Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4679 odpowiedzi w tym temacie

#1701 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1844 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 02 sierpień 2017 - 00:07

Kurczę, jak policzę z podlodowymi, antykami które nie łowią i muchowym, to wyjdzie ponad 10 szt...
Ale realnie w użyciu są 4 + muchowy.
I co mogę powiedzieć? Że stara Ultegra jest super? Mam jedną.
Że Ninja fajna? Po niecalym roku to żadna opinia.
Jakiś obraz to by dawało, gdyby dany wędkarz łowił na dwa-trzy modele, bardzo dużo i miał po kilka egzemplarzy z modelu.
W miarę wiarygodne są opinie o zauberoidach, bo masa ludzi używa i to po kilka sztuk.
Podobnie Penn Slammer i Spinfisher.
Słabo orientuje się w karpiowym świecie, ale tam też jest kilka masowo uzywanych i dobrze przetestowanych modeli.
Jeszcze kwestia zastosowania - taki Shimano Super GT/GTM, przy spławiku, wystarczy na całe życie. Użyty do srednio-ciężkiego spina, wyzionie ducha po 5 sezonach. Bo firma wyraźnie nie do tego go przezanczyła, a mimo to jest tak właśnie powszechnie użytkowany u nas.
Pytanie, czy kołowrotek z hamulcem walki, świetnym nawojem i w dobrej cenie, przypadkiem nie jest zupełnie opłacalnym wyborem nawet na "tylko" 5 sezonów.
  • mdziam_78, coma i Arek99 lubią to

#1702 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 02 sierpień 2017 - 21:47

Najważniejsze to dzielić się doświadczeniem i wydawać opinie - Miałem zły kręcioł to o tym piszę by ktoś inny nie zrobił tego błędu. Zły produkt -> złe opinie -> słaba sprzedaż. Niech Janusze zrozumieją, że Internet nie daruje :) sami też jesteśmy w stanie wpływać na to jakiej jakości produkty są nam sprzedawane. W każdej branży.



#1703 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1844 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 03 sierpień 2017 - 00:22

Marcin, dokładnie dlatego, opinie i zła sprzedaż, po kilku wpadkach i utracie kawałka rynku, Daiwa wypuściła znakomitą Ninje za śmieszne pieniądze, a teraz walczy o segment 500+ ( ;) ) z BG i Prorexem.
W dobie internetu trwa nieustanna walka między przewałem marketingowym, szybkością wciskania bubli klientom a opiniami użytkowników. Druga strona medalu to opinie sponsorowane, płatny hejt, trolling na terenie konkurencji..
  • wicher_dziki_koń i coma lubią to

#1704 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 03 sierpień 2017 - 21:03

TP 4000 PG - po pierwszym łowieniu. Nie będę tu jednak rozpoczynał nowej dyskusji daiwa vs shimano, ani robił jakichkolwiek porównań.

Kręcioł współgra z kijkiem St. Croix les86mhf2 i bosko obsługuje gumy 12cm + 8g główka. 



#1705 OFFLINE   dropshot

dropshot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaBielawa
  • Imię:Krystian

Napisano 06 sierpień 2017 - 12:17

Witam, jaki polecacie kołowrotek do wędki TEAM DRAGON WOBLER 245 18-42. Bo starszego modelu team dragona 240 18-42 już chyba nigdzie nie dostane :(  Planuje zestaw na jesiennego szczupaka pod przynety do 50gr. Przymierzałem do tej wedki w sklepie Ryobi Zaubera 3000 FD. Ponoc pancerny kołowrotek, ale troche za cięzki moim zdaniem do tej wedki. Strasznie ciążył w ręce. Wiadomo to była przymiarka na sucho do tego dojdzie jeszcze przyneta w wodzie i może się to troche inaczej wydawać. Nie wiem podzielcie się opiniami co sadzicie ta temat doboru kołowrotka do tej wędki :)  

 

#1706 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 06 sierpień 2017 - 12:53

Ja używam do praktycznie analogicznego patyka starej (choć nie najstarszej) serii TD (2,55 10-42) Ultegry 3000 (ok 310gr) lub Stradica FH5000 (ok. 480gr). Jeżeli uważasz że Zauber 3000 jest za ciężki proponuję założyć któryś z kołowrotków wielkości 1000 z Ci4+ :)

 

A poważniej - jak założysz cięższą przynętę, to docenisz przeciwwagę jaką stawia kołowrotek.


  • Tom Rob lubi to

#1707 OFFLINE   dropshot

dropshot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaBielawa
  • Imię:Krystian

Napisano 08 sierpień 2017 - 11:23

Patrze na ten model nowy Ultegry c3000 i waga jego to 240gr czyli nie duza jak do tej weilkosci kołowrotka. DanekM poważnie podpinasz do tej wedki kołowrotek ktory wazy prawie poł kilo (stradic FH500)? A chciałbym sie jeszcze dowiedzieć czy wielkosc kołowrotka 3000 bedzie optymalna wielkoscia do takich przynet jak opisałem wyzej czyli do 50gr ?



#1708 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 08 sierpień 2017 - 11:36

Ten 3000 waży tylko 240 g, bo ma taki sam korpus jak 2500. Do przynęt 50 g na pewno się nie nadaje. Takiego rozmiaru to ja do pstrągowania i okoniówki używam.
Wątpię aby ta ultegra, nawet w rozmiarze 4000, długo wytrzymała pracując pod 50 gramowymi przynętami.

#1709 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1844 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 08 sierpień 2017 - 16:32

Ba, ja mam Ultegrę 4000 SuperShip 98', 345g, naprawdę kawałek solidnego młynka, i też bym nie widział długiego używania pod przynętami powyżej 45g. Sporadycznie, owszem, czemu nie.
Przy takiej wadze przynęt spinngowych wkraczamy w obszary albo casta, albo morsko-sumowe, może Penn Spinfisher 4500, może coś z morskich Daiw.

#1710 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 08 sierpień 2017 - 22:42

No właśnie, zapomniałem dopisać że ta Ultegra 3000 to rocznik 98 (Super Ship) a nie obecna wydmuszka :) Czyli to jest wersja jak 4000 tylko szpula mniejsza troszkę.

Tak, poważnie, zakładam FH5000 i miotam tym Sliderami F10, fatsiakami F10 a czasem , jak mi się nie chce patyka odkładać, to i wersjami tonącymi tychże też pierdyknę ;)

Ale tak wielkościowo i optycznie Ultegra pasuje dobrze :) i obsługuje także i te przynety.

Może troszkę Słąwku wywracam Twoje pojęcie na temat mocy tych kołowrotków. Wychodzę z założenia że sprzęt ma nam służyć. Jerki to przynęty, które stawiają podczas ściągania stosunkowo niewielki opór, więc bebechy wcale nie dostają tak, jak w przypadku ciągania wielkich obrotówek czy woblerów typu "wyrwijrączka" ;)

Do tego moja Ultegra jest właściwie Stellą pod względem ilości i jakości zastosowanych łożysk (są to praktycznie bliźniacze konstrukcja z wyjątkiem sposobu umieszczenia korby, która jest wkręcana, i kilku innych drobiazgów) a Stradic też ma dołożone - nie pamiętam teraz ale chyba 3 łożyska, które bardzo dobrze usztywniają konstrukcję.

 

Dla mnie "strefa casta" to 100gr+, ale każdy ma swoje upodobania i preferencje ;)


Użytkownik DanekM edytował ten post 08 sierpień 2017 - 22:51


#1711 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1844 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 09 sierpień 2017 - 15:00

Byt określa świadomość, jak stwierdził klasyk ;)
Ja właśnie łowię głównie na woblery i obrotówki, i tu przynęta 40-50g mocno obciąża przekładnię. Jestem pewny, że regularne łowienie na obrotówki #3 zajeżdża kolowrotek szybciej, niż miotanie gruntem z ciężarkami 100g. Ten sam kolowrotek rzecz jasna.
  • Robert Crocker lubi to

#1712 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 11 sierpień 2017 - 06:54

Panowie znajomy poprosił o pomoc, a ze ja na z nowymi shimano to tak trochę słabo to może wy podpowiecie: uniwersał do 15g, młynek w rozmiarze 2500 i zastanawia się nad: Nasci, Ultegra lub Stradic CI4?

Tylko nie piszcie "niech bierze Stradica", wiadomo ze Stradic najdroższy i przez CI4 najlzejszy ale czy to najlepszy wybór? Jakie się tak na prawdę znaczące różnice konstrukcyjne Nasci vs Ultegra i Ultegra vs Stradic, może jakieś punkty podparcia czegos tam czy coś podobnego? Czy przypadków Ultegra i Stradic to nie są bliźniacze konstrukcje, tylko Stradic na obudowę CI4 i jedno łożysko więcej?

Użytkownik PatLove edytował ten post 11 sierpień 2017 - 07:01


#1713 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 11 sierpień 2017 - 07:09

Panowie znajomy poprosił o pomoc, a ze ja na z nowymi shimano to tak trochę słabo to może wy podpowiecie: uniwersał do 15g, młynek w rozmiarze 2500 i zastanawia się nad: Nasci, Ultegra lub Stradic CI4?

Tylko nie piszcie "niech bierze Stradica", wiadomo ze Stradic najdroższy i przez CI4 najlzejszy ale czy to najlepszy wybór? Jakie się tak na prawdę znaczące różnice konstrukcyjne Nasci vs Ultegra i Ultegra vs Stradic, może jakieś punkty podparcia czegos tam czy coś podobnego? Czy przypadków Ultegra i Stradic to nie są bliźniacze konstrukcje, tylko Stradic na obudowę CI4 i jedno łożysko więcej?

Co do bebechów się nie wypowiem. Powiem tylko, że mam wszystkie 3 i najlepiej kręci moim zdaniem Nasci :)


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 11 sierpień 2017 - 07:13


#1714 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1844 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 11 sierpień 2017 - 07:25

Koniec świata , jeśli spadkobierca konstrukcyjny Sahary i Exage, kręci lepiej niż nowa Ultegra, potomek Biomków i legendarnych Ultegr z lat 90...

#1715 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 11 sierpień 2017 - 07:31

Wiadomo, że to może być subiektywne odczucie :) nie mniej jednak utwierdzam się w tym przekonaniu ...



#1716 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 11 sierpień 2017 - 08:20

Panowie rozumiem, ze to trochę wsadzenie kija w mrowisko i może wywiązać się z tego burzliwa dyskusja ale proszę o konkrety bo na razie nie pomagacie...

#1717 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 11 sierpień 2017 - 09:52

Koniec świata , jeśli spadkobierca konstrukcyjny Sahary i Exage, kręci lepiej niż nowa Ultegra, potomek Biomków i legendarnych Ultegr z lat 90...

Tyle, że tej nowej ultegrze chyba bliżej do nasci niż do starej ultegry czy biomka...
  • etherni lubi to

#1718 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 11 sierpień 2017 - 09:55

Zapewne :)



#1719 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1844 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 11 sierpień 2017 - 10:33

Konkret mam na dziś taki: poszedłem do sklepu pomacać Nasci. Kręci fajnie, ale wszystkie jakie oglądałem szumią jakby brakowało smaru. Na sucho,zaznaczam, w sklepie, praca jest na takim poziomie kultury jak Daiwa Revros. Oczywiście w boju może być zupełnie inaczej. Poczucia jakiejś wielkiej mocy nie miałem. Wykonanie bardzo dobre, dokładne i precyzyjne. Prawdopodobnie łyżka smalcu wystarczy żeby było masło w miodzie, skoro nawet z szumem kręci tak płynnie.

#1720 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 11 sierpień 2017 - 12:04

Pytanie teraz czy Ultegra/Stradic(nie biorąc pod uwagę jego wagi) są rzeczywiście warte swojej ceny?