jakaś podwójna korbka która będzie pasować do Team Dragona Fd 935iZ ?

#1173 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 26 styczeń 2017 - 23:04

A macie zdanie na temat tego Slama od Ryobi? Ciekawe jak ta niska waga współgra z trwałością/jakością.

#1174 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 27 styczeń 2017 - 07:16

A macie zdanie na temat tego Slama od Ryobi? Ciekawe jak ta niska waga współgra z trwałością/jakością.

Poszukaj ...



#1175 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 27 styczeń 2017 - 08:44

Poszukaj ...

Druga w pełni pomocna wypowiedź, normalnie posty aż kipiące informacjami... Ja jak nie mam nic do powiedzenia, to choćby z szacunku dla drugiej osoby się nie odzywam ;)
Ps. A przepraszam 3ci post...

Użytkownik mav3rick edytował ten post 27 styczeń 2017 - 08:45


#1176 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 27 styczeń 2017 - 08:58

Nie ma szacunku dla forumowych leni :)



#1177 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 27 styczeń 2017 - 12:20

Czy ma ktoś informację że w przyszłym roku Biomastera fb przestaną produkować? Chciałem dziś w Moritzie kupić sobie 4000 i okazało się że w shimano europe nie można już ich zakupić i obecnie wyprzedaja resztki? Dziwne to nieco bo zawsze jak wchodzi nowy model to jest jakieś info.

#1178 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 27 styczeń 2017 - 12:38

Zgadza się. Shimano Polska też nie ma ich w ofercie. Są wersje SW. Za to jak wejdzie ich oferta to może nie będzie trzeba do Niemiec po młynki jeździć ;)



#1179 OFFLINE   maciej smochy

maciej smochy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPosen

Napisano 27 styczeń 2017 - 14:49

Witam

 

Czy orientuje się któryś z kolegów jak z cenami kołowrotków  w Malezji i czy opłaca się tam cos nabyc ?



#1180 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 28 styczeń 2017 - 08:56

Popatrz sobie i sam zdecyduj czy Ci się opłaca  :rolleyes:

http://www.knkfishing.com/about_us.cfm






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych