Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PONTONY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   shimano

shimano

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaDOLNY ŚLĄSK
  • Imię:Robert

Napisano 10 maj 2009 - 12:15

WITAM WSZYSTKICH !!! OD JAKIEGOŚ CZASU NOSZĘ SIĘ Z ZAMIAREM KUPNA PONTONU W FIRMIE TOKAREX.JESTEM ZAINTERESOWANY PONTONAMI KOLIBRI I DOLPHIN BOAT.BARDZO PROSZĘ FORUMOWICZÓW , KTÓRZY MIELI KONTAKT Z W/W PRODUKTAMI O GARŚĆ PRAKTYCZNYCH WIADOMOŚCI,SWOJĄ INDYWIDUALNĄ OCENĘ ORAZ WSZELKIE INNE IFORMACJE MOGĄCE MI POMÓC.Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM.

#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 10 maj 2009 - 12:36

witaj na stronie jerkbait.pl :D milo byloby gdybys sie przedstawil ... tak jak to robi wiekszosc nowch uzytkownikow :D

ps. wylacz caps lock, bo uszy bola B)

#3 OFFLINE   Grzecho

Grzecho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 maj 2009 - 20:45

Witamy na forum, tylko już tak nie krzycz <_<
Mam kolibri KM 260, ponton jest dosyć lekki, solidnie wykonany, rozkłada się go w 15-20 min, komfortowo może w nim łowić jedna osoba, ale dwie też się zmieszczą :mellow: z tym, że druga osoba musi łowić na siedziąco.

pzdr
Grzecho



#4 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 11 maj 2009 - 11:49

Cześć
Wpisz w wyszukiwarce kolibri a wyskoczy Ci przynajmniej 2 wątki na temat pontonów z Tokarexu

#5 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 17 lipiec 2009 - 18:29

Witam
Chciałbym odświeżyć wątek.
O pontonach Kolibri czy Bush wiemy prawie wszystko a chętnie bym usłyszał jakies opinie o pontonach DOLPHIN BOAT, które również sprzedaje firma Tokarex.
Pan w sklepie tłumaczył mi, że DOLPHIN BOAT to praktycznie to samo co Bush tylko produkowany w Chinach ;)
Po napompowaniu pontonu zdziwiła mnie jednak jego bardzo dobra jakość wykonania i cena sporo niższa od Bush'a.
Jeśli ktoś z Was miał do czynienia z tymi pontonami proszę o opinię.

Pozdrawiam
Szewer

#6 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 lipiec 2009 - 13:03

Faktem jest,ze cena pontonu rzedu 3,5m jest nizsza o ok. 1000zl niz kaimana (oba ze sztywna podloga).

Rozumiem, ze jestes w fazie namyslu nad zakupem...w czym wiec przejawia sie jakosc wykonania?

W sklepie sa w stanie powiedziec wszystko, byle sprzedac... :D
Z kolei, zeby cos powiedziec trzeba pouzywac jakis czas, ja nie uzywalem wiec rowniez poczekam na opinie tych ktorzy uzywali...

Gumo

#7 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 13:40

Porównując Busha Kaimana do tego Dolphin'a mogę powiedzieć że to praktycznie to samo. Chodzi mi o samo wykończnie, klejenie i wzmocnienia w newralgicznych punktach, tak na pierwszy rzut oka wygląda na bardzo solidny. Żeby jednak oceniać jak faktycznie jest trzeba by nim popływać 2-3 lata.
Masz rację, jestem na etapie kupna i zastanawiam się tak naprawdę nad Dolphinem a Kolibri KM 330D oraz Kolibri KM 330 czyli tym z półsztywną podłogą.
Pływałem niedawno takim po Wisełce (KM 330) i jak dla mnie rewelacja, wcale nie przeszkadzała nam ta półsztywna podłoga.
Niewątpliwą zaletą pontonu z podłogą półsztywną jest to, że napewno szybciej i sprawniej się go rozkłada, jest bardziej mobliny. Sama waga pontonu też jest dużo niższa.
A i jeszcze jedno, co myślicie o Kolibri 330 z półsztywną podłogą i zapięcie do tego silnika powiedzmy 8 czy 10KM, niby piszą że można tyle zapiąć, ale ciekawy jestem jak się będzie zachowywał ponton na pełnym gazie i na fali czy pływaniu pod prąd na rzece



Pozdrawiam
Szewer

#8 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 19 lipiec 2009 - 15:49

Km 330 z półsztywną podłogą,zapiętą 8 i tobą na pokładzie będzie się zachowywał tak jak 330 z zapiętą 6 i ze mną na pokładzie czyli bardzo dobrze :mellow:
I to zarówno na Wiśle jak i na Nieliszu.
Natomiast jak podepniesz 10 to już będzie duuużo lepiej nawet we dwóch
  • Orokama lubi to

#9 OFFLINE   g.kniaziak

g.kniaziak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 lipiec 2009 - 22:27

Witam.
Pływam od 2 lat KM330 po Wiśle poniżej Warszawy na 8 konnym silniku. Taki silnik wprowadzi ten ponton w ślizg, nawet z najwiękrzym chłopem na pokładzie. W dwie osoby już się nie da i w tym przypadku przydałaby się dziesiątka.
Płynąc takim pontonem na tzw. pyrkocie (czyli z najwiękrzą możliwą prędkością bez ślizgu, osiągniesz max 10-12 km/h, i to wystarczy do swobodnego przemieszczenia się po łowiskach nieoddalonych zbytnio od siebie.Na moim odcinku jest bardzo mało miejsc z możliwością wodowania i często muszę dopłynąć do łowiska kilka km, a potem do następnego łowiska następne kilka KM, i tu możliwość pływania w ślizgu jest wręcz niezbędna.
Pozdrawiam.

#10 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 22 lipiec 2009 - 23:27

Witam,
Rozumiem, że Twój ponton jest z półsztywną podłogą?

#11 OFFLINE   g.kniaziak

g.kniaziak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2009 - 07:25

Tak, ponton na półsztywną podłogę - bez killa.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych