Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4613 odpowiedzi w tym temacie

#1321 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 18 marzec 2017 - 09:29

A co za roznica, skoro applause 3000 i 4000 mają to samo body?
Do takiego sznurka, jak kolega zamierza używać , to bym sugerował poszukać używanego spinfishera ssv 3500.
Na forum dobre opinie do cięższego lowienia ma też Jaxon ZX Machine i nowy Jaxon Serinus.
  • Olsztynteam lubi to

#1322 OFFLINE   Drewniaky

Drewniaky

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 19 marzec 2017 - 09:22

Witam wszystkich,

 

chciałbym prosić Was o pomoc (opinie). Jako, że jakieś 3 lata temu baaardzo, ale to baaaardzo lubiłem spinning postanowiłem wrócić.

Posiadam aktualnie wędzisko Konger WRX World Champion Classic 270/35g. Internety w poszukiwaniu kręcioła przeszukuje od 4 dni, ale co znajde jakiś kołowrot to spotykam się zarówno z dobrymi jak i skrajnie złymi opiniami.

Łowił będę na jeziorach oraz na sporadycznie na rzekach (głównie Warta). Żyłka 0,22, niezbyt ciężkie gumy/woblery/blaszki. Tu, na forum może ktoś poleci mi coś co sam używa ;).

Na kołowrotek mam około 220-250zł (czym taniej tym lepiej, lecz jakość też trzeba cenić).

Kilka kołowrotków na które zwróciłem uwagę:

  • DAM quick fz 300 fd,
  • Ryobi Verum FD 5000,
  • Ryobi Arctica FD 2000,
  • DAIWA REVROS E 3012HA.

Jeśli ktoś ma inne sugestie będę wdzięczy jeśli się ze mną nimi podzieli :). Dzięki!


Użytkownik Drewniaky edytował ten post 19 marzec 2017 - 09:40


#1323 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 marzec 2017 - 09:45

Z kołowrotków o których piszesz, wybrałbym arcticę Na alle można dostać rozmiar 2000 w wersji srebrnej - ryobi arctica II.

Powinien spokojnie długo wytrzymać i cenowo ogarniesz.



#1324 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 19 marzec 2017 - 11:30

Witam wszystkich,

chciałbym prosić Was o pomoc (opinie). Jako, że jakieś 3 lata temu baaardzo, ale to baaaardzo lubiłem spinning postanowiłem wrócić.
Posiadam aktualnie wędzisko Konger WRX World Champion Classic 270/35g. Internety w poszukiwaniu kręcioła przeszukuje od 4 dni, ale co znajde jakiś kołowrot to spotykam się zarówno z dobrymi jak i skrajnie złymi opiniami.
Łowił będę na jeziorach oraz na sporadycznie na rzekach (głównie Warta). Żyłka 0,22, niezbyt ciężkie gumy/woblery/blaszki. Tu, na forum może ktoś poleci mi coś co sam używa ;).
Na kołowrotek mam około 220-250zł (czym taniej tym lepiej, lecz jakość też trzeba cenić).
Kilka kołowrotków na które zwróciłem uwagę:

  • DAM quick fz 300 fd,
  • Ryobi Verum FD 5000,
  • Ryobi Arctica FD 2000,
  • DAIWA REVROS E 3012HA.
Jeśli ktoś ma inne sugestie będę wdzięczy jeśli się ze mną nimi podzieli :). Dzięki!
Team Dragon FD935iz lub 930iz
  • przemo_w lubi to

#1325 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 19 marzec 2017 - 17:24

Używany stary shimaniak, czarnuch, super x, ta epoka. Chcesz łowić średnio i raczej uniwersalnie, młynek nie będzie miał lekko.
Jeśli nie masz zamiaru używać plecionki, to patrzylbym w kierunku lepszej okumy. DAM-y w wersjach full metal, np. Toxic czy Calyber, też są warte uwagi. Do żyłki. Bo nawijają brzydko, aczkolwiek bez plątania. Po prostu zasięg rzutu z pletką jest słaby, natomiast z żyłką już nie ma wielkiej różnicy wobec shimano/daiwy.
Jak koniecznie nowy, i z opcją plecionki, to ten Revros jest niezłym wyborem. Nie na dożywocie, ale na tyle długo żebyś ocenił czego konkretnie potrzebujesz. A po dwoch-trzech latach i tak będziesz chciał nowy kołowrotek, nawet jak dziś kupisz TwinPowera.

#1326 OFFLINE   K4lisz

K4lisz

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Kalisz

Napisano 19 marzec 2017 - 19:33

Hej im wiecej czytam, tym wiekszy mam dylemat co wybrac. Potrzebuje kolowrotka do spinningu 20-40g głowkami, duzymi obrotówkami w nurcie oraz mocno pracujacych woblerow. Bede lowil glownie na Wisle, uzywajac plecionek 0,16-0,18mm. Nastawiam się glownie na szczupaki i ewentualnie nieduze sumy, ktore moga pasc jako przylow.

Kijek, ktorego uzywam to Cormoran Thunderstick 2,70 10-45g Budzet: 250-300zł

Myślałem nad tym:

1.Daiwa Revros EA 3012HA

2.Shimano Exage RC 3000S

3.Ryobi Zauber 3000

4.Penn Sargus II 3000

 



#1327 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 19 marzec 2017 - 19:44

a dlaczego nie Penn Slammer?



