Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Team Dragon FD 935 iZ - Problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Fugazi

Fugazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 23 październik 2014 - 09:08

Skoro luz w nowym kołowrotku jest większy niż w Twoim używanym, zadaj sobie pytanie na ile ten luz Ci przeszkadza i czy uniemożliwia łowienie? Bo może nie trzeba nic z tym robić. Miałem w życiu jeden czy dwa kołowrotki, mocno wypracowane i z luzami, na które dało się z powodzeniem łowić i to przez kilka następnych sezonów. Na luzy przestałem zwracać uwagę. Tylko na smarowaniu nie należy oszczędzać. Tak myślę.



#22 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 23 październik 2014 - 09:25

Tak dokładnie wiem o tym :), niedługo i tak go będe musiał przesmarować, także będzie okazja wyeliminowania luzu, tylko tą podkładkę musze skombinować :D.

Podkładki fajnie się przycina np. ze szczelinomierza, najcieńszą możesz w razie czego spiłować pilnikiem. :)


  • MATIG lubi to

#23 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 23 październik 2014 - 13:04

A tak se obejrzałem "film" i cóś mi się widzi, że Pan Pawgas ma absolutną rację...

Luz między zębami przekładni może i jest (bo pewnie jest) ale korba nie powinna kiwać się na boki, a widać, że się giba jak trzcina na wietrze... Czyli albo "lata w dziurce", albo w gniazdach są łożyska "o dwa numery za małe", albo zamiast łożysk jest wsadzona gąbka, albo wszystko do kupy... A znając mistrzostwo "chińskiej inżynierii" i reżim technologiczny, to może być, że dziura jest na 5mm, a korba na np. 4,5...

Bo tak z grubsza, to nawet największy "luz przekładniowy", to jest ruch na końcu korby (zależy jak długa) rzędu 1-2mm. A przeważnie, to samego ruchu korby nawet nie widać, jeno da się wyczuć "tyk-tyk" przy ruchach przód-tył...


  • MATIG lubi to

#24 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 23 październik 2014 - 18:28

Najprościej będzie jesli złapiesz za ramię korby przy samym korpusie i spróbuj ją docisnąć i odciągnać od koła przekładni. Jesli podczas tych ruchów wyczuwasz spory luz to na przekładni też on będzie ,jesli jest minimalny to nie dodawaj żadnych podkładek tylko tak jak koledzy piszą skasuj luzy na trzpieniu korby.



#25 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 21 grudzień 2015 - 17:29

witam

odkopie może trochę ten temat, a mianowicie w moim team dragonie 935i  którego już nie używałem chyba z 5lat czuć pracę przekładni przy kręceniu na sucho w domu i nad wodą z przynętą w wodzie(ząbkowanie), do tego dochodzi jeszcze przy ściąganiu przynęty jakby kołowrotek stawiał lekki opór.

czy to da się naprawić?

czy lepiej go sprzedać na części?



#26 OFFLINE   zander69

zander69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaPomorskie :)
  • Imię:Adrian

Napisano 21 grudzień 2015 - 17:58

Gdybyś chciał sprzedać na części to jestem pierwszy w kolejce  :)



#27 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 21 grudzień 2015 - 18:31

Wpisz w wyszukiwarce Byron Alice match 3000 to ten sam kołowrotek co TD. Opisałem w wątku co zrobiłem żeby zniwelować ząbkowanie :-)

#28 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 21 grudzień 2015 - 19:35

ja go rozbierać nie będę bo nie mam na to czasu, ile naprawa takiego młynka kosztuje i kto by sie tego podjął?



#29 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 21 grudzień 2015 - 20:21

Przyślij go do mnie, zrobię to w cenie wysyłki :-)