Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Team Dragon FD 935 iZ - Problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 19 październik 2014 - 10:35

Witam. Otóż ostatnio zauważyłem w tym młynku dość spory luz ( chyba na przekładni, nie znam sie ;) ) , gdybyście mogli doradzić jak go zniwelować domowymi sposobami :D, nie chce zbytnio go wysyłać na gwarę.. Pewno będzie potrzebna w którym miejscu odpowiedniej grubości podkładka, tak sądze.. ;).. Dodam, że ostatnio młynek ma ze mną bardzo lekko tzn. główki nie przekraczają 10 g, a rozmiar przynęt to najczęściej 3-4 cale rzadziej 5. Poza tym luzem młynek pracuje wzorowo.  Niżej podaje filmik.

 


Użytkownik M4TYY edytował ten post 19 październik 2014 - 10:38


#2 OFFLINE   Czerwc

Czerwc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaUstka/Koszalin
  • Imię:P

Napisano 19 październik 2014 - 10:42

To luz na przekładni, potrzebna podkładeczka na koło główne pod łożysko ;). Domowymi sposobami to możesz ją wyciąć z puszki po piwie albo zamówić u Mefiego. 



#3 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 19 październik 2014 - 10:46

Tak też myślałem, dzięki za odpowiedź. Może coś tam znajde gotowego bo w piwnicy mam od groma podkładek ;)



#4 OFFLINE   Czerwc

Czerwc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaUstka/Koszalin
  • Imię:P

Napisano 19 październik 2014 - 11:12

Tylko nie przesadź z grubością, pewnie wystarczyła by podkładka 0,1 mm (wymiary to bodaj 7x10 mm lub 7x11 mm).



#5 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 19 październik 2014 - 15:24

Dla pewności dokręć "na amen", ale z czuciem, nakrętkę z drugiej strony korby tak, żeby wykluczyć luz na wielokącie. Jeśli nic się nie zmieni to trzeba dać podkładkę jak radzą Koledzy. Pamiętaj też, że minimalny (wyczuwalny)  luz powinien zostać zachowany bo w przeciwnym wypadku dostaniesz szybciej niż się spodziewasz "ząbkowanie" w gratisie :) 



#6 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 19 październik 2014 - 19:23

Panowie moim zdaniem mycie się. To luz 6 kąta na korbie oraz luz na łożysku przekładni.



#7 OFFLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 19 październik 2014 - 19:43

tez tak mysle ze to luz na korbie smarowalem 2 takie kolegom 



#8 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 19 październik 2014 - 20:26

No zobaczymy najpierw spróbuję z ta podkładką pod łożysko przekładni a jak się nic nie poprawi, to będzie trzeba kombinować z tym luzem szóstego kąta.. właśnie co na to zaradzić zapytam od razu ? 



#9 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 19 październik 2014 - 20:40

Od dupy strony zaczynasz...



#10 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 19 październik 2014 - 20:42

Luz na przekładni to luz poprzeczny, występuje jak korbka odchodzi na bok w stosunku do płaszczyzny obudowy kołowrotka - po prostu zęby zaczynają się nie zazębiać na pinionie dokładnie bo mają za duży luz. Na filmiku jest ewidentny luz na korbce i od tego bym zaczął. Abo dołożysz na korbkę cienki paseczek blaszki np z puszki po piwie, albo nanieś na jedną, dwie z powierzchni 6 kątnego trzpienia korbki niewielką warstwę kleju epoksydowego a jak zaschnie delikatnie zeszlifuj drobnym papierem ściernym. Możesz też wymienić całą korbkę - to koszt ok 35 zł ale tylko poprzez sklepy bo serwis Dragona nie sprzedaje Kowalskiemu, ewentualnie poszukać korby od wszelkich zauberopodobnych - będą pasować. Jeśli luz będzie wystąpował nadal to zapewe wyrobione jest już mocowanie łożyska w obudowie ale i tu można skasować powstały luz poprzez wklejenie łożyska w obudowę przy pomocy niebieskiego kleju do gwintów dodatkowo wkładając pomiędzy łożysko a obudowę cienki kawałek papieru. 



#11 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 20 październik 2014 - 07:21

 ewentualnie poszukać korby od wszelkich zauberopodobnych - będą pasować. 

Jesteś pewny na 100%??? Nie wprowadzaj człowieka w błąd. Bo korpus w TD jest wąski, a w zauberach szeroki. Poza tym to szybciej luz się zrobił nie na trzpieniu korby, tylko w kole głównym w otworze do którego wkłada się korbkę.


Użytkownik Majo edytował ten post 20 październik 2014 - 07:23


#12 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 20 październik 2014 - 07:22

edit. 


Użytkownik Majo edytował ten post 20 październik 2014 - 07:22


#13 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 20 październik 2014 - 08:22

To jest chyba jednak przekładnia, wyjąłem dzisiaj korbkę i kręciłem samym koszem to jest wyczuwalny ten luz. Nie wiem czy czasem go nie oddam na gwarancję o ile mi go przyjmą :D.

Ah jeszcze dodam że próbowałem z całkiem inną nową korbką i jest to samo.


Użytkownik M4TYY edytował ten post 20 październik 2014 - 08:49


#14 OFFLINE   Czerwc

Czerwc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaUstka/Koszalin
  • Imię:P

Napisano 20 październik 2014 - 10:45

Jak nic nie kombinowałeś to ślij na gwarancję, tylko opisz im w czym tkwi problem, bo odeślą Ci i napiszą, że kołowrotek jest sprawny.

Skasowanie tego luzu to chwila, tylko jak nie masz podkładek i nie chcesz tego sam robić to innego wyjścia nie masz niż wysłać na gwarę, ewentualnie wyślij do któregoś z fachowców z forum, tylko parę groszy będziesz musiał zapłacić.


Użytkownik Czerwc edytował ten post 20 październik 2014 - 10:46


#15 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 20 październik 2014 - 11:16

Jesteś pewny na 100%??? Nie wprowadzaj człowieka w błąd. Bo korpus w TD jest wąski, a w zauberach szeroki. Poza tym to szybciej luz się zrobił nie na trzpieniu korby, tylko w kole głównym w otworze do którego wkłada się korbkę.

Korby do tej samej wielkości w TD serii 700, Red Arcach i Zauberach są te same, wiem bo mam wszystki w rozmiarze 4000.



#16 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 20 październik 2014 - 11:21

TD serii 700 a 900 to dwa zupełnie inne kołowrotki. W tych co wymieniłeś to prawda.



#17 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 20 październik 2014 - 11:39

A to nie wiedziałem. będe musiał obaczić to w sklepie.



#18 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 20 październik 2014 - 12:51

Byłem przed chwilą w sklepie wędkarskim i miałem w łapie  tego samego dragona tylko że nówkę sztukę...Co się okazało... Nowy kołowrotek a ma identyczny luz jak mój, jak nie wiekszy... żałuję tylko że tego nie nagrałem :D... Porażka po prostu, wiadomo luz musi być niewielki ale nie taki duży i to w nowym młynku. Na razie połowię jeszcze na niego do końca sezonu, a później się zobaczy.. Ale pewnie dla spokoju ,,ducha,, podeśle młynek pewnej osobie z tego forum ;).


Użytkownik M4TYY edytował ten post 20 październik 2014 - 13:18


#19 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 22 październik 2014 - 17:46

Byłem przed chwilą w sklepie wędkarskim i miałem w łapie  tego samego dragona tylko że nówkę sztukę...Co się okazało... Nowy kołowrotek a ma identyczny luz jak mój, jak nie wiekszy... żałuję tylko że tego nie nagrałem :D... Porażka po prostu, wiadomo luz musi być niewielki ale nie taki duży i to w nowym młynku. Na razie połowię jeszcze na niego do końca sezonu, a później się zobaczy.. Ale pewnie dla spokoju ,,ducha,, podeśle młynek pewnej osobie z tego forum ;).

To bardzo prosty młynek, nie trzeba zbyt wielkiego doświadczenia w usuwaniu takiego luzu:) No chyba że ktoś się boi pobrudzić, no to ok:) 



#20 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 22 październik 2014 - 22:30

Tak dokładnie wiem o tym :), niedługo i tak go będe musiał przesmarować, także będzie okazja wyeliminowania luzu, tylko tą podkładkę musze skombinować :D.


  • Majo lubi to