#1328 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 19 marzec 2017 - 19:46

Pomijając fakt, że pewnie takich tematów jest sporo na forum, obawiam się, że żaden z wybrańców długo nie pociągnie.
Osobiście zainteresowałbym się Slammerem.
A.

#1329 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 marzec 2017 - 19:51

Jedno jest pewne, nie 3000 !!!
  • coloumb lubi to

#1330 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 19 marzec 2017 - 20:41

I to też jest pewne - 67 stron pasjonującej lektury  :) http://jerkbait.pl/t...ór-kołowrotków/


  • Luckyguliver lubi to

#1331 OFFLINE   Drewniaky

Drewniaky

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 19 marzec 2017 - 20:43

Dziękuję za odpowiedzi.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czytałem dziś dość dużo o marce Ryobi. Wielu użytkowników owych kołowrotków narzeka na ich pracę oraz awaryjność . Czy jest tak w rzeczywistości?

 

Wracając do kręciołów, wybaczcie ze tak męczę ale jak już kupię to chcę być zadowolony :P .

Etherni, raczej chcę mieć opcję nawinięcia plecionki (co prawda delikatnej ale zawsze). I nie będę łowił aż tak uniwersalnie. Głównym targetem mają być jeziora. Nad rzekę pojadę mniej niż 10 razy w sezonie ;).

Jak wyżej wspomniałem markę Ryobi w tym momencie pominę. Uwzględniając możliwość założenia plecionki czy te dwa kołowrotku Daiwy byłyby ok dla wracającego do hobby trochę żółtodzioba:

  • DAIWA REVROS E 3012HA
  • DAIWA NINJA 2500A

Czy te kołowrotki różnią się względem siebie bo są w bardzo podobnej cenie. Jeśli tak, to który byście wybrali ?

 

I jeszcze jedno pytanie. Naczytałem się jak ludzie zachwalają Spro Red Arc Tuff-Body 10300, nie wątpię że ten kołowrotek dałby radę, ale czy jest może posiadacz czegoś takiego i mógłby obiektywnie go ocenić? Oczywiście narazie nie planowałbym kupić tego ostatniego, ale jeśli jest jakiś ultra to mogę poczekać z moim sezonem i jeszcze troszke odłożyć :)



#1332 OFFLINE   Marcin2015

Marcin2015

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Małecki

Napisano 19 marzec 2017 - 20:45

Witam...

 

Może to w rozmiarze 4000

 

 

http://favorite-fishing.com/hurricane/


Użytkownik Marcin2015 edytował ten post 19 marzec 2017 - 20:51


#1333 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 marzec 2017 - 21:03

Miałem Redy ,z wcześniejszej serii całkiem fajne młynki , podobno te nowsze są gorsze ,Mam też Ninję myślę że troszkę lepiej kręci ,dobrze nawija linkę ,posiada zapasową szpulę.Kosztuje sporo mniej od Reda ,wiele osób pozytywnie zaskoczyła ,choć trafiają się osoby niezadowolone, trudno coś na 100% polecić ,trafiają się buble nawet w kręciołach za dużo większą kasę. Pozostaje tylko mieć nadzieję że ten jeden na ileś tam wadliwy z danego modelu, akurat nam się nie trafi.

#1334 OFFLINE   sandacz4541

sandacz4541

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • Lokalizacjastalowa wola
  • Imię:piotr

Napisano 19 marzec 2017 - 21:12

Bierz Penn Slammer sam uzywam i jestem zadowolony.



#1335 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 marzec 2017 - 22:05

Mariusz smarowałeś ninje przed użytkowaniem, czy używasz z fabrycznym smarem?

Użytkownik gringo edytował ten post 19 marzec 2017 - 22:05


#1336 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 19 marzec 2017 - 22:23

Ninja i Revros to niemal to samo. Revros ma teoretycznie lepszy kabłąk ale nie ma zapasowej szpuli, jest lżejszy w tym samym rozmiarze niż Ninja, i tą wagę robi korbka. Osobiscie z Ninji jestem zadowolony, ale - ja mam 1500 i używam na pstrągi. Jak by chodziła wieksza pod większym obciążeniem, nie wiem.

#1337 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 marzec 2017 - 22:40

Mariusz smarowałeś ninje przed użytkowaniem, czy używasz z fabrycznym smarem?


Cały sezon łowiłem na fabrycznym smarze, pod koniec sezonu ,rozebrałem i przesmarowałem, praca młynka była płynna lecz głośniejsza i w Moim odczuciu trzeba było młynek przesmarować. Kręci dzięki temu zabiegowi bardzo dobrze ,może odrobinkę ciężej a napewno ciszej.
  • gringo lubi to

#1338 OFFLINE   K4lisz

K4lisz

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Kalisz

Napisano 19 marzec 2017 - 23:37

A co sądzicie o Jaxon Serinus GTX 400?

Przepraszam, że tworze kolejny temat, lecz tam dostałem mało odpowiedzi, które zbytnio nie pomogły i inny użytkownik zapoczątkował nastepny temat.

A ten Slammer to mowa o 360, tak?



#1339 OFFLINE   K4lisz

K4lisz

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Kalisz

Napisano 19 marzec 2017 - 23:39

Strasznie duży rozrzut w cenach tego Slammera. Pierwsze wejście na strone i 390 zł- drugie 309zł :D



#1340 OFFLINE   K4lisz

K4lisz

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Kalisz

Napisano 19 marzec 2017 - 23:54

Biere Slammera, dzięki wszystkim. Połamania!


  • wuran lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych